[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
A Németeknél fellelhető darabszámok 2020 adat és ez nem Wikipedi...

181 db Leopard 1
622 db Leopard 2
766 db Marder
313 db Puma
353 db Fuchs
237 db Boxer
122 db Fennek
82 db Wiesel MK
112 db Wiesel TOW
75 db BV 206
133 db PZH 2000
55 db MARS
118 db Tampbella
878 db Páncéltörő rakéta
3647 db Manpad

Szóval volna miből csemegézni politikai elhatározás az egész, most lehetne akár A4-hez isjutni később pedig mehet rá a Rheinmetall csomag. Meg kell szabadulni a VSZ cuccoktól nincs mese.
Ezek mennyire biztos számok? Mert nekem a Leopard 2-esek száma túl soknak a MARS 2-esek száma meg túl kevésnek tűnik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
A nemzetközi helyzet fokozódik....Kelleni fog az most nekik is.
Ezt a tartalékos manővererő marhaságot felejtenétek már el végre.Nincs már sorozott sereg,1200 hk-val.Ha a betervezett 1 hk zl mellé kerül valahonnan plusz hk,hát bőven van helye a reguláris hadrendben is-még akkor se lenne sok belőlük,inkább nagyon is kevés.Egy rendes korszerű vegyes dd-ba kéne kb 100 hk.

Ez háborús helyzetben - számolva a veszteségekkel - egy Németország méretű államnak igen szerény mennyiség, jó esetben éppen elég.

800 harckocsi? A néphadseregnek volt ennyi.
133 önjáró löveg? MN: 150<
55 Mars? MN: töménytelen BM-21 valamint Luna-M, Scud A/B
1000 ifv? MN: 500
580 apc? MN: 1000

Nyilván a mai német fegyverzet harcértéke sokkal nagyobb, az MN pedig a hidegháborús fegyverkezési verseny csúcsán volt ekkora, csak arra akartam utalni hogy attól hogy a mi szemünkben ez már elképesztő mennyiség, valójában egy ekkora ország ebből most nem fog eladni.
Igenám, de a BW-nek jelenleg sem elsősorban a technikával van a gondja, hanem, hogy nincs rá emberük.
Szerintem, ha véreset vizelnek sem forgják tudni feltölteni magukat annyira, hogy ezeket elhasználják.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ennek a döntő része aktív szolgálatban van.
Hát ez mondjuk nyilvánvaló volt a PUMA számai miatt, mert ugye abból csak aktív van. Szerintem ezek valami mozgósítási összesítések lesznek.
Honnan származnak ezek az adatok?
Nem nagyon hasonlítanak a 2022 januári hivatalos Bundeswehr helyzetjelentésre, ami szerint pl. BOXER-ből 259 hadrafogható a 333-ból.
Oda is írta, hogy 2020-as adatok. Azóta folyamatosan szállítják, és szerelik át az alakulatokat Boxerre.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.

reaktívós mindig van üzemképes állapotban.
egyébként vannak reaktív tégláink. mgvannak a hegesztési sablonok is. trotílt kellene beléjük vágni kb.
kontakt 1. esek hogy mennyit ér vagy mennyit nem a mai világba ? (mert ha nagyobb védelmet ad de annyival nem hogy megfogjon valamit amit amúgy nem akkor kár feltenni.) ezt ki ki döntse el. a Legénység egyébként utálja a kontaktosokat legalábbis nem igen szereti (BÉKÉBEN !!! ) mert nagyon szar mosni :) ez nem jelenti azt hogy fokozódó helyzetben vagy háborúba ne lenne rá igény.
kontakt 1 egyébként abszolút nem nagy valami.

Asszem' a HTKA-s "...harckocsi-páncélok..." al-fórumban olvastam, hogy ez egyik korai --az új eszközök ellen szinte már hatástalan-- ERA-t bőven légréssel megduplázva "feltámadt", a teszteken meglepően jó eredményt nyújtva.

Ebben a megoldásban vajon mennyi tartalék van? Van erről infód esetleg.
...nekem nyilvános, valós, szakmai infónak tűnt.

Csak mert elég gyorsan kivitelezhető, és még egy burkolt, előtét-pámcélos-kazettás megoldással még gyorsan cserélhető, javítható, újjáépíthető megoldás lenne! ...és még jól eladható, huszárosan gyors válasz is lenne a hirtelen szükséges többlet-védelem igényre!!!
Nem hiszem, hogy erről az egyszerű megoldásról nincs egy "leporolható" terv-javaslat egy elfeledett aktában.
Itt lenne az ideje egy ilyen megfizethető, gyorsan kivitelezhető megoldást alkalmazni, "pikk-pakk"!!!



Úgy néz ki pedig, ott van a négyszög körülöttük

Ez jó hír, jó(bb)nak tartom így! ...szerintem.

