[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 369
113
Hogymi?
Szerinted egy hivatásos IDF katona 800USD-t keres?
Akkor hogy mondhatod, hogy nem olcsóbb egy sorozott, mint egy hivatásos?
Nem, nyilván egy hivatásos lényegesen többet keres. Izraelt nem kerestem meg, (lehet hogy ott nincs is rendfokozat nélküli hivatásos) de az US Army -nál például 1900 USD -től indulnak a fizetések.

De ha mindent bele számolsz, (szállás, étkezés, ruha, fegyver, lőszer, üzemanyag) akkor már nem olyan nagy a különbség. És a sorkatonák képzését minden bevonulónál nulláról kell kezdeni. Egy sorozott haderőben jóval nagyobb az alapvető kiképzésben részesülők aránya, mint egy hivatásos haderőben.

A beszélgetés amúgy onnan indult, hogy sorozással egy csomó pénzt meg lehet spórolni. Szerintem meg tévút hogy a spórolás miatt legyen sorozás. Abból egy néphadsereg 2 lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113
Szerintem egy normális hadseregben a sorkatonák is kapnak rendes fizetést. Azért mert teljesíted a kötelességedet, még nem kellene a családodnak anyagilag nehéz helyzetbe kerülni.

Amikor én voltam katona, 3-6 ezer Forintos fizetések voltak a civil életben. Elvileg a zsoldunk honvédként 3000 Ft. körül volt, ami nem lett volna rossz, de a valóságban 630 Ft.-ot kaptunk kézhez. Azért csak ennyit, mert levonták az ellátásunk költéségeit. Az étkezési norma pl. 44 Ft. volt naponta. Ezt megkaptuk ha szabadságon voltunk. A többi pénzt meg egyéb jogcímeken vonták el. (Vagyis olyan dolgokra, amiket nem te kértél. pl. egyenruha) Aki már dolgozott és bevonult, annak ez komoly anyagi kiesés volt. Emiatt nem kell csodálkozni, hogy nagyon sokan ki akartak bújni a szolgálat alól.

1987-ben 500 forint volt az alap illetmény, vagy valami ilyesmi összeg. ( szlengben zsoldnak hívtuk ) Aztán csillagonként ugrott 500 Ft-ot. Persze ha jól emlékezem. Szakaszvezetőként, talán 1500 Ft-ot kaptam öreg katonaként, leszerelés előtti hónapokban. De akkor volt egy helyzet, honvédelmi törvény, ami alapján mindenki, aki egészségileg alkalmas volt, bevonult a másfél éves sorkatonai szolgálatára. Így nem is nézhette senki a pénzt. Fölösleges is lett volna. Elkönyveltük hogy katonának lenni kell, aztán leszerelünk, folytatjuk a megkezdett életünket. Legalább a nyugdíj kiszámításakor beleszámít, hogy voltunk katonák. Az élet része volt. Nagyon kevesek úszták meg, valós betegség, fogyatékosság, vagy komoly felső kapcsolat révén. Bár még úgysem nagyon. Azért a pártvezérek gyerekei is bevonultak és a kiképzés közben nem volt társadalmi különbség.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A beszélgetés amúgy onnan indult, hogy sorozással egy csomó pénzt meg lehet spórolni. Szerintem meg tévút hogy a spórolás miatt legyen sorozás. Abból egy néphadsereg 2 lesz.

És a beszélgetés során bebizonyítottuk, hogy gyakorlatilag mindenhol mélyen átlag bér alatt kapnak a sorozottak, nem kell oda adni nekik azt a fizetést, amit a profik elvárnak (joggal). Miközben a profi is kap laktanyát, ha intenzív kiképzést akarsz, őt sem 10 fokban tartod, egy háborúban nem elfogadható, hogy nincs elég tartós kaja felhalmozva, mert te úgy számoltál, hogy a fizujából el tud ő menni étterembe is, nem kell ennek külön ebédet szervezzek.

