[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 306
120 184
113
A T-55 -ök már 86 -ban is elég régiek voltak. Amikor mögöttük futottunk, úgy füstöltek hogy majdnem megfulladtunk a füsttől. De golyó fogónak jók voltak. Inkább egy ilyen mögött futok, mint a semmi mögött. Mi legtöbbször a nyílt mezőn rohamoztunk. Akkor, amikor már mindenkinek automata fegyvere volt.
Szeretném megkérni a tisztelt fórumozókat, hogy vonatkoztasson már el a néphadsereges sorkatonai "tapasztalataitól", a néphadsereges gépesített doktrína alapjaiban volt működésképtelen kezdve a lövészkatona egyéni felszerelésével.

Amúgy ha jó képet akartok kapni a modernizált vasak szerepléséről. Szíriai t72b3 vs tow-2. A tow ami szintén egy 20 éves atgm a b3-at lenullázza. Ugyanezt a szituációt a t-90A túlélte.

A 55-ös modernizációk jó része meg a 90-es évek szülötte amiket itt mutogattok. (a szlovént is kivonták) illetve olyan országokban van használva ahol az emberanyag mennyisége nem tényező. De fura módon itt is egyre inkább az új gyártású budget kínai technika kezd teret nyerni. Mert eleve modernebb dizájnból jobbat lehet kihozni később is.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Szeretném megkérni a tisztelt fórumozókat, hogy vonatkoztasson már el a néphadsereges sorkatonai "tapasztalataitól", a néphadsereges gépesített doktrína alapjaiban volt működésképtelen kezdve a lövészkatona egyéni felszerelésével.

Amúgy ha jó képet akartok kapni a modernizált vasak szerepléséről. Szíriai t72b3 vs tow-2. A tow ami szintén egy 20 éves atgm a b3-at lenullázza. Ugyanezt a szituációt a t-90A túlélte.

A 55-ös modernizációk jó része meg a 90-es évek szülötte amiket itt mutogattok. (a szlovént is kivonták) illetve olyan országokban van használva ahol az emberanyag mennyisége nem tényező. De fura módon itt is egyre inkább az új gyártású budget kínai technika kezd teret nyerni. Mert eleve modernebb dizájnból jobbat lehet kihozni később is.
Már akkor is őrültségnek tűnt a nyilt mezőn megrohamozni az ellenséget hangos hurrá kiáltással...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 379
113
Szeretném megkérni a tisztelt fórumozókat, hogy vonatkoztasson már el a néphadsereges sorkatonai "tapasztalataitól", a néphadsereges gépesített doktrína alapjaiban volt működésképtelen kezdve a lövészkatona egyéni felszerelésével.

Amúgy ha jó képet akartok kapni a modernizált vasak szerepléséről. Szíriai t72b3 vs tow-2. A tow ami szintén egy 20 éves atgm a b3-at lenullázza. Ugyanezt a szituációt a t-90A túlélte.
...

Én mindig abból indulok ki, hogy itt, közép-európában mindenki (még a románokról is ezt feltételezem) önvédelemre rendezkedik be.
  • Ha feltételezem, hogy Magyarországot külső támadás éri....
  • akkor ebből adódik, hogy az első 24 órában harceszközeink egy részét garantáltan elveszitjük.
  • Ha a következő 48 órában nem állitjuk meg az ellent a rendelkezésre álló technikával, akkor elveszett az egész. Ahhoz, hogy legalább megállitsuk az ellent NEM t72-esekre van szükségünk, nem átfestett BTR-ekre, meg repaszált régi cuccokra - és igen, jelen formájában most a Mi-24-esek is ilyenek - hanem mai korszerű lehetőleg új gyártású csúcstechnikára.
Legalább is az én véleményem szerint.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 377
77 059
113
Én mindig abból indulok ki, hogy itt, közép-európában mindenki (még a románokról is ezt feltételezem) önvédelemre rendezkedik be.
  • Ha feltételezem, hogy Magyarországot külső támadás éri....
  • akkor ebből adódik, hogy az első 24 órában harceszközeink egy részét garantáltan elveszitjük.
  • Ha a következő 48 órában nem állitjuk meg az ellent a rendelkezésre álló technikával, akkor elveszett az egész. Ahhoz, hogy legalább megállitsuk az ellent NEM t72-esekre van szükségünk, nem átfestett BTR-ekre, meg repaszált régi cuccokra - és igen, jelen formájában most a Mi-24-esek is ilyenek - hanem mai korszerű lehetőleg új gyártású csúcstechnikára.
Legalább is az én véleményem szerint.

