[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 674
4 003
113
Figyelemre méltó, hogy a 2000+1-2év "gondolkodási idő" által jelzett dátumkor már gondoltak a torony tetejének ERA-borítására(a 40% kb), és a teknő oldalára is, védve a forgó lőszertárolót és az esetleges további belső lőszert.
Szia,

A magyarok terveztek kulon ERA tipust oldalra, ez volt a "ligth" verzio, amit max 400 mm-es pancelatutesu raketak ellen terveztek, cserebe egyreszt sokkal konnyebb volt, masreszt elvileg ezek a (kis-kozepes) robbanofejek ellen extra hatekony volt. Ennek az extra hatekonysagnak azota megjelent par info ellentmond, vagyis mara megjelentek olyan infok, hogy a pancel 4-szerezese nem kiemelkedoen jo teljesitmeny, de a 90-es evekben annak tunt, hogy 80 mm-es pancellal (+ERA) megfogtak az RPG-7-et, illetve a T-72 torony oldalpancellal (+ERA) a maljutkat.

Forras: igy emlekszek egy nagyon regi C+D-n kapott HTI szoroanyag alapjan.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
756
1 465
93
A magyarok terveztek kulon ERA tipust oldalra, ez volt a "ligth" verzio, amit max 400 mm-es pancelatutesu raketak ellen terveztek, cserebe egyreszt sokkal konnyebb volt, masreszt elvileg ezek a (kis-kozepes) robbanofejek ellen extra hatekony volt. Ennek az extra hatekonysagnak azota megjelent par info ellentmond, vagyis mara megjelentek olyan infok, hogy a pancel 4-szerezese nem kiemelkedoen jo teljesitmeny.
Szia

- Erre én is gondoltam, s gondolkodtam is rajta. Ám ahogyan írod is a 4x-es páncél csak nehezíti a mai tankokat. Ezért én arra gondoltam hogy kell az oldal páncél csak szépen felpakolva ERA-val s kitolva egy egy bizonyos szögben. <H> Valahogy így! Azaz minél hamarabb működtesse el a közeledő lövedéket, ne a harckocsi oldalán csattanjon! Olyan lenne mint a középkorban a Pajzs! Ezt a pajzsot lehetne hidraulikával mozgatni. Kiemelni mivel a terepen is kell mozogni.
- Ugyanakkor manapság már az aktív védelmet lehet látni sok gépen! Szerintem erre fog elmozdulni a védelem. Sok típusa van már.

AMAP ADS : Német, ARENA: Izraeli, Drozd: Orosz, Trophy: Izraeli

S nemrég találtam ezt az Indiai újfejlesztésű gépet, aminek a torony tetején van egy aktív védelem!

0L2WhKk.png

YSCJJyA.png

N8ozQyF.png


Ilyet talán a mi T-72 eseinkre is fellehetne pakolni. Töltése is szerintem egyszerű. Olyan oroszos Drozd, csak fejlettebb kivitelben!
Mivel minden irányban el tud fordulni a szerkezet így megelőző védelmet tud nyújtani! Természetesen szerintem 1 nem elég egy gépre, legalább 3db kellene. Na de a potyogó drónok ellen hatásos s nem kell a gólyafészket felpakolni, illetve oldalról is véd! :cool:
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 143
12 203
113
Szia

- Erre én is gondoltam, s gondolkodtam is rajta. Ám ahogyan írod is a 4x-es páncél csak nehezíti a mai tankokat. Ezért én arra gondoltam hogy kell az oldal páncél csak szépen felpakolva ERA-val s kitolva egy egy bizonyos szögben. <H> Valahogy így! Azaz minél hamarabb működtesse el a közeledő lövedéket, ne a harckocsi oldalán csattanjon! Olyan lenne mint a középkorban a Pajzs! Ezt a pajzsot lehetne hidraulikával mozgatni. Kiemelni mivel a terepen is kell mozogni.
- Ugyanakkor manapság már az aktív védelmet lehet látni sok gépen! Szerintem erre fog elmozdulni a védelem. Sok típusa van már.

AMAP ADS : Német, ARENA: Izraeli, Drozd: Orosz, Trophy: Izraeli

S nemrég találtam ezt az Indiai újfejlesztésű gépet, aminek a torony tetején van egy aktív védelem!