Szerintem a sorozás azért pazarlás, mert háború esetén a tapasztalatok alapján a 10%-ot nem tudod úgy behívni, hogy össze ne omoljon a hátország. Ha ezt kiindulási alapnak vesszük, akkor több értelme van egy jól hivatásos+jól kiképzett tartalékosi rendszernek, legyen maxra képzett kemény mag, mellette legyen kiképezve normálisan a tartalékos állomány, nem 6 hónap sorkatonaság meg egyéb marhaságok és ők lássák el ezt a feladatot addig, amíg fittek és egészségük, kondijuk bírja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem, nyilván egy hivatásos lényegesen többet keres. Izraelt nem kerestem meg, (lehet hogy ott nincs is rendfokozat nélküli hivatásos) de az US Army -nál például 1900 USD -től indulnak a fizetések.

De ha mindent bele számolsz, (szállás, étkezés, ruha, fegyver, lőszer, üzemanyag) akkor már nem olyan nagy a különbség. És a sorkatonák képzését minden bevonulónál nulláról kell kezdeni. Egy sorozott haderőben jóval nagyobb az alapvető kiképzésben részesülők aránya, mint egy hivatásos haderőben.
Ha van egy országnak egy 80.000-100.000-es önvédelmi haderő igénye, és összehasonlítod, hogy ugyan azt a mennyiséget egyik vagy másik módszerrel kell összekalapálnod, akkor a sorozott mindig olcsóbbra jön ki! A ruhát felszerelést ugyan úgy koptatja a hivatásos állomány is. Azokat ugyan úgy cserélni kell.
A hivatásosokat ugyan úgy kell folyamatosan kiképzésre vinni. Ezen lényegesen nem spórolsz.
Ráadásul a nagy hivatásos állomány esetén mindig benne a pakliban a szolgálati létra bedugulása. Vagy alkalmazol nagy mennyiségű szerződésest, akiket 10-15 év után eldobsz. Ez megint morálisan megkérdőjelezhető. (no nem én fogom megkérdőjelezni, hanem pl. a jelenlegi állomány)
A beszélgetés amúgy onnan indult, hogy sorozással egy csomó pénzt meg lehet spórolni. Szerintem meg tévút hogy a spórolás miatt legyen sorozás. Abból egy néphadsereg 2 lesz.
Sokadszorra hozom fel, hogy jelenleg az összes skandináv ország sorállományú haderővel rendelkezik. Nem azért, mert nem tudnák megengedni a full hivatásos állományt, hanem mert így olcsóbb.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 369
113
Sokadszorra hozom fel, hogy jelenleg az összes skandináv ország sorállományú haderővel rendelkezik. Nem azért, mert nem tudnák megengedni a full hivatásos állományt, hanem mert így olcsóbb.
Szerintem nem azért van náluk sorkatonai szolgálat mert olcsó, hanem azért mert így tudnak elég embert bevonultatni. A svédek korábban megszüntették a sorozást, aztán visszaállították.

Rákerestem a sorkatonák fizetésére:
  • Finnországra 1800 EUR -t találtam induló fizetésnek, de nem volt egyértelmű hogy ez sorozott katonákra vonatkozik. Viszont a tartalékosok 60 EUR/nap -ot kapnak, amiből pont kijön 30*60 = 1800 EUR A barátom kb. 10 éve jött haza Finnországból, akkoriban diplomával nettó 1700 EUR-t keresett. Ott ez amolyan diplomás minimálbér volt. Most nyilván több, de egyáltalán nem ingyen várják el a katonai szolgálatot.
  • Dánia: 1004 EUR / hó induló fizetés
  • Svájc: minimum 62 CHF / nap, de ha dolgoztál, akkor a korábbi fizetésed 80 % -át kapod.

Lehet hogy ezekben az országokban azért tudott megmaradni a sorkatonaság, mert nem ingyen várják el? Hanem azért mert anyagilag és erkölcsileg is megbecsülik a katonákat.

