[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ismételten arra hívnàm fel a figyelmet, hogy Adolf és tàrsai ennyi idô alatt vízen, víz alatt, levegôben és szàrazföldön és az éterben egy a mai korunkhoz hasonló weimari mélységbôl egy olyan haderôt szereltek fel és képeztek ki, ami képes volt az egész vilàggal aztàn hat évig hadban àllni olyan feltételek szerint, amik azelôtt nem léteztek és nem volt ilyen globàlis ismeretanyaguk róla mint ma nekünk. Ôk dolgoztàk ki, mialatt az iparuk ezer tonnàs dolgokat kezdett ehhez gyàrtani, olyan léptékben, ami ma is a bizonyos erdôbe kergetné a nagyonfejlett gyàrtókat.

Szóval ha valóban akarat lenne és prioritàs szerint valóban fontos lenne a szuper folyamatokkal àmító hatalomban, akkor lenne honvédelem. Ennek jó részéhez nem is kellene semmi màs, csak létezô technika, ismert követelmények szerint.
Így utólag visszatekintve, nem tudom mennyire tolták Adolfot azok,akik most zelenszkijt toljàk. Az ukrán haderő is patent volt a háború előtt, magukhoz képest mindenképp,de ez kisebb részt köszönhető nekik,nagyobbrészt kitömték őket pénzzel "valakik".

Hiszen most már látjuk, hova vezetett Adolf tevékenysége.. Még lejjebbi szintre,mint a weimar volt...a német nép egyáltalán nem biztos,hogy létezni fog még 100-200 év múlva. Tehát úgy nagyon hasra nem esnék Adolftól,mert nagyon úgytűnik,h ő az volt Németországnak,mint Zselé Ukrajnának.
Most már őszintén basszátok meg! Ez volt a Donhoz vezényelt alakulatoknál is. Senki nem tett soha panaszt mert nem illik. Aztán jött az orosz.
Le kéne már erről szokni, mert akkor is rohadt gáz volt.

Hogy is volt? "Panaszt nem hallottam" .
Ez az, hogy megkéne panaszolni amit megkell, jelenteni! Ha van egy gyökér,akinél elakad, akkor azt megkerülni.

De nem a médiához rohangálni minden miatt,ami nem tetszik...még ha jogos is. Ez nem így működik, próbáljátok már meg felfogni. Be is baszna,ha valamelyik lekvár elmenne a partizánba sírni,hogy hát túl kemény a kiképzés, meg csúnyán néz a kiképző meg stb stb...màrpedig ez idevezetne. Röhej.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Bruttó,

Ez elég részletes.
Pöpec összefoglaló volt! Jó ez az oldal!

Netto 300k ha megvan indulásnak nem rossz szerintem, ha van ingyen étkeztetés ott már rengeteget lehet spórolni.

Itt az államnak azért lenne mozgástere..ha nem tud jelentős fizetést emelést eszközölni,akkor adjon kedvezményeket,de ez többnyire megis van a katonáknál!
Más szervezeteknél nem annyira sajnos.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113
Nem beszéltem még olyannal élőben aki háborúba menne az orosz ellen.

