[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113

A Call of Dutyval egyenlő a honvédelmi miniszter harci tudása - megszólal az Irakot megjárt őrnagy​


Még nem néztem meg, de érdekesnek és ellentmondásosnak ígérkezik...
Isten mentsen minket és a honvédséget még egy 2/3-tól és rendeleti baszakodástól...így is elég kárt okoztak.
Kva siralmas..
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 714
113
Azért sok olyat mond ami nekünk nem újdonság és az "itteni katonák" kb. minden nap elmondják vagy utalnak rá. Vagyis kevés a fleszerelés, ember meg annyi sem.
Csak néhány dolgot találtam benne ami szerintem már tényszerűen nem igaz, bár pár éve még akár igaz is lehetett.
Pl. hogy annyira nem volt bevethető löveg (D20), hogy több tüzértiszt évfolyamnak elmaradt az államvizsga-lövészete.
jah hát az basic, azt hittem szappan a zoknikban alvás közbe összeverős sztorikat mesél, nem hallgattom meg , nem elszenvből , mostanában csak science/iceberg témájú dollgokat hallgatok más annyira nem izgat
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Előre leszögezem, hogy nem néztem meg az interjút, és nem is tervezem! Egyszerűen nem szeretnék olyan szekunder szégyenérzetet átélni, mint amit sejtek, hogy átélnék vele kapcsolatban. Nekem elég volt a kilépős FB posztja...
Ha most tèged kirúgnának, amikor kilèpnèl utoljára a laktanya kapuján, megvonnád a vállad ès azt mondanád.

Na jó. Ez van.
Ès fütyörèszve elsètálnál???

Szerintem ez habitus kérdése.
De ha azt is figyelembe veszed, hogy annyira szarul érezte magát, és még kap 8 hónap végkielégítést is, akkor lehet, hogy örömmel kellene távoznia.
Mindenesetre remélem, hogy átnézte a jelenlegi jogi státuszát, mert ha esetleg csak rendelkezési állományba került (és úgy emlékszem elég friss az ügy), akkor még utánanyúlhatnak, és pl. egy fegyelmivel csökkenthetik végkielégítését.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
De ha azt is figyelembe veszed, hogy annyira szarul érezte magát, és még kap 8 hónap végkielégítést is, akkor lehet, hogy örömmel kellene távoznia.
Mindenesetre remélem, hogy átnézte a jelenlegi jogi státuszát, mert ha esetleg csak rendelkezési állományba került (és úgy emlékszem elég friss az ügy), akkor még utánanyúlhatnak, és pl. egy fegyelmivel csökkenthetik végkielégítését.
Március 20-án kapta volna a kirúgó borítékot, de épp Irakban volt misszión, szóval csak hó végén jutott el hozzá.
Két hónapra került rendelkezési állományba ami után elküldték. Ez május végén járt le.
Szóval mondhat amit akar.

Saját elmondása szerint a parancsnoka marasztalta volna, de felülről rá tették a listára - sem ő sem a parancsnoka nem értette hogy miért került rá.
Ha jól értettem a debreceni dandárnál szolgált amúgy.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
A tüzérképzés egy általánosabb dolog: az aknavetőtől kezdve a vontatott lövegig ugyanaz az alapja, pl. a matek mögötte. Az már specifikus része, hogy miként működik konkrétan a PZH. Azt nem hiszem hogy egyetemen kell megtanulni - ilyen alapon akkor egy tüzértisztünk sem lehetne, mert tuti, hogy nem tanultak PZH-t az egyetemen.
harceljárásoktól kezdve az alkalmazott eszközökig anyagokon át a fegyverzetteknikai részen keresztül a gyakorlatig kiterjedően kisalegység színtől egység színtű alkalmazás különböző modozataira (és még csak kapásból írtam pár dolgot.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
harceljárásoktól kezdve az alkalmazott eszközökig anyagokon át a fegyverzetteknikai részen keresztül a gyakorlatig kiterjedően kisalegység színtől egység színtű alkalmazás különböző modozataira (és még csak kapásból írtam pár dolgot.)
Igen, egy tüzértisztnek ezt mind tudnia kell, de szinte bármilyen eszközzel ami közvetett irányzással tüzel. Hogy milyen eszközt alkalmazó alakulathoz kerül, azt még ő sem tudhatja a diplomázásig.
Közép és hosszútávon nálunk is lesz valamilyen rakétatüzérség meg kerekes önjáró tarack (HX3 löveg vagy hasonló).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
@Aladeen éveken át tanulják a tisztjelöltek egyetemen és amikor csapathoz kerülnek (kb hülye mind szokták mondani... a vén rókák) 100 évig tanulná se tudna mindent. nem csak koordinátát halgatnak a tüzérek a hiradon keresztül majd tekernek párat a kublin vagy a potméteren esetleg pötyögnek a billentyűzeten. ez annál azért durván bonyeszabb
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 808
113
Előre leszögezem, hogy nem néztem meg az interjút, és nem is tervezem! Egyszerűen nem szeretnék olyan szekunder szégyenérzetet átélni, mint amit sejtek, hogy átélnék vele kapcsolatban. Nekem elég volt a kilépős FB posztja...


Szerintem ez habitus kérdése.
De ha azt is figyelembe veszed, hogy annyira szarul érezte magát, és még kap 8 hónap végkielégítést is, akkor lehet, hogy örömmel kellene távoznia.
Mindenesetre remélem, hogy átnézte a jelenlegi jogi státuszát, mert ha esetleg csak rendelkezési állományba került (és úgy emlékszem elég friss az ügy), akkor még utánanyúlhatnak, és pl. egy fegyelmivel csökkenthetik végkielégítését.
Aztàn menne a meglepetés, ha olyan a habitusa, hogy cserébe csökkenti a rendelkezô élettartamàt. :rolleyes:
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ez katasztrófa.

Eljutottam odáig,hogy megnézzem. Azért nagyon érezhető rajta a sértettség, és hogy ő akkor most nagyon ki akar pakolni. Igaza van persze nagyon sok dologban, de másik oldalról meg olyan dolgokat is elmond, amiről még én is tudom hogy a múlt, vagy nem teljesen úgy van.

Illetve nyilván nem a Partizán kereste meg, hogy szeretne vele interjút adni. Ő akart minél nagyobb nyilvánosság előtt kipakolni, aminek része akart lenni az is hogy személyeskejen, hátha látja olyan is, akinek beszól.

Egyébként ez az interjúalany tökéletesen rávilágit arra, hogy a rendőrséghez képest sok tekintetben mennyire jó helyzetben vannak a katonák. Amin ő kiakadt, az nálunk az alap :D
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113
Ez katasztrófa.

Ez a Bobó ugyanolyan hazaáruló, mint akik korábban komplett fegyvernemeket számoltak fel a az MH-ban!
Arra sem volt kibúvó, hogy spórolni kellett, de erejük teljében lévő, tapasztalt katonákat kiba..ni, csak mert valamiért nem szimpatikusak, vagy mert "ezt dobta a gép", megbocsájthatatlan!
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 313
12 674
113
Ez a Bobó ugyanolyan hazaáruló, mint akik korábban komplett fegyvernemeket számoltak fel a az MH-ban!
Arra sem volt kibúvó, hogy spórolni kellett, de erejük teljében lévő, tapasztalt katonákat kiba..ni, csak mert valamiért nem szimpatikusak, vagy mert "ezt dobta a gép", megbocsájthatatlan!
Már éppen akartam írni, hogy Borboromboviszky a FIDESZ Vadai Ágnese.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Előre leszögezem, hogy nem néztem meg az interjút, és nem is tervezem! Egyszerűen nem szeretnék olyan szekunder szégyenérzetet átélni, mint amit sejtek, hogy átélnék vele kapcsolatban. Nekem elég volt a kilépős FB posztja...


Szerintem ez habitus kérdése.
De ha azt is figyelembe veszed, hogy annyira szarul érezte magát, és még kap 8 hónap végkielégítést is, akkor lehet, hogy örömmel kellene távoznia.
Mindenesetre remélem, hogy átnézte a jelenlegi jogi státuszát, mert ha esetleg csak rendelkezési állományba került (és úgy emlékszem elég friss az ügy), akkor még utánanyúlhatnak, és pl. egy fegyelmivel csökkenthetik végkielégítését.
Na reggel azt akartam mondani azèrt nèzd meg azt vèlemènyezd.

De dèlelőtt meghallgattam.

Hááát.o_O
Szerintem harmatgyenge beszèlgetès.

Jogász. Csak tudja. Meg ügyvèdje is van.

Az azonban tènyleg fura, hogy 42 èvesen, èpp iraki misszióbók hazatèrve, ahol helyettes, kirakják.

2 afgán/2 Irak után.

(Majd megpróbálom megkeresni a honvédben levő cikkèt az afgán tűzharcról)

1 èvvel elötte mèg megfelelő kontingens pkh-nak.
Aztán meg katonának sem. o_O

Szóval szerintem sok èrdemleges infó nincs a beszèlgetèsben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Na reggel azt akartam mondani azèrt nèzd meg azt vèlemènyezd.

De dèlelőtt meghallgattam.

Hááát.o_O
Szerintem harmatgyenge beszèlgetès.

Jogász. Csak tudja. Meg ügyvèdje is van.

Az azonban tènyleg fura, hogy 42 èvesen, èpp iraki misszióbók hazatèrve, ahol helyettes, kirakják.

2 afgán/2 Irak után.

(Majd megpróbálom megkeresni a honvédben levő cikkèt az afgán tűzharcról)

1 èvvel elötte mèg megfelelő kontingens pkh-nak.
Aztán meg katonának sem. o_O

Szóval szerintem sok èrdemleges infó nincs a beszèlgetèsben.
Ahogy @krisss is célzott rá, emögött az elbocsátás mögött másnak is kell lennie. Elvileg ő nem esik bele a 45/25-ös körbe.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 700
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Hát aki nem esett bele az időkeretekbe azoknak àllítólag volt valami vaj a füle mögött. De igazából ez is csak pletyka.
Kollégám együtt járt vele a fősulira anno. Azt mondta hogy már fiatalon is hatalmas öntudattal rendelkezett, személyesen ismerte aki nekem beszélt róla. Közben ugye jogász lett. Úgy beszél hogy bobi, ficsúrok, megkaptuk megint a nyakunkba a fideszt, etc... Nekem vannak tippjeim miért küldhették el, még ha annyira jó is volt szakmailag mint mondja magáról. Az van, higy civilben sem szereti egy főnök/tulaj ha az alkalmazottja tiszteletlen vele, a hivatásos életben ez pláne így van. Az elején a sztorinak sajnáltam, most hogy utána kérdeztem már nem annyira. Mondjuk úgy, rémálom lehetett a főnökének lenni....
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Itt már csak a sorozás segíthet... Középsulis tanulmányokat követően 1 éven belül 3 hónap kiképzés vállalása. Csak ezt követően állítanám ki az érrettségit/szakmai bizonyítványt.
Hogy a lázadást elkerüljük 200.000 ft befizetésével kivàlthatod magad békeidőben 5 évre. Az ebből befolyó összeg menne a sorozottak illetményébe.
Így is annyi kiképzendő fiatal lenne amit el se bírna a jelenlegi állomány.