Dél Korea: 135 USD / hó na ez tényleg alacsony, viszont ők állandó fenyegetettségben élnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Rákerestem a sorkatonák fizetésére:
  • Finnországra 1800 EUR -t találtam induló fizetésnek, de nem volt egyértelmű hogy ez sorozott katonákra vonatkozik. Viszont a tartalékosok 60 EUR/nap -ot kapnak, amiből pont kijön 30*60 = 1800 EUR A barátom kb. 10 éve jött haza Finnországból, akkoriban diplomával nettó 1700 EUR-t keresett. Ott ez amolyan diplomás minimálbér volt. Most nyilván több, de egyáltalán nem ingyen várják el a katonai szolgálatot.
  • Dánia: 1004 EUR / hó induló fizetés
  • Svájc: minimum 62 CHF / nap, de ha dolgoztál, akkor a korábbi fizetésed 80 % -át kapod.
Finnországban nincs minimálbér, de az 1800 EUR az nagyjából a minimálbérnek felel ott meg.
Dániában a minimum órabér (google szerint) 17,70 EUR. Ez egy 160órás teljes állás esetén 2832 EUR/hónap. ehhez képest soreszként az 1000 EUR nem tűnik soknak... :cool:
Lehet hogy ezekben az országokban azért tudott megmaradni a sorkatonaság, mert nem ingyen várják el? Hanem azért mert anyagilag és erkölcsileg is megbecsülik a katonákat.
Szerinted a minimálbér azt jelenti, hogy anyagilag megbecsülik a sorállományt? Dániában ezek szerint a minimál bér felét sem kapják.
Hiába tűnik soknak ez itthon, ettől még odakint ebből nem tudod fenntartani a korábbi életed. De egy sorkatonai szolgálat nem is arról kell hogy szóljon.
A sorállomány mindenhol csak költségtérítést kap. Úgy mint zsebpénzt. Szoktak olyat csinálni, hogy ha rendelkezel bérleménnyel, akkor a sorkatonai szolgálat idejére az állam fizeti ki a pecót. Vagy ha esetleg családod van, akkor ott jóval magasabb a költségtérítés. De mivel folyamatosan bent vagy, folyamatosan foglalkoztatva vagy ellátást és szállást kapsz, így erre az időre jogosan csak némi zsebpénzt kell hogy kapjál.
És jelzem itt 18-22 éves arcokról beszélünk - jó esetben.
Szerintem nem azért van náluk sorkatonai szolgálat mert olcsó, hanem azért mert így tudnak elég embert bevonultatni. A svédek korábban megszüntették a sorozást, aztán visszaállították.
Igen, mert rájöttek, hogy sokkal nagyobb hadseregre van szükségük. Az meg ugye jóval többe kerül...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 369
113
Finnországban nincs minimálbér, de az 1800 EUR az nagyjából a minimálbérnek felel ott meg.
Dániában a minimum órabér (google szerint) 17,70 EUR. Ez egy 160órás teljes állás esetén 2832 EUR/hónap. ehhez képest soreszként az 1000 EUR nem tűnik soknak... :cool:

Szerinted a minimálbér azt jelenti, hogy anyagilag megbecsülik a sorállományt? Dániában ezek szerint a minimál bér felét sem kapják.
Hiába tűnik soknak ez itthon, ettől még odakint ebből nem tudod fenntartani a korábbi életed. De egy sorkatonai szolgálat nem is arról kell hogy szóljon.
A sorállomány mindenhol csak költségtérítést kap. Úgy mint zsebpénzt. Szoktak olyat csinálni, hogy ha rendelkezel bérleménnyel, akkor a sorkatonai szolgálat idejére az állam fizeti ki a pecót. Vagy ha esetleg családod van, akkor ott jóval magasabb a költségtérítés. De mivel folyamatosan bent vagy, folyamatosan foglalkoztatva vagy ellátást és szállást kapsz, így erre az időre jogosan csak némi zsebpénzt kell hogy kapjál.
És jelzem itt 18-22 éves arcokról beszélünk - jó esetben.

Igen, mert rájöttek, hogy sokkal nagyobb hadseregre van szükségük. Az meg ugye jóval többe kerül...
A katonák fizetése szinte minden országban adó és TB mentes. Ha ezt is nézed, akkor nem is olyan nagy a különbség. Ha pedig hozzá veszed, hogy ellátást és ruhát is kapnak, és kevésbé tudják elkölteni a pénzüket, egyáltalán nem olyan rosszak ezek a jövedelmek egy fiatalnak.

Egyébként az EU elvárása az lenne, hogy a minimálbér az átlagbér 60% -a legyen. Vagyis a minimálbér legtöbb EU tagállamban nem is annyira kevés. (Mi ezt egyenlőre nem teljesítjük.)

Az én zsoldom meg arra volt elég, hogy havonta 1 - 2 alkalommal kimenjünk a városba, megvacsorázzunk és igyunk pár sört. + a kantinban vegyek magamnak traubi szódát + csokit. (olyan imperialista termék mint Coca-Cola nem volt :) )
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Ismételten arra hívnàm fel a figyelmet, hogy Adolf és tàrsai ennyi idô alatt vízen, víz alatt, levegôben és szàrazföldön és az éterben egy a mai korunkhoz hasonló weimari mélységbôl egy olyan haderôt szereltek fel és képeztek ki, ami képes volt az egész vilàggal aztàn hat évig hadban àllni olyan feltételek szerint, amik azelôtt nem léteztek és nem volt ilyen globàlis ismeretanyaguk róla mint ma nekünk. Ôk dolgoztàk ki, mialatt az iparuk ezer tonnàs dolgokat kezdett ehhez gyàrtani, olyan léptékben, ami ma is a bizonyos erdôbe kergetné a nagyonfejlett gyàrtókat.

Szóval ha valóban akarat lenne és prioritàs szerint valóban fontos lenne a szuper folyamatokkal àmító hatalomban, akkor lenne honvédelem. Ennek jó részéhez nem is kellene semmi màs, csak létezô technika, ismert követelmények szerint.
Ehhez azért tegyük hozzá (mert úgy lesz kerek), hogy az a fegyverkezési hajsza (Vaj helyett ágyút), amit a németek 1933-39 között lezavartak, a pézügyi összeomlás szélére sodorta őket (néhány más járulékos tényezővel együtt). Így ennek elkerülése érdekében 39-ben már muszáj volt elkezdeniük háborúzni, mert einstandolni kellett a szomszédok arany készleteit.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Ocses

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 808
113
Ehhez azért tegyük hozzá (mert úgy lesz kerek), hogy az a fegyverkezési hajsza (Vaj helyett ágyút), amit a németek 1933-39 között lezavartak, a pézügyi összeomlás szélére sodorta őket (néhány más járulékos tényezővel együtt). Így ennek elkerülése érdekében 39-ben már muszáj volt elkezdeniük háborúzni, mert einstandolni kellett a szomszédok arany készleteit.
Jep. Àmde ha fékezett habzàsúan csinàlnànk, szóval nem egy vilàghàború megvívàsa mindenki màs ellen, csak a szûk környezetünk valós fenyegetését(haderejük léte+történelmi tapasztalatok+aktuàlis felbolydulàs) vesszük alapul, akkor azért nem kellene kötelezôen hàborút indítani, ellenben megteremtené a lokalis lehetôségének a súlyàt és a kapcsolatainkban ez jelentkezne, akàrcsak kisebbségvédelem terén szomszédainknàl.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Jó szakember volt, de okoskodó, folyamatosan a feletteseit kóstolgató jogász az is. Látni kell azért, hogy egy állományilletékesnek pont úgy hiányzik egy ilyen mint szar a zsebbe! Én megértem...
Sajnos viszont sok olyat látni a seregben(civilben is) szar a szakmájához,de marad.

Mivel simulèkony bólogató jános. o_O
Ez sokkal jobban megfelel elöljáróknak, mint egy olyan ember aki esetleg nem èrt folyton egyet a parancsnokával.

Persze azt is lehet èrtelmesen előadni. Meg hülyèn, okoskodva.

De a seregben számtalanszor láttam a felfelè buktatást, mit módszert.
Sokszor az állunk esett le, egyes emberek előlèptetèse láttán.