0L2WhKk.png

YSCJJyA.png

N8ozQyF.png


Ilyet talán a mi T-72 eseinkre is fellehetne pakolni. Töltése is szerintem egyszerű. Olyan oroszos Drozd, csak fejlettebb kivitelben!
Mivel minden irányban el tud fordulni a szerkezet így megelőző védelmet tud nyújtani! Természetesen szerintem 1 nem elég egy gépre, legalább 3db kellene. Na de a potyogó drónok ellen hatásos s nem kell a gólyafészket felpakolni, illetve oldalról is véd! :cool:
Az a probléma az ellentöltetes APS-ekkel, hogy nagymértékben veszélyeztetik a gyalogságot.
Az én automata shotgun alapú APS ötletem minimálisan veszélyeztet, mert csak a bejövő rakéta és egyebek (hú, de utálom ezt: "effektor") irányába fejti ki hatását.
A nyíllövedék ellen nem hatásos, de az IFV páncélzata még akkor sem tudná a nyíllövedék elhárítani, ha azt egy ellentöltetes APS darabokra törné.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 197
66 949
113
Szia

- Erre én is gondoltam, s gondolkodtam is rajta. Ám ahogyan írod is a 4x-es páncél csak nehezíti a mai tankokat. Ezért én arra gondoltam hogy kell az oldal páncél csak szépen felpakolva ERA-val s kitolva egy egy bizonyos szögben. <H> Valahogy így! Azaz minél hamarabb működtesse el a közeledő lövedéket, ne a harckocsi oldalán csattanjon! Olyan lenne mint a középkorban a Pajzs! Ezt a pajzsot lehetne hidraulikával mozgatni. Kiemelni mivel a terepen is kell mozogni.
- Ugyanakkor manapság már az aktív védelmet lehet látni sok gépen! Szerintem erre fog elmozdulni a védelem. Sok típusa van már.

AMAP ADS : Német, ARENA: Izraeli, Drozd: Orosz, Trophy: Izraeli

S nemrég találtam ezt az Indiai újfejlesztésű gépet, aminek a torony tetején van egy aktív védelem!

0L2WhKk.png

YSCJJyA.png

N8ozQyF.png


Ilyet talán a mi T-72 eseinkre is fellehetne pakolni. Töltése is szerintem egyszerű. Olyan oroszos Drozd, csak fejlettebb kivitelben!
Mivel minden irányban el tud fordulni a szerkezet így megelőző védelmet tud nyújtani! Természetesen szerintem 1 nem elég egy gépre, legalább 3db kellene. Na de a potyogó drónok ellen hatásos s nem kell a gólyafészket felpakolni, illetve oldalról is véd! :cool:
Alapvetően régóta gondolkodok olyan külső és belső páncélelemeken, amik a beérkező lövedékek energiáját használják annak az elhárítására, van pár egyszerű gondolatom, de persze lőterem nincs, hogy kipróbáljam. :D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
756
1 465
93
Az én automata shotgun alapú APS ötletem minimálisan veszélyeztet, mert csak a bejövő rakéta és egyebek (hú, de utálom ezt: "effektor") irányába fejti ki hatását.
A sörétes puska elméleted miért másabb? Mivel az is az érkező lövedék érzékelőjére gyakorol elműködtetési hatást. Meg ugye én a harckocsinkra írtam. Ott meg nem szaladgálnak elméletben emberkék. Valamilyen APS kell a T-72-esenire! Lehetőleg olyan amit azután át tudunk pakolni más gépekre!
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 596
6 023
113
Elég sokáig kötött le nagyon nagy erőket, így nem omlott össze a front.
.
.
Szerinted Budapest sokaig kötött le eröket?? :) Az ostrom 44 karacsony utan kezdödött, es a kitöresi kiserlet nevu tömegmeszarlas utan 45. februar 13-an ert veget, ez bö ket honap mindössze. Ez eleve nem sok ekkora varosnal (Sztalingrad pl fel evig ment), plusz nagyon hideg tel is volt allitolag, ami körulmenyek között mindig lassabban mentek a dolgok mindenhol.
De azutan bejött a jobb idö, "Tavaszi ebredes" probalkozas, a front omlott is össze egyböl.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 819
113
Szia

- Erre én is gondoltam, s gondolkodtam is rajta. Ám ahogyan írod is a 4x-es páncél csak nehezíti a mai tankokat. Ezért én arra gondoltam hogy kell az oldal páncél csak szépen felpakolva ERA-val s kitolva egy egy bizonyos szögben. <H> Valahogy így! Azaz minél hamarabb működtesse el a közeledő lövedéket, ne a harckocsi oldalán csattanjon! Olyan lenne mint a középkorban a Pajzs! Ezt a pajzsot lehetne hidraulikával mozgatni. Kiemelni mivel a terepen is kell mozogni.
- Ugyanakkor manapság már az aktív védelmet lehet látni sok gépen! Szerintem erre fog elmozdulni a védelem. Sok típusa van már.

