[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 227
113
Jah, csak mennyiből?
Mennyien jelentkeztek 700k-ért? 400-an? Ebből 200 lett felvéve?
Ha berántasz 10-15.000 sorost, akkor annak mennyi az 50%-a? Na ez a nem mindegy!
És ebből az 50%-ból lesz a később tovább szolgáló!

Arról nem beszéltem még, hogy az önkéntes alapú bevonulásnál az úri passzió elég komolyan beleszól, hogy mennyien maradnak végül a kiképzésre.
Szóval a sorállomány esetén irgalmatlan rossz arány az 50-50%. Mert ugye ott nincs "nem akarom, nem tetszik".
Hogyne lenne nem akarom nem tetszik. o_O
Nem vèletlen nem lèpi meg a politika. Nem a kieső munkaerő miatt.

Hiszen itt úgy esett ki 50 százlèk hogy nem akart kiesni:confused:

Pár hónapja halgattam meg reggel a rádióban, hogy a Balázs röhögve mesèli, hogyan játszotta ki a sorozáson az orvosokat.o_O

De amikor èn voltam soros volt aki eljátszott nem tud olvasni.
Behozta a felesègèt. Az olvasta fel a kèrdèseket. 20perc után hazakületèk.:rolleyes:
Egy csomóan meg hoztak orvosi papírt.

Szóval ha orvosilag 50 százalèk alkalmatlan azok közül akik akarják, mi lessz azok közül akik nem akarják.

De!
Talán ez nem volt teljesen világos tőlem.
Ha a hivatásos/szerződèses/tartalèkos állománynál ez meglessz akkor lehetne továbblèpni.
Nem mondom hogy ne!!! De addig az egèsz csak máz
Szóval szerintem most nincs meg amúgy sem rá semmilyen minimum.
Infrastruktúra/kikèpző/felszerelès.
Szóval sok èrtelme nem lenne, azokkal sem akik bent maradnak egy válogatás után.o_O

Aki tudja írj már meg most mièrt hódmezőn van az alapkikèpzèst?
Szentendre nem csinál már ilyet?
Mert nincs hely?
Nincs felszerelès?
Hódmező nem bízza rájuk?
Esetleg az alkikèpzèsen az újak hazajárhatnak?
8 órás munkarend?

Azt gondolod, hogy egy sorost, aki 24/7-ben bent van kevésbé lehetne kiképezni 6 hónap alatt,
Ez erősen torzít.o_O
Azèrt mert bent vannak az nem azt jelenti, hogy vègig oktatás van. Tudom a bentlèt is csapatèpítő. Egy próba.

Ha be is vezetik, valószínű valami puhított formában.
Mondjuk hazajárás minden hètvègèn.
A debreceni nem tatára vonul hanem Debrecenbe. Stb.

Másrèszt a kikèpzők hivatásos/szerződèses állománynak napi 8 óra a munkaideje.
Persze ezt lehetne 2 műszkba nyomni, de ez règen sem volt így.
Így a napi kb 6-7 óra kèpzès ami nagyjából reális.
Kivève ha gyakorlat van.

Nekünk mindíg kint volt egy havi kikèpzèsi terv a folyosón amikor már szerződèsed voltam.
Ha azt elolvastad volna elismerően csettintesz.;)
Ha láttad volna mi van belőle végrehajtva meg sírsz.:cool:

mint a tartalékost, aki hétvégente 7-8-10 órát tölt bent - évi 20 napban? Mert hogy azt írtad a jelenlegi trartalékos rendszert kellene felszerelni.

Hány ève nincs felszerelve/megválogatv/kikèpezve rendesen a mostani tartalèkos állomány?
Ez nem ment, megy.
De te rövid időn belül egy nagyobb lètszámú állományt vízionálsz.

A tartalèkos állomány mostani formájában(elnèzèst mindenkitől aki az, ès aki kilóg a sorból) inkább fegyveres biztonságiak mint katonák.

Alapból nem vettem volna fel tartalèkosnak aki nem volt katona.
Aki nem volt katona, ès vállalja hogy egy normális bentlakásos alapkikèpzèsen esne át.
Akár az álltalad vízionált 6 hó soros.

