[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 986
57 122
113
Nem vagyok szagértö, de szerintem nincs 622 Leo2 Németorszâgban a Bundeswehrt és a gyáti raktárakat összvonva sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 885
80 501
113
A Németeknél fellelhető darabszámok 2020 adat és ez nem Wikipedi...

181 db Leopard 1
622 db Leopard 2
766 db Marder
313 db Puma
353 db Fuchs
237 db Boxer
122 db Fennek
82 db Wiesel MK
112 db Wiesel TOW
75 db BV 206
133 db PZH 2000
55 db MARS
118 db Tampbella
878 db Páncéltörő rakéta
3647 db Manpad

Szóval volna miből csemegézni politikai elhatározás az egész, most lehetne akár A4-hez isjutni később pedig mehet rá a Rheinmetall csomag. Meg kell szabadulni a VSZ cuccoktól nincs mese.
Ennek a döntő része aktív szolgálatban van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 758
76 866
113
A Németeknél fellelhető darabszámok 2020 adat és ez nem Wikipedi...

181 db Leopard 1
622 db Leopard 2
766 db Marder
313 db Puma
353 db Fuchs
237 db Boxer
122 db Fennek
82 db Wiesel MK
112 db Wiesel TOW
75 db BV 206
133 db PZH 2000
55 db MARS
118 db Tampbella
878 db Páncéltörő rakéta
3647 db Manpad

Szóval volna miből csemegézni politikai elhatározás az egész, most lehetne akár A4-hez isjutni később pedig mehet rá a Rheinmetall csomag. Meg kell szabadulni a VSZ cuccoktól nincs mese.
Honnan származnak ezek az adatok?
Nem nagyon hasonlítanak a 2022 januári hivatalos Bundeswehr helyzetjelentésre, ami szerint pl. BOXER-ből 259 hadrafogható a 333-ból.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
1 db "alap"/kiindulási alap T-72M1 ára kb. 100e € az az 0,1millió €,
Ennyiért olyat kapsz,amit elöbb el kell vinni nagyjavitásra,hogy egyáltalán járóképes legyen.1,5milliós korszerűsitési program az alsó határ,hogy európai értelemben korszerűsitve legyen.De egy olyasmi,amit magam szoktam propagálni (két kefir között),az a duplája,de az egyedi kivánságok miatt inkáb dupla+ 1 milka.De ezért már egy nagyon is jó gyalogsági kisérő hk-t kapnánk,ami egy muszka T72vel nyugodtan kiállhat a pástra.
De ez idő,mig lefut egy ilyen program.Plusz utána idő,mig abbol kiképzett állományú harcképe alakulat lesz.No,ez az idő viszont momentán nincs meg.
Lehet kapkodni.Aki kapkod,az meg többnyire el is bax valamit.
Szun-Ce, egyik klasszikus röviden összefoglalva, kb.: "A legjobb háború az ami ki sem tör, mert megvan a döntő fölény!!!"
-Az a legjobb fegyver,mit soha nem kell bevetni.
Igen,van ilyen.Atomfegyvernek hivják.
-Nem az a jó hadvezér,ki 100 csatában győz,hanem az,ki csata nélkül éri el,mit akar.
Ez meg összetett dolog,de semmi köze nincs a fegyverzethez.Ez hadműveleti harcászati elmélet kérdése.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 148
4 248
113
A mi nagy igazságunkkal és nemzetközi szerződéseinkkel kitörölhetjük a seggünket.
Az a lényeg, hogy milyen erőt tudunk az álláspontunk mögé felsorakoztatni.
Egyenlőre nem hagyott cserben a NATO, és mi nem akarjuk, hogy ide is csapatokat, és technikát hozzanak!
Az álláspontunkat meg nekünk kellett elég hirtelen megváltoztatni, köszönhetően az eddig tanúsított oroszbarát politikánknak.
Persze amennyire lehet, jó kapcsolatra kell törekedni minden országgal, de közben nyitott szemmel kell járni!
Biztos vagyok benne, hogy Putyin nem az Orbánnal való találkozója után, hanem már elötte eldöntötte, hogy megindítja az invázióját Ukrajna ellen.
Ennek fényében a Kamaz biznisz is csak egy blöff lehetett, és PaksII késlekedése sem lehet véletlen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
1600 harckocsink volt 1990-ben még. A Bundeswehr ugyanekkor, 6.000 db harckocsival bírt.
Pont ezért szoktam mondogatni,hogy harcászatilag olyan elképzeléseitek vannak,amikhez egyszerűen már nincsen meg az ahoz szükséges hadsereg.Nincsen meg az akkori tömeghadsereg,és nem lógnak még a fákrol is hk-k.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 833
113
Pont ezért szoktam mondogatni,hogy harcászatilag olyan elképzeléseitek vannak,amikhez egyszerűen már nincsen meg az ahoz szükséges hadsereg.Nincsen meg az akkori tömeghadsereg,és nem lógnak még a fákrol is hk-k.

