[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 327
39 069
113
Olvassátok már el porky életrajzát plíz.
Egyébként 172 az IQ-ja a csávónak és az ellenfelei miatt kényszerült erre az innovátor pályára.
Elhiszem, hogy okos ez az innovátor-generális, de HM élén eléggé kötött pályán tudna csak mozogni.
Lehet, hogy 50 jegyű számokból fejből köbgyököt von meg pusztán gyalogokkal lenyomná Orbánt meg Varga Misit sakkban, de ha ők nem adnak neki pénzt akkor minden marad így.
Annyi előnye lenne az eléggé fogalmatlan Bobóval szemben, hogy legalább tudná mit kellene tenni, mi fontos, mi nem (pl. az átnevezgetés pont nem az!), de pénz és felhatalmazás nélkül nem sokra menne ő sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Olvassátok már el porky életrajzát plíz.
Egyébként 172 az IQ-ja a csávónak és az ellenfelei miatt kényszerült erre az innovátor pályára.
Mondtam én már itt is, hogy nincs vele komoly előitéletem, de engem rohadtul idegesít az eddigi előadásai alapján - amit láttam. Ha magasabb posztra kerül és beválik, akkor én annak csak örülök.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 137
124 754
113
Mondtam én már itt is, hogy nincs vele komoly előitéletem, de engem rohadtul idegesít az eddigi előadásai alapján - amit láttam. Ha magasabb posztra kerül és beválik, akkor én annak csak örülök.
Az egy szelete a tevèkenységének túrtak már össze pár érdekes dolgot de annak se nyilvànos a nagyja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Az egy szelete a tevèkenységének túrtak már össze pár érdekes dolgot de annak se nyilvànos a nagyja.
Ebben neki mekkora szerepe volt? Nem provokatíve kérdezem, de tényleg érdekel.
Úgy értem, hogy ő brainstormingol, hogy mit kéne fejleszteni, vagy az asztalára tesznek 99 égbekiálltó marhaságot, meg 9 használható dolgot, meg 1 áttörésnek megfelelő cuccot, és ő kiválogatta, beállt mögé, és végigvitte a projektet?
Különben én az ilyen kisérleti programok titokban tartásának nagy híve vagyok. Amiből van értelme pénzt csinálni, azt nyomjuk, de ha meghatározó fejlesztéseink vannak a háttérben, akkor azt csak titkoljuk!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 327
39 069
113
Ebben neki mekkora szerepe volt? Nem provokatíve kérdezem, de tényleg érdekel.
Úgy értem, hogy ő brainstormingol, hogy mit kéne fejleszteni, vagy az asztalára tesznek 99 égbekiálltó marhaságot, meg 9 használható dolgot, meg 1 áttörésnek megfelelő cuccot, és ő kiválogatta, beállt mögé, és végigvitte a projektet?
Különben én az ilyen kisérleti programok titokban tartásának nagy híve vagyok. Amiből van értelme pénzt csinálni, azt nyomjuk, de ha meghatározó fejlesztéseink vannak a háttérben, akkor azt csak titkoljuk!
Ha jól értem Porky vezeti a "magyar DARPA-t". :)
Leginkább az vele a gond hogy totál scifi dolgokról beszél, miközben nagyon alapvető dolgok hiányoznak.
Meg jó lenne ha néhány kézzel fogható, legalább "technology demonstrator" (TRL 5) szintű produkciót bemutatna. Pl. "gránát dobáló drón - 2 év múlva gyártjuk", "mágánessel bármilyen harcjárműre felrakható drón zavaró - 1 év múlva gyártásra kész"
Ehelyett a távoli jövőbe réved és "bázzwördöket" lövöldöz, amik eléggé szürreálisnak hatnak egy olyan Honvédség esetében, ahol se ember, se "gatya" és 23 korszerű lövegünk van, miközben minden elemzés szerint ez okozza a veszteségek 70-80%-át a szomszédban.
Csapatlégvédelem totál nulla, bármikor megeszik a drónok a komplett Honvédséget 1-2 hét alatt.
Erre jön Porkoláb pár napja, hogy itt bizony Extended Reality kell! :D

Inkább olyat kellene kutatni amire valóban égető igény van és belátható időn belül (2-3 év) késztermék lesz!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 866
5 732
113
Hát van egy jó könyve is. Ajànlom.
Ezeket az innovációs marhaságait én sem komàlom. De ezt a feladatot kapta, hogy túrjon ki olyan hazai startupokat amiket hosszú tàvon be lehet építeni a hadiiparba.

Ezt csinàlja is, viszont a prioritás itt is el van tolva a hosszú tàv felé és èn ezt savallom.
Ma elolvastam a CV-jét és meghallgattam több vele készített interjút is.
Ez úton megkövetem az elhamarkodott és téves előítéletem miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and krisss

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 045
2 986
113
Ha jól értem Porky vezeti a "magyar DARPA-t". :)
Leginkább az vele a gond hogy totál scifi dolgokról beszél, miközben nagyon alapvető dolgok hiányoznak.
Meg jó lenne ha néhány kézzel fogható, legalább "technology demonstrator" (TRL 5) szintű produkciót bemutatna. Pl. "gránát dobáló drón - 2 év múlva gyártjuk", "mágánessel bármilyen harcjárműre felrakható drón zavaró - 1 év múlva gyártásra kész"
Ehelyett a távoli jövőbe réved és "bázzwördöket" lövöldöz, amik eléggé szürreálisnak hatnak egy olyan Honvédség esetében, ahol se ember, se "gatya" és 23 korszerű lövegünk van, miközben minden elemzés szerint ez okozza a veszteségek 70-80%-át a szomszédban.
Csapatlégvédelem totál nulla, bármikor megeszik a drónok a komplett Honvédséget 1-2 hét alatt.
Erre jön Porkoláb pár napja, hogy itt bizony Extended Reality kell! :D

Inkább olyat kellene kutatni amire valóban égető igény van és belátható időn belül (2-3 év) késztermék lesz!
A gatya nem az ő dolga. Miért foglalkozna vele? Ő a saját dolgát csinálja. Te sem mondod azt hogy nem csinálom meg ezt az excelt amíg a Marika néni nem pucolja ki a wc-t. És nem is pucolod ki helyette
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
963
2 396
93


Magyar katonai sorozat készül a terroristák ellen harcoló apáról és a link fiáról
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 027
23 302
113
Addig legyenek itt harmatos kis csajok:
6539206b37dd5496482239.JPG

65392069c5f6d710169970.JPG

6539206ad21e4670860524.JPG

https://honvedelem.hu/hirek/kadetok-beketamogatok-es-kulonlegesek.html