Talán erre nem is lesz szükség. Viszont az országot fenyegető katonai veszély esetén mozgósítást rendelnek le. Az esetben nem egyéni választás kérdése, ki hova megy a haderőn belül és ki ellen fog harcolni. A mindekori aktuális ellenséges erők ellen. Ez elvileg lehet bárki. Szomszéd, vagy akár az oroszok is elvileg, ha itt állnak a kapuk előtt. Erre most elég kevés az esély, szerencsére.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Annyiban azért fejlettebb a mai generáció, mint mondjuk a két VH közötti, hogy nem lehet csak úgy nekihajtani az orosznak.
Itt gyakorlatilag senki sem akar háborúzni és senki sem fogna fegyvert egy ilyen harcban. Valahogy most jobban felmérik az emberek, hogy a nyugati nagytőke gazdagságáért rohadtul nem éri meg meghalni! (több az infó, mint akkoriban)
Én megértem ebből a szempontból a fiatalokat. De tovább megyek, már az én harmincas generációm is ilyen. Nem beszéltem még olyannal élőben aki háborúba menne az orosz ellen. És nem hiszem, hogy lenne az a propaganda ami ezen változtatna.
Sőt, kényszer sorozásra itt lázadás lenne, ebben biztos vagyok!
Egyetértek.
Nem mind1, hogy miért fogunk fegyvert. Azért,hogy a parazitàk a tengerentúlon tovább szívhassák a nyugati világ vérét és kiterjesszék ezt a vérszívást a kelet-európai világra is,vagy azért mert tényleg veszély fenyegeti az ország szuverenitását. Például ha baloldali háborúpárti kormány lenne és verné a tamtamot, hogy màrpedig menni kell a doni vágóhídra, mert az utolsó ukrán elfogyott, mi következünk... Előre meghalni a Biden család ukrajnai érdekeltségeiért! Nincs olyan erő,ami rátudna venni,hogy meghaljak valami olyanért,aminek nincsen köze az isten,haza,család szentháromsághoz...márpedig az usa ukrajnai szarkeverésének vajmi kevés köze van hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 245
113

A Call of Dutyval egyenlő a honvédelmi miniszter harci tudása - megszólal az Irakot megjárt őrnagy​


Még nem néztem meg, de érdekesnek és ellentmondásosnak ígérkezik...

Sok érdekes dolog elhangzott azért benne, ami megerősítette amit kb tudni lehetett amúgy. Ami korábban ismert volt, hogy Orbán 2010-ben történelmi mélypontra nyomta a honvédelmi költségvetést (Orbán-hívőket nem érdekelte...) ami csak 5-6 évvel később állt vissza, és aminek maradandó következményei lettek. Meg hogy most is komoly gondok vannak ezzel. Hogy a fegyverbeszerzés se épp annyira jó. Ezt már a Zrinyi program elején tudni lehetett, de most kezd másoknak is világossá válni. A fegyverbeszerzést össze akarták vonni a külpolitikai lépésekkel. Hát össze is vonták - lefizették vele a németeket, hogy ne hánytorgassák a demokrácia leépítését, ami működött is - viszont így nem a honvédelmi szempontok voltak az elsődlegesek.
Ami durva volt, hogy a kirúgottak listája felülről érkezett. Politikai tisztogatás volt a fiatalítás. De ezt az elejétől fogva tudni lehetett. De nem a NATO volt az ok, hanem a hűség. Orbán a katonaságot is saját idejében képzetekkel akarja feltölteni. Mert korábban bármilyenek voltak is a katonák, azok számára egyértelmű volt, hogy ők a hazát szolgálják, nem a hatalmat. Viszont az újakat úgy nevelik hogy számukra első a hatalom, utána az ország. Így a fiatalítással csökkent a hadseregben a szakértelem, gyengült a honvédelmi képesség és a magyarok sem bízhatnak a saját hadseregükben.
Ha majd az illegitim és hazaáruló kormányunk bukik - gazdaság állapotát nézve nem lesz az olyan távoli jövő - akkor lehet majd megtisztítani a hadsereget a nem odavalóktól.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Annyiban azért fejlettebb a mai generáció, mint mondjuk a két VH közötti, hogy nem lehet csak úgy nekihajtani az orosznak.
Itt gyakorlatilag senki sem akar háborúzni és senki sem fogna fegyvert egy ilyen harcban. Valahogy most jobban felmérik az emberek, hogy a nyugati nagytőke gazdagságáért rohadtul nem éri meg meghalni! (több az infó, mint akkoriban)
Én megértem ebből a szempontból a fiatalokat. De tovább megyek, már az én harmincas generációm is ilyen. Nem beszéltem még olyannal élőben aki háborúba menne az orosz ellen. És nem hiszem, hogy lenne az a propaganda ami ezen változtatna.
Sőt, kényszer sorozásra itt lázadás lenne, ebben biztos vagyok!
Én meg nem. Propaganda hatalmas fegyver. A kényszer sorozás meg kényszer. Élőben meg lehet nézni Ukrajnában, hiszi valaki hogy az ottani magyarok akarnak harcolni tömegével az oroszok ellen?!
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Nekem az ütötte meg a fülemet, hogy a buszsofőrök már nem bírják bent a sok munkát, és civil piacon akarnak dolgozni. ( keresztapám 70 éves minden nap 4-kor kel, és 11 kor véget. 5x90 km-ert vezet falvakban mű kásjáratin) Sok állami alkalmazott meglepődni mikor kikerül a civil piacra. Nem akarok bántani senkit, de én még nem láttam túlhajtott állami alkalmazottat. És nagyon nagyon sokat ismerek, mentőstől a katonái. Persze, nyilván az lenne a szép ha kevés munkával keresne mindenki sokat......
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
havi 50 ropi az alap. Kiemelt városokban (győr,fehérvár,pest) több. Ha van élettársad az albiban veled közös akkor plusz 10 ezer.
ha van gyerek akkor plusz tízezer, aztán ez 2 rendfokozatonként feljebb csúszik 10 ropival az adott körzetre számított maximumig.
Az ilyeneket; plusz juttatásokra lehetne nagyobb figyelmet szánni a toborzó anyagoknál. Biztos elérhető adatok, csak sokan nem látják át, vagy nem szedik össze az információkat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Uram bocsássa meg hogy szar pénzért nem
Fogja magát a korosztalyom meg alaztatni…
Amúgy valakik minket is fel neveltek pont azok akik most köpködnék ránk:oops::rolleyes:
Nem kell megalázni azt, akiben neveltetésétől fakadóan megvan a kellő alázat, tisztelet azok felé, akik bármilyen életkorból/élettapasztalatból és/vagy egyéb ön/képzésből fakadóan adott területen többet tudnak nála, s ezt az adott fiatalnak nem esik nehezére fel és elismerni.

