[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Uraim, mielőtt egy hozzászólást megírunk és elküldünk, legalább minimálisan járjunk utána az adott témának!
Ezen a fórumon sok más mellett az F-35 is elég alaposan szemügyre lett véve a saját topikjában, hogy lehetséges hogy ilyen égbekiáltó marhaságot képes leírni valaki?!
egy F35 árából mennyi drónt tudsz venni építeni és annak mi a hatása? 100-200drón vs 1db f35. ugyhogy van másik légierő és légvédelem. tudom ha van f35 akkor nem lesz másik légierő, de ezt még nem látta senki szerintem.bonyolultabb ez mint hogy marhaság legyen ugy gondolom
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
egy F35 árából mennyi drónt tudsz venni építeni és annak mi a hatása? 100-200drón vs 1db f35
ez sok mindentől függ, vegyük azt alapul hogy olyan drón ami helyettesíteni tudna egy bármilyen vadászgépet, jelen pillanatban szerintem még csak max valahol nagyon titkosan papíron létezik , ha ezen túllépünk akkor vegyük azt mire venned, légtérrendészetr? ehh arra drónt nem használunk max ha területet kell figyelni, arra jó a drón, mi van még? esetleg menjünk el arra hogy képes legyen prevíziós csapást is mérni? oké, erre is van lehetőség , pl a skyguardian vagy egyes török cuccok mint ahogy láttunk nem is olyan régen
szóval minden abból indul ki mire veszed, mert ha egy F35-öt szeretnél drónnal kiváltani azzzz nehézkesen fog menni, ha mondjuk abból indulsz ki hogy oké akkor mondjuk a lentiek támogatására hasaználnád akkor oké a drón ötlet, viszont abból nem jön ki 1-200db egy F35 árából, ha kisebbet nézel (ami már nem tud fegyvert vinni) talán több kijön viszont akkor megint közel sincs ahhoz amit egy F35 tud, nem mintha egy felfegyverzett drón megtudná közelíteni az F35 képességeit csak eljátszottam a gondolattal :) no offense :D
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and krisss

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
ez sok mindentől függ, vegyük azt alapul hogy olyan drón ami helyettesíteni tudna egy bármilyen vadászgépet, jelen pillanatban szerintem még csak max valahol nagyon titkosan papíron létezik , ha ezen túllépünk akkor vegyük azt mire venned, légtérrendészetr? ehh arra drónt nem használunk max ha területet kell figyelni, arra jó a drón, mi van még? esetleg menjünk el arra hogy képes legyen prevíziós csapást is mérni? oké, erre is van lehetőség , pl a skyguardian vagy egyes török cuccok mint ahogy láttunk nem is olyan régen
szóval minden abból indul ki mire veszed, mert ha egy F35-öt szeretnél drónnal kiváltani azzzz nehézkesen fog menni, ha mondjuk abból indulsz ki hogy oké akkor mondjuk a lentiek támogatására hasaználnád akkor oké a drón ötlet, viszont abból nem jön ki 1-200db egy F35 árából, ha kisebbet nézel (ami már nem tud fegyvert vinni) talán több kijön viszont akkor megint közel sincs ahhoz amit egy F35 tud, nem mintha egy felfegyverzett drón megtudná közelíteni az F35 képességeit csak eljátszottam a gondolattal :) no offense :D
jatszunk tovabb a gondolattal. 1db f35 árából veszünk 50db dront ami visz 2-2db panceltörőt a hóna alatt és cirkál napi 4-10 órában gond esetén.
a lengyeleket leszámítva a közelben sose lesz f35 szerintem, viszont az 50 drón felügyelhetné a komplett magyar sikságot 'fillérekből" pár száz méter magasan. személyzet nélkül.stb..mondom csak játszunk a gondolattal.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 529
113
jatszunk tovabb a gondolattal. 1db f35 árából veszünk 50db dront ami visz 2-2db panceltörőt a hóna alatt és cirkál napi 4-10 órában gond esetén.
a lengyeleket leszámítva a közelben sose lesz f35 szerintem, viszont az 50 drón felügyelhetné a komplett magyar sikságot 'fillérekből" pár száz méter magasan. személyzet nélkül.stb..mondom csak játszunk a gondolattal.
Légvédelem? Ellenséges vadászrepülők ? Az F35 elsősorban arra való, hogy kivívd vele a légifölényt ami engedi, hogy használd a drónjaiad földi támogatásra..
 
