A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A HAdtörténeti Múzeum egy lehangoló idejétmúlt intézmény. Poros, avítt, vitrinben porosodó, ne nyúlj semmihez múzeum. Megérett egy alapos átalakításra. (bocs az ismétlésért)
Hát úgy néz ki meg is lesz az átalakítás. Mivel holnap megyek, viszem a gyerekeket felnéztem a honlapjukra és leesett az állam, azt illetően, hogy milyen kis kiállítási anyag van, a sok évvel ezelőttihez képest. Nyertünk egy családi belépőt, igénybe vesszük, mielőtt még borovicza beköltözik, és megnézzük mit is csináltak az elmúlt 20-25 évben, merthogy kb annyi ideje jártam itt utoljára. Akkor még volt modell meg szuvenírbolt fegyvermásolatokkal, modellekkel, ólomkatonákkal az egyik lépcsőfordulóban, ami aztán kicsit később átköltözött a büfé mellé a földszintre (merthogy egy pár évig rendszeres vendég voltam), ahova most az új bejáratot tették, és a régi főbejáratot bezárták, nem is értem miért... na mindegy, holnap kiderül... vagy nem, de meglátom mivé lett, mielőtt kiebrudalják őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and kamm

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 214
73 892
113
Az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred adott otthont a szárazföldi haderőnem negyedéves vezetői értekezletének július 12-én, Szentesen...

Az értekezlet során a katonai szervezetek parancsnokai beszámoltak az elmúlt és a következő negyedév feladatairól, majd a szemlélő értékelése és feladatszabása után, a résztvevők megtekintették az ezred főbb technikai eszközeit, illetve részt vettek egy rövid búvárbemutatón az alakulat búvárkiképző bázisán.

A nap záróeseményeként a németországi Munsterből, gyalogsági harcjármű tesztelő és rendszeresítő kiképzésről hazaérkezett katonák beszéltek tapasztalataikról. A kiképzett katonák által megszerzett elméleti és gyakorlati tapasztalatok, ismeretek szakmai körben történő megosztása, átbeszélése és a tapasztalatok feldolgozása kiemelten fontos és jelentős, hiszen a Magyar Honvédség és kiemelten a szárazföldi haderőnem életében, a közeljövőben jelentős változást és előrelépést jelent a LYNX gyalogsági harcjárművek rendszerbe állítása. Lippai dandártábornok elmondta: a munsteri kiképzés tapasztalatfeldolgozását szélesebb körben, a Magyar Honvédség más szakmai területi képviselőinek részvételével folytatják.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 901
91 506
113

Nézzük a számokat.

Rendőr

Pályakezdő tiszthelyettes.
most 267 000 forint
szeptember 384 000 forint

pályakezdő tisztek
most 393 000 forint
szeptember 510 000 forint


Katonák

kezdő közkatona
most 280 343 forint
szeptembertől 399 180 forint
2024. januárjától 439 098 forint

kezdő őrmester
most 375 064 forint
szeptembertől 421 834 forint
2024. januárjától 509 287 forint


Határvadászok

képzés időtartama alatt 300 000 Ft
Utána 400 000 Ft
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 214
73 892
113
Nézzük a számokat.

Katonák

kezdő közkatona
most 280 343 forint
szeptembertől 399 180 forint = +38,4%
2024. januárjától 439 098 forint = +10,0%

Most vs 2024.01: +56,6 %



kezdő őrmester
most 375 064 forint
szeptembertől 421 834 forint = +12,5%
2024. januárjától 509 287 forint =+20,7%

Most vs 2024.01:: +35,8 %
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Katonák

kezdő közkatona
most 280 343 forint
szeptembertől 399 180 forint = +38,4%
2024. januárjától 439 098 forint = +10,0%

Most vs 2024.01: +56,6 %



kezdő őrmester
most 375 064 forint
szeptembertől 421 834 forint = +12,5%
2024. januárjától 509 287 forint =+20,7%

Most vs 2024.01:: +35,8 %
Hát azért több mint a semmi!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 901
91 506
113
Hát azért több mint a semmi!
Főleg ezzel együtt nem rossz.


legutóbbi béremelés januárban történt, akkor 10%-kal nőtt az rendőrök és katonák illetménye, majd februárban hat havi fegyverpénzt is kaptak – áll a közleményben.

