[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 700
113
Ez teljesen megfelelne nekünk a t 72 esek felújítására. Biztos, hogy harmad annyiba kerülne mint egy új leo és tökéletes lenne a gyalogság mellé támogatónak. 3*24 es osztályba rendezve német mintára. Annyi tankunk meg biztosan van még.
Osztálya a tüzérségnek van, zászlóalj a megfelelője más fegyvernemeknél.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Osztálya a tüzérségnek van, zászlóalj a megfelelője más fegyvernemeknél.
Igen teljesen igazad van, de ha megfigyelted pontosan mit írtam akkor érteni fogod.
Mivel a gyalogság mellé szánnám őket kvázi önjáró löveg és páncélvadásznak, illetve mi a német terminológiát vettük át ami szerint ezek az egységek tüzérségnek számítanak látva a számukat is, ezért ők osztálynak számítanak.
De ez legyen a legnagyobb probléma minek is hívjuk őket, csak már itt lennének felújítva!! :hadonaszos:
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Vissza kell kérni Iraktól az ajándékba adott 77 db T-72-est, már ami megmaradt belőle.

A "tisztán" végrehajtrható visszakérést/visszakapást esélytelennek tartom, DE:
egy orosz-metrókocsi-felújításos --táblacserés új kocsik a felújítás helyett-- verziót különösebb gond nélkül le lehetne zavarni, ha van/lesz hozzá politikai akarat!

Enélkül pedig sodródunk egy politikusi széttárt-karos "... sajnos nehéz történelmi helyzet...", + krokodil-könnyek, majd pucolásos esemény felé.

.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Ez teljesen megfelelne nekünk a t 72 esek felújítására. Biztos, hogy harmad annyiba kerülne mint egy új leo és tökéletes lenne a gyalogság mellé támogatónak. 3*24 es osztályba rendezve német mintára. Annyi tankunk meg biztosan van még.
Ugye csak az a baj hogy az új Leókat egy-kupacba fogják tartani ütőképességnek, ill. Pest védelmére.
Így én úgy gondolom hogy a T-72-esek fogják vívni a harcokat. Ezért kell minél jobban felújítanunk. Azaz a saját védelmüket, megoldani, illetve a külső tüzérségi védelmet biztosítani. Na ehhez kellene Lövegeket venni. D-20-akat felújítani amennyit tudunk, illetve venni még esetleg önjáró tüzérséget, 155/39-t. Itt az Ukrajnai konfliktusban is látjuk hogy mennyire kellenek a tüzérségi lövegek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Ugye csak az a baj hogy az új Leókat egy-kupacba fogják tartani ütőképességnek, ill. Pest védelmére.
Így én úgy gondolom hogy a T-72-esek fogják vívni a harcokat. Ezért kell minél jobban felújítanunk. Azaz a saját védelmüket, megoldani, illetve a külső tüzérségi védelmet biztosítani. Na ehhez kellene Lövegeket venni. D-20-akat felújítani amennyit tudunk, illetve venni még esetleg önjáró tüzérséget, 155/39-t. Itt az Ukrajnai konfliktusban is látjuk hogy mennyire kellenek a tüzérségi lövegek.

Nem voltál itt korábban, ezért tájékoztatlak, hogy a fizika --és a Trophy és az éjjelátóóó-- sem működik a T-72-n CSAK a Leo-kon!!!

Továbbá a T-72 vitában a kemény fórum-terméskő-dobálós ellen-csapat szerint rossz döntés lett volna kb. 2 Leo árából beszerezni/modernizálni azt a 200 körüli darabot!
Nem költséghatékony!!!
Ugyan azóta Ukrajnában már mindkét oldal elővette a T-72 kortársait és elődeit is, de vedd tudomásul, hogy a gumigerincű helyi-véleményvezéreinknek i-g-a-z-a volt!
Nnnna! A Költséghatékonyság, a megszerzett Mennyiség, a "maradt-volna-pénz-az -összfegyvernemi-képességre" dolgok nem számítanak, csak a NATO!!!

...csak röpke emlékeztető a hibákra, mert a jelenleg uralkodó "struccos"-magyaros félrenézéssel igen gyorsan megyünk majd a "levesbe"!
Nem kötelező tanulni a hibákból, DE enélkül a (társadalmi és egyéni)tanulás nélkül gyorsan távolodó emlék lesz ez a nehezen elért pár év "közép-osztály-közeli" életérzés!

Lehet, hogy mégsem a jelenlegi "Vetítés" adja majd az "igaz" jövőt, hanem a józan észt használata!,

Kis hasonlóságot vélek felismerni a "jó-nő"-s tanmesével. ahol megszerezni könnyű, de aki megtartja, AZ a legény a gáton! ...a többit meg tolják a húsdarálóba/levesbe (a válóperes ügyvédek, hogy le legyez zárva az analóg történet)!


A Leo-2 cirkuszi mutogatás helyett --valamiért úgy érzem--, hogy inkább akkor lesz valóban parancsnoka a magyar Haderőnek, ha majd a méh mindig letolt gatyás T-72-ket "fel tudja öltöztetni" saját hatáskörben!

Ilyen, ennyi jogkör, támogatás nélkül csak egy újjab eszköz/képesség/szükséges-hatalom nélküli kézivezérelt (politikai)báb került a Magyar Haderő élére, tükrözve a valós --azaz SEMMI-- politikai szándékot!

Az érzékeny félrenézőktől elnézést kérek a rosszul eső Valóság közlése miatt!!!

Lehet változni! :hadonaszos:
Akkor nem csak sorozatosan veszítenénk, hanem nyerhetnénk is történelmi helyzethez illő sikeres reagálással!
... és Nicsak: a törököknek megy!
A korábbi helyzetükhöz képest a szerbeknek is, csendben, "szabadságharc nélkül" :oops:
A pénznyomdás-Kánaán előtti Izrael is ilyen --ellenfeleinél gyorsabb, sikeres alkalmazkodással-- élte túl a sorozatos kritikus helyzeteket!

A jelenlegi, szó szerinti "bármi-áron-németet" című politikai elqúráson kívűl milyen szakmai érv van "PöLö" az ellen, hogy a T-72-inkre Trophy APS-t integráljunk???
Ha meglenne ez a szakmailag nem túl megugorhatatlan képességünk erre, akkor át tudjuk akár rakni --majd-- a hetvenkettesekrő akár a használt Leo A4-ekre, akár a távoli jövőben érkező bármikre!!! :hadonaszos:

...DE: így lenne APS-es harckocsink! Gyorsan!
Bármilyen más megoldáshoz képest "azonnal"!

A német --időhúzó, á-rsokszorozó, aranyért-karbantartó-- parazita nélkül!!!

... vagy megy tovább a jelenlegi "Vetítős", (Ál-)Nemzeti hazaárulgatás, a bevált rezsi-csökentett Netflix-es/Disney+os csomagolásban!

.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
.

Ha esetleg, és-talán, és-véletlenül kiszivárogna egy kép, amin a hazai T-72-esek már nem a jelenlegi "letolt-gatyá" állapotban vannak végre, hanem --ERA-val (NERA-val)-- "felöltöztetve", akkor szóljon majd valaki l-sz, hogy megtudjam ünnepelni, hogy Valódi --valós hatáskörrel, támogatással, erőforrásokkal ellátott-- Főparancsnoka van végre a Magyar Honvédségnek!

Vhogy így kéne kinéznie (nagyítható képek) a 30-50(+) számú "jó-hírnek":

1638013430Amusing%20Hobby%20T-72M2%20Slovak%20MBT-%20Moderna%20(6).jpg
---
1638013430Amusing%20Hobby%20T-72M2%20Slovak%20MBT-%20Moderna%20(2).jpg
---
163801343010776428a4.jpg
---
1638013430Amusing%20Hobby%20T-72M2%20Slovak%20MBT-%20Moderna%20(2).jpg


... egy-két, --kb. a képen látható elrendezésű-- 30 mm-est is "elfogadok" Terminator/anti-drón üzemódokkal késedelmi-bónusznak! ;) + :hadonaszos:

.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 845
113
.

Ha esetleg, és-talán, és-véletlenül kiszivárogna egy kép, amin a hazai T-72-esek már nem a jelenlegi "letolt-gatyá" állapotban vannak végre, hanem --ERA-val (NERA-val)-- "felöltöztetve", akkor szóljon majd valaki l-sz, hogy megtudjam ünnepelni, hogy Valódi --valós hatáskörrel, támogatással, erőforrásokkal ellátott-- Főparancsnoka van végre a Magyar Honvédségnek!

Vhogy így kéne kinéznie (nagyítható képek) a 30-50(+) számú "jó-hírnek":

1638013430Amusing%20Hobby%20T-72M2%20Slovak%20MBT-%20Moderna%20(6).jpg
---
1638013430Amusing%20Hobby%20T-72M2%20Slovak%20MBT-%20Moderna%20(2).jpg
---
163801343010776428a4.jpg
---
1638013430Amusing%20Hobby%20T-72M2%20Slovak%20MBT-%20Moderna%20(2).jpg


... egy-két, --kb. a képen látható elrendezésű-- 30 mm-est is "elfogadok" Terminator/anti-drón üzemódokkal késedelmi-bónusznak! ;) + :hadonaszos:

.
Feleslegesen drágítana és bonyolítana a dupla g.á., hiába néz ki nagyon futurisztikusan. El is hagyták végül a Moderna programban.
Hatékonyabb a helyet és a tömegtartalékot klasszikus RCWS-re és szenzorokra felhasználni a plusz tűzerő helyett. Belövésjelzők, opcionálisan vezetékes drón, szenzorárbóc, de akár a kiegészítő páncél is többet segíthet a túlélőképességen mint a löveggel párhuzamos gépágyú.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Hatékonyabb a helyet és a tömegtartalékot klasszikus RCWS-re és szenzorokra felhasználni a plusz tűzerő helyett. Belövésjelzők, opcionálisan vezetékes drón, szenzorárbóc, de akár a kiegészítő páncél is többet segíthet a túlélőképességen mint a löveggel párhuzamos gépágyú.
Értem a gondolatmenetedet, hogy majd az RCWS-t lelehet szerelni a gépről később s egy új tipusú gépre rálehet szerelni. Ezt támogatom én is s mutattam rá példát is. Ám a gépágyú is kell a gépre mivel azzal szeded le a drónokat! Igen van a harckocsin de próbálj meg leszedni azzal egy drónt 200m-ről, nem nagy táv. Vagy esőbe, esetleg ködben, hóesésben, nem mindig napsütésben nyáron megy a harc, tudom hogy tudod csak szerintem kellene. Ha nem is ebben a formában.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Feleslegesen drágítana és bonyolítana a dupla g.á., hiába néz ki nagyon futurisztikusan. El is hagyták végül a Moderna programban.
Hatékonyabb a helyet és a tömegtartalékot klasszikus RCWS-re és szenzorokra felhasználni a plusz tűzerő helyett. Belövésjelzők, opcionálisan vezetékes drón, szenzorárbóc, de akár a kiegészítő páncél is többet segíthet a túlélőképességen mint a löveggel párhuzamos gépágyú.

Olyan --egy gépágyús-- képem is van!/:

modern_t72_big.jpg

Figyelemre méltó, hogy a 2000+1-2év "gondolkodási idő" által jelzett dátumkor már gondoltak a torony tetejének ERA-borítására(a 40% kb), és a teknő oldalára is, védve a forgó lőszertárolót és az esetleges további belső lőszert.
Érdekesen hosszúak a torny elején az ERA-blokkok, ami még --szerintem-- javítja is a túlélési esélyeket, mert minnél távolabb kezd el-műxeni az ATGM kumulatív töltete, annál jobb!

A motorcserét én el is hagynám, de az automata váltó kellene.
Egy szerb-magyar együttműködéssel gyors lehetne, "gombokért".
Szenzorokat meg "civilből" átemelnék némi egyetemi pályáztatós rásegítéssel, szintén gombokért.

"Csak" (politikai)szándék kérdése, technikailag semmi akadálya, gombokért és gyorsabb is lenne bármelyik más megoldásnál annak kb./max 50-60-as saját mennyiségnek, + még a "találhatóak" :oops: !
.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Értem a gondolatmenetedet, hogy majd az RCWS-t lelehet szerelni a gépről később s egy új tipusú gépre rálehet szerelni. Ezt támogatom én is s mutattam rá példát is. Ám a gépágyú is kell a gépre mivel azzal szeded le a drónokat! Igen van a harckocsin de próbálj meg leszedni azzal egy drónt 200m-ről, nem nagy táv. Vagy esőbe, esetleg ködben, hóesésben, nem mindig napsütésben nyáron megy a harc, tudom hogy tudod csak szerintem kellene. Ha nem is ebben a formában.
Ukrajnai kepeken az orosz tankokon dronok ellen inkabb elektronikus zavarok jelentek meg. Aminek van logikaja, mert ha a loveszarkokat lovoldozod epp, akkor nem veszed esetleg eszre a dront, ill. ha a parancsnok epp a dronokra lovoldozne nem tudna tamogatni/celt keresni az iranyzonak.

Ennek ellenere nem vagyok a +gepagyu ellen, mivel az izraeli tapasztalat meg az, hogy jol jon.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Ukrajnai kepeken az orosz tankokon dronok ellen inkabb elektronikus zavarok jelentek meg. Aminek van logikaja, mert ha a loveszarkokat lovoldozod epp, akkor nem veszed esetleg eszre a dront, ill. ha a parancsnok epp a dronokra lovoldozne nem tudna tamogatni/celt keresni az iranyzonak.

Ennek ellenere nem vagyok a +gepagyu ellen, mivel az izraeli tapasztalat meg az, hogy jol jon.
Nem is neked kell a dront észrevenned, arra ott van a csapat légvédelem! Ám ha az szól hogy drón veszély van, akkor tudtok figyelni! Mivel van mivel lelőni a drónt. Ugyanakkor mi van ha kilőtték a szentinelt, a csapatlokátort? Fedezett nélkül maradtatok. Ezért kell a gépágyú s lokátor a mai gépekre. Bekapcsol s látsz mindent az égen! S mégis hogy jobban megértsd, nem én találtam ki a formulát! Kép:

aKjhUx7.png

Itt az előtérben látod a Svájci Mowag gépét! A hátulján pedig a két gá.-t. Így már megosztva akár 120°-ban védhető a jármű. Ne csak a drónra gondolj. Én csak a strellát tettem hozzá ha ellen helikopter piszkoskodik a környéken.

2M1r9uO.png


wpj2ILN.png


Mikor az ellen feletted van lehet nevetni! Mivel utána csak káromkodni fogsz, ha tudsz!

RiXbFfI.png
Esetleg lehet így is!

Jaj majdnem elfelejtettem, milyen gépekből áll a csapat légvédelmünk? :( S mennyi is van?