[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Neked ezeket fejből tudnod kéne B+
Az SV idején 1 urán-magvas lőszer volt az M-1-hez. Akkor az "mindent vitt". Amit azzal nem tudtak kilóni, semmi mással! De gondolom -ha lett volna- valami jobbikkal tesztelték volna a max. 2 féléből.

Olyan (hülye)dolgokat kérdeztek, amikért más fórumozókat le szoktatok gyalulni a monitorról.
Ti meg most meg "bohóckodtok" hülye kérdésekkel, egymásra utalgatva...
Valami igazi szakértő esetleg? ..tank? :p
Igazából 2 volt.Kezd borzasztóan zavaró lenni a amit itt előadsz nagy arccal és minimál tudásal.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Neked ezeket fejből tudnod kéne B+ Az SV idején 1 urán-magvas lőszer volt az M-1-hez. Akkor az "mindent vitt". Amit azzal nem tudtak kilóni, semmi mással! De gondolom -ha lett volna- valami jobbikkal tesztelték volna a max. 2 féléből. Olyan (hülye)dolgokat kérdeztek, amikért más fórumozókat le szoktatok gyalulni a monitorról. Ti meg most meg "bohóckodtok" hülye kérdésekkel, egymásra utalgatva... Valami igazi szakértő esetleg? ..tank? :p
Figyu, ameddig méh a harckocsi nevét sem tudod leírni, addig szerintem a kisebb arc jól jönne neked. Meg mit akarsz linkelni? Mondom, az M1A1 képes volt még a T-80U szintű hk-t is kilőni. Te komolyan azt hiszed, hogy az a kis filléres szar ért bármit a 80-as évek csúcs hk-i ellen? Bocs, csaplak át téged is ignoreba a többi hülye közé asszem... Egyszerűen olyan buta vagy, hogy fel sem fogod, hogy mennyire az vagy. Bazdmeg, de te azt a hulladék blogok linkeled be, aminek a csatahajós borzalmát minde arra járó atomjaira szedte volna, ha lett volna türelme? Megtettem helyettük én... Tessék, példa a blog "szakértelmére". A Popó magazin hitelessége szintjén van kb. a témában... https://htka.hu/2019/02/20/htt-csatahajok/ Olvasd el alul a kommenteket is. Arany. https://tenydaralo.blogspot.com/2018/05/csatahajok-xxi-szazadban.html
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Igazából 2 volt.Kezd borzasztóan zavaró lenni a amit itt előadsz nagy arccal és minimál tudásal.


Bocssss!

1; Te és mások ("szakértők"), semmit nem tudnak erről a dologról. (???)
2; Már kb. 3 éve is ide linkeltem/írtam.
3; A neten kb. 20 éve fenn van. ???

Nem elég keresztbe like-olni egymást. Nem elég helyesírási hibákra hivatkozni (Hi, mb).
Semmi gond nincs -szerintem- ha valami elkerüli a mai világban az ember figyelmet. De ez a (gusztustalan) "...akkorisigazamvan..." hozzáállás nem volt itt szokásos.
Ha lehet kerni, ne is legyen.


De én vagyok "...nagy arccal és minimál tudásal."


u.i: ...én a helyedben ezt töröltetném: "Szerinted egy olyan tök elavult valami(pl APFSDS ellen kb nulla hatekonysagú)amit már nem is gyártanak olcsó lesz?" ;)
Rosszul néz ki.

"Csináljunk úgy mintha" profik lennénk: T-72 páncél :hadonaszos:
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Bennem felvetődött a kérdés, ha olyan jó a cucc, hogy az uránt is megfogja, könnyű gyártani és fillérekbe kerül. Akkor mért nem másolta le boldog boldogtalan, ahelyett hogy súlyos pénzeket költenek el mindenféle új eranerakompozit páncél fejlesztésre és gyártásra? Mert került belőle trófeaként Bovingtonba, Aberdeenbe és Fort Knoxba is, meg állítólag a franciskákhoz is, lehetett volna tanulmányozni eleget...

Vagy lehet, hogy hiányzott a titkos összetevő hozzá: Saddam személyes varázsa?! A bajusza? ha már szóba került Brezsnyev szemöldöke. Ezért nem sikerült lemásolni? Valami olyasmi lehet, mint a Stalinium?

Ez ilyen Celebra féle kifli perverzió lehet nála...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Bennem felvetődött a kérdés, ha olyan jó a cucc, hogy az uránt is megfogja, könnyű gyártani és fillérekbe kerül. Akkor mért nem másolta le boldog boldogtalan, ahelyett hogy súlyos pénzeket költenek el mindenféle új eranerakompozit páncél fejlesztésre és gyártásra? Mert került belőle trófeaként Bovingtonba, Aberdeenbe és Fort Knoxba is, meg állítólag a franciskákhoz is, lehetett volna tanulmányozni eleget...

Vagy lehet, hogy hiányzott a titkos összetevő hozzá: Saddam személyes varázsa?! A bajusza? ha már szóba került Brezsnyev szemöldöke. Ezért nem sikerült lemásolni? Valami olyasmi lehet, mint a Stalinium?

Ez ilyen Celebra féle kifli perverzió lehet nála...
Igazabol nem tudhatjuk ratet pamcelokba hogy haszmositottak a technologiat. Esetleg uj anyagot alkalmaznak hasonlo cellal. Ha nem is a teljes ratet pancel vastagsagaba de egy adott vastagsagban retegszamban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Nem akarok konkret pl t irni de tobb myugati hk ratet pancelzata /eggyes mbt k korai valtozatai is tartalmaztak elasztomer anyagokat.// a rartet pancelok esetebe /sajat velememyem szerint 100% hogy a mai napig alkalmazak a technologiat./ egyebkent szerintem a ratet pancelok kulso burkolatat kellene annyira erosre csinalni hogy tovabbiakban erazhato legyen igy robbano es nem robbano ratet pancelokat eggyutt lehetne alkalmazni./persze ez elveszteset jelenti az era gyors szerelhetosegenek elonyet /es a nera viszonylagos olcsosagat /a kittek ugyanis egy talalat utan cserelendoek har vegen./es az olykor jelentos teruletet takar a hkn./ tehat a karbantartok e kombinaciot nem igen szeretnek./valszeg./
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Bocssss!

1; Te és mások ("szakértők"), semmit nem tudnak erről a dologról. (???)
2; Már kb. 3 éve is ide linkeltem/írtam.
3; A neten kb. 20 éve fenn van. ???

Nem elég keresztbe like-olni egymást. Nem elég helyesírási hibákra hivatkozni (Hi, mb).
Semmi gond nincs -szerintem- ha valami elkerüli a mai világban az ember figyelmet. De ez a (gusztustalan) "...akkorisigazamvan..." hozzáállás nem volt itt szokásos.
Ha lehet kerni, ne is legyen.


De én vagyok "...nagy arccal és minimál tudásal."


u.i: ...én a helyedben ezt töröltetném: "Szerinted egy olyan tök elavult valami(pl APFSDS ellen kb nulla hatekonysagú)amit már nem is gyártanak olcsó lesz?" ;)
Rosszul néz ki.

"Csináljunk úgy mintha" profik lennénk: T-72 páncél :hadonaszos:

Tudunk róla csak felfogjuk józan paraszti ésszel,hogy ebbe semmi extra nincs mert kb 1 méternyi NERA-ról beszélsz...Mondom mégegyszer lassan:annyira keveset tudsz,hogy fel sem ismeresz ilyen alapvető dolgokat és emellett borzasztó tárgyi tévedéseid vannak,lásd ametikai APFSDS lőszerek fajtái 91-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Bennem felvetődött a kérdés, ha olyan jó a cucc, hogy az uránt is megfogja, könnyű gyártani és fillérekbe kerül. Akkor mért nem másolta le boldog boldogtalan, ahelyett hogy súlyos pénzeket költenek el mindenféle új eranerakompozit páncél fejlesztésre és gyártásra? Mert került belőle trófeaként Bovingtonba, Aberdeenbe és Fort Knoxba is, meg állítólag a franciskákhoz is, lehetett volna tanulmányozni eleget...

