[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Gondolom itt az ideje, hogy a szàntók, vetések kivegyék a részüket a honvédelembôl. Agresszív, a magjaikkal szemre tàmadó gabonafélék, szaggató sérüléseket okozó szögesdrót jellegû tök és uborkafélék, felrobbanó égési sérüléseket okozó paradicsom, ôrjöngô hatszàz kilós, level 5 pàncélzatú krumplibogarak..., végtelen lehetôségek nyílnak meg elôttünk. :D
És akkor még nem is beszéltünk a dollárbaloldalt finanszírozó Soros birodalom hazánk agráriumára gyakorolt negatív hatásairól...:)
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113
És akkor még nem is beszéltünk a dollárbaloldalt finanszírozó Soros birodalom hazánk agráriumára gyakorolt negatív hatásairól...:)
Ahhoz mondjuk elég lenne lekapcsolni az àramot. Bàr ezzel végsô soron megoldható lenne a rabok legyünk vagy szabadok kérdése bàrhol a vilàgon. Csak el kell venni az àramot a seggarcoktól, anélkül csak nyàlgép aranyifjak meg petyhüdt öregemberek. Àram nélkül semmijük nincs. Esetleg haderô ha kitart, de azt meg fizikàlisan màr lehet kezelni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
HR-ben dolgozó ismerőstől van: amikor egy területen 1-2%, vagy alatta van a munkanélküliségi ráta (az ország közepén ez a valóság), akkor ott már a hülyék és a mindenre is alkalmatlanok egy része is dolgozik..... A "természetes" ráta az valahol 3-5 % között mozog, mert mindig lesz aki nem akar dolgozni, aki nem tud dolgozni és aki alkalmatlan bármire is, no és úgy 1/2 % körüli az a ráta is aki éppen munkát keres..... Ebből pecázik a HM és az ipar is. Mi Fehérváron azzal szembesülünk, hogy ha bizonyos idő alatt jön mondjuk 10 ember, abból úgy 1 lesz aki "épkézláb", további 1-2 a szódával elmegy kategória, és 7-8 az alkalmatlanok aránya (főleg ha a mai bérskála alján fizetnek és még van speckó követelmény, ami nálunk a 6+2 folyamatos műszak, a HM-nél meg a szolgálati jogviszony és törvények)......
Hát, a magyar munkanélküliek számának meghatározása elég fura, csak azt számolják kb aki munkát keres és kap járadékot. És ha az elmúlt hónapban dolgoztál pár órát akkor van munkád is a statisztika szerint. Tehát ha nem keresel, nem jelent meg a statisztikában mint munkanélküli.
A magyar állami HR egy kalap szar, meg mindig úgy csinál mintha 1965 lenne.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 618
8 190
113
Az agrár egyetemnek van biztonságkutató központja? :D
Nekem is ezen szaladt fel a szemoldokom... hogy mi van?:eek:
Ha meg elelmiszerellatas lenne, mondjuk strategiai tartalekok, szandekos fertozes stb ellen, azt meg nagy nehezen megertenem, de biztonsagkutato az agrariumban... quois? :confused::confused::confused:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 359
113
Nekem is ezen szaladt fel a szemoldokom... hogy mi van?:eek:
Ha meg elelmiszerellatas lenne, mondjuk strategiai tartalekok stb, azt meg nagy nehezen megertenem, de biztonsagkutato az agrariumban... quois? :confused::confused::confused:
Szerintem a sáskahadak ellen készülnek az új központtal... :D
Az alapján, hogy Rasperger "igazi katona", így nem hiszem, hogy agrár témával foglalkoznának. Valami furcsa költségvetési okból varrhatták hozzá az agrár egyetemhez ezt az intézetet...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 618
8 190
113
Szerintem a sáskahadak ellen készülnek az új központtal... :D
Az alapján, hogy Rasperger "igazi katona", így nem hiszem, hogy agrár témával foglalkoznának. Valami furcsa költségvetési okból varrhatták hozzá az agrár egyetemhez ezt az intézetet...
Persze, de miert az agrarhoz, nekem ez a fura... az NKE-nel azt csinalnak, amit akarnak, miert nem oda csaptak valahova? Meg ott tovabbra is tanit, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 634
14 966
113
Ugye te is szoktál azon problémázni, hogy a Honvédség mennyi haszontalan embert foglalkoztat a harcolók helyett. Szerinted ezeket a helyeket ki tartotta fenn?
Ki tartotta fenn?
Te tudod? o_O

Ja pont tavaj írtam itt mennyire fasza hely a balatoni.

Ahol nagyrèszt diákok voltak.
A strand rèszèn.
Nyáron.

Ja ès tudod. Fizetni kellett a dolgokèrt.
Csak a belèpőèrt nem. Mármint a katonáknak.
Nekünk azèrt is.

Mègha sokkal jobb árak voltak is mint bárhol.

Ne ez a pár üdülő legyen már számodra lètszámproblèma.

Fentartás problèmás?
A kirúgott csóka kb egyetlen èrdekes mondata, a honvèdsèg jelentős rèsze Pesten csinálja a, mit??

Az ő beosztásaikat nèznèm meg először, meg az èpületeket ahol nagyon dolgoznak.

Ja de gondolom ha már ezeket is el akarják adni nincs pènzügyi problèmája az országnak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ki tartotta fenn?
Te tudod? o_O

Ja pont tavaj írtam itt mennyire fasza hely a balatoni.

Ahol nagyrèszt diákok voltak.
A strand rèszèn.
Nyáron.

Ja ès tudod. Fizetni kellett a dolgokèrt.
Csak a belèpőèrt nem. Mármint a katonáknak.
Nekünk azèrt is.

Mègha sokkal jobb árak voltak is mint bárhol.

Ne ez a pár üdülő legyen már számodra lètszámproblèma.

Fentartás problèmás?
A kirúgott csóka kb egyetlen èrdekes mondata, a honvèdsèg jelentős rèsze Pesten csinálja a, mit??

Az ő beosztásaikat nèznèm meg először, meg az èpületeket ahol nagyon dolgoznak.

Ja de gondolom ha már ezeket is el akarják adni nincs pènzügyi problèmája az országnak.
Senki nem mondta, hogy nincs pénzügyi problémája az országnak.
De ha visszakeresel akkor én a honvédségi üdülők megszüntetését már évekkel ezelőtt felvetettem, amikor pont a vízfejről volt szó.
Alapvetően a "vállalati üdülés" intézménye, mint olyan, egy kommunista hagyaték, és mindig rossz szájízzel gondolok rá.
A kommunizmusban is mindig a főnök meg a csókosok osztoztak a biztos helyeken, a többi meg érkezéses alapon kapta ami maradt.
Jelzem ezeket a sorokat egy horvátországi mobilházból írom, amit saját pénzen béreltem ki, mindenféle vállalati támogatás nélkül.

Ugyan úgy irritáló dolog ez a vállalati üdülés, mint ahogy az egykori BM kiváltságok.
Azt is jelezném, hogy nem csak a HM ingatlanjait érinti az eladási szándék, hanem egy csomó más állami fenntartású intézmény hasonló rendeltetésű ingatlanját. Hallom a krokodilkönnyek kopogását az Operaház saját üdülője miatt! o_O
És ha az Operaház miatt esetleg még sem tépkednénk meg a mellszőrünket, akkor a HM üdülőért miért is? Nyilván egyes katonák is másként veszik ezt a dolgot...
Szerinted, ha a katonákat megkérdeznék, hogy kapnak havi 20.000-rel többet, de bukják a HM üdülőt, akkor szerinted melyiket választanák? Különben ha nagy lesz az ellenállás, akkor lesz mire fogni, hogy miért nem lesz jövő Januárban újabb fizuemelés.
És igen az eladásra szánt körben benne van a Stefánia Palota, meg egyéb honvédségi ingatlanok is.