Súlyban mennyi pluszt jelent???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Asszem' a HTKA-s "...harckocsi-páncélok..." al-fórumban olvastam, hogy ez egyik korai --az új eszközök ellen szinte már hatástalan-- ERA-t bőven légréssel megduplázva "feltámadt", a teszteken meglepően jó eredményt nyújtva.

Ebben a megoldásban vajon mennyi tartalék van? Van erről infód esetleg.
...nekem nyilvános, valós, szakmai infónak tűnt.

Csak mert elég gyorsan kivitelezhető, és még egy burkolt, előtét-pámcélos-kazettás megoldással még gyorsan cserélhető, javítható, újjáépíthető megoldás lenne! ...és még jól eladható, huszárosan gyors válasz is lenne a hirtelen szükséges többlet-védelem igényre!!!
Nem hiszem, hogy erről az egyszerű megoldásról nincs egy "leporolható" terv-javaslat egy elfeledett aktában.
Itt lenne az ideje egy ilyen megfizethető, gyorsan kivitelezhető megoldást alkalmazni, "pikk-pakk"!!!
én nem űlök bennük már egy ideje. mindenesetre érdemes lenne valamennyire feltenni a reaktívot aztán aki igényli arra űl aki nem az marad a csupaszon... aztán viszonylag hamar kiderülne hogy hány reakítvósra vólna igény...

azt tudom hogy van aki szeretne pl rácsot is míg mások nagyon nem.

vannak előnyök hátrányok ittis ottis.

furán hangozhat de sokan a dinamikába a kis célfelületbe és abba bíznak hogy a géppel átlehet menni egy házon ha kell és nem kell félni hogy ráhajlik a vas oda ahova nem kéne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
de mégegyszer nincs egységes álláspont e téren. parancsnok ja válogatja. van aki szerint a gumikötény is fölösleges meg a vizi átkelő készlet meg egyéb... és csak a csupasz vas.... (jó ők nincsenek túl sokan de nem példa nélküli) csak erre akartam célozni
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
de mégegyszer nincs egységes álláspont e téren. parancsnok ja válogatja. van aki szerint a gumikötény is fölösleges meg a vizi átkelő készlet meg egyéb... és csak a csupasz vas.... (jó ők nincsenek túl sokan de nem példa nélküli) csak erre akartam célozni

Ennek --ar ERA/nem-ERA kérdésnek-- nem magasabb szinten kellene eldőlnie??? ...és egységesnek lenni??? Én nemtom', de furcsának tűnik az "ERA-tagadás".
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ennek --ar ERA/nem-ERA kérdésnek-- nem magasabb szinten kellene eldőlnie??? ...és egységesnek lenni??? Én nemtom', de furcsának tűnik az "ERA-tagadás".
egységesnek de háborúba ha valaki nem tartja praktikusnak az erát megoldja hidd el... leszarja max annyit mond akinek nem tetszik jöjjön és üljön be helyette a vasba. (és igaza van.) ebből a szempontból...

HK sok márcsak ilyenek ha valamt a fejébe vesz nem tudod neki megmagyarázni és lehet nem is kell mert kitudja hogy ő hogy képzeli el müködését egy konfliktusba mert akkora mozgástere viszont van hogy egyéni elképzeléseit belevigye a helyzetekbe...

az ő élete ha ő a dinamikába látja a védelmet a páncél helyett az ő dolga...
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 043
93

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
ez nem azt jelenti hogy páncél ellenes lenne. csak ő úgy gondolja hogy bizonyos + védelem úgysem ad annyi plussz túlélőképességet mint amennyit elvesz a dinamikából a karbantartásból vagy egyéb helyekrő...

dde ezek vélemények.
van aki meg máskép gondolja és mindennel telerakná a hk ját era rácsok homokzsákok...
vagy épp a 2 véglett között is vannak sokan...
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 043
93
Akkor leírom mindenkinek és csatolom a linket ide jelentjük le a fegyvereket, minden UN tag, de a legpontosabb adatok a Nato tagállamokról vannak ezek nyílvánosak részben. Rá tudtok szűrni országra évekre visszamenőleg is!

A következőképpen csináljátok országot kikeresitek belementek kiválasztjátok az évet és azon belül az Original reports fület ott találjátok a legpontosabb adatokat! Jó böngészést. Felejtsétek el a Wikit csak közelítő adatokat tartalmaz!

Még egyszer a link mentsétek le a böngészőben és a továbbiakban nem lesznek "hülye" kérdések! ;)

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 604
76 540
113
Akkor leírom mindenkinek és csatolom a linket ide jelentjük le a fegyvereket, minden UN tag, de a legpontosabb adatok a Nato tagállamokról vannak ezek nyílvánosak részben. Rá tudtok szűrni országra évekre visszamenőleg is!

A következőképpen csináljátok országot kikeresitek belementek kiválasztjátok az évet és azon belül az Original reports fület ott találjátok a legpontosabb adatokat! Jó böngészést. Felejtsétek el a Wikit csak közelítő adatokat tartalmaz!