Vagy lehet, hogy hiányzott a titkos összetevő hozzá: Saddam személyes varázsa?! A bajusza? ha már szóba került Brezsnyev szemöldöke. Ezért nem sikerült lemásolni? Valami olyasmi lehet, mint a Stalinium?

Ez ilyen Celebra féle kifli perverzió lehet nála...


:), ...vajon ki verne "nagydobra", hogy lenyúlt iraki technikát "használ" kindulasi alapnak -nyilván vmennyi fejlesztés után? Melyik katonai cég????? Marketing:"...az átverés tudománya..." (néven nevezve: hazudozás)

Te hol élsz???

Tudod mi van az új Leo-kban.
Tudod mi van a Namer-ben.
Új "könnyített" pót-páncélok???

Az izraeliek vmi csökkentett robbanótöltetű(aktivitasú) Nera-t használnak a legújabb technikáikban.
Te mit tudsz róla. Én semmit.
De pl. qrva jó, és most jött vmi hír, hogy adnak el ilyen hk-t, IFV-t, APC-t.
De én azt látom pl., hogy kb. az iraki Nera mutatói +30%-kal jobb paraméterekkel. 30 év alatt!

Nem tudom mi/milyen/miből-páncél. ...csak nézem a számokat, most nem saját szakmámba elemzek, de a számok nem hazudnak.

...bár "most" voltak komoly érvek: régi( :eek: ), hasonló típust könnyen kilőnek(nem ezt, újabbat, de kilőnek), majd' 1m-es a páncél( :eek: ), de az izraelibe 50cm-es az qrvq jóóóóó(ami ennél kicsivel "softsabb", és tényleg qrva jó és új és drága, de izraeli ;) )

...gondolom a 2 próbából
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
:), ...vajon ki verne "nagydobra", hogy lenyúlt iraki technikát "használ" kindulasi alapnak -nyilván vmennyi fejlesztés után? Melyik katonai cég????? Marketing:"...az átverés tudománya..." (néven nevezve: hazudozás)

Te hol élsz???

Tudod mi van az új Leo-kban.
Tudod mi van a Namer-ben.
Új "könnyített" pót-páncélok???

Az izraeliek vmi csökkentett robbanótöltetű(aktivitasú) Nera-t használnak a legújabb technikáikban. Te mit tudsz róla. Én semmit. De pl qrva jó, és most jött vmi hír, hogy adnak el ilyen hk-t, IFV-t, APC-t.
De én azt látom pl., hogy kb. az iraki Nera mutatói +30%-kal jobb paraméterekkel. 30 év alatt!

Nem tudom mi/milyen/miből-páncél. ...csak nézem a számokat most nem saját szakmámba elemzek, és a számok nem hazudnak.

...bár "most" voltak komoly érvek: régi( :eek: ), hasonló típust könnyen kilőnek(nem ezt, újabbat, de kilőnek), majd' 1m-es a páncél( :eek: ), de az izraelibe 50cm-es az qrvq jóóóóó(ami ennél kicsivel "softsabb", és tényleg qrva jó és új és drága)

Milyen számok?Arra nem tudsz válaszolni,hogy milyen távolságból és mivel lőtték meg az iraki harckocsit te szerencsekerék!De gondolom arról sincs fogalmad,hogy az új izraeli NERA mi ellen véd.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Tudom hogy divat ma lenezni a volt szovjet technologiat.
De az oroszok tudtak tankot csinalni.

Az teny hogy az 55 brezsnyev szemoldoke a maga koraban hatalmas elorre lepes volt. Nem csupan egy vaslemez /az mar a 2. Vh ba se volt nagy szam panzerkpf iv nel igen jellemzo volt./

A plusz pancel az elasztomer amyag alkalmazasa es a legres /ami a franciaknal volt igen elterjedt pancel alkoto./ otvozete volt.

