[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 718
113
A honvédelmi táborok olyan szinten jutányos árúak, hogy a kaja nem jön ki arra az időtartamra egy kamasz kölyöknek otthon, mint amennyibe kerül a tábor. Egy csomó szuper programmal, mint airsoft, paintball, akadálypályák, lézrrharc etc. Ezt is úgy kell nézni, hogy a toborzás részre! Ez pl. egy pont nagyon jó ötlet, és hasznos, ehhez remélem sosem nyúlnak hozzá, mert ilyenre lenne szükség, 2 nagyságrenddel nagyobban !!!


Más: az elküldött 42 éves szolnoki őrnaggyal kapcsolatban igaz lehet az a hír, amit nekem súgtak mikor körbekérdeztem, hogy jellemzően a környezete nem hullajtott krokodil könnyeket?!

Nekem az jött vissza szó szerint, hogy "durrogtak a pezsgők" mert fura ember volt...

Valaki valami hír, cáfolat - megerősítés?! Csak mert a Partizános interjút követően nagy a csend az ügyben.
Szolnoki?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tényleg nem értelek.:confused:

Szóval a honvèdsègben ha misszióból hazajössz, mehetsz. Kint megkèrdezik, akarsz e.
Ha igen, biztosítanak helyet.

Ezt 6 hónap különlèt után minimum mèltányos.

Aminek van haszna azt ne nevezzük már problèmának.
Vízfejnek is csak módjával.

Mert hasznos a seregnek.
Míg a klasszikus vízfej nem.

Amúgy te már csináltál olyan verziót aki nem volt sorkatona ne szavazhasson.

De az aki bevállalja, hogy valószínű kevesebbet fog keresni, adott mennyisègű munkával, annak az sem jár, hogy legyen pár kedvezmènye.
Ezt @dudi sem nagyon értette meg.
Ahogy írtam is a misszió utáni jutalomüdüléssel semmi bajom de ezt is meg lehet oldani úgy, hogy kap 3-400.000-et SZÉP kártyára, meg kap 1 hónap fizetett szabit, és oda megy elüdülni a katona, ahova akar.

Ragozod a marhaságot.

Ha ez a Opera Rajongók Fóruma lenne.
Annak magyar opera topicja.
Ès èn azt követnèm, ott is háboroghatnèk.

De! Számomra az opera egy teljesen èrthetetlen dolog.
Másrèszt az operaház rendelkezik bevètellel.
Az más kèrdès hogy gondolom annyi operafan nincs magyarhonba, hogy piaci alapon megèljen.
Az Operaház is több milliárdjába kerül évről évre az országnak.
Hogy számoltad ki ezt a húszezret?

Mióta a honvèdelmi ingatlanok eladásából fedezik a bèreket?
Miért kéne az eladásból állni a béreket.
Ellenben a fenntartásából (és annak megtakarításából) mindenképpen lehetne! Jelenleg egy ezredes vezeti az üdülőt. (Ez utóbbi csak egy érdekesség volt)
Mièrt gyorsulnak föl???

16-tól kellene egy ütemterv, mit hogyan újjítanak fel.

Bobó most is elmondta minden szintű akarat megvan a honvèdsèg fejlesztèsère.

Ne az a pár milliárd keljen mindenkèpp az èpítkezèsekre.
Te magad írod le: minden szintű akarat megvan. Nyilván csak a pénz nincs meg hozzá...
Na pár gondolat.

Először is. Egyetèrtek veled.
Ne legyen előnyben családtag, mert katona vagy.

De had írjak pár pèldát mekkora protekció.

Katonakènt, volt bejelentkeztem egy problèma miatt.
A tatai eü központból alig 2 órás telefonálgatással, közvetlen vonalon, sikerült időpontot foglalni.

Aznap felmentem, ott sorszámot húzva kivártam a sorom. 20 perc.
Ezzel a sorszámmal odamentem egy sorszámot adó ablakhoz.:D

A legújjabb sorszámommal,leültem a folyosón.
Több óra várakozás után, mivel elfogytak a folyosón az emberek,de az èn sorszámom nem villant,bekopogtam.

Az ott lèvő orvos (amúgy százados mint kiderült) azt mondta nem használják a sorszámos rendszert.
Amikor valaki vègez akkor villantják ki.:D

Mikor megkèrdeztem, ennek meg hogy időpontot foglalás az ember mi èrtelme, a századus Úr aki annyira volt katona mint a takarítónèni, azt mondta szerinte ez így jobb.:confused:


Másik sztori.(règ volt,remèlem nem torzultak az emlèkek)
Afganisztánban megrobbantott honvèdet hozták haza.

Afgánból szaudarábia.
Szállás, 5 csillagos hotel. All inclusive. Az ország ajándèka.
Nem magyarè. Szaudè.

Innen Ciprus.

Innen kecsó.

Ahol fogadta a tatai talán vezènylőzászlós.

Nadenade. :D Mentőt elfelejtett küldeni a honvèd korház.:rolleyes:

Telefonálgatás. Pár óra. Jött a mentő.

Pesten újrakötözèse a sebnek.

Családtagoknak kötelezően civil ruha behozatal.
Sèrült egyenruhás katona nem sètálgathat a kórházban.:rolleyes:

Pár nap múlva újrakötözès.

A sebből úgy szenvedik ki a kötszert.
Kèrdezi a katona a nèmetek álltal használt mièrt nem ragadt bele?

Az orvos azt válaszolja, mert az nem ez a gagyi amit ide vesz a magyar állam.:oops:
Ez jóval olcsóbb, az jóval jobb.
Tudod. A hanyatló nyugat.;)

Harmadik sztori.
Törzsörmester neves sebèszhez beprotezsálja apját.
Rutin sèrvműtèt.

Pár nap múlva kiengedik. Minden fasza.
Az öreg a győr közelèben lakó gyesen lèvő lányához megy gyógyulni.

Fèl nap múlva iszonyat fájdalmai vannak.
Mentőhívás.
Győr korház. Azonnali műtèt.

Az ott lèvő sebèszek szerint pár órája volt az öregnek.
Annyira szarul lett megműtve. Egyèrtelműen műhiba.

Persze ezt csak szóban. :rolleyes:
Te magad is látod, hogy ennek a külön rendszernek nincs értelme.
De.
Remèlem ha neked van egèszsègügyben dolgozó rokonod, sosem folyamodtál az ő protekciójához.
Sem a magad, sem a gyermekeidèrt.o_O
Ès nem is fogsz.
Ha ez így van, akkor teljesen èrthető a felháborodásod
Te is tudod, hogy van a családban protekcióm. 17. -ére van időpontom MR-re. Másfél hónapra foglalt a feleségem, még június legelején. Egyáltalán nem sürgős ügy. Lehetet volna korábban valószínűleg. Mindig van el nem menő páciens. Nem érdekel az ilyen.
Minden gyerekemmel magam mentem a Balesetibe. Ha a feleségem is ott volt esetleg, méllyen kussol róla, hogy orvos lenne. És ez így van jól.
Egyetlen előnye van a dolognak. Nem kell háziorvoshoz mennem vényköteles gyógyszer miatt. Az orvosnak kiadják MOK kártyára.
Különben ma már betelefonálsz az orvosnak és simán felteszi neked is a receptet a felhőbe.

Na azok aztán hatèkonyak.:D
Itt az ideje, hogy valamilyen működésre bírják őket.
UI.: basszus ha nyaralást ne fórumozz már. :hadonaszos:
Nem nagyon van ideje az embernek. Kevés kimerítőbb dolog van, mint 3 gyerekkel nyaralni menni! :cool:
5 év után....
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 260
113
A beszélgetés amúgy onnan indult, hogy sorozással egy csomó pénzt meg lehet spórolni. Szerintem meg tévút hogy a spórolás miatt legyen sorozás. Abból egy néphadsereg 2 lesz.

Ez akkor lesz igaz, ha a kiképzést végző tisztikar is néphadsereg 2.0. but TactiCool szinten van és ezt is adja tovább...
Mindent lehet jól és szarul is csinálni. Sorozottként és hivatásosként is. Nem lesz mindenre az aggyáápénztmore! a megoldás.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 372
113
Ez akkor lesz igaz, ha a kiképzést végző tisztikar is néphadsereg 2.0. but TactiCool szinten van és ezt is adja tovább...
Mindent lehet jól és szarul is csinálni. Sorozottként és hivatásosként is. Nem lesz mindenre az aggyáápénztmore! a megoldás.
A pénz önmagában valóban nem elég, De ha a a sorkatonát ingyen rabszolgának tekinted, mint a néphadseregben, akkor a mentalitása is olyan lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Nem adja el az állam Stefánia Palotát és a balatoni honvéd üdülőt. Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Facebook-posztban cáfolta a privatizációról szóló sajtóértesülést.

Ezt ma Gulyás is elmondta a kormanyinfón.

Ez utóbbit be akartam linkelni, de ezt nem dobja a gugli, csak azt, hogy eladja a magyar állam a honvéd üdülőt. Most vagy a kereső vicceskedik, vagy az online lapok felejtették el erről tájékoztatni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem adja el az állam Stefánia Palotát és a balatoni honvéd üdülőt. Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Facebook-posztban cáfolta a privatizációról szóló sajtóértesülést.

Ezt ma Gulyás is elmondta a kormanyinfón.

Ez utóbbit be akartam linkelni, de ezt nem dobja a gugli, csak azt, hogy eladja a magyar állam a honvéd üdülőt. Most vagy a kereső vicceskedik, vagy az online lapok felejtették el erről tájékoztatni.
Nagy kár! :(
(Tehát remélem leesik végre, hogy nem azért írtam amit, mert csak a kormányzati szemszöget tudom üdvösnek tartani!!!)

A Stefániát már csak azért sem értem, mert mint mostanában látszik a HM az egyik fő felhasználója a Bálnának. Ha reprezentálni akarnának, akkor lenne egy csomó egyéb hely is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 503
113
Nagy kár! :(
(Tehát remélem leesik végre, hogy nem azért írtam amit, mert csak a kormányzati szemszöget tudom üdvösnek tartani!!!)

A Stefániát már csak azért sem értem, mert mint mostanában látszik a HM az egyik fő felhasználója a Bálnának. Ha reprezentálni akarnának, akkor lenne egy csomó egyéb hely is.
A Stefániával egyetértek.

Szerintem az Bobó romantikus hajlama
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 503
113
Tehát remélem leesik végre, hogy nem azért írtam amit, mert csak a kormányzati szemszöget tudom üdvösnek tartani!!!
Attól még faszság mert a javaslatod a megtartó és toborzóerő utolsó maradék csepjjeit is megszünteti...
(mivel drasztikus fizetésemelés sem kafetériamelés nem lesz) És abban meg nem hiszek, hogy bármiféle üzemeltetővel le tudnának szerződni kedvezményes nyaraltatásra (voltak ilyenek a helyőrségi városokban, kedvezményes katonabérlet a fürdőkbe stb) mivel az összes hasonló idén szűnt meg mert nem tudja fizetni a tárca.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Attól még faszság mert a javaslatod a megtartó és toborzóerő utolsó maradék csepjjeit is megszünteti...
(mivel drasztikus fizetésemelés sem kafetériamelés nem lesz) És abban meg nem hiszek, hogy bármiféle üzemeltetővel le tudnának szerződni kedvezményes nyaraltatásra (voltak ilyenek a helyőrségi városokban, kedvezményes katonabérlet a fürdőkbe stb) mivel az összes hasonló idén szűnt meg mert nem tudja fizetni a tárca.
meg amúgy most keresett top 100as jórészt magyar tulajdonú gyógyszergyár ahol külön ki volt emelve a beszélgetésben a céges üdülő.
Biztos mert nem a piacból él, és nem tud adni cafeteriát, meg versenyképes fizetést (de)