Szóval én úgy vagyok ezzel, hogy adják el, adják át másnak. Ha hűtlen kezelésre adja a fejét a HM, akkor súlyosan büntessék meg a felelőst.
Ha abból a pénzből felgyorsul a laktanya felújítási/építési program, akkor csak örülök.
Nekem alapvetően az egyes társadalmi csoportok kiváltságaival vannak problémáim.
Ugyan így bajom van/volt a Honvédkórházzal, BM Kórházzal, Máv Kórházzal.
Milyen alapon van egy foglalkozási területnek külön elbánású egészségügyi ellátása? Természetesen a Honvéd Kórháznak a létfontosságú hadi egészségügyi és rehabilitációs feladatai elvitathatatlanok, de az, hogy
honvéd családtagoknak tartsunk fenn kapacitásokat (soron kívül), az kicsit erős.
Legyenek életminőség javító kiváltságok, csak akkor azt a saját szakszervezetük intézze, a befizetett tagdíjjakból.
Azt hallottam a Honvéd szakszervezet annyit ér mint csecs, a kan disznón hát tegyék kicsit hasznossá magukat!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 503
113
Senki nem mondta, hogy nincs pénzügyi problémája az országnak.
De ha visszakeresel akkor én a honvédségi üdülők megszüntetését már évekkel ezelőtt felvetettem, amikor pont a vízfejről volt szó.
Alapvetően a "vállalati üdülés" intézménye, mint olyan, egy kommunista hagyaték, és mindig rossz szájízzel gondolok rá.
A kommunizmusban is mindig a főnök meg a csókosok osztoztak a biztos helyeken, a többi meg érkezéses alapon kapta ami maradt.
Jelzem ezeket a sorokat egy horvátországi mobilházból írom, amit saját pénzen béreltem ki, mindenféle vállalati támogatás nélkül.

Ugyan úgy irritáló dolog ez a vállalati üdülés, mint ahogy az egykori BM kiváltságok.
Azt is jelezném, hogy nem csak a HM ingatlanjait érinti az eladási szándék, hanem egy csomó más állami fenntartású intézmény hasonló rendeltetésű ingatlanját. Hallom a krokodilkönnyek kopogását az Operaház saját üdülője miatt! o_O
És ha az Operaház miatt esetleg még sem tépkednénk meg a mellszőrünket, akkor a HM üdülőért miért is? Nyilván egyes katonák is másként veszik ezt a dolgot...
Szerinted, ha a katonákat megkérdeznék, hogy kapnak havi 20.000-rel többet, de bukják a HM üdülőt, akkor szerinted melyiket választanák? Különben ha nagy lesz az ellenállás, akkor lesz mire fogni, hogy miért nem lesz jövő Januárban újabb fizuemelés.
És igen az eladásra szánt körben benne van a Stefánia Palota, meg egyéb honvédségi ingatlanok is.