Kb mint a leo a 5 /annyi hogy az a5 e m es nagysagrendu es mast is pakoltak ugyanezek elemek melle / es szepen allul fellul kapott egy lemezelest igy egyseges kepet kapott a cucc es ranezesre egy uj torony szuletett./ ha az 55 osnel is hasznaltak volna ezt a esztetikai megoldast az 55 tornya is mas kepet mutatott volna /mintha kvazi uj toronnal lettek volna felszerelve kozben meg nem is./ ... Ammyi hogy az a5 /talan esetleg nem vagyok benne biztos hogy alkalmaztak keramia vagy fem /csapagykolyokat./ sima gombocskek /nem csapagy csak ahhoz hasonlo./ polimerbe agyazva.// velemenyem szerint az 55 am ek brezsnyevszemoldokebol meritett tapasztalatokat is beepitettek. Vagy legalabbis tanulmanyoztak es elvezetett a vegso kombinaciohoz/meritetrek belolle. Elasztomer anyagok orosz/szovjet oldalon kezdetben elterjedtebbek voltak mint nyugaton. Ma viszont nyugaton /persze nem ugyan azon amyagok alkalmazasaval es egyebb kiegeszitessel./
 
Last edited:

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Tudom hogy divat ma lenezni a volt szovjet technologiat.
De az oroszok tudtak tankot csinalni.

Az teny hogy az 55 brezsnyev szemoldoke a maga koraban hatalmas elorre lepes volt. Nem csupan egy vaslemez /az mar a 2. Vh ba se volt nagy szam panzerkpf iv nel igen jellemzo volt./

A plusz pancel az elasztomer amyag alkalmazasa es a legres /ami a franciaknal volt igen elterjedt pancel alkoto./ otvozete volt.

Kb mint a leo a 5 /annyi hogy az a5 e m es nagysagrendu es mast is pakoltak ugyanezek elemek melle / es szepen allul fellul kapott egy lemezelest igy egyseges kepet kapott a cucc es ranezesre egy uj torony szuletett./ ha az 55 osnel is hasznaltak volna ezt a esztetikai megoldast az 55 tornya is mas kepet mutatott volna /mintha kvazi uj toronnal lettek volna felszerelve kozben meg nem is./ ...

Mi van az A5-tel?Az ék alakú páncél az még véletlen sem NERA!Sima acél vagy kompozit lemezek (összesen 4db)egynással szöget bezárva jó nagy légréssel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Mi van az A5-tel?Az ék alakú páncél az még véletlen sem NERA!Sima acél vagy kompozit lemezek (összesen 4db)egynással szöget bezárva jó nagy légréssel.
Az elejen direkt irtam hogy ne! Irok tipust /aztan megis megtettem./

Latod te magad valaszoltad meg hogy az a 5 ratetpancelzata nem egy nagy valami. Technologiai szemmel az elastomer anyagok alkalmazasaval joval korabbi saddam is komolyabb technologiai szintet kepviselt./nem a vastagsag a technologia teren./
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Milyen számok?Arra nem tudsz válaszolni,hogy milyen távolságból és mivel lőtték meg az iraki harckocsit te szerencsekerék!De gondolom arról sincs fogalmad,hogy az új izraeli NERA mi ellen véd.

"Dear Szakmabeli"! Az alapján amit leírtam -amit meg is nézhetnél a neten- (ugyanolyan lusta disznó vagy mint a többi...), nem kérdeznél ilyen hülyeséget.

...de mivel van időm, és a többi olvasó miatt rászánom:
úgy gondolom -20 cm-ről, alulról és hátulról. ..na onnan bement volna :p

Ez pedig a komoly válasz: mivel nem harchelyzet volt, hanem egy elhagyott hk, nyugodtan tudtak modellezni/szimulálni egy kb. valós körülményt a teszthez.