AMAP ADS : Német, ARENA: Izraeli, Drozd: Orosz, Trophy: Izraeli

S nemrég találtam ezt az Indiai újfejlesztésű gépet, aminek a torony tetején van egy aktív védelem!

0L2WhKk.png

YSCJJyA.png

N8ozQyF.png


Ilyet talán a mi T-72 eseinkre is fellehetne pakolni. Töltése is szerintem egyszerű. Olyan oroszos Drozd, csak fejlettebb kivitelben!
Mivel minden irányban el tud fordulni a szerkezet így megelőző védelmet tud nyújtani! Természetesen szerintem 1 nem elég egy gépre, legalább 3db kellene. Na de a potyogó drónok ellen hatásos s nem kell a gólyafészket felpakolni, illetve oldalról is véd! :cool:
TATA megvette a SAAB (SA) LEDS 150 (leánykori nevén Kentron Mongoose-1) terveit továbbfejlesztésre-ime az eredmény.
ARENA is orosz,nem zsidó.Iron Fist izraeli még (érdekessége,hogy eredeteileg egy dél afrikai,német,izraeli közös fejlesztési program eredménye,még 90 körülröl.Német változata az SSiW,izraeli az Iron Fist,búr a Mongoose-1/2/3 rendszerek).
Az a probléma az ellentöltetes APS-ekkel, hogy nagymértékben veszélyeztetik a gyalogságot.
Az én automata shotgun alapú APS ötletem minimálisan veszélyeztet, mert csak a bejövő rakéta és egyebek (hú, de utálom ezt: "effektor") irányába fejti ki hatását.
A nyíllövedék ellen nem hatásos, de az IFV páncélzata még akkor sem tudná a nyíllövedék elhárítani, ha azt egy ellentöltetes APS darabokra törné.
Az elháritó löveg ugyanúgy veszélyezteti a gyalogságot,plusz a találatkor jó eséllyel berobbanó támadóeszköz maga is.
Nem is neked kell a dront észrevenned, arra ott van a csapat légvédelem! Ám ha az szól hogy drón veszély van, akkor tudtok figyelni! Mivel van mivel lelőni a drónt. Ugyanakkor mi van ha kilőtték a szentinelt, a csapatlokátort? Fedezett nélkül maradtatok. Ezért kell a gépágyú s lokátor a mai gépekre. Bekapcsol s látsz mindent az égen! S mégis hogy jobban megértsd, nem én találtam ki a formulát! Kép:


Itt az előtérben látod a Svájci Mowag gépét! A hátulján pedig a két gá.-t. Így már megosztva akár 120°-ban védhető a jármű. Ne csak a drónra gondolj. Én csak a strellát tettem hozzá ha ellen helikopter piszkoskodik a környéken.





Mikor az ellen feletted van lehet nevetni! Mivel utána csak káromkodni fogsz, ha tudsz!

Esetleg lehet így is!

Jaj majdnem elfelejtettem, milyen gépekből áll a csapat légvédelmünk? :( S mennyi is van?
A fiatornyokban gp-ák vannak,nem gá-k.És nem légvédelmi célra,hanem területlefogásra szánták őket.Marderen is volt egy eredetileg,meg a Ratelen is van.
Úgy lehet a támadó RPG-t legjobban elháritani,ha megakadályozzuk az inditást.
Feleslegesen drágítana és bonyolítana a dupla g.á., hiába néz ki nagyon futurisztikusan. El is hagyták végül a Moderna programban.
Hatékonyabb a helyet és a tömegtartalékot klasszikus RCWS-re és szenzorokra felhasználni a plusz tűzerő helyett. Belövésjelzők, opcionálisan vezetékes drón, szenzorárbóc, de akár a kiegészítő páncél is többet segíthet a túlélőképességen mint a löveggel párhuzamos gépágyú.
T72 toronyhátuljára pont viszonylag egyszerű gá-s modult szerelni.És nem hagyták el később se,csak a két 20milist egy 30milisre cserélték.
És van értelme.Területlefogásra,hk lőszert nem igénylő célok ellen.mik ellen már kevés a (n)gp.Igy nem fogy el olyan gyorsan az ágyúlőszer.Anno az MBT70 proton,de az első Leo 2 proton is volt 20milis gá.AMX30/32/40 gépeken is volt gá.Ezek igazábol földi célok ellen voltek rajtuk,csak másodlagossan (ön)légvédelemre.Mint légvédelmi eszközök igencsak sokadrangúak voltak.
Dronfenyegetés akkoriban még nem volt,de most már az is van.És ami azt illeti,Ukrajnában jóval több hk-t lőttek ki gyalogosok kézi HSN vetővel,mint amennyivel dronok végeztek.
Szóval én biza pártolnám a gá másodfegyverzetet.T72 esetén a Moderma M2 mintája nagyon is adja magát.Csak én áttenném az irányzó oldalára,a torony balfelére.Igy a pk kaphatna egy jobb fajta RCWSt.Mondjuk egy ngp+40milis agv kombóst.
Ami azt illeti,a még meg se jött Leoinkat is upgradelni kéne egy 30DEFA RCWS felkopácsolásával.Mind dronvédelemre,mind területlefogásra kellenének azok.(de lehetne több féle,vagy modulárisan változtatható fegyverzetű RCWS is-de az biztos,hogy egy sima gp/ngp már kevés)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 082
10 268
113
Persze, csak jó példája annak, hogy mennyibe is fáj egy jól összerakott T-72 modernizáció.
És mégis. Ha három millióért ezt ráteszik egy tankunkra akkor meg kell venni a maradék t72-re. Hogy messze lesz a leopard-tol az tény. De ami ki tudja lőni a hetvenkettest az jellemzően a leopárdot is klivovi az ukrán harcokat nézve. Legyen 60darab 200 millió dollár, az nem tétel haditechnika ma. Tíz év után még megveszik az afrikaiak ha már nem kell. Aktív védelem meg ha már itt vannak akár ezekre is mehetne. Két éve még én is ide posztoltam hogy legyen belőlük kanál, most már nem ezt gondolom.
Ráadásul erősíti a kapcsolatunkat szerbiaval, nagyon kell figyelni gy baráti szomszédos állam, mert momentán fogytán vannak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 826
78 005
113
És mégis. Ha három millióért ezt ráteszik egy tankunkra akkor meg kell venni a maradék t72-re. Hogy messze lesz a leopard-tol az tény. De ami ki tudja lőni a hetvenkettest az jellemzően a leopárdot is klivovi az ukrán harcokat nézve. Legyen 60darab 200 millió dollár, az nem tétel haditechnika ma. Tíz év után még megveszik az afrikaiak ha már nem kell. Aktív védelem meg ha már itt vannak akár ezekre is mehetne. Két éve még én is ide posztoltam hogy legyen belőlük kanál, most már nem ezt gondolom.
Ráadásul erősíti a kapcsolatunkat szerbiaval, nagyon kell figyelni gy baráti szomszédos állam, mert momentán fogytán vannak.
Nekünk nem jönne ki 3 millából, mert kb olyan fődarabot is cserélni kene mint a löveg, hacsaknem maradni akarsz a 3BM15-nél.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 819
113
Nekünk nem jönne ki 3 millából, mert kb olyan fődarabot is cserélni kene mint a löveg, hacsaknem maradni akarsz a 3BM15-nél.
Nekünk a megmaradt 72eink késői T72A modellek,nem polák M-ek.Elbit 125milis sabotját simán ki tudja lőni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 819
113
Hááát ne vedd ezt olyan biztosra.
Elvileg a T72M lövegéből ki lehet lőni őket.
De a tótok gyártanak modernebb,nagyobb nyomású lövegváltozatot,tőlük be lehet szerezni.
Egyébként szerintem a 3 milkás korszerűsités is kevés.Hajtásláncot is cserélni kéne,kiegészitő fegyverzet is kéne rá-meg APS.(szerintem mindjárt kettő is,összeintegrálva.Iron Fisk+RM csempe)