  • Tetszik
Reactions: bel

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
jatszunk tovabb a gondolattal. 1db f35 árából veszünk 50db dront ami visz 2-2db panceltörőt a hóna alatt és cirkál napi 4-10 órában gond esetén.
a lengyeleket leszámítva a közelben sose lesz f35 szerintem, viszont az 50 drón felügyelhetné a komplett magyar sikságot 'fillérekből" pár száz méter magasan. személyzet nélkül.stb..mondom csak játszunk a gondolattal.
oké, de tényleg csak "játszunk a gondolattal" szinten oké:? :D
ha ennyit veszel számba akkor igen, az 50 drón jobb mint az egy F35 mert tovább maradnak fent az égen és nagyobb teret tudnak lefedni
amivel nekem problémám van még:
1.) nem, nem fillérekből, azok a drónok amik 2-2 rakétát visznek nagyon nem filléres eszközök
2.)kiszolgáló személyzetben gondolkodtál?
3.)az sem tiszta hogy az 50 drónod hogyan véded meg az ellenséges légvédelemtől VAGY az esetleges ellenséges vadászgépektől, egy drón nagyon minimális manőverezésre képes, főleg amikről Te beszélsz, nem véletlen hogy az amik is kb csak ott vetik be ahol abszolut a légifölény, mégegyszer csapásmérésre alkalmas drónokról beszélünk, nem a kémkedésre használtakról
4.) gond esetén, csapésmérő drón nem lesz fent az égen, tudod mi lesz fent? 1-1 grif pár maximum , először a légvédelem lép, HA meg valamiért támadunk akkor légifölény nélkül megint csak nem lesznek fent a drónok
5.) ha úgy gondolod hogy pl határ rendészetre ( amire egyébként most is használják néhányszor a bornemisszások) akkor meg minek 50?
6.) illetve még mindig nem látom hogy tudna kiváltani egy drón bármilyen területen is egy vadászgépet, más katagória, nem kiváltani kell hanem párhuzamosan alkalmazni a kettőt
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
oké, de tényleg csak "játszunk a gondolattal" szinten oké:? :D
ha ennyit veszel számba akkor igen, az 50 drón jobb mint az egy F35 mert tovább maradnak fent az égen és nagyobb teret tudnak lefedni
amivel nekem problémám van még:
1.) nem, nem fillérekből, azok a drónok amik 2-2 rakétát visznek nagyon nem filléres eszközök
2.)kiszolgáló személyzetben gondolkodtál?
3.)az sem tiszta hogy az 50 drónod hogyan véded meg az ellenséges légvédelemtől VAGY az esetleges ellenséges vadászgépektől, egy drón nagyon minimális manőverezésre képes, főleg amikről Te beszélsz, nem véletlen hogy az amik is kb csak ott vetik be ahol abszolut a légifölény, mégegyszer csapásmérésre alkalmas drónokról beszélünk, nem a kémkedésre használtakról
4.) gond esetén, csapésmérő drón nem lesz fent az égen, tudod mi lesz fent? 1-1 grif pár maximum , először a légvédelem lép, HA meg valamiért támadunk akkor légifölény nélkül megint csak nem lesznek fent a drónok
5.) ha úgy gondolod hogy pl határ rendészetre ( amire egyébként most is használják néhányszor a bornemisszások) akkor meg minek 50?
6.) illetve még mindig nem látom hogy tudna kiváltani egy drón bármilyen területen is egy vadászgépet, más katagória, nem kiváltani kell hanem párhuzamosan alkalmazni a kettőt
akkor sorban játszunk tovább:)
1. azok a rakéták amugy pszh-kon meg mindenféle főldi járműveken lennének, amikben emberek ülnek.vagy heliken amikben szintén.
2. a kiszolgáló személyzet a legolcsóbb mert 14 évesek is elvezetik otthonról laptopon. a karbantartás nem is lóvé..erről majd bővebben
3.az ellenséges légvédelem nem érdekel mert nem támadásra hanem védekezésre használom. de ez fejleszthető.még a sik mo-on sincs 300 méteren ellenséges légvédelem szerintem jelenleg.ha lenne akkor blokkolható. pl drónokat küldesz rá, és blokkolják.
4. miert ne lenne fenn drón? ha lelönek egyet megy a másik.ezért van 50. a lényeg..nincs halott, nincs temetés és sírás. csak vas..
5. határrendészetre is oke. pl ukran határ cigi, román embercsempészet, szerbek csak mert ők is, szlovaki a medvek miatt. lófasz összeg ..egy ilyen dron teher nelkul semmit nem fogyaszt. te meg ulsz az irodadban és iszod a kv-t.