..ami szerinted mi lehetett(távolság, lőszer, Irak/ sivatag, kb, reálisan)?
(Ne hülye kérdést újra (l-sz), hanem kb. szakmai választ a többi olvasónak. (Köszönőm a nevükben is.)

Ha nem mondod meg, ̶k̶i̶b̶@̶s̶z̶o̶k̶ tolok veled, megmondom én! :cool:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Az elejen direkt irtam hogy ne! Irok tipust /aztan megis megtettem./

Latod te magad valaszoltad meg hogy az a 5 ratetpancelzata nem egy nagy valami. Technologiai szemmel az elastomer anyagok alkalmazasaval joval korabbi saddam is komolyabb technologiai szintet kepviselt./nem a vastagsag a technologia teren./

Nekik egy könnyű egyszerű olcsó dolog kellett,ezért elasztomer vagy bármi helyett csúszólapokat raktak be.Egyszerű mint a facsipesz viszont hatékony a HEAT ellen főleg.Ez a technológiai fejlődés,elasztomervnélkül ugyan azt érték el csak könnyebben javítható és olcsóbb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
"Dear Szakmabeli"! Az alapján amit leírtam -amit meg is nézhetnél a neten- (ugyanolyan lusta disznó vagy mint a többi...), nem kérdeznél ilyen hülyeséget.

...de mivel van időm, és a többi olvasó miatt rászánom:
úgy gondolom -20 cm-ről, alulról és hátulról. ..na onnan bement volna :p

Ez pedig a komoly válasz: mivel nem harchelyzet volt, hanem egy elhagyott hk, nyugodtan tudtak modellezni/szimulálni egy kb. valós körülményt a teszthez.

..ami szerinted mi lehetett(távolság, lőszer, Irak/ sivatag, kb, reálisan)?
(Ne hülye kérdést újra (l-sz), hanem kb. szakmai választ a többi olvasónak. (Köszönőm a nevükben is.)

Ha nem mondod meg, ̶k̶i̶b̶@̶s̶z̶o̶k̶ tolok veled, megmondom én! :cool:

Eszedbe sem jut,hogy a keves silverbulletet nem lőttek/lőhették el T-55-re?

Jössz a félrebeszéléssel meg a zagyvaságokkal! Mondd a valós adatokat ne ködösíts!!!Ez a te példád a te érved csináld normálisan!Mik a valós adatok!!!???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Az elasztomer anyagok sem dragak. Ugyan ugy komplett elem cseret igenyel.

Nem a nemetek pont nem techmologiai fejlodtek az a5 el hanem a regi technologiat strofoltak /tobszoroztek./

Az elastomer anyagok alkalmazasa a technologiaifejlodes ahogy a kesobbi ratet pancelzatok is bizonyitjak./nem gumi mit a szovjet verzio mert fejlodott az anyagismeret de az elv azonos./

Era nera szovjet. A kiegeszito pancelok 2. Generacioja ren a szovjetek voltak elonybe./

A mai ratet pancelok alapjai az elso generacios /acellapok acelracsok legres./ a masodik generacios era vagy nera./elasztomer anyagok alkalmazasaval./ es a keramia femgolyok ami a 3 generaciot kepviseli./ a 4 gen az aktiv.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Az elasztomer anyagok sem dragak. Ugyan ugy komplett elem cseret igenyel.

Nem a nemetek pont nem techmologiai fejlodtek az a5 el hanem a regi technologiat strofoltak /tobszoroztek./

Az elastomer anyagok alkalmazasa a technologiaifejlodes ahogy a kesobbi ratet pancelzatok is bizonyitjak./nem gumi mit a szovjet verzio mert fejlodott az anyagismeret de az elv azonos./

Felesleges bele az elasztomer,pont ez benne a nagy dolog!Ki tudták számolni,hogy nem milyen feltételek mellett nincs rá szükség.Ez jelölu a technológiai fejlettségét.