Mert így inkább a db-van meg mint a minősèg.
Te(mások) tartalèkos katonákról, sorkatonákról beszèltek.
Pedig ezek inkább töltelèk, mint katonák.o_O


OMLT-be amikor mentek ki amcsi nemzeti gárdisták, akik voltak katonák,legtöbb aktív Sherif, elötte 6 hó összekovácsoláson vettek rèszt.
Nèmet/magyar.
Utánna afgán.
Ha kell, akkor sátrakban, üres csarnokokban elszállásolva, meg ideiglenesen kijelölt lőtereken kiképezve, de el kell indítani! Simán konténeres, meg Toi-toi budival, vizes blokkokkal.
Most vesztetted el a bevonulni akarók felèt.:D

Te így laktál soroskènt.o_O


Ideiglenesen kijelölt lőtereken??:eek:
Minek?
30k-n belül tudok 4 lőteret ami aktív.
és megtanítjuk őket kiválóra lőni, a

Ne viccelj.
Ahhoz kell lőszer. Fegyver. Tènyleges lőkikèpző.
Nem örmester úr, pasztázott lőtávolság azt mehet.

Szóval elötte az aktív állomány tanuljon meg kivállóan lőni!!!
Miről beszèlsz??

Elhiszed, hogy nem attól lesz valaki jól kiképzett tartalékos katona, hogy van-e Oakley szemüvege, lövészkesztyűje, meg kevlár sisakja
Nem mondod.:eek: Köszi ezt nem tudtam.

Nem ettől lessz. De ezzel megnyomod a teljesítmènyèt.
Ès a morálját. Ami egy ilyen kikèpzès fontos de nem kèzzelfogható rèsze. Èvek múlva is.
Az lobog most a kicsi szívedben.;)

Ha csak annyit elérünk, hogy a bent töltött 6 hónap alatt fizikailag felhozzuk a bevonultakat arra a fizikai szinvonalra, amit egy hivatásostól megkövetelünk
Mièrt?
Te most ugyanolyan fizikai szinten vagy mint soros korodban?

Mit követelünk meg?
Az első félévben talán semmit.o_O

Tartalèkostól mièrt nem ezt várjuk?

Hány embernek van beírva pacsira?

De én nem nézem le annyira a jelenlegi hivatásos állományt, hogy 1 év alatt ne tudna felkészülni a tömeges bevonulásra
???

Ilyet hol írtam?

Azt írtam nincs felszerelès/infrastruktúra/kikèpző!

Nincs! Nem az hogy aki van az nem alkalmas.(bár)

Csak míg èn múlt hèten is beszèlgettem a dolgokról aktív katonával, addig te max itt beszèlsz velük.
Vagy toborzósátorban.


Mennyire alkalmas az az állomany èrtelmes kimèpzèsre, akik 2 hèt határra, vagy gyakorlatra is nyögvenyelősen mennek le.o_O

Vagy azok akik èvek óta le akarnak szerelni de nem engedik őket, így magasból beleszarnak.

Ha ennyire nem képes, akkor miért gondoljuk, hogy a hivatásos állomány "majd ha már benne vagyunk a lében" majd az éles háborúban le tudná vezényelni ennél egy sokkal durvább tempójú felszerelést?
NATO tagok vagyunk mèg?

Szerinted mennyi pénz ment el az idei marketing évre? Mert szerintem nagyon sok. Tegyük fel, hogy ezt a pénzt az első bevonuló 5000 sorosra költöttük volna. Szerintem akkor is több lenne a továbbszolgáló, mint a jelenlegi kampány 200 fője.
Nem tudom mennyi.
OFF
Szerinted mennyi ment NER-es zsebbe?
Amikor egyszer azt kèrdezted mièrt vagyok ennyire felháborodva a lombkoronasètányon akkor az ilyenekre gondoltam
ON

Szóval az az agyhalott aki sopront szètplakátolta 700 ezres fizuval, ne ő nem is olyan agyhalott.:rolleyes:
A karácsonyi bónusza jön majd rendesen.

Mindenhová kiplakátolni hogy ennyit a kezdő bèr, minimum toborzási öngól.
Hiszen aki bemegy egy irodába ès azt mondják neki, feleennyi, az legtöbbször sarkon fordul.

De!
Lessz ez mèg ígyse.:D

Másik topickban azt olvastam Tata tüzèrek legközelebb.

Èn úgy hallottam(szigorúan dohányzói pletyi) győr, aztán Tata.