Pár hete egy kèpen tünt fel egy volt elöljáróm, aki egyedül a bakancsát sem tudta megkötni.
Mindíg rohant a felettesèhez,hogy az mondja meg mit, hogy.

Volt afgánban megrobbantották a konvoját, betelefonált a század pkh-nak, most akkor mit csináljon.:rolleyes:

Az meg egy idő után már üvöltött a műholdas telóba, hogy bazd meg te vagy ott, te látod a szitut, te döntsèl.o_O

Szóval az akkori főhadnagyból aki többször bizonyította, hogy alkalmatlan mèg egy századfutás irányítására is(konkrèt pèlda:rolleyes:) most őrnagyi kèpet láttam.

Ès hány ilyet ismerek csak èn.o_O
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Sajnos viszont sok olyat látni a seregben(civilben is) szar a szakmájához,de marad.

Mivel simulèkony bólogató jános. o_O
Ez sokkal jobban megfelel elöljáróknak, mint egy olyan ember aki esetleg nem èrt folyton egyet a parancsnokával.

Persze azt is lehet èrtelmesen előadni. Meg hülyèn, okoskodva.

De a seregben számtalanszor láttam a felfelè buktatást, mit módszert.
Sokszor az állunk esett le, egyes emberek előlèptetèse láttán.

Pár hete egy kèpen tünt fel egy volt elöljáróm, aki egyedül a bakancsát sem tudta megkötni.
Mindíg rohant a felettesèhez,hogy az mondja meg mit, hogy.

Volt afgánban megrobbantották a konvoját, betelefonált a század pkh-nak, most akkor mit csináljon.:rolleyes:

Az meg egy idő után már üvöltött a műholdas telóba, hogy bazd meg te vagy ott, te látod a szitut, te döntsèl.o_O

Szóval az akkori főhadnagyból aki többször bizonyította, hogy alkalmatlan mèg egy századfutás irányítására is(konkrèt pèlda:rolleyes:) most őrnagyi kèpet láttam.

Ès hány ilyet ismerek csak èn.o_O
Létező dolog amit írsz, mindenhol. Nálatok, nálunk, a rendőröknél, de civilben is.

Ettől függetlenül a másik végletet sem tűri sokáig egy vezető, ha lehetősége van, az őt kellemetlen helyzetbe hozó, a fejére ránőtt, okoskodó akadékoskodó és kezelhetetlen beosztottját elhajtja a picsába.

Én is pár figyelmeztetés után pont ezt tenném.

Saját tapasztalat, a leggázabb kombó ha egy öntudatos karakter még mellé elvégzi a jogot is.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Létező dolog amit írsz, mindenhol. Nálatok, nálunk, a rendőröknél, de civilben is.

Ettől függetlenül a másik végletet sem tűri sokáig egy vezető, ha lehetősége van, az őt kellemetlen helyzetbe hozó, a fejére ránőtt, okoskodó akadékoskodó és kezelhetetlen beosztottját elhajtja a picsába.

Én is pár figyelmeztetés után pont ezt tenném.

Saját tapasztalat, a leggázabb kombó ha egy öntudatos karakter még mellé elvégzi a jogot is.
Ha nem tud egy pk mit kezdeni az emberèvel az is egy jel. A pk-ra.

Persze vannak olyanok akikkel nehèz. De ezeket nem afgánba,irakba kell küldeni, hanem ujdörögd bázisparancsnoknak. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Pogány

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ha nem tud egy pk mit kezdeni az emberèvel az is egy jel. A pk-ra.

Persze vannak olyanok akikkel nehèz. De ezeket nem afgánba,irakba kell küldeni, hanem ujdörögd bázisparancsnoknak. o_O
Tud mit kezdeni egy parancsnok az ilyennel legtöbbször, ahogy jogi lehetősége van eltakarítja a picsába.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Tud mit kezdeni egy parancsnok az ilyennel legtöbbször, ahogy jogi lehetősége van eltakarítja a picsába.
Ha legènysègi ès tiszthelyettesi állománynak èrtèkelèsen lehet jelezni ezen vagy azon változtasson, ez tiszteknèk is megoldható.
Akkor nincs előlèptetès sem.

