[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
eggyenlőre az állományra sem. ami nagyobb baj főleg a legénység hiányzik a tiszt halgatók létszámát megnövelték az altisztek képzése az acélkockával végülis sinen van ahogy a modulrendszerű altiszt képzés is kezd beindulni tartalékosoknál (ahol lehet különbözetivel hivatásosnak menni)
Most ez a LYNX század felállítása talán ad egy löketet a legénységi állománynak... meglátjuk.

mindenesetre kiképzésre szánt eszközök kis mennyiségbe berendelhetőek lennének amik később a tartalékos rendszernek átadható lenne a komolyabb eszközök beérkezésével. ide tényleg nem kellenének drága és agyonkomplikált eszközök ahogy akár használt eszközök is megfelelnének bizonyos célokra. de legalább megszületne a régen annyit hangoztatott képesség. és rendelkezésre állna kiképzett ember.
Sokaknak közte nekemse tetszik és szimpatikus amit most fogok mondani…itt ebben az országban önkéntes alapon legenysegi allomany soha nem lesz megfelelő létszámban…ennyi.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
Sokaknak közte nekemse tetszik és szimpatikus amit most fogok mondani…itt ebben az országban önkéntes alapon legenysegi allomany soha nem lesz megfelelő létszámban…ennyi.
Biztos van az a fizu amiért lenne! :)

Bruttó havi 1,2 millió forint (átlagban) 37,5 ezer főre 540 milliárd évente. Jövőre 1400 mrd lesz a védelmi költség vetés - elvileg nem lehetetlen kifizetni! Ha már kevesebbet kell költeni új cuccok vásárlására akkor több pénz lesz fizetésre, bár addig is lehetne növelni.
A tavaly bejelentett emelést megeszi az infláció.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Biztos van az a fizu amiért lenne! :)

Bruttó havi 1,2 millió forint (átlagban) 37,5 ezer főre 540 milliárd évente. Jövőre 1400 mrd lesz a védelmi költség vetés - elvileg nem lehetetlen kifizetni! Ha már kevesebbet kell költeni új cuccok vásárlására akkor több pénz lesz fizetésre, bár addig is lehetne növelni.
A tavaly bejelentett emelést megeszi az infláció.
Ez nem így működik ha igy működne én is ormesterkent nettó 700-800kapnek már most
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
Ez nem így működik ha igy működne én is ormesterkent nettó 700-800kapnek már most
Mi akadályozza meg MH-t, hogy a GDP 2%-ából nagyobb arányban költsenek bérekre? Ha akarnák(!) tudnának jobb fizut adni - ez nem prioritás most, így ember sincs.
40% fölött van az új technika vásárlás a védelmi kiadásokon belül, a NATO ajánlás 20% erre tételre.
Most úgy tűnik, hogy a technika prioritás, a humán részt majd utólag próbálják hozzá összeszedni...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
A mai nap legaljasabb címe versenyt a Blikk nyerte!!!
Pedig erős a mezőny,

Először a valóság
Lőgyakorlatra járhatnak a középiskolások

Jövőre katonai ismereteket is tanulhatnak a diákok a középiskolákban, az oktatási tárca ugyanis elfogadta a Honvédelmi Minisztérium erre vonatkozó akkreditációs kérelmét. A képzés keretében nemcsak tantermi órák, hanem gyakorlati foglalkozások - például lőgyakorlat és erdei tájékozódás - is lesznek. A diákok legfeljebb légfegyverrel vagy kispuskával lőhetnek, harcászati fegyvereket nem vehetnek majd a kezükbe.

Az OTF azt ajánlja az érdeklődő iskoláknak, hogy négyéves képzésben oktassák majd a 208 tanórát felölelő katonai ismereteket. A főosztály szerint az oktatásnak a "katonai életforma és terminológia megismerését, a katonai tulajdonságok, szokások kialakítását, a hivatásszeretetre való nevelést" érdemes megcéloznia. A tantárgy oktatása jelentősen hozzájárul az állampolgári ismeretek szélesítéséhez, bővítéséhez is.

Az érintett iskoláknak nem kell majd külön ezzel a tantárggyal foglalkozó tanárt felvenniük. Mező elmondása szerint ugyanis az egyes részeket, vagy akár témaköröket az ehhez közelálló tárgyak tanárai oktathatnák: a tereptan jelentős részét például bevállalhatja a földrajztanár. Vannak persze olyan elemek, amelyek tanítására valószínűleg érdemes lesz külső oktatókat, hivatásos katonákat felkérni. Ilyen lehet például a lőelmélet vagy az alaki rendszergyakorlat oktatása.

A katonai órákat választó diákok számára vélhetően a legizgalmasabbak a gyakorlati foglalkozások lesznek. Mező János példaként hozta: míg a röppályát, a lövéshez kapcsolódó jelenségeket tanteremben is meg lehet tanulni, a célzást, a lövést csak lőgyakorlaton lehet elsajátítani. Az alezredes ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a diákok csak légfegyverrel, a magasabb évfolyamokon kispuskával gyakorlatozhatnak. Harcászati fegyvert, gépkarabélyt semmiképp sem vehetnek a kezükbe. Gyakorlati órán oktatják majd a tereptan egyes elemeit is. A térképismeretet még tanteremben tanulják meg a diákok, lesznek azonban olyan foglalkozások, amikor kiviszik őket terepre, például egy erdőbe, és ott kell megmutatniuk, mennyire tudnak biztosan tájékozódni.



Nah és nézzük a Blikket

Gyerekkatonák? Lőhetnének is a honvédelmi órán részt vevő magyar diákok a tervek szerint
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Mi akadályozza meg MH-t, hogy a GDP 2%-ából nagyobb arányban költsenek bérekre? Ha akarnák(!) tudnának jobb fizut adni - ez nem prioritás most, így ember sincs.
40% fölött van az új technika vásárlás a védelmi kiadásokon belül, a NATO ajánlás 20% erre tételre.
Most úgy tűnik, hogy a technika prioritás, a humán részt majd utólag próbálják hozzá összeszedni...
Hogy magyaráztam el nem csak ezek a költségek vannak h fizu meg gepek fent tartása sok egyéb más laktanyák reszie katonák étkeztetésére is sok megy bár ahhoz képest jó szar a kaja stb stb mint egy kurva nagy ház tartás ahhoz h ilyen szinten meg növeljék a fizut aránytalanul nagy GDP raforditas kene meg akkor már bér feszültség keletkezne a többi szervel ugyebár sokszor ezzel indokoltak hogy nem lesz fizu emelés stb stb de én annyira nem vagyok jó ezek kifejtésében lehet krisz jobban ki tudja ezt fejteni végülis ő van abban a szervezetben én csak abban vagyok ami a pénzt szedi be :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
Hogy magyaráztam el nem csak ezek a költségek vannak h fizu meg gepek fent tartása sok egyéb más laktanyák reszie katonák étkeztetésére is sok megy bár ahhoz képest jó szar a kaja stb stb mint egy kurva nagy ház tartás ahhoz h ilyen szinten meg növeljék a fizut aránytalanul nagy GDP raforditas kene meg akkor már bér feszültség keletkezne a többi szervel ugyebár sokszor ezzel indokoltak hogy nem lesz fizu emelés stb stb de én annyira nem vagyok jó ezek kifejtésében lehet krisz jobban ki tudja ezt fejteni végülis ő van abban a szervezetben én csak abban vagyok ami a pénzt szedi be :rolleyes:
Oké, de így meg marad az emberhiány és lesz egy "hightech fegyvere múzeuma" szervezetünk néhány katonának öltözött "teremőrrel
" és demonstrátorral. Erre meg tényleg nem éri meg költeni.
Akkor inkább mondják ki hogy kisebb honvédséget bír csak el az ország, de az legyen nagyon feltöltve és megfizetve.
Most van egy csomó dandár, ezred, stb. röhejes létszámokkal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
Hogy magyaráztam el nem csak ezek a költségek vannak h fizu meg gepek fent tartása sok egyéb más laktanyák reszie katonák étkeztetésére is sok megy bár ahhoz képest jó szar a kaja stb stb mint egy kurva nagy ház tartás ahhoz h ilyen szinten meg növeljék a fizut aránytalanul nagy GDP raforditas kene meg akkor már bér feszültség keletkezne a többi szervel ugyebár sokszor ezzel indokoltak hogy nem lesz fizu emelés stb stb de én annyira nem vagyok jó ezek kifejtésében lehet krisz jobban ki tudja ezt fejteni végülis ő van abban a szervezetben én csak abban vagyok ami a pénzt szedi be :rolleyes:
:O mi az hogy szar a kaja??? a főt eddig akárhol jó volt (volt egy egy ehető fogás de ez izlés kérdése nem a konyha hibája) minden más simán jószokott lenni a babgulyás pl a legjobb (civilbe sehol nem ettem olyan jót mint bent főznek pedig bulin is főztünk nem 1x fiatal koromba) a fehérzacskós meg fehérzacskós én csokit nemigen eszek ha nagyon kopasz megeszek egy konzervet melegen. énnekem /pill semmi gondom a zacskós csomagokkal. volt idő mikor be bekattant egy egy féle (angolszalonna) de arra hogy a téliszalámi vegyesen legyen paprikás natur és egy héten egy nap minimum/maximum angolszalonna és már nem csak retek paprika uborka majd végig paprika a zöldség hanem szezonjába a paradicsom is jobban bejött is pozitív. lekváros mézes napokat különosen szeretem egyébként hiába nem vagyok oda az édesért... (párizsifélék nem lehetnek a csomagba mert romlékony ) sajt igaz a medvesajt forma melett bejöhetne néha szeletelt formába is az igaz. péksütik is már jók (kedvencem a rétes és a sajtos töpörtyűs pogácsa) a kroaszont is szeretik (nekem túl édes de annak is kell lennie a lekvárosnak)
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Oké, de így meg marad az emberhiány és lesz egy "hightech fegyvere múzeuma" szervezetünk néhány katonának öltözött "teremőrrel
" és demonstrátorral. Erre meg tényleg nem éri meg költeni.
Akkor inkább mondják ki hogy kisebb honvédséget bír csak el az ország, de az legyen nagyon feltöltve és megfizetve.
Most van egy csomó dandár, ezred, stb. röhejes létszámokkal.
Inkább az a röhejes ahogy és hogy elő idéztek ezt mesterségesen gondoljunk csak vissza mind a sereg mind a fegyveres rendvédelmi szervek ugyanazzal küzd nincs fiatal nincs jelentkező miért? Hat elvettek a szolgálati nyugdíjat és 10-13ev alatt be dugulj a rendszer és ezt pontosan tudjuk minden kedvezmény előny oda veszett és szarra dolgozol magad civilben is szarra dolgozol magad meg ott lehet meg többet is ki tapossák az emberből de többet is visz haza itt meg mi? “Majd le csusztatod”
Amíg fent nem csinaljak vissza nem lesz változás 5-10even belül jön a nyugdíj bomba mindenki akitől elvettek a korkedvezményt és közel volt hozza na akkor mondhatjuk azt hogy elérkezett a vég
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
:O mi az hogy szar a kaja??? a főt eddig akárhol jó volt (volt egy egy ehető fogás de ez izlés kérdése nem a konyha hibája) minden más simán jószokott lenni a babgulyás pl a legjobb (civilbe sehol nem ettem olyan jót mint bent főznek pedig bulin is főztünk nem 1x fiatal koromba) a fehérzacskós meg fehérzacskós én csokit nemigen eszek ha nagyon kopasz megeszek egy konzervet melegen. énnekem /pill semmi gondom a zacskós csomagokkal. volt idő mikor be bekattant egy egy féle (angolszalonna) de arra hogy a téliszalámi vegyesen legyen paprikás natur és egy héten egy nap minimum/maximum angolszalonna és már nem csak retek paprika uborka majd végig paprika a zöldség hanem szezonjába a paradicsom is jobban bejött is pozitív. lekváros mézes napokat különosen szeretem egyébként hiába nem vagyok oda az édesért... (párizsifélék nem lehetnek a csomagba mert romlékony ) sajt igaz a medvesajt forma melett bejöhetne néha szeletelt formába is az igaz. péksütik is már jók (kedvencem a rétes és a sajtos töpörtyűs pogácsa) a kroaszont is szeretik (nekem túl édes de annak is kell lennie a lekvárosnak)
Hat nem tudom hogy én vagyok finnyás de párszor ettem már laktanyatokban és volt h a picsam visitott nem sokra rá.de ha ez vigasztal nálunk olyan szar a kaja hogy inkább ki mentem a mekibe és vissza mentem majd a Szakács előtt meg ettem :rolleyes::oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
éhes soha nem maradtam. ha van konyha egy tányér leves mindig jut mindenkinek. ha nincs konyha pirítóskenyér mindig akad mellé valami vaj egész biztos foghagyma is szokott lenni (mert valamikor biztos valaki kajás volt piritosra.) kecsap mustár általába van erőspista szinte mindig van. konzerv egész biztos hogy lessz mindenki táskájába vagy van mert az mindig van.... de melegszendvics sütő mindig akad ha 20 főnél nagyobb a létszám és nem kezdők a srácok gázfőző meg rajszinten 1nek tuti van melegszendonak tök jó az is
Hat nem tudom hogy én vagyok finnyás de párszor ettem már laktanyatokban és volt h a picsam visitott nem sokra rá.de ha ez vigasztal nálunk olyan szar a kaja hogy inkább ki mentem a mekibe és vissza mentem majd a Szakács előtt meg ettem :rolleyes::oops:
ha szar a kaja akkor beszolunk a konyhásoknak azoknak meg ég a feje és másnap más lessz főtétel esetén. mindegy milyen rendfokozat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Inkább az a röhejes ahogy és hogy elő idéztek ezt mesterségesen gondoljunk csak vissza mind a sereg mind a fegyveres rendvédelmi szervek ugyanazzal küzd nincs fiatal nincs jelentkező miért? Hat elvettek a szolgálati nyugdíjat és 10-13ev alatt be dugulj a rendszer és ezt pontosan tudjuk minden kedvezmény előny oda veszett és szarra dolgozol magad civilben is szarra dolgozol magad meg ott lehet meg többet is ki tapossák az emberből de többet is visz haza itt meg mi? “Majd le csusztatod”
Amíg fent nem csinaljak vissza nem lesz változás 5-10even belül jön a nyugdíj bomba mindenki akitől elvettek a korkedvezményt és közel volt hozza na akkor mondhatjuk azt hogy elérkezett a vég
Oké, de így meg marad az emberhiány és lesz egy "hightech fegyvere múzeuma" szervezetünk néhány katonának öltözött "teremőrrel
" és demonstrátorral. Erre meg tényleg nem éri meg költeni.
Akkor inkább mondják ki hogy kisebb honvédséget bír csak el az ország, de az legyen nagyon feltöltve és megfizetve.
Most van egy csomó dandár, ezred, stb. röhejes létszámokkal.
800.000-1.000.000 ember hiányzik az országból, ők nyugaton élnek/dolgoznak. Ez az emberhiány alapja. Amíg munkaerő hiány van az országban nem lesz versenyképes fizetés a fegyveres szerveknél különben mindenki oda menne és nem maradna elég ember az olyan szektorokban amik GDP-t termelnek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
800.000-1.000.000 ember hiányzik az országból, ők nyugaton élnek/dolgoznak. Ez az emberhiány alapja. Amíg munkaerő hiány van az országban nem lesz versenyképes fizetés a fegyveres szerveknél különben mindenki oda menne és nem maradna elég ember az olyan szektorokban amik GDP-t termelnek.
Ezzel az elmélettel egy baj van: korlátos a honvédség létszáma. Tegyük fel hogy az adott végzettségi szinthez itt adják a legjobb fizut és akár 100 ezer ember is itt akarna dolgozni - viszont csak 30-40 ezer hely van! Tehát nem az lesz hogy pl. az összes gyári melós lelép katonának, mert nem veszik fel őket. Egy szerűen jó fizú és jó kondíciók (lakhatási támogatás, értelmes feladatok, korszerű eszközök és infra) annyit jelent hogy van kiből válogatni. Nem kell mindenkit felvenni!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Ezzel az elmélettel egy baj van: korlátos a honvédség létszáma. Tegyük fel hogy az adott végzettségi szinthez itt adják a legjobb fizut és akár 100 ezer ember is itt akarna dolgozni - viszont csak 30-40 ezer hely van! Tehát nem az lesz hogy pl. az összes gyári melós lelép katonának, mert nem veszik fel őket. Egy szerűen jó fizú és jó kondíciók (lakhatási támogatás, értelmes feladatok, korszerű eszközök és infra) annyit jelent hogy van kiből válogatni. Nem kell mindenkit felvenni!
Minden ágazatban munkaerőhiány van. Ha hirtelen feltöltődne 100%-ra az összes fegyveres testület az óriási problémákat okozna.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
Minden ágazatban munkaerőhiány van. Ha hirtelen feltöltődne 100%-ra az összes fegyveres testület az óriási problémákat okozna.
Nem is kell az összeset feltölteni: MH-ról beszélek. Mivel korlátos a létszám az sem igaz, hogy az összes rendőr hirtelen katonának áll.

Ha meg ennyire megoldhatatlan, akkor mondják ki hogy csak 1 vagy 2 dandárra van erőforrás, aztán ne erőletssük az alig létező létszámú alakulatokat!
Lényeg, hogy az az egy vagy két dandár legyen rendesen feltöltve és bevethető!
 
  • Tetszik
Reactions: bel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Nem is kell az összeset feltölteni: MH-ról beszélek. Mivel korlátos a létszám az sem igaz, hogy az összes rendőr hirtelen katonának áll.

Ha meg ennyire megoldhatatlan, akkor mondják ki hogy csak 1 vagy 2 dandárra van erőforrás, aztán ne erőletssük az alig létező létszámú alakulatokat!
Lényeg, hogy az az egy vagy két dandár legyen rendesen feltöltve és bevethető!
Rendőrből is ugyanolyan kevés van mint katonából, a különbség csak annyi, hogy békeidőben mint ami most is van sokkal jobban érződik a rendőrök hiánya...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
Rendőrből is ugyanolyan kevés van mint katonából, a különbség csak annyi, hogy békeidőben mint ami most is van sokkal jobban érződik a rendőrök hiánya...
"Békeidő" van? :D
Mi vagyunk az egyetlen ország a térségben ahol folyamatos renkívüli jogrend van már évek óta...

Érdekes számomra hogy katonaként te is egyfolytában a kifogásokat mondod miért nem lehet jobb, miért nincs és nem is lesz ember a megoldások helyett. Nem is értem akkor mi értelme az egész haderő fejlesztésnek, ha csak egy "modern fegyverek bemutató terme" lesz az egész szervezet!