[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Marhaság...
Kirúglak a cégtől most lényegtelen miért, majd hozzádirányítok egy médiamunkást, hogy véleményezd a céget.

Objektív lesz a véleményed ?
Rohadtul nem,a sértettség fog beszélni belőled.

Teljesen felesleges megnézni a partizános interjút, anélkül is tudom mint mond benne az ember: minden szar. Mér szar? Há mer Bobby meg Óóbán meg Fidesz...

Köszi, ez lehet elég magyarázat az egybites "o1g" amőbáknak, de én úgy túl nagy jelentőséget nem tulajdonítanék az ember vagdalkozásainak.

Az meg egyértelmű, hogy a honvédségnek még bőven-bőven van hova fejlődni, nagyon hosszú út áll előtte. Sok idejétmúlt rossz berögződést,szokást kell kigyomlálni. Erre mondjàk a Zrínyiben hogy szemléletet kell váltani,az meg nem egyik napról a másikra megy. Évek.
Amúgy nem rossz a Partizános interjú, nézd meg na nem láttad. Mond jó és sajnos valószínűleg igaz dolgokat is, de esélyesen ki ha én nem, s végletekig sértett ember. Marhára meg lennék lepve, ha nem folyamatosan az ingerküszöböt átlépve bírálta volna a rendszert. Ezen lehet vitatkozni hogy meddig tart a vélemény nyilvánítás szabadsága, de tuti nem azért lett elküldve mert nem a Fideszre szavazott, vagy otthon szűk családi - baráti körben elmondta hogy szerinte Orbán hülye, bobi hülye, etc. Ha ezt nyilvánosan tolta esetleg, akkor azért az már lehetett ok, nyilván...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Itt már csak a sorozás segíthet... Középsulis tanulmányokat követően 1 éven belül 3 hónap kiképzés vállalása. Csak ezt követően állítanám ki az érrettségit/szakmai bizonyítványt.
Az érettségi túl korán van ehhez. Annak nem szabad feltételül szabni!
Hogy a lázadást elkerüljük 200.000 ft befizetésével kivàlthatod magad békeidőben 5 évre. Az ebből befolyó összeg menne a sorozottak illetményébe.
Így is annyi kiképzendő fiatal lenne amit el se bírna a jelenlegi állomány.
Ahogy korábban is írtam, a megváltás rendszere elkerülhetetlen, mert így lehet tompítani a társadalmi felzúdulást.
Viszont a halasztgatásnak nincs sok értelme. Egybe váltsa meg a kötelességét, aztán mindenki megy a dolgára. És olyan összegre kell belőni a dolgot, hogy fájjon! Ne legyen az, hogy minimálbérből ki lehessen csengetni 1 év alatt...
Ha belegondolunk, akkor a 26 év alattiak kedvezménye a minimálbérre vetítve 7 év alatt 2,9M Ft. És ezt ajándékba kapja minden 26 év alatt, aki elmegy melózni 19 évesen. Ennek minimum a duplájával kellene megváltani a dolgot!
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Az éremnek van másik oldala is.

Az NKE-n a legnagyobb arányú jelentkezés honvédtisztképzésre van.
És itt a pénz is versenyképes.


Bár az infla sokat elvisz, de tavaly és januárban azért megtolt/ják a bért.
Ha nem is annyit javít, amit tervezték, de relatív javítja a katonai fizikát más bérekhez képest.
Ha ezek a számok nettó összegek akkor elmegy...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 808
113
Ugye nem gondolod, hogy 7 év alatt rendbe lehet hozni 26 év trehányságát és gondatlanságát ?
Ismételten arra hívnàm fel a figyelmet, hogy Adolf és tàrsai ennyi idô alatt vízen, víz alatt, levegôben és szàrazföldön és az éterben egy a mai korunkhoz hasonló weimari mélységbôl egy olyan haderôt szereltek fel és képeztek ki, ami képes volt az egész vilàggal aztàn hat évig hadban àllni olyan feltételek szerint, amik azelôtt nem léteztek és nem volt ilyen globàlis ismeretanyaguk róla mint ma nekünk. Ôk dolgoztàk ki, mialatt az iparuk ezer tonnàs dolgokat kezdett ehhez gyàrtani, olyan léptékben, ami ma is a bizonyos erdôbe kergetné a nagyonfejlett gyàrtókat.