Az sem baj, ha egy fiatal magától rájön a pénz valódi értékére, hogy nincs ingyen ebéd, és ezért hajlandó is tenni, hogy eljusson A-ból B-e.

S megnyugtatlak, akik NEM ilyenek a korosztályodból, azoknak köpködöm pont eleget az anyját, apját is, mert azok is trógerek a javából, akik ilyen semmirevaló lusta, követelőző, felelősséget vállalni, áldozatot hozni, keményen tanulni/dolgozni nem képes/akaró trógert neveltek :D !

Akinek a gyereke viszont szorgalmasan tanul és/vagy dolgozik, szabálykövető normalitáspárti életet él, azok előtt bármikor megemelem a kalapom, mert saját tapasztalat is hogy nem könnyű!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tehát a gazdag megússza, a szegény megszivja.
NEM!
Ha tovább olvastad, akkor tudod, hogy olyan rendszert képzelek el, amiben MINDENKI megúszhatja.
Ha jelenlegi árszintek mellet 6-8M-ba határoznám meg a díjat, akkor ahogy írtam, csak az adókedvezményből a felét különben is visszakapná az ember. Ha meg részletekben levonják a jövőbeli fizetéséből, akkor továbbra is mindenkinek lehetősége van így törleszteni. Ahogy a diákhitelt is.
De ha azt veszed hogy nem adsz ilyen opciót a rendszerben, akkor is a tehetősebbek fogják tudni megúszni a kötelező szolgálatot. Csak nem a Honvédségnek folyik be a pénz, hanem a valamelyik légitársaságnak, meg külföldi egyetemnek... :(
Mert aki tehetősebb az különben is ki fogja tudni menekíteni az országból a gyerekét.
Ne legyenek kétségeink! Ha reaktiválnák a sorkatonai szolgálatot, akkor a gazdagok lennének így is úgy is a megúszósak között elsősorban. Így meg legalább mindenki azonos esélyek mellett indul.
Különben az államnak nem kell azzal foglalkoznia, hogy ki gazdag, vagy szegény. Neki feladatai vannak amit teljesíteni kell!