Az ukrajnai események épp most mutatják, mi és mennyi kell, hogy kivédj egy általános támadást. Hát kicsit több katona és még több tank, mint ami most nekünk van.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 833
113
Egyenlőre nem hagyott cserben a NATO, és mi nem akarjuk, hogy ide is csapatokat, és technikát hozzanak!
Az álláspontunkat meg nekünk kellett elég hirtelen megváltoztatni, köszönhetően az eddig tanúsított oroszbarát politikánknak.
Persze amennyire lehet, jó kapcsolatra kell törekedni minden országgal, de közben nyitott szemmel kell járni!
Biztos vagyok benne, hogy Putyin nem az Orbánnal való találkozója után, hanem már elötte eldöntötte, hogy megindítja az invázióját Ukrajna ellen.
Ennek fényében a Kamaz biznisz is csak egy blöff lehetett, és PaksII késlekedése sem lehet véletlen.

Teljesen egyértelmű. Az Ukrajna elleni orosz támadás már rég meg volt írva. A CIA nem tévedett. A NATO erők visszautasítása nagy butaság volt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and vasszekely

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 210
113
Ennyiért olyat kapsz,amit elöbb el kell vinni nagyjavitásra,hogy egyáltalán járóképes legyen.1,5milliós korszerűsitési program az alsó határ,hogy európai értelemben korszerűsitve legyen.De egy olyasmi,amit magam szoktam propagálni (két kefir között),az a duplája,de az egyedi kivánságok miatt inkáb dupla+ 1 milka.De ezért már egy nagyon is jó gyalogsági kisérő hk-t kapnánk,ami egy muszka T72vel nyugodtan kiállhat a pástra.
De ez idő,mig lefut egy ilyen program.Plusz utána idő,mig abbol kiképzett állományú harcképe alakulat lesz.No,ez az idő viszont momentán nincs meg.
Lehet kapkodni.Aki kapkod,az meg többnyire el is bax valamit.

-Az a legjobb fegyver,mit soha nem kell bevetni.
Igen,van ilyen.Atomfegyvernek hivják.
-Nem az a jó hadvezér,ki 100 csatában győz,hanem az,ki csata nélkül éri el,mit akar.
Ez meg összetett dolog,de semmi köze nincs a fegyverzethez.Ez hadműveleti harcászati elmélet kérdése.

Covid előtt kerengett itt a fórumon az általánosan elfogadott infó, hogy a "piacon" --akkor-- 100 $ volt a járóképes, harcképes --nyilván nem új állapotú--, alap, T-72M1 ára.

Én ezt a 100e $-t "kerekítettem" 100e €-ra, az eltelt idő miatt, de szerintem 150e €-ért márt egész jó állapotú is lenne!!! Szerbeken keresztül "le lehet papírozni", nem sokkal több "gombért".

Egész pontosan: ez lett volna a mostani események előtt!!!
Ezúton gratulálok az illetékeseknek, hogy kivárták amíg mostanra --gondolom-- az egekbe ugranak az árak!

Mindennek!!! ...a Leo-knak is!!!

Ezért mondtam, hogy most arra koncentrálnék, hogy egy eladható modernizációs csomagot fejlesztenék itthon, amivel a meglévők után --1-2 év múlva-- a lecsillapodott árakon megvehető új/használt T-72-eseket modernizálnám...


...de ilyen logikus gondolkodást a közelmúlt után nem várok el a hazai szak-politikától és katonai felső-vezetéstől.
További kemény "német-szopkod@s" a szinte biztos, érvényesített szakmai vélemény nélkül, a már szokásos rutinos szakmai megalkuvással biztosítva a havi milliókat és nyugdíjat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Az ukrajnai események épp most mutatják, mi és mennyi kell, hogy kivédj egy általános támadást. Hát kicsit több katona és még több tank, mint ami most nekünk van.
Több módszer is lehetséges.Le is irtam,hogy szerintem mi lenne a megvalósitható variáció.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Covid előtt kerengett itt a fórumon az elfogadott infó, hogy a "piacon" --akkor-- 100 $ volt a járóképes, harcképes --nyilván nem új állapotú--, alap, T-72M1 ára.

Én ezt a 100e $-t "kerekítettem" 100e €-ra, az eltelt idő miatt, de szerintem 150e €-ért márt egész jó állapotú is lenne!!! Szerbeken keresztül "le lehet papírozni", nem sokkal több "gombért".

Egész pontosan: ez lett volna a mostani események előtt!!! Ezúton gratulálok az illetékeseknek, hogy kivárták amig mostanra --gondolom-- az egekbe ugranak az árak!

Mindennek!!! ...a Leo-knak is!!!

Ezért mondta, hogy most arra koncentrálnék, hogy egy eladható modernizációs csomagot fejlesztenék itthon, amivel a meglévők után --1-2 év múlva-- a lecsillapodott árakon megvehető T-72-eseket modernizálnám...


...de ilyen logikus gondolkodást a közelmúlt után nem várok el a hazai szak-politikától és katonai felső-vezetéstől.
További kemény "német-szopkod@s" a szinte biztos, érvényesített szakmai vélemény nélkül, a már szokásos rutinos szakmai megalkuvással biztosítva havi milliókat és nyugdíjat.


.
Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű.És ezt úgy irom,hogy tudvalevőleg pártolom a T72 megfelelően modernizált további szolgálatban tartását.