1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. subsonic

subsonic Active Member

Nem a topikhoz tartozik,de azért,mert itt elkezdtük ide írom le érdekességképpen csak,hogy milyen iszonyatos mennyiségű fegyver ment ki az országból az USA-ba:
    AK-63 új: 30.760 db
    AK-63 használt : 41.979 db
    AMD 65 új: 4637 db
    SA2000M (AMD 65): 19.339 db
    PA63 : 26.934 db

és akkor még más országról nem is beszéltünk........

2. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Mi a fenének ment ennyi fegyver usa-ba? Ennyire megtetszett nekik a magyar fegyver/techinka? :D

3. krisss

krisss Well-Known Member

A helyi fegyverbuzik magömléseses álmai közé tartoznak a magyar gyártású AK variánsok.

4. subsonic

subsonic Active Member

Pontosan “sport” célra kell nekik és a magyar technika jó hírnek örvend odakint nem véletlenül

5. imike

imike Well-Known Member

Vagy valamiből fel kellett fegyverezniük az iszlám államot.

borisz likes this.
  6. honved

honved Well-Known Member

A legjobb AK verziók a keleti blokkból a magyar fegyverek voltak. Az AMD-65 külön népszerűségnek örvend ott a mai napig. Az a legnépszerűbb talán.

fedett_mókus likes this.
  7. krisss

krisss Well-Known Member

Iraknak ment nagyon sok AK amikor ezek kimentek az iszlám állam kb sehol se volt még.

8. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

Egy időben követtem ilyen amerikai fegyveroldalakat, hát kb minden 3. képen volt egy magyar AK...én meg még hatástalanítottat is alig tudnék szerezni, ha meg igen kb annyiért mint odakint az élesért :(

9. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Nem a minősége miatt hanem mert ritka.... :)

10. subsonic

subsonic Active Member

Én nem tudok AK exportról viszont KPVT és PKT-ről viszont igen szerintem azzal kevered.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Úgy értem, hogy amerikai közvetítéssel. Szóval az már nem "tőlünk" volt.

12. krisss

krisss Well-Known Member

Annyira nem ritka (legalábbis akkor még nem volt). Viszont ők azt mondják, hogy az orosz után a magyar AK a legjobb minőségű.

13. subsonic

subsonic Active Member

Sokan azt hiszik,hogy a Szíriai harctérre azért kerültek magyar fegyverek,mert USA stb. tévedés! Szíriának közvetlenül adtunk el fegyvereket még az átkos időkben+amik még ott megjelentek azok az anno Hotvátkonak küldött "segélycsomagként" adagból jutott hozzájuk a feketepiacon keresztül! A Balkán iszonyatos mennyiségű fegyvert adott el nekik

14. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Én úgy tudtam hogy az ex NDKs AKk a legjobbak..... minőségben messze az orosz felett...

15. subsonic

subsonic Active Member

És a topik nevéhez igazodva 75db T72-ünk van,ha minden igaz!

borisz, tonyo, honved and 1 other person like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Én is úgy tudom,hogy az NDK-s AK a legjobb utána az orosz és mi(de ez az egész világon értendő).Viszont ha a finn RK családot is AK-nak vesszük(mert bár nem klón de nem is új típus)akkor bizony a finn fegyverek a legjobbak.

17. subsonic

subsonic Active Member

És 31 db D-20

borisz likes this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

Azért írtam, hogy ők azt mondják, ezt egy fórumon olvastam és a helyi fegyverbuzik nagyon helyeseltek. Azt mondták a román a legszarabb :D

fip7, Kurfürst and dudi like this.
  19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ez esetben nyugodtan be lehet venni a Galil/R4 fegyvereket is.Hiszen azok is AK változatok

honved likes this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

A Galil-nál érthető okokból teljesen más a gyártástechnológia.Izrael nem vette meg az AK licencet és alakítgatott ki egy Galilt.

Ezen oldal megosztása