Annyival továbbfejleszteném a teoretikus modellt, hogy szabnék egy 30-32 éves határt a visszafizetésre.
Ha valaki addig nem lenne képes a törlesztésre, akkor az azt jelentené, hogy valamit rosszul csinál a civil életben.
Így kaphatna egy támogatást az Államtól azzal, hogy mindenképpen bevonultatnám. Ebben az esetben az addigi befizetéseit (kamatok nélkül) a leszerelés pillanatában visszaadnám neki (Babakötvény Pro :cool:), amit egy apanázsként felhasználhatna arra, hogy fordítson a helyzetén.
A bevonulás ebben az esetben segítség lenne, másrészt kinyílna a fiatal előtt egy másik pálya. A hivatásos katonai pálya. Ahol addigra biztosan jobban keresne, mint az addigi béna állásaival. Mert aki a fentebb említett 6-8M-s összeget (később inflációval indexálni kell!) nem tudja összerakni (adókedvezménnyel, 12 év alatt), az valamit nagyon rosszul csinál!
És azért 30-32 éves életkorban húznám meg a határt, mert korabban is 33 év volt a bevonulás korhatára. Azaz a fennmaradó 1-2 évben még mindig eredménnyel le lehet tudni a sorkatonai szolgálatot.
Különben a Babakötvény felhozása azért is jó ötlet, mert pl. az is felhasználható lenne a kiváltásra! A kevésbé tehetős szülők is - akik nem akarják a csemetét fegyverrel a kezében látni - kapnának egy újabb eszközt arra, hogy segítsenek a "gyűlölt" sorkatonaság elkerülésében a gyereknek.
Jelenleg a Babakötvény az induló állami 42.500Ft-tal, havi 5000Ft befizetéssel, évi 5%-os átlagos kamattal a gyerek 18. életévére 1,8M Ft körüli kifizetést eredményezne egy sima kamatos kamat számítással. Ha meg hozzávesszük az állami hozzájárulást (saját befizetés 10%, max. 12.000Ft/év), és ennek kamatait, akkor még magasabb egy kicsit az összeg.

Mindez a 18 év alatt úgy is állampapírban van, így végig hozzájárul az állam finanszírozásában.
WIN-WIN-WIN szituáció.
A Babakötvény minden magyar állampolgárnak elérhető születésétől kezdve. A szülőnek meg jelenleg kevesebb, mint 3 doboz cigi ára egy hónapban az 5000Ft-os megtakarítás. De ha a jövedéki adót megemelik, akkor rövidesen csak 2 doboz lesz... ;)

Tehát, ha azt vesszük, hogy felhasználna valaki egy lejáró babakötvényt 2M értékben, + a 26 év alattiak adókedvezményét is erre fordítja, akkor az már összerakja a 6-8 milliós összeg 2/3-adát, felét. A maradék összeget kellene 12-14 év alatt összelapátolnia. Még ha ebből 5-6 évet egyetemen is tölt a fiatal, akkor is teljesíthető azért ez a cél. Különösen, ha azt vesszük, hogy az egyetem alatt olyan képesítést szerez, amelyikkel jelentősen növekedhet a fizetése.
És akkor még mindig végig fennáll a lehetősége, hogy a visszafizetés bármelyik státuszába mégis bevonul, és visszakapja az addigi befizetését.

És még hozzátenném, hogy a "megússza" kifejezés azért szerencsétlen az ügyben, mivel egy szintre emeli a sorkatonai szolgálatot a börtönnel. Pedig nagyon nem ugyanarról beszélünk. És reméljük, ha végre újra bevezetik, akkor lekerül az intézményről a Néphadsereg idejéből származó stigma.
Ha holnap beindítanák ezt a rendszert, és csak a férfiakra (súlyos diszkrimináció!!!) alkalmaznánk ezt a rendszert, és azt feltételeznénk, hogy a sorköteles fiúk (kb.: 40-45000) fele élne ezzel az opcióval, az is 20-22e főt jelent évente. Ez a HM költségvetésnek 120-170Mrd Ft azonnali bevételt jelenthetne. Évente!
Ezt az összeget lehetne a rendszer kiépítésére, fenntartására, majd pedig később a Honvédség folyamatos fejlesztésére is fordítani.
És akkor még csak azon 18 éves emberek számát vettem figyelembe, akik idén/jövőre válnak sorkötelessé. A rendszerbe a jelenleg még sorköteles korban lévő 33 alatti, de a sorkatonai szolgálat szüneteltetés miatt be nem vonuló emberek is bevonhatóak lennének valamilyen formában, ha nagyon igazságosak akarunk lenni. Mondjuk úgy, hogy vagy ők is vállalnak egy önkéntes bevonulást, vagy a hadköteles életkorukig (50. életév) kitolnám a megváltási díj törlesztését.
Ha teljesen igazságos akarnék lenni, akkor azokat is be kellene vonni a rendszerbe, aki a 50 alattiak, és nem voltak katonák (megúszták annak idején, vagy már éppen a szüneteltetés miatt nem kellett bevonulniuk). Nekik meg ki lehetne találni egy a EHO járulék szerű rendszert. Esetükben az 50. életév betöltéséig kirónék egy nagyjából jelképes párezres honvédelmi hozzájárulást, mivel őket nem kellene kiképzésre berántani, de ugye rájuk is vonatkozna általános hadkötelezettség háború esetén. (gyermektelen nőket is ez alá a kalap alá venném!) Ezzel viszont kiválthatnák a háborús kiképzetlen behívás intézményét...
Ez további 48-72Mrd extra bevételt jelentene a rendszernek (kb.: 2M ember havi 2-3 ezrével számolva), de ennek itt inkább csak elvi igazságossági jelentősége lenne.
Persze ez alól is ki lehetne kerülni, amennyiben olyan szakmája van, ami miatt háborúban különben is mozgósítva lenne (orvos, gépkocsi vezető, jelenleg is honvédelmi alkalmazott, stb.). Természetesen a tartalékosoknak is mentesülnie kellene mindenféle befizetéstől.

Ezt a rendszert ráadásul lehetne keverni a korábban már felvázolt "általános szolgálati" rendszerrel

Bocs a Wall-of-text -ért, de folyamatosan fejlesztem a modellemet! :cool: :)
Akit nem érdekel, az úgy is passzolta az első pár sor után.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szóval merjünk kicsik lenni. :(

Ha egy ország komolyan veszi a honvédelmet, akkor költ is rá. Hogy nem irreálisak a lengyel tervek, csak drágák, elég megnézni pár fejlett országot. Az 5 milliós Finnországnak rendelkezik 60 F18 -al és 200 Leopard2 -vel. + rendeltek 96 db K9-et. Ha ezt felszorzom lakosság arányosan, akkor a lengyel tervek szerények és visszafogottak. Vagy Dél-Korea számait is érdemes megnézni. Ők kicsit nagyobbak mint Lengyelország. Van 1200+ K9 -es lövegük. Ehhez képest a 670 db-os Lengyel rendelés nem is nagy.

Közben Magyarországon még mindig nem jut modern gépkarabély minden katonának, és annak örülünk, hogy legalább gyakorló már van. Nálunk ennyire gondolják komolyan a honvédelmet. :(

Csak hogy a lengyel bicepsz nem 10-szer nagyobb a finn emberek karjaihoz.


A lengyel izom kétszer nagyobb, mint a finn, anyagilag ez a tűrőképesség határa, ha elfogadjuk, hogy Finnország komolyan vette a hadsereget. Apropó, nem úgy volt még a múltkor, nem tudom, csak kérdezem halvány emlékek alapján, hogy Finnországban még érvényben van a sorkatonaság? Vagyis a költségeket kitevő 40% bérezésen erősen tudnak spórolni.
Megint oda lyukadunk ki, hogy ha nem költenek a lengyelek egy fillért sem a hadseregük fenntartására, csak vasak vásárlására, akkor sokkal könnyebben kifizethető az, amit most rendelnek. Finnországban is a raktárakban van, úgy tudom, nagyon sok tank és egyéb nehéz gép.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Apropó, nem úgy volt még a múltkor, nem tudom, csak kérdezem halvány emlékek alapján, hogy Finnországban még érvényben van a sorkatonaság? Vagyis a költségeket kitevő 40% bérezésen erősen tudnak spórolni.
Megint oda lyukadunk ki, hogy ha nem költenek a lengyelek egy fillért sem a hadseregük fenntartására, csak vasak vásárlására, akkor sokkal könnyebben kifizethető az, amit most rendelnek. Finnországban is a raktárakban van, úgy tudom, nagyon sok tank és egyéb nehéz gép.
Szerintem egy normális hadseregben a sorkatonák is kapnak rendes fizetést. Azért mert teljesíted a kötelességedet, még nem kellene a családodnak anyagilag nehéz helyzetbe kerülni.

Amikor én voltam katona, 3-6 ezer Forintos fizetések voltak a civil életben. Elvileg a zsoldunk honvédként 3000 Ft. körül volt, ami nem lett volna rossz, de a valóságban 630 Ft.-ot kaptunk kézhez. Azért csak ennyit, mert levonták az ellátásunk költéségeit. Az étkezési norma pl. 44 Ft. volt naponta. Ezt megkaptuk ha szabadságon voltunk. A többi pénzt meg egyéb jogcímeken vonták el. (Vagyis olyan dolgokra, amiket nem te kértél. pl. egyenruha) Aki már dolgozott és bevonult, annak ez komoly anyagi kiesés volt. Emiatt nem kell csodálkozni, hogy nagyon sokan ki akartak bújni a szolgálat alól.
 
  • Imádom
Reactions: honved

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szerintem egy normális hadseregben a sorkatonák is kapnak rendes fizetést. Azért mert teljesíted a kötelességedet, még nem kellene a családodnak anyagilag nehéz helyzetbe kerülni.

Amikor én voltam katona, 3-6 ezer Forintos fizetések voltak a civil életben. Elvileg a zsoldunk honvédként 3000 Ft. körül volt, ami nem lett volna rossz, de a valóságban 630 Ft.-ot kaptunk kézhez. Azért csak ennyit, mert levonták az ellátásunk költéségeit. Az étkezési norma pl. 44 Ft. volt naponta. Ezt megkaptuk ha szabadságon voltunk. A többi pénzt meg egyéb jogcímeken vonták el. (Vagyis olyan dolgokra, amiket nem te kértél. pl. egyenruha) Aki már dolgozott és bevonult, annak ez komoly anyagi kiesés volt. Emiatt nem kell csodálkozni, hogy nagyon sokan ki akartak bújni a szolgálat alól.

Igen, erről van szó. Hogy 3-6ezer forint helyett 630-at kaptál sorkatonaként. Ennyi a különbség. Szerinted aki igazol, az mennyit kap? Az is 630 forintot fog kérni és ez jó lesz a gyereknek, a feleségnek ajándék arany gyűrűre és én meg megélek valahogy odabent a koszton meg fűtenek rám?
Gondolkodj már, hogy itt amikor mindenki követelte az elmúlt években, hogy ha a minisztérium toborozni akar, akkor emeljen a fizetésen, akkor nem arányosítva 50-100ezer forintra emeljék fel a fizetésed, hanem jóval nagyobb összegek hangoztak el. Körülbelül ezt jelenti a sorkatonaság kontra profi hadsereg eltartása. Hogy ha valaki ezt a hivatásának tartja, akkor nem elégszik meg félévente két kimenővel. És amikor kimegy a laktanyán kívülre gyereket nevelni, meg kiengedni a fáradt gőzt, akkor nem különböző jogcímeken fizetés levonást kér a munkáért, hanem fizetőképes keresetet.
18 évesen ha valaki bevonul, akkor az anyuci szívesen csomagol neked kis kaját, ha haza mész, akkor nyugodtan benyúlhatsz a hűtőbe. Ha 30 éven állományban akarnak tartani, akkor ott kicsit mások az igények. (De többet is lehet addigra tanulni, mint a vége felé már csak pár hónap sorkatonaként.)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Igen, erről van szó. Hogy 3-6ezer forint helyett 630-at kaptál sorkatonaként. Ennyi a különbség. Szerinted aki igazol, az mennyit kap? Az is 630 forintot fog kérni és ez jó lesz a gyereknek, a feleségnek ajándék arany gyűrűre és én meg megélek valahogy odabent a koszton meg fűtenek rám?
Gondolkodj már, hogy itt amikor mindenki követelte az elmúlt években, hogy ha a minisztérium toborozni akar, akkor emeljen a fizetésen, akkor nem arányosítva 50-100ezer forintra emeljék fel a fizetésed, hanem jóval nagyobb összegek hangoztak el. Körülbelül ezt jelenti a sorkatonaság kontra profi hadsereg eltartása. Hogy ha valaki ezt a hivatásának tartja, akkor nem elégszik meg félévente két kimenővel. És amikor kimegy a laktanyán kívülre gyereket nevelni, meg kiengedni a fáradt gőzt, akkor nem különböző jogcímeken fizetés levonást kér a munkáért, hanem fizetőképes keresetet.
18 évesen ha valaki bevonul, akkor az anyuci szívesen csomagol neked kis kaját, ha haza mész, akkor nyugodtan benyúlhatsz a hűtőbe. Ha 30 éven állományban akarnak tartani, akkor ott kicsit mások az igények. (De többet is lehet addigra tanulni, mint a vége felé már csak pár hónap sorkatonaként.)
Szerintem nem értettél meg. A sorkatonaság nem olcsóbb, ha rendesen akarod csinálni. A lenti cikk szerint pl. az izraeli hadseregben egy sorkatona harcoló alakulatnál 800 USD -t keres. (kb. 270 eFt.)

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Viszont az országot fenyegető katonai veszély esetén mozgósítást rendelnek le.

Elrendelni valamit, meg végre is hajtatni, főleg erős társadalmi ellenállással szemben az 2 külön dolog.
Még a nem kicsit behülyített ukrán társadalomban is elmenekült a lakosság nagy része és a mai napig ellenáll a kényszer sorozásnak.
Hazánkban teljesen más a társadalmi hangulat. Szerintem előbb lenne felkelés, mint eredményes kényszer sorozás.

Én meg nem. Propaganda hatalmas fegyver. A kényszer sorozás meg kényszer.

Lásd. fentebb. Ukrajna nagyon más kávéház, propagandában meg társadalomban is.
Tényleg érdemes beszélgetni erről az "utca" emberével.
Akit érintenek, az sok esetben lelépnék/elbújnék/föllázadnék választ adja.
50+ os generáció meg mind azt mondta: azonnal vinné magát és a gyerekeit külföldre, de minimum a gyerekeit.
Nem mondom, hogy reprezentatív amit mondok, de nem beszéltem még olyannal aki menne az orosz ellen.

A másik meg a feltétel rendszer. Nem mindegy, hogy az orosz/USA/kínai ellen mozgósítasz vagy a románok/ukránok ellen.
Nem hülyék a mai emberek, pontosan felmérik az esélyeket. Nem lesz itt többet "Budapest erőd", hogy a Bécsiek ne érezzék meg a háborút, mi meg pusztuljunk.
A tárgyi feltétel az szintén ilyen. Jelenleg nyomokban sincs meg a tárgyi feltétele egy sikeres háború megvívásának.
A "Z" terv egy trágya. Valós eredmény minimális, a nagy manival meg a germán multika ki lett tömve.
Az ilyen "papírtalpú bakancsok, és biciklis hadtestek" világában élünk még mindig itt az MH szintjén. Szégyen az egész...

És akkor innen jutunk vissza oda, hogy miért nem sikeres a honvédségi toborzás.
Senki sem akar bevonulni egy olyan hadseregben, amit neki zavarhatnak az oroszoknak. Ez ilyen egyszerű. Senki sem vágyik a Don Kanyar 2.0-ra. Senki sem akar hús lenne a darálóban. És neki van igazuk!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szerintem nem értettél meg. A sorkatonaság nem olcsóbb, ha rendesen akarod csinálni. A lenti cikk szerint pl. az izraeli hadseregben egy sorkatona harcoló alakulatnál 800 USD -t keres. (kb. 270 eFt.)


Már megint almát a körtével hasonlítasz össze. Ha most azt mered mondani, hogy Izraelben 270ezer forintnak megfelelő összeg egy kiemelt fizetés...


Mert hogy ezzel kezdtük, hogy a te idődben 3000 forint volt a civil szférában és egy sorkatona meg kapott 630 forintot. (Jó, közben kíváncsiságból rákerestem és revideálom az álláspontomat. Tényleg 270ezer az átlag kereset. Csak ők nem forintban írják ki, hanem sékelben. Durván 4 sékel egy usa dollár.)