Micsoda?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 878
113
Én mindig abból indulok ki, hogy itt, közép-európában mindenki (még a románokról is ezt feltételezem) önvédelemre rendezkedik be.
  • Ha feltételezem, hogy Magyarországot külső támadás éri....
  • akkor ebből adódik, hogy az első 24 órában harceszközeink egy részét garantáltan elveszitjük.
  • Ha a következő 48 órában nem állitjuk meg az ellent a rendelkezésre álló technikával, akkor elveszett az egész. Ahhoz, hogy legalább megállitsuk az ellent NEM t72-esekre van szükségünk, nem átfestett BTR-ekre, meg repaszált régi cuccokra - és igen, jelen formájában most a Mi-24-esek is ilyenek - hanem mai korszerű lehetőleg új gyártású csúcstechnikára.
Legalább is az én véleményem szerint.
48 óra elteltével majd jönnek a szabadcsapatok és a milliciák rendet vágni :D :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 122
31 104
113
Én mindig abból indulok ki, hogy itt, közép-európában mindenki (még a románokról is ezt feltételezem) önvédelemre rendezkedik be.
  • Ha feltételezem, hogy Magyarországot külső támadás éri....
  • akkor ebből adódik, hogy az első 24 órában harceszközeink egy részét garantáltan elveszitjük.
  • Ha a következő 48 órában nem állitjuk meg az ellent a rendelkezésre álló technikával, akkor elveszett az egész. Ahhoz, hogy legalább megállitsuk az ellent NEM t72-esekre van szükségünk, nem átfestett BTR-ekre, meg repaszált régi cuccokra - és igen, jelen formájában most a Mi-24-esek is ilyenek - hanem mai korszerű lehetőleg új gyártású csúcstechnikára.
Legalább is az én véleményem szerint.
Valahogy én nem tartok attol,hogy a Vörös Hadsereg jön,és lezavar egy Hortobágyi csata 2.0-át.NATO tagok vagyunk.Az atomháborút jelentene.Különben meg egy orosz gárda hadosztály meg megeszi az MH-t reggelire szőröstül-bőröstül a NATO nélkül.Inkább tartok valamiféle Kelet Ukrajna jellegű katyvaszos hibridháborútol valamelyik szomszédunkkal,kitudja miféle (bel)politikai okbol(nem a mi belpolitikai viszonyaink miatt,de az sem zárható ki kategórikusan)
És mégis mennyi és miféle új teknyikát?Meg főleg miből?Minimálisan kéne országvédelemre 3-4 erőteljes,5+1 zl-as(nem véletlenűl tervezték akkorára anno) páncélos vegyes dd kistafirungozva,alsóhangon 2 harci repülőezred,helikopterek,hadseregközvetlen támogatók,meg a toronyóra láncostul.
MIBÖL?????
Szerintem bizony a forráshiányos országok klasszikus megoldásaihoz kell nyulnunk.Ami régi technika még értelmesen és (költség)hatékonyan korszerűsithető,azt nem szabad kidobni.Hát nemsok ilyenünk van.72eken kivűl szinte semmi.
Másrészt a kétszintű hadszervezet régi módszere az,amit elővennék.Sokszor leirtam már.
Szeretném megkérni a tisztelt fórumozókat, hogy vonatkoztasson már el a néphadsereges sorkatonai "tapasztalataitól", a néphadsereges gépesített doktrína alapjaiban volt működésképtelen kezdve a lövészkatona egyéni felszerelésével.

Amúgy ha jó képet akartok kapni a modernizált vasak szerepléséről. Szíriai t72b3 vs tow-2. A tow ami szintén egy 20 éves atgm a b3-at lenullázza. Ugyanezt a szituációt a t-90A túlélte.

A 55-ös modernizációk jó része meg a 90-es évek szülötte amiket itt mutogattok. (a szlovént is kivonták) illetve olyan országokban van használva ahol az emberanyag mennyisége nem tényező. De fura módon itt is egyre inkább az új gyártású budget kínai technika kezd teret nyerni. Mert eleve modernebb dizájnból jobbat lehet kihozni később is.
Vegyünk kinai vasakat?Annyira nekem nem lenne ellenemre.Kinai vasak(nem csak tankok,mindenféle harceszköz) izraeli harcelektronika.Már csak az amerikaiak torkán kéne valahogy lenyomni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
Én mindig abból indulok ki, hogy itt, közép-európában mindenki (még a románokról is ezt feltételezem) önvédelemre rendezkedik be.
  • Ha feltételezem, hogy Magyarországot külső támadás éri....
  • akkor ebből adódik, hogy az első 24 órában harceszközeink egy részét garantáltan elveszitjük.
  • Ha a következő 48 órában nem állitjuk meg az ellent a rendelkezésre álló technikával, akkor elveszett az egész. Ahhoz, hogy legalább megállitsuk az ellent NEM t72-esekre van szükségünk, nem átfestett BTR-ekre, meg repaszált régi cuccokra - és igen, jelen formájában most a Mi-24-esek is ilyenek - hanem mai korszerű lehetőleg új gyártású csúcstechnikára.
Legalább is az én véleményem szerint.