Ha valakit kiküldenek irakba/afgánba, az valószínű úgy gondolja jól csinálja amit csinál.

Nem is lehet(ne) máskènt! mert különben nem mehet külszolgálatba.
Főleg nem parancsnoki beosztásba!

Akkor az elöljárói ugyanolyan faszok, mert lehetne azzal èszheztèríteni, amíg nem változtatsz a stílusodon, addig idehaza tengődsz, nem lèptetünk elő.

Ettől vagy megjön az esze. Vagy megunja elmegy magától.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár and bel

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ha legènysègi ès tiszthelyettesi állománynak èrtèkelèsen lehet jelezni ezen vagy azon változtasson, ez tiszteknèk is megoldható.
Akkor nincs előlèptetès sem.

Ha valakit kiküldenek irakba/afgánba, az valószínű úgy gondolja jól csinálja amit csinál.

Nem is lehet(ne) máskènt! mert különben nem mehet külszolgálatba.
Főleg nem parancsnoki beosztásba!

Akkor az elöljárói ugyanolyan faszok, mert lehetne azzal èszheztèríteni, amíg nem változtatsz a stílusodon, addig idehaza tengődsz, nem lèptetünk elő.

Ettől vagy megjön az esze. Vagy megunja elmegy magától.
Nem ismerem a helyzetet, de maga mondta el, hogy pk-nak jelentkezett, helyettesnek mehetett. Mondom sokadszorra nem ismerem a palit, a konkrét ügyet, de én el tudom képzelni hogy egy karrierista arrogáns öntudatos jogászkodó valaki volt, akinek jobban örültek az alakulatnál ha épp nem volt ott, hanem a világ túloldalán amíg nem tudták eltávolítani. Amikor el tudták, akkor meg elküldték. PK helyett helyettesnek küldték, jelzés értékkel. Szakamilag meg az ilyen emberek jellemzően amúgy jók.

Általános dolgokat írtam le, mondom még egyszer ettől még lehet hogy az Ő esete a kivétel, szuper jó arc emberileg is, remek beosztott, s teljesen véletlenül/pusztán azért kapott borítékot mert a századvég belistázta hogy Jakab Péter 2.0.

Ki fog derülni, hisz perelt.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
A beszélgetés amúgy onnan indult, hogy sorozással egy csomó pénzt meg lehet spórolni. Szerintem meg tévút hogy a spórolás miatt legyen sorozás. Abból egy néphadsereg 2 lesz.
Szia,

Szerintem a nephadsereg messze dragabb volt, mint a mostani. Igaz, erosebb is volt.

Szerintem az azonos letszamhoz kepest lehet megsporolni egy csomo penzt elmeletben a sorkatonasaggal.
Azert elmeletben, mert hivatasos/szerzodeses katonasag a gyakorlatban soha nem lehet az orszag vedelme szamara elfogadhato letszamu.

A sorkatonasagnal az igazan nagy osszeg a katonag felszerelese (fegyverzete), hiszen csak ugy van ertelme, ha minden mozgosithato sorkatonanak van Mzarolt fegyvere, es azt bizony meg kell venni. Ehhez kepest elenyeszoen kis osszeg az, hogy a kikepzese alatt kap fizetest (pl. 2-3 millio euro egy nagyon olcso hasznalt harckocsi, mikozben a 3 sorkatona katona 6 havi fizetese is kb ennyi, epp csak nem euro, hanem Ft). Erre megoldas lehet az, hogy nagyon gagyi fegyvereket kapnak csak a sorkatonak, de akkor ok nem katonak, csak agyutoltelekek. :-(
 

nonames67

Active Member
2022. április 12.
100
191
43
Drónokra biztos lehetne találni srácokat. Szerintem oda legkönnyebben. Sok videojátékos, egy klimatizált konténerbe némi plusszal. Tuti lenne jelentkező.