Szóval én úgy vagyok ezzel, hogy adják el, adják át másnak. Ha hűtlen kezelésre adja a fejét a HM, akkor súlyosan büntessék meg a felelőst.
Ha abból a pénzből felgyorsul a laktanya felújítási/építési program, akkor csak örülök.
Nekem alapvetően az egyes társadalmi csoportok kiváltságaival vannak problémáim.
Ugyan így bajom van/volt a Honvédkórházzal, BM Kórházzal, Máv Kórházzal.
Milyen alapon van egy foglalkozási területnek külön elbánású egészségügyi ellátása? Természetesen a Honvéd Kórháznak a létfontosságú hadi egészségügyi és rehabilitációs feladatai elvitathatatlanok, de az, hogy
honvéd családtagoknak tartsunk fenn kapacitásokat (soron kívül), az kicsit erős.
Legyenek életminőség javító kiváltságok, csak akkor azt a saját szakszervezetük intézze, a befizetett tagdíjjakból.
Azt hallottam a Honvéd szakszervezet annyit ér mint csecs, a kan disznón hát tegyék kicsit hasznossá magukat!
Van olyan lopás ebben a kibaszott országban aminek te nem tapsikolsz ? .......
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Van olyan lopás ebben a kibaszott országban aminek te nem tapsikolsz ? .......
Ha hűtlen kezelésre adja a fejét a HM, akkor súlyosan büntessék meg a felelőst.
Még egyszer leírom neked, csak hogy megértsd: Rohadtul nem a mostani eladási felbuzdulás az, ami a fentebb leírtakra vezetett. Én már akkor ezen a véleményen voltam, amikor semmi ilyen ötlet fel sem merült.
És ahogy le is írtam, ne legyenek senkinek illúziói, sejthető, hogy NER közeli lesz jópár ingatlan új tulajdonosa. Fizesse ki a jogos összeget, és mindenki mehet a dolgára. Ha meg elmutyizzák akkor rohadjon rájuk a műanyag lakat is!
Szerintem különben nyilvános (internetes) árverést kell tartani rájuk. Az Állami Vagyonkezelő legalábbis rutinszerűen így értékesít állami ingatlanvagyont.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Van olyan lopás ebben a kibaszott országban aminek te nem tapsikolsz ? .......
Különben úgy nézek ki, mint aki tapsikol?
Azt gondolom, hogy érthető érvekkel leírtam, hogy alapvető problémám van - úgy általában - a vállalati üdültetés korábban megszokott formáival.
Tudod eléggé fájt, amikor idén eddig kb.: 200.000Ft-ot "tapsoltam el" a 3 gyerekem táboroztatására, amiből csak az egyik gyereknek volt 1 hét ottalvós, a többi meg napközis. És még nem megy egy hónapja a nyári szünet.
De továbbra is azt mondom, hogy azt a lóvét, amit eddig az üdülők fenntartására adtak forgassák be a jövedelmi célú kiadásokba. És sokkal igazságosabb lesz a rendszer! Nem csak velünk civilekkel szemben, hanem a Honvédség egészével is.
De ezennel szeretnék minden olyan honvédet felszólítani akit személyében vagy egzisztencuájában sért a jelenlegi HM vezetésének ténykedése, hogy lépjen be bármilyen pártba, és ezzel tevékenyen járuljon hozzá a tömeges leszereléshez. Illetve arra is megkérem, hogy a következő esedékes választásokon határolódjon el a Fidesztől.
Nyilván ezen máshogy nem lehet változtatni. Csináljunk demokráciát!
Mert amíg nincs tömeges leszerelés, addig nem lesz semmiben jelentős változás. Sem jelentős pénzügyi megbecsülésben, sem a szolgálati körülmények drasztikus változásában.
Igazság szerint megint én vagyok a szemét, meg a naív, aki a civil piacon próbál megélni, miközben vannak az egyenlők között is egyenlőbbek.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 503
113
Tudod eléggé fájt, amikor idén eddig kb.: 200.000Ft-ot "tapsoltam el" a 3 gyerekem táboroztatására, amiből csak az egyik gyereknek volt 1 hét ottalvós, a többi meg napközis
Ez minden katonacsaládra is igaz. Mivel az üdültetés nem ingyen táboroztatást jelent és a honvédelmi táborok is mind fizetősek.
Ahogy a honvéd üdülő sem volt ingyenes csak kedvezményes árú, ez alóli kivételt a missziók utáni regeneráló üdülések jelentették.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez minden katonacsaládra is igaz. Mivel az üdültetés nem ingyen táboroztatást jelent és a honvédelmi táborok is mind fizetősek.
Ahogy a honvéd üdülő sem volt ingyenes csak kedvezményes árú, ez alóli kivételt a missziók utáni regeneráló üdülések jelentették.
Mindenhol kell a sima vállalati üdülésért fizetni, mert különben hogyan teszel különbséget igény és igény között (Van aki masszírozást is szeretne, meg kiissza a minibárt, más meg szarik az ilyenekre)
De ehhez nem kell fenntartani több telephelyen komplett infrát, személyzetet, amikor nincsenek rendes laktanyák!
Eszembe nem jutna megrövidíteni a katonákat a jogosan járó ingyenes "jutalom" üdülésről.
Elsősorban az alanyi jogon járó kedvezményekről írtam, meg ezek végessége miatti igazságtalanságokról.
Ahogy írtam is, lehet más (akár bőven jobb is lehet) szállodákban (szálloda szövetségeknél, online utazásszervezőknél) kapacitásokat vásárolni. Akár évről évre másik helyszínen. Minimálisan meghatározott, de a jelenleginél feltétlen jobb körülmények közé.
Ha pedig minderre olcsóbban is tudnak szerződni, mint amennyibe jelenleg éves szinten a Honvédség ilyen jellegű ingatlanjai kerülnek, akkor azt hiszem, hogy mindenki jól fog járni.
De ezért mondom, ezt a szakszervezet sokkal, de sokkal jobban tudná szervezni, mint a mammut MH.
Visszatérve a vízfej problémára:
Én csak reménykedni merek benne, hogy jól is elsülhet ez az ügy.
Én nem gondolom, hogy egy balatonparti (kiemeltem a legnagyobb MH rekreációs intézményét) üdülőt egész évben rendesen ki tudjanak használni. Meg gondolom a januári időpontok sem voltak szétkapkodva a cégen belül. Ellenben ha lehetne menni akár Bükkfürdőre, vagy Sárvárra, akkor ott egész évben tele lenne a táncrend.
Már az is egy jobb megoldás lenne, ha az állam minden honvédnek havi 10ezret adna SZÉP kártyára, ami (ha a az inflációs intézkedések után visszakapja eredeti zsebeit) a szállás zsebből elég kellemes hozzájárulás lenne a munkáltatótól egy évre.
És ráadásul ott költi el, ahol neki tetszik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 634
14 966
113
Nemáááááááá. :rolleyes: :hadonaszos:

De ha visszakeresel akkor én a honvédségi üdülők megszüntetését már évekkel ezelőtt felvetettem, amikor pont a vízfejről volt szó.
Alapvetően a "vállalati üdülés" intézménye, mint olyan, egy kommunista hagyaték, és mindig rossz szájízzel gondolok rá.
A kommunizmusban is mindig a főnök meg a csókosok osztoztak a biztos helyeken, a többi meg érkezéses alapon kapta ami maradt.
Jelzem ezeket a sorokat egy horvátországi mobilházból írom, amit saját pénzen béreltem ki, mindenféle vállalati támogatás nélkül.

Tényleg nem értelek.:confused:

Szóval a honvèdsègben ha misszióból hazajössz, mehetsz. Kint megkèrdezik, akarsz e.
Ha igen, biztosítanak helyet.

Ezt 6 hónap különlèt után minimum mèltányos.

Aminek van haszna azt ne nevezzük már problèmának.
Vízfejnek is csak módjával.

Mert hasznos a seregnek.
Míg a klasszikus vízfej nem.

Amúgy te már csináltál olyan verziót aki nem volt sorkatona ne szavazhasson.

De az aki bevállalja, hogy valószínű kevesebbet fog keresni, adott mennyisègű munkával, annak az sem jár, hogy legyen pár kedvezmènye.

Ugyan úgy irritáló dolog ez a vállalati üdülés, mint ahogy az egykori BM kiváltságok.
Azt is jelezném, hogy nem csak a HM ingatlanjait érinti az eladási szándék, hanem egy csomó más állami fenntartású intézmény hasonló rendeltetésű ingatlanját. Hallom a krokodilkönnyek kopogását az Operaház saját üdülője miatt! o_O
És ha az Operaház miatt esetleg még sem tépkednénk meg a mellszőrünket, akkor a HM üdülőért miért is
Ragozod a marhaságot.