Legalább is az én véleményem szerint.[/QUOTE]

"Az a " Sun-Czu nevű mondta, hogy az a jó hadsereg aminek nem kell támadni(védekezni), mert van elrettentő ereje.
Az 50 Leo ehhez nem elegendő. Bármelyik szomszédnak van 50-100+ ATGM-je!
Amikor "baj" van, akkor ráadásul 2 szomszéd "szokott" jönni: "történelmi hagyomány". Ezután a röpke matek után nekem min. 250 db Harckocsi igény(+350 db APC/IFV) jön ki. Ez esetben kockázatos megtámadni bennünket. Szerintem ez Mo-nak a következő 5-15 évben leköti az erőforrásait. Ezt tartom kb. realitásnak.


Izrael, IDF : T-55-> Achzarit , szomszédok hosszú sora... (T-72, T-55 felújítás)

...én is örülnék, szeretném, ha tudnánk még 100+ Leo-t venni(kapni, bármi...). De sajnos ennek a valószínűsége az idő-utazással egyenértékű. :( Semmi gond az optimizmussal, de vizsgáljunk realista lehetőséget is. Másutt is csak emlegetik a "csak újat" szlogent de nekik, -a többségnek- van még második vonalas technikája. Nekünk nincs. (Szívesen ugrálnék egy "kicsit" azon aki előidézte! :mad: ) Furcsa helyzet, meg kell oldani. Kell a mennyiség. Én támogatom a "csak újat" elvet is, csak írd meg nekünk: miből. ...egy reális anyagi forrást. Erre sosem szokott válaszolni senki. Csak mindig jön a : "...régi, ...nem lehet", mantra.

Oroszok, Kína megtartja a T-72-ket, felújít, robotizál!!!

Nem akarlak megzavarni a realitás figyelembe vételével, de egy "felnőttes" dolog a fórum témájához illően.


Ez pl.:

YJQIE09KnbLx23VUzX6ZtpYJFA3p5Eg1N77jpmTt4OX1VL1EQxEP4_-_KBshvgWbALQrvNxTQAl8dXwHhmB4hVeSv4XQOS26llUy


...nem riasztja el a fiatalságot, mivel kategóriája egyik legjobbja kb.
Tank verzióban, T-72-ből a legjobb reális kompromisszumnak tartom.



 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 654
14 638
113
Legalább is az én véleményem szerint.

"Az a " Sun-Czu nevű mondta, hogy az a jó hadsereg aminek nem kell támadni(védekezni), mert van elrettentő ereje.
Az 50 Leo ehhez nem elegendő. Bármelyik szomszédnak van 50-100+ ATGM-je!
Amikor "baj" van, akkor ráadásul 2 szomszéd "szokott" jönni: "történelmi hagyomány". Ezután a röpke matek után nekem min. 250 db Harckocsi igény(+350 db APC/IFV) jön ki. Ez esetben kockázatos megtámadni bennünket. Szerintem ez Mo-nak a következő 5-15 évben leköti az erőforrásait. Ezt tartom kb. realitásnak.


Izrael, IDF : T-55-> Achzarit , szomszédok hosszú sora... (T-72, T-55 felújítás)

...én is örülnék, szeretném, ha tudnánk még 100+ Leo-t venni(kapni, bármi...). De sajnos ennek a valószínűsége az idő-utazással egyenértékű. :( Semmi gond az optimizmussal, de vizsgáljunk realista lehetőséget is. Másutt is csak emlegetik a "csak újat" szlogent de nekik, -a többségnek- van még második vonalas technikája. Nekünk nincs. (Szívesen ugrálnék egy "kicsit" azon aki előidézte! :mad: ) Furcsa helyzet, meg kell oldani. Kell a mennyiség. Én támogatom a "csak újat" elvet is, csak írd meg nekünk: miből. ...egy reális anyagi forrást. Erre sosem szokott válaszolni senki. Csak mindig jön a : "...régi, ...nem lehet", mantra.

Oroszok, Kína megtartja a T-72-ket, felújít, robotizál!!!

Nem akarlak megzavarni a realitás figyelembe vételével, de egy "felnőttes" dolog a fórum témájához illően.


Ez pl.:

YJQIE09KnbLx23VUzX6ZtpYJFA3p5Eg1N77jpmTt4OX1VL1EQxEP4_-_KBshvgWbALQrvNxTQAl8dXwHhmB4hVeSv4XQOS26llUy


...nem riasztja el a fiatalságot, mivel kategóriája egyik legjobbja kb.
Tank verzióban, T-72-ből a legjobb reális kompromisszumnak tartom.



[/QUOTE]

Az Achzaritot az izraeli katonák is utálták, mert kényelmetlen volt. Szüksaégmegoldás volt egy olyan időben, amikor még nem volt ilyen szinten az izraeli gazdaság/hadiipar.


Ha lenen nagyszámú T72-esünk és lenne elég ember is, akkor egyedül azt tartanám reálisnak, ha a harckocsitornyot kukázva az alvázat használnánk fel valami más funkcióra.

Rakéta sorozatvető, 155mm-es löveg torony, esetleg egy SPAAG vagy NASAAMS indító jármű, vagy egy Terminátor szerű gyalogsági támogató.

A két potens modernizáció (PT-16 ill.egy ukrán) aminek esetleg lenen értelme oylan drága, hogy összevethető egy új hk árával.
A PT16-nál pl. kap a gép egy 120-as L52-es ágyút, egy Lecrerc szerű autotöltőt a torony hátuljára, új irányzékokat és a toronyra kiegészítő páncélzatot KE és HE ellen + új motor/váltó.

Csak hát ugye ez már majdnem új harckocsi ennek megfelelő árcédulával.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 379
113
Legalább is az én véleményem szerint.

"Az a " Sun-Czu nevű mondta, hogy az a jó hadsereg aminek nem kell támadni(védekezni), mert van elrettentő ereje.
Az 50 Leo ehhez nem elegendő. Bármelyik szomszédnak van 50-100+ ATGM-je!
Amikor "baj" van, akkor ráadásul 2 szomszéd "szokott" jönni: "történelmi hagyomány". Ezután a röpke matek után nekem min. 250 db Harckocsi igény(+350 db APC/IFV) jön ki. Ez esetben kockázatos megtámadni bennünket. Szerintem ez Mo-nak a következő 5-15 évben leköti az erőforrásait. Ezt tartom kb. realitásnak.


Izrael, IDF : T-55-> Achzarit , szomszédok hosszú sora... (T-72, T-55 felújítás)

...én is örülnék, szeretném, ha tudnánk még 100+ Leo-t venni(kapni, bármi...). De sajnos ennek a valószínűsége az idő-utazással egyenértékű. :( Semmi gond az optimizmussal, de vizsgáljunk realista lehetőséget is. Másutt is csak emlegetik a "csak újat" szlogent de nekik, -a többségnek- van még második vonalas technikája. Nekünk nincs. (Szívesen ugrálnék egy "kicsit" azon aki előidézte! :mad: ) Furcsa helyzet, meg kell oldani. Kell a mennyiség. Én támogatom a "csak újat" elvet is, csak írd meg nekünk: miből. ...egy reális anyagi forrást. Erre sosem szokott válaszolni senki. Csak mindig jön a : "...régi, ...nem lehet", mantra.

Oroszok, Kína megtartja a T-72-ket, felújít, robotizál!!!

Nem akarlak megzavarni a realitás figyelembe vételével, de egy "felnőttes" dolog a fórum témájához illően.


Ez pl.:

YJQIE09KnbLx23VUzX6ZtpYJFA3p5Eg1N77jpmTt4OX1VL1EQxEP4_-_KBshvgWbALQrvNxTQAl8dXwHhmB4hVeSv4XQOS26llUy


...nem riasztja el a fiatalságot, mivel kategóriája egyik legjobbja kb.
Tank verzióban, T-72-ből a legjobb reális kompromisszumnak tartom.



[/QUOTE]
Ilyenkor először a pozsonyi csata jut eszembe... :rolleyes:
Másodszor meg Izrael újkori történelmének háborúi...
Harmadszor meg elképzelem mit csinálna 40+ magyar Leo2A7+ mondjuk 150+ szomszédos T-akármivel...
...kezdetnek ;)
Az, hogy miből újat? Jé, most is van új... Ja hogy nem néphadseregbeli mennyiség?! Ahhh...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 436
113
Én támogatom a "csak újat" elvet is, csak írd meg nekünk: miből. ...egy reális anyagi forrást.

Realitas nullahoz kozelit de azert van nehany magyar nemzetisegu dollarmilliardos es ok ha nyilvan nem is kozvetlenul(Gyuri bacsi nem biztos adna 3-4 milliardot ha megkernenk hogy kene 300 Leo :)) de azert kozvetve tamogathatnak az orszagot -pl. egy alap formajaban(Nobel jut eszembe), hogy az epp regnalo politikai gardatol vedve legyen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
nem kell ezt túllihegni , ha betartanánk a 2%-ot amit a NATO kér akkor szépen lassan lassan jutna pénz naagyon sok dologra (tudom hogy tegnapra kéne kb minden)
Ha idén 7-10%-ot bezuhan a gazdaság és nem lesz elvonás a honvédelemtől, akkor nagyot lépünk előre a GDP 2%-a a felé.
Persze én sem így szeretném, de az élet így hozhatja...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and borisz