Inkább 5-6 milka lenne az a gombokért.De az még mindig 5-6 járgány egy új áráért.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő and bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 278
113
Elvileg a T72M lövegéből ki lehet lőni őket.
De a tótok gyártanak modernebb,nagyobb nyomású lövegváltozatot,tőlük be lehet szerezni.
Egyébként szerintem a 3 milkás korszerűsités is kevés.Hajtásláncot is cserélni kéne,kiegészitő fegyverzet is kéne rá-meg APS.(szerintem mindjárt kettő is,összeintegrálva.Iron Fisk+RM csempe)
Inkább 5-6 milka lenne az a gombokért.De az még mindig 5-6 járgány egy új áráért.
átkell alakítani műszaki/utász géppé a javát mert szükség lenne rá. ha már helyén kezeljük az igényeket. a maradékn egy részének lehetne találni valami harciasabb támogató feladatkört. thermobarikus rakétasorozatvető esetleg tömeges cirkáló lőszer hordozó vagy nagymennyiségű nagyhatótávolságú atgm hordozó platform.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 278
113
hídvető univerzális utászjármű többféle adapterrel akár páncélozott aknaszóró páncélozott aknamentesítő/átjárónyitó stb. és ezt lehetőleg úgy kellene megoldani hogy átszerelhető legyen késöbbiekbe akár lynx alvázra vagy bizonyos elemeket akár tgk ra az eszközök java. tehát eléglenne modulokat fejleszteni (valami univerzális abb modulokat.) sík aljzat kell neki ami valamilyen köthető oldható formába tőrténne rögzítésre (akár mint a konténerváz alja.) kb
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 819
113
átkell alakítani műszaki/utász géppé a javát mert szükség lenne rá. ha már helyén kezeljük az igényeket. a maradékn egy részének lehetne találni valami harciasabb támogató feladatkört. thermobarikus rakétasorozatvető esetleg tömeges cirkáló lőszer hordozó vagy nagymennyiségű nagyhatótávolságú atgm hordozó platform.
Kell a hk.
Nehéz műszaki járművekböl,amit lehet,inkább Lynx alvázon kéne megoldani.
Én még mindig azon a véleményen vagyok,hogy nekünk alapvetően kerekes haderőre kéne épitenünk-de szükség van egy nehéz csapásmérő elemre is.Az viszont ne egy gyenge gépesitett dd legyen,hanem egy ütőképes vegyes dd,aminek van lökőereje.
Azonkivűl a kerekes hcsop-oknak is kell a hk támogatás.Azoknak viszont jobb lenne egy (viszonylag) könnyebb tipus.Hogy a kerekes hcsop ne veszitse el a (hadműveleti) mozgékonyságbéli előnyét,amikor csak lehet a hk támogató elemeiket szállitani kell.Igy ezeknek előnyösebb lenne a T72 korszerűsités kisebb súlya.
Szerintem a mobil hcsop orosz BTG változatának bukását nem a koncepció hibás volta okozta,hanem a rossz muszka megvalósitás.Az állomány nem megfelelő kiképzése,a rossz harcvezetés,és az utánpótlási rendszer hiányosságai okozták a vesztüket.Szerintem.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Kell a hk.
Nehéz műszaki járművekböl,amit lehet,inkább Lynx alvázon kéne megoldani.
Én még mindig azon a véleményen vagyok,hogy nekünk alapvetően kerekes haderőre kéne épitenünk-de szükség van egy nehéz csapásmérő elemre is.Az viszont ne egy gyenge gépesitett dd legyen,hanem egy ütőképes vegyes dd,aminek van lökőereje.
Azonkivűl a kerekes hcsop-oknak is kell a hk támogatás.Azoknak viszont jobb lenne egy (viszonylag) könnyebb tipus.Hogy a kerekes hcsop ne veszitse el a (hadműveleti) mozgékonyságbéli előnyét,amikor csak lehet a hk támogató elemeiket szállitani kell.Igy ezeknek előnyösebb lenne a T72 korszerűsités kisebb súlya.
Szerintem a mobil hcsop orosz BTG változatának bukását nem a koncepció hibás volta okozta,hanem a rossz muszka megvalósitás.Az állomány nem megfelelő kiképzése,a rossz harcvezetés,és az utánpótlási rendszer hiányosságai okozták a vesztüket.Szerintem.
De ezekhez is kell könnyebb páncélozott műszaki járművek t 72 alapon! Tehát mindkettő kellene csak kezdjék már el.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 819
113
De ezekhez is kell könnyebb páncélozott műszaki járművek t 72 alapon! Tehát mindkettő kellene csak kezdjék már el.
Nincs annyi T72 vázunk,hogy mindenre is elég legyen-még a szükséges hk mennyiséghez is kevesek.(szerintem csak a "nehéz" dd-nak kéne 10 század hk,ami alsó hangon 140 hk.....Ha az összes meglévő 72 vázat felújitjuk,még akkor se lesz annyink az új Leokkal együtt sem).
Kerekes hcsop-okhoz alapvetően kerekes műszaki járművek kellenek.Minnél inkább minimalizálni kell azoknál a láncos technika részarányát.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány