[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 404
113
Ezt valaki pénzért csinálta? :eek:
a csaj a szóróanyagért és gondolom mert jó móka és menő.
a hadnagy meg rendezvényen jelenik meg rengeteg rendezvényen jelen van a honvédség.
pl szeptemberbe faddon lessz egy nagyobb rendezvény amire mi rácsatlakozunk. (lessz heli meg miegymás de a tankok valahogy kimaradtak és nem klapka részről...)

nagyobb városnapokon fesztiválokon mindig jelenvannak minimum a "toborzók". de még falunapozás is van meg sok helyszín. annyi hogy eszköz nem mindig van. de együtműködés a szervezőkkel majd minden esetbe valamilyen színten. a rendőrség jobban jelen van velük kellene még egy kis kooperáció. hasznos lenne a közös munka vagy a nagyobb összehangolás rendezvények terén.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 404
113
egyébként én még ruházati könnyítést is engedélyeznék bizonyos esetekben de ez közvetlen pk döntés kelljen legyen és nem egészen marketingosztály vagy mi .
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 570
21 121
113
a csaj a szóróanyagért és gondolom mert jó móka és menő.
a hadnagy meg rendezvényen jelenik meg rengeteg rendezvényen jelen van a honvédség.
pl szeptemberbe faddon lessz egy nagyobb rendezvény amire mi rácsatlakozunk. (lessz heli meg miegymás de a tankok valahogy kimaradtak és nem klapka részről...)

nagyobb városnapokon fesztiválokon mindig jelenvannak minimum a "toborzók". de még falunapozás is van meg sok helyszín. annyi hogy eszköz nem mindig van. de együtműködés a szervezőkkel majd minden esetbe valamilyen színten. a rendőrség jobban jelen van velük kellene még egy kis kooperáció. hasznos lenne a közös munka vagy a nagyobb összehangolás rendezvények terén.
Nekem szekunder szégyenérzetem volt a videó alatt.
Mókának sem tűnik, menőnek sem.
De ez persze szubjektív.
Persze fiataloknak lehet tetszik, vagy a hülye-picsa szőkenős vicceket kedvelőknek.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 404
113
Nekem szekunder szégyenérzetem volt a videó alatt.
Mókának sem tűnik, menőnek sem.
De ez persze szubjektív.
Persze fiataloknak lehet tetszik, vagy a hülye-picsa szőkenős vicceket kedvelőknek.
a tik tok már csak ilyen jócsaj megnézed. nem pörgeted tovább egyből legalábbis a nemzetközi trendek ezt mutatják. (a legsikeresebb tikktokkerek vagy azokra épülő...) vannak vagányok a katonák között is :) nem csak ez a srác jár ám rendezvényekre. kinyp kb teljes állománya többezer fő. rendezvényekkel egy csomó helyre el lehet jutni akár távoli városba vagy vbalatonra.(sportal is egyébként a segen bellül)
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Nekem szekunder szégyenérzetem volt a videó alatt.
Mókának sem tűnik, menőnek sem.
De ez persze szubjektív.
Persze fiataloknak lehet tetszik, vagy a hülye-picsa szőkenős vicceket kedvelőknek.
Értem:
Army1-20190104102648172.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
9gag-en találtam, meg érdekes is, meg anti-woke is, de elsősorban egy hadkieg téma:
aGEbb4w_700bwp.webp

Érdekes jelenség, ugyanakkor arra hoztam példaként, hogy a nem letudott sorkatonai szolgálat "pénzügyi büntetéssel jutalmazása" nem feltétlenül ördögtől való.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
422
2 147
93
9gag-en találtam, meg érdekes is, meg anti-woke is, de elsősorban egy hadkieg téma:
aGEbb4w_700bwp.webp

Érdekes jelenség, ugyanakkor arra hoztam példaként, hogy a nem letudott sorkatonai szolgálat "pénzügyi büntetéssel jutalmazása" nem feltétlenül ördögtől való.
Javaslom, hogy ezt nyilvánosan ne hirdesd Mo-on, hacsak nem vágysz egy nyilvános lincselésre.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 966
9 151
113
Ilyen kellene idehaza is! Amúgy a svájci hadsereg youtube csatornája nagyon igényes és tele van fasza videókkal! Nem értem ez olyan megugorhatatlan kategória idehaza?! :eek: :confused:
Ez az ugyanaz a svajci hadsereg, amelyiknel a legvedelem es legiero csak H-P es akkor is csak reggel 9 es este 6 kozott mukodik?
Ha igen, akkor lehet, nekik tobb idejuk van ilyesmire...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 441
8 023
113
Érdekes kutatás a németektől?
Támogatja a 18-25 év közötti férfiak részére az általános hadkötelezettseg újbóli bevezetését?

Sztem a háttérben a németek megbánták hogy a sorkatonai szolgálatot valamikor a 2010 es évek elején eltörölték. Pedig voltak javaslatok egy skandináv típusú rendszer felé. Mondjuk a vége felé így is hasonlított hozzá.
Nálunk is ha nem számolják fel gyökerestül hanem hagytak volna egy skandináv/saját igényeiknek formált rendszert akkor is megeshetett volna hogy hozzánk jönnének a rendszert tamulmányozni a szomszédok.....
Na de hát oldaltól függetlenül akkoriban egyik oldal se igazán ált ki érte... hiába volt egy két szonóki támogató beszéd.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Katonás fesztiválprogramok

Toborzó sátorral, katonasportolókkal, airsoft bemutatóval, akadálypályával és szimulátorokkal is találkozhattak a Magyar Honvédség sátránál július 12-15-e között a sukorói EFOTT-on fesztiválozók...
.
Ezeknek a fesztivalos toborzasoknak mennyi a tenyleges haszna, tul az olyan altalanossagokon, hogy kapcsolattartas a tarsadalommal, a fiatalok köreben a Hondvedseg megismertetese, es hasonlok?
Mennyi ujoncot lehet toborozni egy ilyen fesztivalon a helyszinen, vagy kesöbb mennyien jönnek be azzal, hogy lattuk a satrat a makkoshotykai falunapon es annyira megtetszett, hogy itt lennenk alairni?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 404
113
.
Ezeknek a fesztivalos toborzasoknak mennyi a tenyleges haszna, tul az olyan altalanossagokon, hogy kapcsolattartas a tarsadalommal, a fiatalok köreben a Hondvedseg megismertetese, es hasonlok?
Mennyi ujoncot lehet toborozni egy ilyen fesztivalon a helyszinen, vagy kesöbb mennyien jönnek be azzal, hogy lattuk a satrat a makkoshotykai falunapon es annyira megtetszett, hogy itt lennenk alairni?
kisebb falunapokon 1-1 ember általában mindig akad aki korábban tervezgette a sereget de nem jutott el addig a toborzóba.
nagyobb városi rendezvényeken általában kadétok vannak toborozva meg speciális végzettségű emberke is beesik néha
nagyobb rendezvényeken meg főleg a tartalékosok ösztöndíjasok hasonlók.
a legnagyobb gond még mindig az hogy a toborzóbuszik nincsenek felszerelve így nem tudnak a helyszinen szerződést köti vagy legalábbis elindítani a folyamatot egy AVI időpontal és az okmányok bevitelével a rendszerbe.... (mert alap okmányokat már ott fel lehetne venni ha lenne eszköz az erkölcsit meg ráérne késöbb bejuttatni) a legjobb az lenne HA AZ ERKÖLCSIT A HONVÉDSÉG IS KITUDNÁ KÉRNI A DELIKVENS HELYETT MEGBÍZÁSSAL. (szükség esetén)
vagy engedélyezve lenne hogy a késöbbiekben az érdeklődőt háznál keresnék fel (militáns autóval stb pacek megjelenés hogy lássa az utca hogy a kis béla katonának készül...) onnét már nem lenne igazából visszaút a delikvensnek mert az utca elött nem jó beégni pláne falun.

a katonák látványa további bevonzó tényező lenne (sokaknak eszébe sem jut a hadsereg mint munkahely vagy másod állás)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Gondolom a ja a nők. Szerintem csak nekik vezessük be. hamár így többletjogúak a férfiakhoz képest, akkor a kötelességük megvédeni a másodrendű állampolgárokat.
.
.
Bezzeg amikor az abortusz a tarsadalmi kerdes, akkor a nök gyakran nagy szajjal kerik ki, hogy abba senki ferfi ne szoljon bele. Na, ez meg kb ugyanaz csak forditva.