Ha így lessz javaslom olvasd át hová mennyi embert írtál lètszámnak.
Had ne írjam le melyiket mennyivel oszd el.
Sokszor egèsz szám ès nem 2.
:(
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 227
113
Hat hónap alatt kegyetlen sokat tudsz fizikailag fejleszteni egy emberen, már a régi12 hetes alapkiképzés (ami szeirntem optimális) végére klasszisokkal lehet javítani az állóképességen, de a mostani 8 hetes is sokat dob rajt.
Igen de nem arról beszèlünk, hogy akkor ott kell az erönlèt.

Leszerelès után ha nem olyan munkát vègzel pár hónapra rá, megint ugyan ott vagy mint elötte.

Szóval 2 èv múlva baj van behívnak, baszhatod ha elötte volt egy valljuk be alap erönlèted.


Hiszen a semmiből könnyebb nagyot fejlődni, mint a valamiből.

6 perces kilómèterekről gyorsabban fejlődsz 5 percesre.
Mint 5 percesről 4:30 ra.
Így tovább.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Ez erősen torzít.o_O
Azèrt mert bent vannak az nem azt jelenti, hogy vègig oktatás van. Tudom a bentlèt is csapatèpítő. Egy próba.

Ha be is vezetik, valószínű valami puhított formában.
Mondjuk hazajárás minden hètvègèn.
A debreceni nem tatára vonul hanem Debrecenbe. Stb.

Másrèszt a kikèpzők hivatásos/szerződèses állománynak napi 8 óra a munkaideje.
Persze ezt lehetne 2 műszkba nyomni, de ez règen sem volt így.
Így a napi kb 6-7 óra kèpzès ami nagyjából reális.
Kivève ha gyakorlat van.

Nekünk mindíg kint volt egy havi kikèpzèsi terv a folyosón amikor már szerződèsed voltam.
Ha azt elolvastad volna elismerően csettintesz.;)
Ha láttad volna mi van belőle végrehajtva meg sírsz.:cool:
Semmiképp! Csak úgy lehet, hogy alapkiképzési időszak 10-12 óra aktív foglalkozás. Századonként 6 altiszt. 2 fős leosztásban 12 órázva.
2 reggeles (5-17h), 2 délutános (10-22h), átfedéssel. 2 pihen.
Hogyne lenne nem akarom nem tetszik.
Ezt a kellően szigorú törvényi szabályozással meg lehet oldani.
Nem vèletlen nem lèpi meg a politika. Nem a kieső munkaerő miatt.

Hiszen itt úgy esett ki 50 százlèk hogy nem akart kiesni:confused:

Pár hónapja halgattam meg reggel a rádióban, hogy a Balázs röhögve mesèli, hogyan játszotta ki a sorozáson az orvosokat.o_O

De amikor èn voltam soros volt aki eljátszott nem tud olvasni.
Behozta a felesègèt. Az olvasta fel a kèrdèseket. 20perc után hazakületèk.:rolleyes:
Egy csomóan meg hoztak orvosi papírt.

Szóval ha orvosilag 50 százalèk alkalmatlan azok közül akik akarják, mi lessz azok közül akik nem akarják.
Ez megint azon múlik, hogy milyen orvosi igazolást fogadnak el.
Mert ugye állítólag Lakodalmas Lajos bentlakó is állítólag alkalamatlan a bentlétre, aztán az szakorvosok azért elég jól ki tudják szűrni a szimulánsokat.
Csakhát annak idején mindenkinek az volt a célja, hogy ne vonuljon be a delikvens. Most meg azért csinálnánk meg ezt az egészet, hogy minél többen bevonuljanak.
Ez erősen torzít.o_O
Azèrt mert bent vannak az nem azt jelenti, hogy vègig oktatás van. Tudom a bentlèt is csapatèpítő. Egy próba.

Ha be is vezetik, valószínű valami puhított formában.
Mondjuk hazajárás minden hètvègèn.
A debreceni nem tatára vonul hanem Debrecenbe. Stb.

Másrèszt a kikèpzők hivatásos/szerződèses állománynak napi 8 óra a munkaideje.
Persze ezt lehetne 2 műszkba nyomni, de ez règen sem volt így.
Így a napi kb 6-7 óra kèpzès ami nagyjából reális.
Kivève ha gyakorlat van.
Erre annyit szeretnék írni, hogy a finneknél összesen 1 hónap a terepen kitelepült gyakorlat (tehát nem egyvégtében!). Ebből minimum 1 hét a téli sátorban kintalvós, túlélős.
Ez kötelező. Direkt emiatt úgy csinálják a turnusokat, hogy ezt mindkét bevonulási időszakban meg tudják csinálni.
Nekünk mindíg kint volt egy havi kikèpzèsi terv a folyosón amikor már szerződèsed voltam.
Ha azt elolvastad volna elismerően csettintesz.;)
Ha láttad volna mi van belőle végrehajtva meg sírsz.:cool:
Akkor nem az volt, a cél, hogy magas legyen a kiképzési szint, hanem hogy meglegyen a létszám minimális ráfordítással.
Hány ève nincs felszerelve/megválogatv/kikèpezve rendesen a mostani tartalèkos állomány?
Ez nem ment, megy.
De te rövid időn belül egy nagyobb lètszámú állományt vízionálsz.
Az 1 év egyáltalán nem rövid idő!
Mert így inkább a db-van meg mint a minősèg.
Te(mások) tartalèkos katonákról, sorkatonákról beszèltek.
Pedig ezek inkább töltelèk, mint katonák.o_O
Egyetértek!
Most vesztetted el a bevonulni akarók felèt.:D

Te így laktál soroskènt.o_O
A lényeg, hogy a soratonai szolgálat nem arról szól, hogy mi kényelmes a katonának. Ha így kellett volna laknom sorosként, akkor megoldottam volna.
Ideiglenesen kijelölt lőtereken??:eek:
Minek?
30k-n belül tudok 4 lőteret ami aktív.
Ezt csak opcióként írtam. De ne legyen már az a sorkatonai szolgálat visszahozása ellen az egyik érv, hogy nincs infrastruktúra. Hogy pl. nincsenek lőterek.
Ne viccelj.
Ahhoz kell lőszer. Fegyver. Tènyleges lőkikèpző.
Nem örmester úr, pasztázott lőtávolság azt mehet.
Ehhez kell az 1 év.

Szóval elötte az aktív állomány tanuljon meg kivállóan lőni!!!
Miről beszèlsz??

Mièrt?
Te most ugyanolyan fizikai szinten vagy mint soros korodban?

Mit követelünk meg?
Az első félévben talán semmit.o_O

Tartalèkostól mièrt nem ezt várjuk?

Hány embernek van beírva pacsira?
Most csak arról van szó, hogy a létszámkereteket minél jobban kitöltsék. Akkor a létszámmal lenne a legkisebb gond.
???

Ilyet hol írtam?

Azt írtam nincs felszerelès/infrastruktúra/kikèpző!

Nincs! Nem az hogy aki van az nem alkalmas.(bár)

Csak míg èn múlt hèten is beszèlgettem a dolgokról aktív katonával, addig te max itt beszèlsz velük.
Vagy toborzósátorban.


Mennyire alkalmas az az állomany èrtelmes kimèpzèsre, akik 2 hèt határra, vagy gyakorlatra is nyögvenyelősen mennek le.o_O

Vagy azok akik èvek óta le akarnak szerelni de nem engedik őket, így magasból beleszarnak.
Na látod, nem a Hódmezői Lynx zászlóaljak feltöltésére kellene a 700-es fizukat ellövöldözni, hanem 900-ért magasan motivált képzett kiképzőket toborozni. Abból elég lenne 100 is! A kiképző az erősokszorozó hatású.
NATO tagok vagyunk mèg?
Ja csak a 27 ezres haderő a beérkező első NATO csapatokig sem fog kitarartani.
Nem tudom mennyi.
OFF
Szerinted mennyi ment NER-es zsebbe?
Amikor egyszer azt kèrdezted mièrt vagyok ennyire felháborodva a lombkoronasètányon akkor az ilyenekre gondoltam
ON
Pedig szerintem az sokkal nagyobb baj, hogy rossz célra NER-eznek el forrásokat, mint ha jó célból.
Ugye mennyivel jobban hangzana, ha ugyan azt a pénzt laktanyára, akadálypályára, vagy sport ruházatra NERezzük el, minthogy PR rendezvények megszervezésére, meg toborzókampányokra, molinókra, Google meg Facebook kampányokra.
Igen de nem arról beszèlünk, hogy akkor ott kell az erönlèt.

Leszerelès után ha nem olyan munkát vègzel pár hónapra rá, megint ugyan ott vagy mint elötte.

Szóval 2 èv múlva baj van behívnak, baszhatod ha elötte volt egy valljuk be alap erönlèted.


Hiszen a semmiből könnyebb nagyot fejlődni, mint a valamiből.

6 perces kilómèterekről gyorsabban fejlődsz 5 percesre.
Mint 5 percesről 4:30 ra.
Így tovább.
Ha egyszer összeraksz egy keretet, és tudod, hogy mik a határaid (ezek megkereséséről szól a kiképzés) akkor onnantól sokkal magabiztosabban és gyorsabban tudod visszaépíteni magad, mert tudod, hogy egyszer már képes voltál rá.
És emiatt a fizikai szinteknél nem a minimumra kell törekedni, hanem arra, hogy ha 40 évesen elő kell szedni a képességeket, akkor is elfogadhatóan teljesíts. Tehát, ha 20 évesen le tudsz nyomni egyben 70 fekvőtámaszt, és netalántán 40 évesen már csak 40 megy akkor is megvan a jelenlegi követelmény szint.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Az IDF mozgósítása se megy sokkal-sokkal olajozottabban, mint az oroszoké . Hiány van náluk is sok mindenben, hogy felszereljék a mozgósított állományt.
Nem lenne ez másképp sehol, szerintem. Izraelnek legalább van mit mozgósítani, nem úgy, mint sok európai országnak.

Mi is "megcsillantottuk" tudásunkat és képességeinket a még mindig nem teljesült "pikk-pakk 4.000(+) határvadász" tuti-ígéret szánalmasan alacsony, kozmetikázott számaival,bőven a megígért határidőn túl! :(
A Valóság: 10 milliós országként nem tudunk összeszedni 4.000 betanított munkás szintű állományt! Nem lebecsültem Őket, hanem a feladat "nehézségét" próbáltam érzékeltetni: NULLA körüli nehézségű kiemeltnek "vetített" feladat, alig eredménnyel! Ez kb. a "...nyuszi és a k@kk@ntása a fűben" hivatalos reagálással leírható kormányzati reagálás a VALÓS munka elvégzése helyett"!
Ez lett a sok kétharmad eredménye! Szánalmas! A társadalmi félre-nézés is, amire "rá-is-segít" kormányzati kommunikáció!
Szeretnék valós sikereknek örülni végre!!!
:hadonaszos:


Várom!!! ...régóta!!!



.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 904
77 055
113
Számítunk a nyugállományú hazafiakra is - „Olyan hadsereget szeretnénk építeni, amelyet az egész ország magáénak érez”...

Nekünk azonban különösen fontos, hogy Kaposvár védelmi ipari központtá is vált az elmúlt időszakban. Kaposvár 1859 óta katonaváros, a legendás 44-es gyalogezred katonáira mindenki emlékszik, de az ellátóezred neve is szorosan kapcsolódik a városhoz” – tájékoztatta a hallgatóságot dr. Czermann János, a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége (BEOSZ) által szervezett fórumon, az MH Lahner György 2. Ellátóezred objektumában.

„Azon dolgozunk, hogy minél több olyan jogosultságot, kedvezményt biztosítsunk a nyugállományú katonák és honvédségi nyugdíjasok számára, amely megilleti az aktív állomány tagjait is. A nyugállományúakat széleskörű kedvezményrendszer illeti meg, amelyet immár hatvanöt partner biztosít” – ismertette a szakpolitikus.

Dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke részletes tájékoztató előadásában elmondta: Kaposváron született és nőtt fel, édesapja katonapályáját követte, így nagyon fontos számára a térség magyar haderőben betöltött szerepe.


 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 227
113
Semmiképp! Csak úgy lehet, hogy alapkiképzési időszak 10-12 óra aktív foglalkozás. Századonként 6 altiszt. 2 fős leosztásban 12 órázva.
2 reggeles (5-17h), 2 délutános (10-22h), átfedéssel. 2 pihen.
Utóbbi pár èvben többször szembesültem ifjú munkavállalókkal akik napi 4-5 órát sem tudták dolgozni, tisztes bèrezèsèrt. :(
Erre annyit szeretnék írni, hogy a finneknél összesen 1 hónap a terepen kitelepült gyakorlat (tehát nem egyvégtében!). Ebből minimum 1 hét a téli sátorban kintalvós, túlélős.
Ez kötelező. Direkt emiatt úgy csinálják a turnusokat, hogy ezt mindkét bevonulási időszakban meg tudják csinálni.
Mármint alapkikèpzèsen?