A covid az orvosok bérét tolta meg, a háború a rendőrök, katonákét. Mivel differenciált, így akik a legkevesebbet kerestek, nekik toltak a legtöbbet.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 214
73 892
113
Szalay-Bobrovniczky Kristóf - Facebook: "Az Egyesült Királyság és Magyarország között kiváló a hosszú múltra visszatekintő védelmi együttműködés.
Paul Fox budapesti brit nagykövet úrral szót ejtettünk a történelmi jelentőségű madridi NATO-csúcs eredményeiről, a Nyugat-Balkán stabilizációjának stratégiai fontosságáról, illetve az ukrajnai háborúból fakadó feladatokról.
A brit vezérkari főnök a brit haderő teljes mobilizációját rendelte nemrég el. Én tájékoztattam Nagykövet urat, hogy békénk megvédése érdekében utasítottam a Honvédség Parancsnokát, hogy készüljenek fel a haderő készenlétének fokozására. Mindezt családjaink, otthonaink védelme érdekében tesszük.
Az előttünk álló kihívások hatékony kezelése érdekében tovább dolgozunk védelempolitikai és katonadiplomáciai kapcsolataink fejlesztésének lehetőségein Nagykövet úrral."
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 892
36 174
113
Katonák

kezdő közkatona
most 280 343 forint
szeptembertől 399 180 forint = +38,4%
2024. januárjától 439 098 forint = +10,0%

Most vs 2024.01: +56,6 %
kezdő őrmester
most 375 064 forint
szeptembertől 421 834 forint = +12,5%
2024. januárjától 509 287 forint =+20,7%

Most vs 2024.01:: +35,8 %
Így már lesz elég ember, hogy feltöltsék az állományt? Tán még válogatni is lehet?
@krisss ? @dudi ?

Mondjuk 2024 januárig az infláció több lehet mint ez a 30-50%-os emelés...rezsiben és kajábn biztosan.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 901
91 506
113
Így már lesz elég ember, hogy feltöltsék az állományt? Tán még válogatni is lehet?
@krisss ? @dudi ?

Mondjuk 2024 januárig az infláció több lehet mint ez a 30-50%-os emelés...rezsiben és kajábn biztosan.
Jövőre 10 alatt inflációt jósolnak. Van 1 szint ami fölé nem tud kúszni az energiaár.

Másrészt sztem az azonnali szeptemberi emelésnek lehet hatásaa jelentkezőkre, nem 2024 januarinak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 892
36 174
113
Jövőre 10 alatt inflációt jósolnak. Van 1 szint ami fölé nem tud kúszni az energiaár.

Másrészt sztem az azonnali szeptemberi emelésnek lehet hatásaa jelentkezőkre, nem 2024 januarinak.
Én örülök az emelésnek, csak arra utaltam, hogy pár éve alatt elinflálódhat és elkezdenek akkor leszerelgetni az emberek.
Fontos lenne nagyjából követni az inflációt...

OFF
Amúgy az inflációs adatok súlyozott átlagok - kaja infláció brutális lesz idén és jövőre is.
Kiragadott példa: tavaly év végén 450-500 Ft volt egy csomag túró (450g), most meg 1000-1200 Ft. Ez 100%-os áremelkedés - lehet hogy ezt a jacuzzik sokkal enyhébb áremelkedése tompítja, csak azt ritkán vagy épp soha nem vesz az ember...
Szóval a KSH alacsony inflációs adatait az emberek többsége nem véletlen tapasztalja alacsonynak.
ON
 
K

kamm

Guest
Szerintem meg az M84AS1 egy kiváló tank.
Utána néztél egyáltalán?
Ez nem egy T-72M1. Rendelkezhet akár a legmodernebb T-90 optikával, elektronikával is.
Kétség kívül jobb, mint egy Leopard a4, vagy ukrán T-64, román Tr-85.
Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy ezek a getto T72 hekkelesek "ketseg kívül [sic] jobb, mint egy Leopard a4" és hasonló épületes kinyilatkoztatásokat...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 892
36 174
113
Amúgy a katonának jármég valami juttatás a fizun kívül?
Pl. ingyen kaja és/vagy szállás a laktanyában, kiképzésen?
Ha ezekre nem kell költeni, akkor egész sokat félrelhet tenni ezeből a fizukból...
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Mindenhol rendkivüli beremelesek lesznek még a fuldoklo járműiparban is, de Aldinál, Tesconál és azt hallottam egy régióvezetőtől, hogy a lidl 30-35%-ot tervez ev végétől! Tehát vagy reszeljük a fingot nyálcsorgatva a kirakat előtt mint a romulán hülyegyerek a youtubeon, hogy F35 meg tengeralattjárók korvettek de azzal nem láttam még háborút nyerni...vagy F I Z E T É S E M E L É S!
Oktatás fontos, de nem az orosz nyelvet akarjuk tanítani a szétlőtt iskolákban, egészsegügy fontos, de ne a tapasztalatlanokat ellatni a frontról egy tábori korházban...hanem egy kib.szott hadsereget kell megfizetni...az eszközbeszerzés sem lesz egyszerű csütörtökön három gyárto/beszállítóm irt emailt: július 1-től 20% emelkedés mindenre...ja és nem tudjuk hogy mikor tudunk beszállitani mert hiány van! De pont ez is a prioritásokat mutatja, hogy ember kell...5-10 éves reformokra szervezeti átalakitasokra már nincs idő meg a hadkötelezztségre sem! Tehát marad a drasztikus, gyors fizetésemelés!
Tudom tudom...páran írtátok, hogy hülyeség, nem lesz, sőt (!) értelmetlen és inflációt növelő a béremelés :(
... :)


:oops:....;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 507
46 470
113
Én örülök az emelésnek, csak arra utaltam, hogy pár éve alatt elinflálódhat és elkezdenek akkor leszerelgetni az emberek.
Fontos lenne nagyjából követni az inflációt...

OFF
Amúgy az inflációs adatok súlyozott átlagok - kaja infláció brutális lesz idén és jövőre is.
Kiragadott példa: tavaly év végén 450-500 Ft volt egy csomag túró (450g), most meg 1000-1200 Ft. Ez 100%-os áremelkedés - lehet hogy ezt a jacuzzik sokkal enyhébb áremelkedése tompítja, csak azt ritkán vagy épp soha nem vesz az ember...
Szóval a KSH alacsony inflációs adatait az emberek többsége nem véletlen tapasztalja alacsonynak.
ON
Örülök az emelésnek, csak...
Ez a hozzászólásod megint amolyan rókásra sikerült. Épp most kérdezett vissza a nyuszika, hogy füstszűrőset, vagy füstszűrő menteset akarsz-e kapni.
De te csak jelzed, hogy van ám infláció is!
Mielőtt nagyon belemennél az okoskodásba, jelzem, hogy ezek az alap fizetések. Ehhez jönnek a különböző pótlékok, juttatások, plusz a törvény szerinti fegyver pénz.
Jelzem még, hogy az
OFF-ON szegmensből valahogy csak kimaradt a NER. Legközelebb jobban figyelj oda!
 
K

kamm

Guest
Jövőre 10 alatt inflációt jósolnak. Van 1 szint ami fölé nem tud kúszni az energiaár.

Másrészt sztem az azonnali szeptemberi emelésnek lehet hatásaa jelentkezőkre, nem 2024 januarinak.
Tekintve, hogy itt most érte el a 10% az amerikai infláció, az euró meg ma már beesett a dollár (!) alá, kötve hiszem, hogy ezt meg tudnák ott előre mondani...
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 507
46 470
113
Valami értelmes válasz a kérdésre??? A rendszerváltás óta, milyen hatalmas katona, hadiipari együttműködés zajlott a UK és hazánk között???? Én felsoroltam ami tudok..
Nem csak írni nem tudsz, de olvasni sem! o_O
Ki beszélt hadiipari együttműködésről? Védelmi együttműködésről volt szó.
Sandhurstben - és tudtommal egyéb katonai iskolákban - is rendszeresek a magyar tisztek. Magad soroltál fel egy csomó olyan dolgot, amit mondjuk a francia haderő esetén nem mondható el, és szerintem azok eléggé védelmi együttműködésnek tűnnek.
A RM miatt (mindkét ország home market nekik) pedig a védelmi IPARI együttműködésre is van jópár kecsegtető lehetőség.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Nem gondolnám, mivel a választások előtt ezt a 3-4 tévét rádiót 3-4 nap alatt lezavarta.És emelett az elektronikus és az írott sajtóban is "jelen volt", ezzel szemben nézd meg az aktivitását a médiában a választások óta.És ennek nem az az oka mert pár műsor megszűnt.
Maróth Úr csak azért szerepel kevesebbet, mert folyton a gép előtt ül... rájöttek, hogy lassan már könnyebben és gyorsabban (adómentesen, raktárról, ingyenes kiszálítással) lehet beszerzéseket és fejlesztést végrehajtani a dark web-en ukrajnától, mint mint maguktól a nyugati gyártóktól.