Szóval ha valóban akarat lenne és prioritàs szerint valóban fontos lenne a szuper folyamatokkal àmító hatalomban, akkor lenne honvédelem. Ennek jó részéhez nem is kellene semmi màs, csak létezô technika, ismert követelmények szerint.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Az érettségi túl korán van ehhez. Annak nem szabad feltételül szabni!

Ahogy korábban is írtam, a megváltás rendszere elkerülhetetlen, mert így lehet tompítani a társadalmi felzúdulást.
Viszont a halasztgatásnak nincs sok értelme. Egybe váltsa meg a kötelességét, aztán mindenki megy a dolgára. És olyan összegre kell belőni a dolgot, hogy fájjon! Ne legyen az, hogy minimálbérből ki lehessen csengetni 1 év alatt...
Ha belegondolunk, akkor a 26 év alattiak kedvezménye a minimálbérre vetítve 7 év alatt 2,9M Ft. És ezt ajándékba kapja minden 26 év alatt, aki elmegy melózni 19 évesen. Ennek minimum a duplájával kellene megváltani a dolgot!
Van benne valami, de kicsengethető összegnek kell lennielennie szerintem. Vagy törlesztve is lehessen fizetni. Aki nem vállalja a kiképzést annak ne legyen szja mentesség és fizetnie kelljen a felsőoktatásért.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 495
8 260
113
Csak nézzél rá a mai 18-22 éves generációra. Tudom mi is voltunk fiatalok....... de azért kicsi különbség,különbségek akadnak. Sajnos negatív irányba
Uram bocsássa meg hogy szar pénzért nem
Fogja magát a korosztalyom meg alaztatni…
Amúgy valakik minket is fel neveltek pont azok akik most köpködnék ránk:oops::rolleyes:
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Uram bocsássa meg hogy szar pénzért nem
Fogja magát a korosztalyom meg alaztatni…
Amúgy valakik minket is fel neveltek pont azok akik most köpködnék ránk:oops::rolleyes:
Kényelmes a mai fiatalsàg, hiszen ebben a fejlett világban nőttek fel. Sokan gamelnek inkább otthon mintsem kimozduljanak ez igaz. De a mai 40-60 as generáció is a net előtt ül egész nap.
Vérlázító tud lenni olykor az a pár selyemfiú az utcákon, de az átlag azért továbbra is normális, csak kicsit kényelmesebb mint az előző generációk voltak.
(Én 29 leszek)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kényelmes a mai fiatalsàg, hiszen ebben a fejlett világban nőttek fel. Sokan gamelnek inkább otthon mintsem kimozduljanak ez igaz. De a mai 40-60 as generáció is a net előtt ül egész nap.
Vérlázító tud lenni olykor az a pár selyemfiú az utcákon, de az átlag azért továbbra is normális, csak kicsit kényelmesebb mint az előző generációk voltak.
(Én 29 leszek)
Igen kicsit az előző generáció lenézi mindig az őt követőt. Ez mostanában intenzívebbé vált.
Pedig a bevonulok ma is ugyan úgy reagálnak (jól és rosszul), mint akár a 2. Világháború idején...
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Igen kicsit az előző generáció lenézi mindig az őt követőt. Ez mostanában intenzívebbé vált.
Pedig a bevonulok ma is ugyan úgy reagálnak (jól és rosszul), mint akár a 2. Világháború idején...
Igen! Már az ókorból is vannak feljegyzések ami alapján azt mondták az akkoriak, hogy: "ezek a mai fiatalok... "
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Annyiban azért fejlettebb a mai generáció, mint mondjuk a két VH közötti, hogy nem lehet csak úgy nekihajtani az orosznak.
Itt gyakorlatilag senki sem akar háborúzni és senki sem fogna fegyvert egy ilyen harcban. Valahogy most jobban felmérik az emberek, hogy a nyugati nagytőke gazdagságáért rohadtul nem éri meg meghalni! (több az infó, mint akkoriban)
Én megértem ebből a szempontból a fiatalokat. De tovább megyek, már az én harmincas generációm is ilyen. Nem beszéltem még olyannal élőben aki háborúba menne az orosz ellen. És nem hiszem, hogy lenne az a propaganda ami ezen változtatna.
Sőt, kényszer sorozásra itt lázadás lenne, ebben biztos vagyok!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Ha ezek a számok nettó összegek akkor elmegy...
Hát figyi, ingyen lakhatás, ingyen kaja, 100%-os táppénz, ingyen fogászat, viszonylag gyorsabb EÜ ellátás a honvédban meg 300 nettó kezdő fizu.
Azért ez nem mondható rossznak :D A kaja sem rossz már.
Én havi 30-at kaptam ösztöndíjként még anno.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Hát figyi, ingyen lakhatás, ingyen kaja, 100%-os táppénz, ingyen fogászat, viszonylag gyorsabb EÜ ellátás a honvédban meg 300 nettó kezdő fizu.
Azért ez nem mondható rossznak :D A kaja sem rossz már.
Én havi 30-at kaptam ösztöndíjként még anno.
Az ingyen lakhatás fasza addig amíg más faszikkal akarsz egy szobában lakni. Persze tisztként van albérleti és lakásvásárlási támogatás ahogy hallottam. Az ember azért szakaszvezetőként is szeretne általában hazamenni az asszonyhoz a nap végén, így a koli stílus ideig óráig lehet vonzó szerintem. De bocsi ha hülyeséget írok.
Nyíregyházán 1,5 éve vettem panelt 21 millióért. Most 27 körül ér. Hogy tudja egy fiatal elérni ennyi pénzből hogy vegyen egy ilyen lakást. Nekem német bérből ment. Emellett tényleg sokak egészsége rámegy a haderőre. Pluszban azért oda vagy ha kiképzés vagy bármi van. Azt mennyire fizetik meg?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and alali77