8. persze nem kivaltja hanem kiegesziti. fenn a gripen, lent a dron. jelenleg lent vagyunk gyengek..ezert.fenn nem vagyuk nullák, de lent....._(((
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
1. azok a rakéták amugy pszh-kon meg mindenféle főldi járműveken lennének, amikben emberek ülnek.vagy heliken amikben szintén.
bocs de előbb még arról volt szó hogy:
1db f35 árából veszünk 50db dront ami visz 2-2db panceltörőt a hóna alatt és cirkál
akkor most melyiket szeretnéd?
2. a kiszolgáló személyzet a legolcsóbb mert 14 évesek is elvezetik otthonról laptopon. a karbantartás nem is lóvé..erről majd bővebben
ezzzz picit meredek nem ? :D 1.) 14 éves naaaa nope :D 2.) az emberhiány akkor is jelen lesz ha vége a vírusnak 3.) de a kiszolgálás/karbantartás sem olyan egyszerű, pláne nem sokkal egyszerűbb szerintem egy F35-höz képest és 4.) hát a lóvéról hivatalos nem jött ki szóval csak találgatni lehet de ha erről van esetleg valami anyagod vagy vélemány az szívesen érdekelne :)
3.az ellenséges légvédelem nem érdekel mert nem támadásra hanem védekezésre használom
oké fair play de attól még hogy védekezel az ellenséges légvédelemmel muszáj számolnod
4. miert ne lenne fenn drón? ha lelönek egyet megy a másik.ezért van 50. a lényeg..nincs halott, nincs temetés és sírás. csak vas..
mert mondom újra, az elsődleges ilyenkor hogy a grifek fent legyenek és várják az ellenséges vadászokat mert azok fognak először jönni, arra pedig a grifek és a légvédelem reagál elsőnek
5. határrendészetre is oke. pl ukran határ cigi, román embercsempészet, szerbek csak mert ők is, szlovaki a medvek miatt. lófasz összeg ..egy ilyen dron teher nelkul semmit nem fogyaszt. te meg ulsz az irodadban és iszod a kv-t.
japp ,ezzel egyet is értek de ez már msot is megy
8. persze nem kivaltja hanem kiegesziti. fenn a gripen, lent a dron. jelenleg lent vagyunk gyengek..ezert.fenn nem vagyuk nullák, de lent....._(((
hát igen, sajnos van hova fejlődni ez tény, a mai világban szerintem nagyon nagy szerepe tud lenni a drónoknak , annyit még hozzá tennék hogy azért nem vagyunk nullák ezen a téren sem, fent nem vagyunk nullák de azért a nullától még mindig távolabb vagyunk lent is :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
akkor sorban játszunk tovább:)
1. azok a rakéták amugy pszh-kon meg mindenféle főldi járműveken lennének, amikben emberek ülnek.vagy heliken amikben szintén.
2. a kiszolgáló személyzet a legolcsóbb mert 14 évesek is elvezetik otthonról laptopon. a karbantartás nem is lóvé..erről majd bővebben
3.az ellenséges légvédelem nem érdekel mert nem támadásra hanem védekezésre használom. de ez fejleszthető.még a sik mo-on sincs 300 méteren ellenséges légvédelem szerintem jelenleg.ha lenne akkor blokkolható. pl drónokat küldesz rá, és blokkolják.
4. miert ne lenne fenn drón? ha lelönek egyet megy a másik.ezért van 50. a lényeg..nincs halott, nincs temetés és sírás. csak vas..
5. határrendészetre is oke. pl ukran határ cigi, román embercsempészet, szerbek csak mert ők is, szlovaki a medvek miatt. lófasz összeg ..egy ilyen dron teher nelkul semmit nem fogyaszt. te meg ulsz az irodadban és iszod a kv-t.
8. persze nem kivaltja hanem kiegesziti. fenn a gripen, lent a dron. jelenleg lent vagyunk gyengek..ezert.fenn nem vagyuk nullák, de lent....._(((
csak példaképpen mondok 1 példát aműgy hofisan.. vettem nemrég a "valahol" 2db robotporszivot. az elv ugyanaz. még egymás töltötségét is nézik, az egyik hazamegy tölteni a másik kezd dolgozni..ez ma már lófasz gyerekek.ne vicceljünk már.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 529
113
csak példaképpen mondok 1 példát aműgy hofisan.. vettem nemrég a "valahol" 2db robotporszivot. az elv ugyanaz. még egymás töltötségét is nézik, az egyik hazamegy tölteni a másik kezd dolgozni..ez ma már lófasz gyerekek.ne vicceljünk már.
Hogyne megint azt sem tudod miről beszélsz szokásosan.....
 
  • Vicces
Reactions: Catles

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
bocs de előbb még arról volt szó hogy:

akkor most melyiket szeretnéd?

ezzzz picit meredek nem ? :D 1.) 14 éves naaaa nope :D 2.) az emberhiány akkor is jelen lesz ha vége a vírusnak 3.) de a kiszolgálás/karbantartás sem olyan egyszerű, pláne nem sokkal egyszerűbb szerintem egy F35-höz képest és 4.) hát a lóvéról hivatalos nem jött ki szóval csak találgatni lehet de ha erről van esetleg valami anyagod vagy vélemány az szívesen érdekelne :)

oké fair play de attól még hogy védekezel az ellenséges légvédelemmel muszáj számolnod

mert mondom újra, az elsődleges ilyenkor hogy a grifek fent legyenek és várják az ellenséges vadászokat mert azok fognak először jönni, arra pedig a grifek és a légvédelem reagál elsőnek

japp ,ezzel egyet is értek de ez már msot is megy

hát igen, sajnos van hova fejlődni ez tény, a mai világban szerintem nagyon nagy szerepe tud lenni a drónoknak , annyit még hozzá tennék hogy azért nem vagyunk nullák ezen a téren sem, fent nem vagyunk nullák de azért a nullától még mindig távolabb vagyunk lent is :)
nem repülni kell emberekkel, hanem olyan gepekkel rendelkezni amik leszedik ezeket."Teller Ede" mondta reagennek.
a vas többet kibir mint az ember és olcsóbb is.stb...szinten teller ede.
amugy szerintem is ebbe az iranyba kell elmennunk...mert most az hogy 24 vagy 36-48-96 geped van, semmit nem ér ha az orosz odabasz egy atomot. vagy az usa. akkor mensz a levesbe. én ugy gondolom hogy a levegő egy dolog de a lényeg az hogy kie a föld. lásd afganisztán, csecsenföld,st,,,
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 529
113
Egy közép kategóriás multifunkciós csapásmérő drón (ami nem öngyilkos repülő bomba) mondjuk a Bayraktar ami most elég nagyot ment a piacon kb 1,5-2 millió dollár/darab, support és fegyverzet nélkül.
Na, hogy ezek a gépek biztonságosan tudjanak dolgozni. Rendelkezned kell korlátlan légifölénnyel. Az ellenség légvédelmét teljesen el kell nyomnod, vagy olyan fosnak kell lennei, hogy a drónokkal se nagyon tudjon mit kezdeni. Illetve a célpontok megtalálásához baromi pontos elektronikai és hagyományos felderítési információkkal (a törökök folyamatosan elektronikai légtérfigyelő gépekkel segítettek az azerieknek illetve a török F16-ok folyamatosan felderítettek mert az örmények nem mertek rájuk lőni) . Na ha védelemre akarod használni akkor is ott az ellenséges légvédelem mivel az ellenség légvédelmi ernyő alatt támad ha nem akar megdögleni. A drónok irányító konzolja meg kb olyan felszereltségű mint egy pilótafülke... Csak, hogy 14 évesek is könnyen tudják használni.

Szóval az egész közel sem olyan egyszerű mint amennyire te azt elképzeled.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 076
113
egy F35 árából mennyi drónt tudsz venni építeni és annak mi a hatása? 100-200drón vs 1db f35. ugyhogy van másik légierő és légvédelem. tudom ha van f35 akkor nem lesz másik légierő, de ezt még nem látta senki szerintem.bonyolultabb ez mint hogy marhaság legyen ugy gondolom

ez sok mindentől függ, vegyük azt alapul hogy olyan drón ami helyettesíteni tudna egy bármilyen vadászgépet, jelen pillanatban szerintem még csak max valahol nagyon titkosan papíron létezik , ha ezen túllépünk akkor vegyük azt mire venned, légtérrendészetr? ehh arra drónt nem használunk max ha területet kell figyelni, arra jó a drón, mi van még? esetleg menjünk el arra hogy képes legyen prevíziós csapást is mérni? oké, erre is van lehetőség , pl a skyguardian vagy egyes török cuccok mint ahogy láttunk nem is olyan régen
szóval minden abból indul ki mire veszed, mert ha egy F35-öt szeretnél drónnal kiváltani azzzz nehézkesen fog menni, ha mondjuk abból indulsz ki hogy oké akkor mondjuk a lentiek támogatására hasaználnád akkor oké a drón ötlet, viszont abból nem jön ki 1-200db egy F35 árából, ha kisebbet nézel (ami már nem tud fegyvert vinni) talán több kijön viszont akkor megint közel sincs ahhoz amit egy F35 tud, nem mintha egy felfegyverzett drón megtudná közelíteni az F35 képességeit csak eljátszottam a gondolattal :) no offense :D

Légvédelem? Ellenséges vadászrepülők ? Az F35 elsősorban arra való, hogy kivívd vele a légifölényt ami engedi, hogy használd a drónjaiad földi támogatásra..
0e79c15eb81bd0373a053066d4c86cd6.jpg


????