Még egyszer a link mentsétek le a böngészőben és a továbbiakban nem lesznek "hülye" kérdések! ;)

Köszönöm, ezt ismertem. Ha egy kicsit jobban belenézel az adatokba, látni fogod hogy általánosságban elég pontatlan az adatbázis. Egyrészt nem ad le mindenki minden évben jelentést az ENSZ-nek a változásokról. Másrészt az eladott fegyverek esetén sok esetben nem egyezik meg az eladó és a vevő oldalán megjelenő adat. Nagyon durva darabszám és típus elírások is vannak benne. A Wikipedián is sokszor ebből a forrásból dolgoznak, a múltkor pl. a környező országokat néztem végig. De egy kiindulási alapnak jó. Azt gondoltuk hogy van valami jó német adatbázisod. A múltkor találtunk pl. egy Leopard-os oldalt, ahol még a kezdeti prototípusok különböző változatai is benne voltak, az összes későbbi Leopard 2 változat legyártott darabszámával együtt.
 

megmurgyel

Member
2021. április 4.
39
90
18
-Az a legjobb fegyver,mit soha nem kell bevetni.
Igen,van ilyen.Atomfegyvernek hivják.
-Nem az a jó hadvezér,ki 100 csatában győz,hanem az,ki csata nélkül éri el,mit akar.
Ez meg összetett dolog,de semmi köze nincs a fegyverzethez.Ez hadműveleti harcászati elmélet kérdése.

:p
 
  • Vicces
Reactions: Negan

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 043
93
Köszönöm, ezt ismertem. Ha egy kicsit jobban belenézel az adatokba, látni fogod hogy általánosságban elég pontatlan az adatbázis. Egyrészt nem ad le mindenki minden évben jelentést az ENSZ-nek a változásokról. Másrészt az eladott fegyverek esetén sok esetben nem egyezik meg az eladó és a vevő oldalán megjelenő adat. Nagyon durva darabszám és típus elírások is vannak benne. A Wikipedián is sokszor ebből a forrásból dolgoznak, a múltkor pl. a környező országokat néztem végig. De egy kiindulási alapnak jó. Azt gondoltuk hogy van valami jó német adatbázisod. A múltkor találtunk pl. egy Leopard-os oldalt, ahol még a kezdeti prototípusok különböző változatai is benne voltak, az összes későbbi Leopard 2 változat legyártott darabszámával együtt.
A német adatok stimmelnek. Vannak országok akik valóban nem. Mindig érkezik rá korrekció a későbbi években. A wiki messze van a valóságtól 138db T72... kis hazánkban
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 490
79 556
113
Maróth Gáspár azt mondta decemberben egy rendezvényen amelyen részt vettem, hogy A6-ig lehetne a nálunk lévő A4-eseket. De lehetett nyelvbotlás is. Egyébként kvázi mindegy, Egyébként van olyan alvázszámű A4HU amely öregebb mint a nálunk lévő T72-esekből némely példány. A nagy szakértője ennek Páncél Matyi. Kár, hogy nincs itt a fórumon.
A decemberi beszélgetésen merült fel akkor új elemként, hogy nem kohóban végzik a T-72 tankjaink, hanem a területvédelmi erők kapják, a második vonalban. No igen a 125mm-es ágyú és az APFSDS lövedéke azért nem kidobandó fegyverzet. Egyébként is egy zászlóalj MBT nagyon kevés.. A T-72 korlátozottan de tűztámogatásra is alkalmas lőtávolsága miatt. Persze nem önjáró löveg, de szegény ember vízzel főz.
Honnan szedsz olyan hülyeséget, hogy ATGM a mi T-72 harckocsijainkhoz? Az Ukrajnában nagyon jól látszi, hogy a milyeinknél már alaból védettebb ( és ott van még neki az ERA) B3 is csak arra jó, hogy elpusztulj benne.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Honnan szedsz olyan hülyeséget, hogy ATGM a mi T-72 harckocsijainkhoz? Az Ukrajnában nagyon jól látszi, hogy a milyeinknél már alaból védettebb ( és ott van még neki az ERA) B3 is csak arra jó, hogy elpusztulj benne.

Az izraeliek másképp tudják ezt az "orosz mindig sz@r, nem lehet belőle jót csinálni" mantrát,
határozottan másképp. Ezért megfizethető áron, nagy mennyiségben létrehozták a (H)APC műfaj legjobbját --oroszból(T-55), átépítve !!!--: Achzarit!

...de biztos ők hülyék, hisz olyan gyakran tévednek!! Jaaaa, NEM...

...vagy: szerinted ezek szerint akkor Izraelben hülyék, de "más" meg helikopter... "Jó..." ???

Nem baj: "A tények ne zavarjanak!"


U.I.: Gondolom emléxel a korábbi "pengeváltásunkra", ahol felmerült az adat, hogy az egyik Izreali hadnűvelet során 12 ATGM-et fogott meg az Achzarit és saját lábon ment a tábori korházba/szervízbe!
...köztük az akkori legújabb Kornet(-M ???)-et is!!!



.