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Az ingyen lakhatás fasza addig amíg más faszikkal akarsz egy szobában lakni. Persze tisztként van albérleti és lakásvásárlási támogatás ahogy hallottam. Az ember azért szakaszvezetőként is szeretne általában hazamenni az asszonyhoz a nap végén, így a koli stílus ideig óráig lehet vonzó szerintem. De bocsi ha hülyeséget írok.
Azt mivel az NKE-ről van szó a tiszti hallgatókkal, mert jelenleg elég jók a juttatások nekik.
Más kávézház.
De több mint két éve van legénységnek is albérlet támogatás és lakáslízing is, ha van gyerek meg asszony akkor skálázódik az is felfelé.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Illetve akinek van rendes lakáscélú hitele ami nem lízing igényelhet évi 500 000 Ft támogatást (ha más támogatásban nem részesül)
A lakhatás az ami nagyon nehéz dió manapság. Ez szimpatikus, hogy van ilyen a legénységnek is! A legénységi albérleti támogatás az mekkora összeg kb?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
A lakhatás az ami nagyon nehéz dió manapság. Ez szimpatikus, hogy van ilyen a legénységnek is! A legénységi albérleti támogatás az mekkora összeg kb?
havi 50 ropi az alap. Kiemelt városokban (győr,fehérvár,pest) több. Ha van élettársad az albiban veled közös akkor plusz 10 ezer.
ha van gyerek akkor plusz tízezer, aztán ez 2 rendfokozatonként feljebb csúszik 10 ropival az adott körzetre számított maximumig.