Ha ez a Opera Rajongók Fóruma lenne.
Annak magyar opera topicja.
Ès èn azt követnèm, ott is háboroghatnèk.

De! Számomra az opera egy teljesen èrthetetlen dolog.
Másrèszt az operaház rendelkezik bevètellel.
Az más kèrdès hogy gondolom annyi operafan nincs magyarhonba, hogy piaci alapon megèljen.


Szerinted, ha a katonákat megkérdeznék, hogy kapnak havi 20.000-rel többet, de bukják a HM üdülőt, akkor szerinted melyiket választanák?
???

Hogy számoltad ki ezt a húszezret?

Mióta a honvèdelmi ingatlanok eladásából fedezik a bèreket?

Ha abból a pénzből felgyorsul a laktanya felújítási/építési program, akkor csak örülök
Mièrt gyorsulnak föl???

16-tól kellene egy ütemterv, mit hogyan újjítanak fel.

Bobó most is elmondta minden szintű akarat megvan a honvèdsèg fejlesztèsère.

Ne az a pár milliárd keljen mindenkèpp az èpítkezèsekre.


Ugyan így bajom van/volt a Honvédkórházzal, BM Kórházzal, Máv Kórházzal.
Milyen alapon van egy foglalkozási területnek külön elbánású egészségügyi ellátása? Természetesen a Honvéd Kórháznak a létfontosságú hadi egészségügyi és rehabilitációs feladatai elvitathatatlanok, de az, hogy
honvéd családtagoknak tartsunk fenn kapacitásokat (soron kívül), az kicsit erős.
:rolleyes:

Na pár gondolat.

Először is. Egyetèrtek veled.
Ne legyen előnyben családtag, mert katona vagy.

De had írjak pár pèldát mekkora protekció.

Katonakènt, volt bejelentkeztem egy problèma miatt.
A tatai eü központból alig 2 órás telefonálgatással, közvetlen vonalon, sikerült időpontot foglalni.

Aznap felmentem, ott sorszámot húzva kivártam a sorom. 20 perc.
Ezzel a sorszámmal odamentem egy sorszámot adó ablakhoz.:D

A legújjabb sorszámommal,leültem a folyosón.
Több óra várakozás után, mivel elfogytak a folyosón az emberek,de az èn sorszámom nem villant,bekopogtam.

Az ott lèvő orvos (amúgy százados mint kiderült) azt mondta nem használják a sorszámos rendszert.
Amikor valaki vègez akkor villantják ki.:D

Mikor megkèrdeztem, ennek meg hogy időpontot foglalás az ember mi èrtelme, a századus Úr aki annyira volt katona mint a takarítónèni, azt mondta szerinte ez így jobb.:confused:


Másik sztori.(règ volt,remèlem nem torzultak az emlèkek)
Afganisztánban megrobbantott honvèdet hozták haza.

Afgánból szaudarábia.
Szállás, 5 csillagos hotel. All inclusive. Az ország ajándèka.
Nem magyarè. Szaudè.

Innen Ciprus.

Innen kecsó.

Ahol fogadta a tatai talán vezènylőzászlós.

Nadenade. :D Mentőt elfelejtett küldeni a honvèd korház.:rolleyes:

Telefonálgatás. Pár óra. Jött a mentő.

Pesten újrakötözèse a sebnek.

Családtagoknak kötelezően civil ruha behozatal.
Sèrült egyenruhás katona nem sètálgathat a kórházban.:rolleyes:

Pár nap múlva újrakötözès.

A sebből úgy szenvedik ki a kötszert.
Kèrdezi a katona a nèmetek álltal használt mièrt nem ragadt bele?

Az orvos azt válaszolja, mert az nem ez a gagyi amit ide vesz a magyar állam.:oops:
Ez jóval olcsóbb, az jóval jobb.
Tudod. A hanyatló nyugat.;)

Harmadik sztori.
Törzsörmester neves sebèszhez beprotezsálja apját.
Rutin sèrvműtèt.

Pár nap múlva kiengedik. Minden fasza.
Az öreg a győr közelèben lakó gyesen lèvő lányához megy gyógyulni.

Fèl nap múlva iszonyat fájdalmai vannak.
Mentőhívás.
Győr korház. Azonnali műtèt.

Az ott lèvő sebèszek szerint pár órája volt az öregnek.
Annyira szarul lett megműtve. Egyèrtelműen műhiba.

Persze ezt csak szóban. :rolleyes:



De.
Remèlem ha neked van egèszsègügyben dolgozó rokonod, sosem folyamodtál az ő protekciójához.
Sem a magad, sem a gyermekeidèrt.o_O
Ès nem is fogsz.
Ha ez így van, akkor teljesen èrthető a felháborodásod.

Azt hallottam a Honvéd szakszervezet annyit ér mint csecs, a kan disznón hát tegyék kicsit hasznossá magukat!
Na azok aztán hatèkonyak.:D

UI.: basszus ha nyaralást ne fórumozz már. :hadonaszos:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ez minden katonacsaládra is igaz. Mivel az üdültetés nem ingyen táboroztatást jelent és a honvédelmi táborok is mind fizetősek.
Ahogy a honvéd üdülő sem volt ingyenes csak kedvezményes árú, ez alóli kivételt a missziók utáni regeneráló üdülések jelentették.
A honvédelmi táborok olyan szinten jutányos árúak, hogy a kaja nem jön ki arra az időtartamra egy kamasz kölyöknek otthon, mint amennyibe kerül a tábor. Egy csomó szuper programmal, mint airsoft, paintball, akadálypályák, lézrrharc etc. Ezt is úgy kell nézni, hogy a toborzás részre! Ez pl. egy pont nagyon jó ötlet, és hasznos, ehhez remélem sosem nyúlnak hozzá, mert ilyenre lenne szükség, 2 nagyságrenddel nagyobban !!!


Más: az elküldött 42 éves szolnoki őrnaggyal kapcsolatban igaz lehet az a hír, amit nekem súgtak mikor körbekérdeztem, hogy jellemzően a környezete nem hullajtott krokodil könnyeket?!

Nekem az jött vissza szó szerint, hogy "durrogtak a pezsgők" mert fura ember volt...

Valaki valami hír, cáfolat - megerősítés?! Csak mert a Partizános interjút követően nagy a csend az ügyben.
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 718
113
Nemáááááááá. :rolleyes: :hadonaszos:



Tényleg nem értelek.:confused:

Szóval a honvèdsègben ha misszióból hazajössz, mehetsz. Kint megkèrdezik, akarsz e.
Ha igen, biztosítanak helyet.

Ezt 6 hónap különlèt után minimum mèltányos.

Aminek van haszna azt ne nevezzük már problèmának.
Vízfejnek is csak módjával.

Mert hasznos a seregnek.
Míg a klasszikus vízfej nem.

Amúgy te már csináltál olyan verziót aki nem volt sorkatona ne szavazhasson.

De az aki bevállalja, hogy valószínű kevesebbet fog keresni, adott mennyisègű munkával, annak az sem jár, hogy legyen pár kedvezmènye.


Ragozod a marhaságot.

Ha ez a Opera Rajongók Fóruma lenne.
Annak magyar opera topicja.
Ès èn azt követnèm, ott is háboroghatnèk.

De! Számomra az opera egy teljesen èrthetetlen dolog.
Másrèszt az operaház rendelkezik bevètellel.
Az más kèrdès hogy gondolom annyi operafan nincs magyarhonba, hogy piaci alapon megèljen.



???

Hogy számoltad ki ezt a húszezret?

Mióta a honvèdelmi ingatlanok eladásából fedezik a bèreket?


Mièrt gyorsulnak föl???

16-tól kellene egy ütemterv, mit hogyan újjítanak fel.

Bobó most is elmondta minden szintű akarat megvan a honvèdsèg fejlesztèsère.

Ne az a pár milliárd keljen mindenkèpp az èpítkezèsekre.



:rolleyes:

Na pár gondolat.

Először is. Egyetèrtek veled.
Ne legyen előnyben családtag, mert katona vagy.

De had írjak pár pèldát mekkora protekció.

Katonakènt, volt bejelentkeztem egy problèma miatt.
A tatai eü központból alig 2 órás telefonálgatással, közvetlen vonalon, sikerült időpontot foglalni.

Aznap felmentem, ott sorszámot húzva kivártam a sorom. 20 perc.
Ezzel a sorszámmal odamentem egy sorszámot adó ablakhoz.:D

A legújjabb sorszámommal,leültem a folyosón.
Több óra várakozás után, mivel elfogytak a folyosón az emberek,de az èn sorszámom nem villant,bekopogtam.

Az ott lèvő orvos (amúgy százados mint kiderült) azt mondta nem használják a sorszámos rendszert.
Amikor valaki vègez akkor villantják ki.:D

Mikor megkèrdeztem, ennek meg hogy időpontot foglalás az ember mi èrtelme, a századus Úr aki annyira volt katona mint a takarítónèni, azt mondta szerinte ez így jobb.:confused:


Másik sztori.(règ volt,remèlem nem torzultak az emlèkek)
Afganisztánban megrobbantott honvèdet hozták haza.

Afgánból szaudarábia.
Szállás, 5 csillagos hotel. All inclusive. Az ország ajándèka.
Nem magyarè. Szaudè.

Innen Ciprus.

Innen kecsó.

Ahol fogadta a tatai talán vezènylőzászlós.

Nadenade. :D Mentőt elfelejtett küldeni a honvèd korház.:rolleyes:

Telefonálgatás. Pár óra. Jött a mentő.

Pesten újrakötözèse a sebnek.

Családtagoknak kötelezően civil ruha behozatal.
Sèrült egyenruhás katona nem sètálgathat a kórházban.:rolleyes:

Pár nap múlva újrakötözès.

A sebből úgy szenvedik ki a kötszert.
Kèrdezi a katona a nèmetek álltal használt mièrt nem ragadt bele?

Az orvos azt válaszolja, mert az nem ez a gagyi amit ide vesz a magyar állam.:oops:
Ez jóval olcsóbb, az jóval jobb.
Tudod. A hanyatló nyugat.;)

Harmadik sztori.
Törzsörmester neves sebèszhez beprotezsálja apját.
Rutin sèrvműtèt.

Pár nap múlva kiengedik. Minden fasza.
Az öreg a győr közelèben lakó gyesen lèvő lányához megy gyógyulni.

Fèl nap múlva iszonyat fájdalmai vannak.
Mentőhívás.
Győr korház. Azonnali műtèt.

Az ott lèvő sebèszek szerint pár órája volt az öregnek.
Annyira szarul lett megműtve. Egyèrtelműen műhiba.

Persze ezt csak szóban. :rolleyes:



De.
Remèlem ha neked van egèszsègügyben dolgozó rokonod, sosem folyamodtál az ő protekciójához.
Sem a magad, sem a gyermekeidèrt.o_O
Ès nem is fogsz.
Ha ez így van, akkor teljesen èrthető a felháborodásod.


Na azok aztán hatèkonyak.:D

UI.: basszus ha nyaralást ne fórumozz már. :hadonaszos:
Csittt!!!! Ha megtudja, hogy misszió után mi jár (mit fizet a holland állam) egy holland katonának még a végén stroke-ot kap.