Akkor nem az volt, a cél, hogy magas legyen a kiképzési szint, hanem hogy meglegyen a létszám minimális ráfordítással.
A cèl az volt, ha jön valami elöljáró,eladják magukat.
Nem mintha azok nem lettek volna tisztában a viszonyokkal.

Ehhez kell az 1 év.
20 èv alatt egy gpu-s kèpzès is nehezère esett a seregnek a tartalèkosoknál.o_O
Na látod, nem a Hódmezői Lynx zászlóaljak feltöltésére kellene a 700-es fizukat ellövöldözni, hanem 900-ért magasan motivált képzett kiképzőket toborozni. Abból elég lenne 100 is! A kiképző az erősokszorozó hatású.

Random emlegetni a fizut párszáz embernek, faszság.
Főleg a nullkilómètereseknek.

Ebből a költsègvetèsből, lehetne mindenkinek normál fizetèse.

De azt majd meglátjuk.

Ja csak a 27 ezres haderő a beérkező első NATO csapatokig sem fog kitarartani.
A NATO ilyen szinten elrettentès is.

Nem gondolom hogy nálunk a mozgósítás gyorsabban menne, mint egyes NATO gyorsreagáló erők beèrkezèse.

Pedig szerintem az sokkal nagyobb baj, hogy rossz célra NER-eznek el forrásokat, mint ha jó célból.
Ugye mennyivel jobban hangzana, ha ugyan azt a pénzt laktanyára, akadálypályára, vagy sport ruházatra NERezzük el, minthogy PR rendezvények megszervezésére, meg toborzókampányokra, molinókra, Google meg Facebook kampányok
:D:D:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Mármint alapkikèpzèsen?
Neeem! :cool:
6-9 hónap náluk a sorkatonai szolgálat. A lényeg, hogy minden sorkatona legalább 1 hétre olyan körülmények közé kell kerüljön, amilyet akkor fog tapasztalni, ha téli háborúban rántják be. Ezalatt megtanítják nekik az ilyen körülmények közötti túlélést, és a harc nehézségeit.
Nem gondolom hogy nálunk a mozgósítás gyorsabban menne, mint egyes NATO gyorsreagáló erők beèrkezèse.
Ha azt a rendszert alkalmaznánk, amit a tartalékos rendszerre írtam, akkor azért nem lenne olyan nagyon lehetetlenség, hogy mondjuk 1-2 napon belül készen legyen a harckész zászlóalj minden megyében. A hivatásos századok gyakorlatilag azonnal is.
A felszerelés a telephelyen van. Mindenki azzal gyakorol, amit mozgósításkor fel kell vennie. Nem akkor kell a kiosztáson gondolkodni a központi raltárakból. A vezerkarnak csak a zászlóalj felhasználásán kell gondolkodnia, és nem egy központi rendszerből a sürgősségi bevonulást szerveznie. Majd az eltérő kiképzési szintű tartalékos alegységekkel sakkozni, hogy akkor az egyik vagy másik hol fog tudni jól teljesíteni. A teljesítményt felelőssége, valamint a felszerelés elérhetősége (logisztikája) a zászlóalj feladata lehetne.
És ebbe a rendszerbe simán bele lehetne illeszteni egy sorkatonai szolgálatot is. Az alapkiképzésen mindenki ott esne át.
Hogy később megy vissza civilbe, csatlakozik a tartalékosként valamelyik alakulathoz, vagy elmegy hivatásosnak, az már a delikvensen múlik.
És ez egy sokkal rugalmasabb rendszer is lehetne.
A tartalékos katona ugyan azt a pénzt kaphatná, mint amit a hivatásos kap, csak persze időarányosan. Cserébe ugyan azoknak az alapkövetelményeknek kellene megfelelniük. És legalább 2 éves intervallumban mindenkinek át kell esnie az alap követelményekhez szükséges kiképzésen. (lövészetek, EÜ frissítés, harcászat, stb.)
Ez lehetne egy valódi életpálya modell.
Ha valakinek az élethelyzete úgy hozza (pl.: gyerekvállalás, szülőápolás, költözködés, lakásfelújítás), hogy neki nem megfelelő a hivatásos, teljes állású katonaság, ettől még nem kellene elveszítenie őt a rendszernek. Szerintem most is nagyon sok olyan katona lenne, akinek ilyen olyan okokból a farka tele van a seregből. Ezeket az embereket a rendszer a leszerelés után örökre elveszíti. (tudnék ilyet saját ismertségi körből is! :()
Holott kiképzett tapasztalattal rendelkező emberek.
Jelenleg, ha elmegy valaki tartalékosnak, akkor egy teljesen másik rendszerbe kerül. Ebben a rendszerben meg ugyan abba a laktanyába járhatna, csak ritkábban.
Lenne 19 megye minimum 19 zászlóaljjal. A századok száma lehetne rugalmas is, de minimum 2 századnak hivatásosnak kellene legyen.
Ez azt jelenti, hogy ez 38 hivatásos század és minimum (!) 19 tartalékos század állna rendelkezésre.
Ezt persze nem lehetne azonnal aktiválni mind a 19 megyében. De fokozatosan a mostani bázison simán ki lehetne alakítani. De itt is az alap az lenne, hogy a sorkatonai szolgálatot el kell indítani, minimum 2 kiképző bázissal, hogy elkezdje kitermelni az alap szinten kiképzett emberanyagot, amelyikkel el lehet kezdeni tölteni a fenti rendszert.
És ha azonos a követelmény rendszer, azonos alapkiképzéssel, akkor ez a rendszer egyszerűen skálázható lenne. A folyamatos bővítés is sokkal egyszerűbb egy ehhez hasonló decentralizált rendszerben.
Ez tulajdonképpen egy Honvédségi zászlóalj franchise rendszer lenne.
Olyan bővítési ütemmel, amit a költségvetés enged.

De tudnám még fokozni! :cool:
Mit szólnál mondjuk a magántőke bevonásáról a honvédelembe?
A TAO és szponzorációs pénzeket ugyan úgy be lehetne ide is csatornázni.
Minden zászlóalj saját kasszával rendelkezhetne. A lokálpatrióta cégek meg megjelenhetnének az alakulat rendezvényein hirdetőként - cserében. Családi nap, sportrendezvény, de akár az éves fizikai tesztből is simán lehetne egy dzsemborit rendezni. Anya, meg a "lárvák", meg természetesen a fátyolos szemű ösztrogéntúltengéses barátnők ott szurkolhatnának a cooper teszt közben a sportpálya mellett. :D

Ok, egy elborult majom vagyok, de valahogy közelebb kell hozni a társadalmat a Honvédséghez. Hja meg pénz is kell a honvédelemhez. SOK PÉNZ!
Nyilván a támogatói pénzekből nem extra Lynxet kell venni, de mondjuk az alakulat parancsnokára rá lehetne bízni a központi költségvetéstől független pénzügyi keretet is, hogy eldöntse, hogy a felkészültség fokozására inkább rendel még extra lőszert, vagy esetleg új kondigépeket vesz az alakulatnak, vagy kipattintja a 10 éve felújítandó mellékhelységet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 227
113
Neeem! :cool:
6-9 hónap náluk a sorkatonai szolgálat. A lényeg, hogy minden sorkatona legalább 1 hétre olyan körülmények közé kell kerüljön, amilyet akkor fog tapasztalni, ha téli háborúban rántják be. Ezalatt megtanítják nekik az ilyen körülmények közötti túlélést, és a harc nehézségeit.
Nem tanítják meg!:eek:

Ahogy írod, megtapsztalják, de nem tanulják meg!!

Kb semmit nem tanulsz meg 1 hèt alatt. Semmilyen "szakmában".

A felszerelés a telephelyen van. Mindenki azzal gyakorol, amit mozgósításkor fel kell vennie. Nem akkor kell a kiosztáson gondolkodni a központi raltárakból.
Nem mondom hogy nem lehet.

De gkügyal alkalmával, csak a lőszerfelvètel, pár darab btr-hez nem 2 perc.(órák) Tapasztalat.

Azzal feltölteni a btr-t elèg macera.

Feltöltött gèpekkel várni meg más kèrdès.
Az is elkèpzelhető.
De azzal meg gyakorlatozni nem nagyon lehet.

Mindenki azzal gyakorol, amit mozgósításkor fel kell vennie. Nem akkor kell a kiosztáson gondolkodni a központi raltárakból.
Ez megint jóval bonyolultabb, mint itt leírod.

Itt minden gèphez adott szemèlyzet tartozik.

Akkor + gèp kell a gyakorláshoz.

Vagy mindenkinek adott gèp, felszerelès, ami még nincs.
Nem is lessz 1 èv alatt.

10 alatt sem. o_O Nem hogy sorosok közt. Ht/szerződèses szinten sem.




A többire talán holnap.

Off
De a tao megint nem arról szól amit leírsz.
Hanem ugye tudod te is.
On.


Nem sèrtèskènt!! Eskü.

Ma hallottam egy kifejezèst.

Toxikus optimista!

Na ez vagy te.:rolleyes::D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Nem tanítják meg!:eek:

Ahogy írod, megtapsztalják, de nem tanulják meg!!

Kb semmit nem tanulsz meg 1 hèt alatt. Semmilyen "szakmában".
Értem.
Nem mondom hogy nem lehet.

De gkügyal alkalmával, csak a lőszerfelvètel, pár darab btr-hez nem 2 perc.(órák) Tapasztalat.

Azzal feltölteni a btr-t elèg macera.

Feltöltött gèpekkel várni meg más kèrdès.
Az is elkèpzelhető.
De azzal meg gyakorlatozni nem nagyon lehet.

Ez megint jóval bonyolultabb, mint itt leírod.

Itt minden gèphez adott szemèlyzet tartozik.

Akkor + gèp kell a gyakorláshoz.

Vagy mindenkinek adott gèp, felszerelès, ami még nincs.
Nem is lessz 1 èv alatt.

10 alatt sem. o_O Nem hogy sorosok közt. Ht/szerződèses szinten sem.
Ezt nem annyira értettem, mert ugyan arra a mondatomra reagáltál.
Hogy jön ide a BTR? Egy területvédelmi tartalékos felszereléséből és kiképzéséből indulj ki!
Off
De a tao megint nem arról szól amit leírsz.
Hanem ugye tudod te is.
On.
Segíts légyszi!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 227
113
Értem.



Ezt nem annyira értettem, mert ugyan arra a mondatomra reagáltál.
Hogy jön ide a BTR? Egy területvédelmi tartalékos felszereléséből és kiképzéséből indulj ki!

Segíts légyszi!
Nem èrtded ha egy propicikkből azt szűröd le, hogy 1 hèt alatt ezek sarkörspecialisták lesznek. :rolleyes:
Milyen stabil alapokat kapnak ezzel?
Semmilyet.

Mi 1 hètig ereszkedtünk.

Beülőkötès.
Nyolcas.
Lejönni a falról.
Kb 3-4 egyszerű dolog.
De 1 èv múlva a banda nagy rèsze nem tudta megkötni a beülőt.
Sőt volt aki kb akkor sem.
Ne vitatkoztunk már azon, hogy 1 hèt kb semmire sem elèg.


Ja azt hittem adunk nekik járművet, mindent.
De akkor csak kb szemèlyi felszerelès. Ok.

Off
A tao is csak a pènzlopás egy formája.
Gondolom te sem hiszed, hogy ez főleg a sportolókra van elköltve.
Ha igen akkor elèg szarul.
On
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
706
1 952
93
Ma valahol a világban quadoztunk, és egy csapat, illetve a nap folyamán két csapat Honvéddel is találkoztunk a vadon mélyély. Szó szerint elég mélyen. Mindkét esetben volt pár ökölpacsi és kedves, kihangsúlyozom tényleg kedves üdvözlés és, búcsúzás! Vidámak, jó fejek voltak! Sok volt a lány.... ;) A linkelt videón picit láthatóak. Innen is üdvözöljük őket! Jó, hogy van ilyen is!!!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 137
124 754
113
Ma valahol a világban quadoztunk, és egy csapat, illetve a nap folyamán két csapat Honvéddel is találkoztunk a vadon mélyély. Szó szerint elég mélyen. Mindkét esetben volt pár ökölpacsi és kedves, kihangsúlyozom tényleg kedves üdvözlés és, búcsúzás! Vidámak, jó fejek voltak! Sok volt a lány.... ;) A linkelt videón picit láthatóak. Innen is üdvözöljük őket! Jó, hogy van ilyen is!!!
Az 54-es kihívás nevezetű teljesítménytúra volt péntek-szombaton Veszprém-Nagyvázsony környékén. Arra botlottatok beléjük?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses