[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Itt már csak a sorozás segíthet... Középsulis tanulmányokat követően 1 éven belül 3 hónap kiképzés vállalása. Csak ezt követően állítanám ki az érrettségit/szakmai bizonyítványt.
Hogy a lázadást elkerüljük 200.000 ft befizetésével kivàlthatod magad békeidőben 5 évre. Az ebből befolyó összeg menne a sorozottak illetményébe.
Így is annyi kiképzendő fiatal lenne amit el se bírna a jelenlegi állomány.
Csak nézzél rá a mai 18-22 éves generációra. Tudom mi is voltunk fiatalok....... de azért kicsi különbség,különbségek akadnak. Sajnos negatív irányba
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Már éppen akartam írni, hogy Borboromboviszky a FIDESZ Vadai Ágnese.
Srácok még ha így is van, akkor sem okos dolog ezt nyílvánosan hangoztatni főtisztként abban a hadseregben amit ahogy Ő mondta, bobi Miniszterel éppen. Komolyan gondolja itt bárki, hogy civilben egy Bosch-tól pl. nem basznának ki azonnal, ha folyamatosan puffogva szaroznád a termékeit a cégednek, hülyéznéd a vezetőket. Ilyenkor eltávolítanak kb. indoklás nélkül, ez van. Hivatásosoknál egy parancsnokban megrendül a bizalom, és lapát. Ennyi, ebben ennyi van.

Azzal egyetértek, hogy nagyon szar üzenete van kifelé, és sokat fog ártani sajnos a toborzásnak is. De ez az ember sem lehet egyszerű eset...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ok csak 1 èvvel ez előtt meg kiválasztják irakra.o_O

Valamikor marhaságot csináltak.
Figyu, más cég, de nálunk volt pl. olyan, hogy azért küldenek valakit akár tobábbképzésre/messzire, hogy ne rontsa az eredeti helyén a levegőt/ő nélkülözhető.

Nem optimális, ettől még tény.

Kirúgni meg most tudták, most van hozzá jogi lehetőség. Az is lehet hogy az utóbbi időben vadult meg, rúgta el végleg a pöttyöst.

Nem tudom, csak részinfóim vannak, de hasonló karaktert már láttam máshol, pont így végezte. Az első adandó alkalommal - mikor állami lett megint az önkormányzati tűzoltóság - úgy baszták ki az átszervezésnél, mint a szart! Jó szakember volt, de okoskodó, folyamatosan a feletteseit kóstolgató jogász az is. Látni kell azért, hogy egy állományilletékesnek pont úgy hiányzik egy ilyen mint szar a zsebbe! Én megértem...
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 897
93
Ez katasztrófa.

valahol sajnálom Őt.
az írásában van nagyon sok valós dolog, meg hát vannak olyanok, amiket azért eltúloz.

mindenesetre, ha valóban el akart volna menni melózni, akkor az már bőven sikerült volna. csak ugye egy munkahelyen se szeretik azokat, akik már az első napjukon meg akarják mondani mit-hogyan kellene csinálni ... vannak érintett barátaim, nekik sikerült. nem is rossz munkahelyekre, nem is kevés pénzért (a szaktudást van ahol megbecsülik)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Vadaiból sütött a lenèzès az állomány irányába.
Ezt Bobónál nem látom.

Ráadásul Vadai el akarta adni hogy èrt is a sereghez. :rolleyes: :D
Mondjuk Szalai sem ért hozzá, én nagyon sajnálom hogy nem maradt a tábornok úr! Ő azt gondolom eddig a legjobb volt a rendszerváltás óta, utána visszalépés történt SzB-vel.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Eljutottam odáig,hogy megnézzem. Azért nagyon érezhető rajta a sértettség, és hogy ő akkor most nagyon ki akar pakolni. Igaza van persze nagyon sok dologban, de másik oldalról meg olyan dolgokat is elmond, amiről még én is tudom hogy a múlt, vagy nem teljesen úgy van.

Illetve nyilván nem a Partizán kereste meg, hogy szeretne vele interjút adni. Ő akart minél nagyobb nyilvánosság előtt kipakolni, aminek része akart lenni az is hogy személyeskejen, hátha látja olyan is, akinek beszól.

Egyébként ez az interjúalany tökéletesen rávilágit arra, hogy a rendőrséghez képest sok tekintetben mennyire jó helyzetben vannak a katonák. Amin ő kiakadt, az nálunk az alap :D

Lehet hogy érezhető a sértettsége,de amit leírt az bizony a valóság,és szerintem még csak nem is mindent tálalt ki amit tud.
Ezer sebből vérzik a honvédség,és sajnos hagyják hogy kivérezzen...
Amit a kovid oltással elkezdtek (tapasztalat és tudás kiáramoltatása a seregből) azt most jól befejezték...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Itt már csak a sorozás segíthet... Középsulis tanulmányokat követően 1 éven belül 3 hónap kiképzés vállalása. Csak ezt követően állítanám ki az érrettségit/szakmai bizonyítványt.
Hogy a lázadást elkerüljük 200.000 ft befizetésével kivàlthatod magad békeidőben 5 évre. Az ebből befolyó összeg menne a sorozottak illetményébe.
Így is annyi kiképzendő fiatal lenne amit el se bírna a jelenlegi állomány.
Az éremnek van másik oldala is.

Az NKE-n a legnagyobb arányú jelentkezés honvédtisztképzésre van.
És itt a pénz is versenyképes.
Az idei felvételi eljárás során rekordszámú fiatal választotta az NKE-t: összesen 5.563-an jelentkeztek az egyetem egy vagy több képzésére, ami 16%-os növekedést jelent a tavalyi számokhoz képest.


A diákok az NKE négy – a közigazgatás, a ‍♂️rendészet, a honvédelem, valamint a vízügy területeivel foglalkozó – karának színvonalas képzésein korszerű szakmai tudást sajátíthatnak el, a Ludovika Collegiumnak köszönhetően pedig a legeltökéltebb fiataloknak lehetőségük nyílik arra, hogy egyetemi tanulmányaik mellett személyre szabott oktatásban, valamint mentor- és külföldi gyakornoki programokban részesüljenek.


Kíváncsi lennék karra lebontott arányra.
Átlagkereset feletti az NKE-n végzett pályakezdők jövedelme

A várható pályakezdő bruttó átlagbérek alapján állította sorrendbe a szakokat az UNIside internetes portál, amelynek 15-ös listáján az NKE több képzése is szerepel. A legjobban fizető szakok közül négy az államtudományi képzési területről került ki, amely területen egyedüliként az NKE hirdet képzést. A lista első helyére az NKE HHK-n meghirdetett katonai vezetői alapszakon végzettek kerültek 650 ezer forintos bruttó jövedelemmel. A harmadik helyen szerepel a katonai logisztika 564 ezer forintos havi bruttó átlagjövedelemmel, amely képzésére szintén csak az NKE HHK-n van lehetőség jelentkezn
...
A honvéd tisztjelölti jogviszonyról és a felvételi követelményrendszerről Szászi Gábor ezredes beszélt. A HHK oktatási dékánhelyettese elmondta, hogy 2023-ban is a tavalyi évi felvételi eljárási rend marad érvényben, az egyetlen minimális változás, hogy a 280 pontos minimumértéket központilag megszüntették. 2022-ben módosult a honvédek jogállásról szóló törvény, amelynek értelmében a HHK-ra jelentkezők nem honvéd tisztjelölt jogviszonnyal, hanem szerződéses katonaként kezdik meg tanulmányaikat és ennek megfelelően már hallgatóként biztos jövedelmet kapnak.
Bár az infla sokat elvisz, de tavaly és januárban azért megtolt/ják a bért.
Ha nem is annyit javít, amit tervezték, de relatív javítja a katonai fizikát más bérekhez képest.

Katonák

kezdő közkatona
most 280 343 forint
szeptembertől 399 180 forint = +38,4%
2024. januárjától 439 098 forint = +10,0%

Most vs 2024.01: +56,6 %



kezdő őrmester
most 375 064 forint
szeptembertől 421 834 forint = +12,5%
2024. januárjától 509 287 forint =+20,7%

Most vs 2024.01:: +35,8 %
Kijött 1 kicsit részletesebben l.


Ez az illetményemelés jelentős mértékű, átlagosan is 26 százalékot jelent, de állománykategóriánként eltérő. Szalay-Bobrovniczky Kristóf videóüzenetéhez azt írta:

érettségivel nem rendelkező közkatona
eddig 280 ezer
most 400 ezer forintra nő,

az érettségivel rendelkező közkatona
323 ezerről
415 ezer forintra nő.

Altiszti állományban egy őrmester
421 ezer forintot vihetett
most 533 ezer forint

kezdő hadnagyok fizetése
468 ezerről
585 ezer forintra nő.

 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 313
12 674
113
Srácok még ha így is van, akkor sem okos dolog ezt nyílvánosan hangoztatni főtisztként abban a hadseregben amit ahogy Ő mondta, bobi Miniszterel éppen. Komolyan gondolja itt bárki, hogy civilben egy Bosch-tól pl. nem basznának ki azonnal, ha folyamatosan puffogva szaroznád a termékeit a cégednek, hülyéznéd a vezetőket. Ilyenkor eltávolítanak kb. indoklás nélkül, ez van. Hivatásosoknál egy parancsnokban megrendül a bizalom, és lapát. Ennyi, ebben ennyi van.

Azzal egyetértek, hogy nagyon szar üzenete van kifelé, és sokat fog ártani sajnos a toborzásnak is. De ez az ember sem lehet egyszerű eset...
civil vagyok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ott sem hiszem hogy beleférne sokáig hogy közösségi médiában, vagy csak nagy nyilvánosság előtt folyamatosan kritizáld a kenyéradó gazdád ;) !

Kritikát saját tapasztalat hogy meg lehet fogalmazni finoman, jobbító szándékkal, de az is tény ha nincs rá igény a címzett/vezető oldalán, és azt jelzik akkor le kell állni.

A hülyéket/okoskodó alkalmazottakat gondolom civilben sem komálják a cégvezetők, ugye?

Én ezt az urat nem ismerem személyesen, de olyat ahogy írtam meg igen, aki ismerte régen. Szerintem nem véletlen hogy borítékot kapott, de ha valaki tud konkrétumot, nyugodtan írja már le, érdekel engem is minden részlet!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Molon Labe

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Most már őszintén basszátok meg! Ez volt a Donhoz vezényelt alakulatoknál is. Senki nem tett soha panaszt mert nem illik. Aztán jött az orosz.
Le kéne már erről szokni, mert akkor is rohadt gáz volt.

Hogy is volt? "Panaszt nem hallottam" .
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
nehogy már az legyen a nagyobb baj hogy valaki meglebegtette a szaros pelenkát, uramatyám... :mad:
Nem tudom a konkrét ügyet megítélni, de hasonló szitut láttam máshol, máskor, teljesen megértettem azt. Volt már folyton okoskodó beosztottad valaha, aki folyamat kritizálta jó hangosan/nyíltan a Te főnökeidet is? Csak kérdem, voltál hasonló cipőben már?!

Nem annyira vidám ám...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Most már őszintén basszátok meg! Ez volt a Donhoz vezényelt alakulatoknál is. Senki nem tett soha panaszt mert nem illik. Aztán jött az orosz.
Le kéne már erről szokni, mert akkor is rohadt gáz volt.

Hogy is volt? "Panaszt nem hallottam" .
Ok. Nem írtam akkor semmit, vegyétek úgy. Perelni fog, ha nem is most, idővel úgy is több infó lesz róla hogy mi lehetett a valós ok, miért küldték el.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Sajnos ezután a partizános interjú után keresztet lehet vetni idén a toborzós kampányra.
Erre is gondolhatott volna adott esetben a HM, hogy biztosan lesz legalább 1 elbocsátott, aki nagy nyilvánosság előtt hangot fog adni a nemtetszésének.
Marhaság...
Kirúglak a cégtől most lényegtelen miért, majd hozzádirányítok egy médiamunkást, hogy véleményezd a céget.

Objektív lesz a véleményed ?
Rohadtul nem,a sértettség fog beszélni belőled.

Teljesen felesleges megnézni a partizános interjút, anélkül is tudom mint mond benne az ember: minden szar. Mér szar? Há mer Bobby meg Óóbán meg Fidesz...

Köszi, ez lehet elég magyarázat az egybites "o1g" amőbáknak, de én úgy túl nagy jelentőséget nem tulajdonítanék az ember vagdalkozásainak.

Az meg egyértelmű, hogy a honvédségnek még bőven-bőven van hova fejlődni, nagyon hosszú út áll előtte. Sok idejétmúlt rossz berögződést,szokást kell kigyomlálni. Erre mondjàk a Zrínyiben hogy szemléletet kell váltani,az meg nem egyik napról a másikra megy. Évek.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pocok75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Lehet hogy érezhető a sértettsége,de amit leírt az bizony a valóság,és szerintem még csak nem is mindent tálalt ki amit tud.
Ezer sebből vérzik a honvédség,és sajnos hagyják hogy kivérezzen...
Amit a kovid oltással elkezdtek (tapasztalat és tudás kiáramoltatása a seregből) azt most jól befejezték...
Ez is igaz. Ez egy tök jó dolog lehetett volna, ha nem kötelező, hanem annak akit érint a 45/25, az választhatott volna hogy él-e vele, vagy sem!

Elárulom nálunk azért imádkoztak az emberek, hogy legyen ilyen itt is, itt az érintettek 80% legalább mosolyogva menne, hálás lenne a lehetőségért. Nálunk nincs. Szóval ez ott lett elbaszva, hogy kötelező, amúgy morál növelő is lehetett volna!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 808
113
Marhaság...
Kirúglak a cégtől most lényegtelen miért, majd hozzádirányítok egy médiamunkást, hogy véleményezd a céget.

Objektív lesz a véleményed ?
Rohadtul nem,a sértettség fog beszélni belőled.

Teljesen felesleges megnézni a partizános interjút, anélkül is tudom mint mond benne az ember: minden szar. Mér szar? Há mer Bobby meg Óóbán meg Fidesz...

Köszi, ez lehet elég magyarázat az egybites "o1g" amőbáknak, de én úgy túl nagy jelentőséget nem tulajdonítanék az ember vagdalkozásainak.

Az meg egyértelmű, hogy a honvédségnek még bőven-bőven van hova fejlődni, nagyon hosszú út áll előtte. Sok idejétmúlt rossz berögződést,szokást kell kigyomlálni. Erre mondjàk a Zrínyiben hogy szemléletet kell váltani,az meg nem egyik napról a másikra megy. Évek.
Elteltek az évek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Csak nézzél rá a mai 18-22 éves generációra. Tudom mi is voltunk fiatalok....... de azért kicsi különbség,különbségek akadnak. Sajnos negatív irányba
Ezért kell az anyagi megváltási rendszert bevezetni. Csak többmilliós nagyságrendre kell belőni a kiváltási küszöböt...
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ok csak 1 èvvel ez előtt meg kiválasztják irakra.o_O

Valamikor marhaságot csináltak.

Figyu, más cég, de nálunk volt pl. olyan, hogy azért küldenek valakit akár tobábbképzésre/messzire, hogy ne rontsa az eredeti helyén a levegőt/ő nélkülözhető.

Nem optimális, ettől még tény.

Kirúgni meg most tudták, most van hozzá jogi lehetőség. Az is lehet hogy az utóbbi időben vadult meg, rúgta el végleg a pöttyöst.

Nem tudom, csak részinfóim vannak, de hasonló karaktert már láttam máshol, pont így végezte. Az első adandó alkalommal - mikor állami lett megint az önkormányzati tűzoltóság - úgy baszták ki az átszervezésnél, mint a szart! Jó szakember volt, de okoskodó, folyamatosan a feletteseit kóstolgató jogász az is. Látni kell azért, hogy egy állományilletékesnek pont úgy hiányzik egy ilyen mint szar a zsebbe! Én megértem...
Mindkettőtök kommentjére ment a like, de szerintem a @zsolti -é valószínűbb...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti