[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 912
4 991
113
Meg a lónak a ...
Hát így is túl sok külföldi van az országban, a magyarság demográfiája meg így is siralmas.
Ti meg még több bevándorlót akartok, fegyverrel a kezükben? Gratulálok!
Még hogy állampolgárságot? Hát így is van már országon belül vagy kétmillió, akitől azonnal el kellene venni.
Nem volt elég vesztesség, hogy bő száz éve buktuk az ország 2/3-at, mert beengedtünk mindenféle népeket?

Aki ide egyszer bejön, az nehezen fog továbbmozdulni. Az otthoni körülményeikhez képest ez maga a Paradicsom nekik, hiszen hűvösebb a klíma, nincsenek mindenféle mérgező állatok, még a csapból is tiszta víz folyik, kapnak egy rakat támogatást, a hatóságok nem beszélik a nyelvüket, a xenophil jogrendszer amúgy is pozitívan diszkriminálja őket, aztán pár év múlva jöhet a családegyesítés.
Senki ne gondolja, hogy csak úgy kihajítanak majd tíz meg százezreket az országból.
Megetted a Fidesz migránsellenes propagandáját most meg nézel ki a fejedből, hogy mi ez a rengeteg migráncs ebben az országban ahol még népszavazás is volt a migrációról, hogy "nem veheted el a magyarok munkáját". Jó reggelt! Egész Európában demográfiai tél van, a halálozások száma fényévekkel vezet a születésszám előtt szükség van a vendégmunkásokra főleg nálunk, elég megnézni a tavalyi történelmi mélypont 85 ezres születésszámot. Úgyhogy öveket becsatolni, mert amit eddig láttál az csak egy gyenge bevezető volt: a kormány 500 000 azaz félmillió vendégmunkást akar. (Jaja ez ugyanaz a kormány amelyik nem akar migrációt!!!) És ahogy a gombaüzemben 150 filippínó szedi a gombát, mert a falusiak nem akarnak dolgozni úgy lehetne egy gurkha zászlóalj is, mert láthatóan lövésznek sincs elég magyar jelentkező.

Állampolgárság: valami másik kommentre válaszoltál, mert én egy szót nem írtam, hogy állampolgárságot kapnának.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 353
67 412
113
Megetted a Fidesz migránsellenes propagandáját most meg nézel ki a fejedből, hogy mi ez a rengeteg migráncs ebben az országban ahol még népszavazás is volt a migrációról, hogy "nem veheted el a magyarok munkáját". Jó reggelt! Egész Európában demográfiai tél van, a halálozások száma fényévekkel vezet a születésszám előtt szükség van a vendégmunkásokra főleg nálunk, elég megnézni a tavalyi történelmi mélypont 85 ezres születésszámot. Úgyhogy öveket becsatolni, mert amit eddig láttál az csak egy gyenge bevezető volt: a kormány 500 000 azaz félmillió vendégmunkást akar. (Jaja ez ugyanaz a kormány amelyik nem akar migrációt!!!) És ahogy a gombaüzemben 150 filippínó szedi a gombát, mert a falusiak nem akarnak dolgozni úgy lehetne egy gurkha zászlóalj is, mert láthatóan lövésznek sincs elég magyar jelentkező.

Állampolgárság: valami másik kommentre válaszoltál, mert én egy szót nem írtam, hogy állampolgárságot kapnának.
Talán ha ugyanez a kormány nem arról értekezett volna, hogy az alacsony bérek a mi versenyképességünk, ezt hallva a munkáltatók mosolyogva lőtték be alig minimálbér fölé a bejelentettet, a maradék borítékba. És ebben a folyamatban az állam elégedett, hiszen kicsivel a minimum önmaga számára pozitív mérlegen felül keres többet mint a versenyképes szinten tartott pógár. A munkáltató elégedett, mert a spórolt pénzből ingatlanokat vehet amiket aztán kiadhat a versenyképes dolgozóknak a bevételük 50-70-100%-os mértékéig. Így a versenyképes munkavállaló soha nem stabil. Ha kicsit többet akar keresni és messzebbre jár, nő a költség és idővonzata, ha kijjebb olcsóbb lakást keres, nő a költség és idővonzata. És ebben a grammra kiszámított csapdában vergődik elég sok ember akiknek az alap életérzése a kiszolgáltatottság, pedig közben gürcölnek. Kiszolgáltatottság életérzésre minden ember szívesen csinál gyereket. :rolleyes: Aztán amikor tele lesz a faszuk ezzel és nem csinálják tovább, akkor jönnek a hőbörgő megmondók, aztán a 'megfelelő' reakció, a vendégmunkás.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Mondjuk ha jelen pillanatban egy hétvégenel tovább kitartanank valaki ellen már az is meglepne.
Orosz hadsereg vagy jelen szintre felpimpelt ukrán sereg ellem kb. ennyi ideig tartanánk ki.
A szerbek ellen talán egy hét, de hát velük most még(!) jóban vagyunk.
A románok, ismerve legendás trehányságukat, szerintem Gyula magasságában lerobbannának, velük álló háborút vívnánk, de náluk is kifogyna egy hét alatt minden (most is Szerbiától veszik a lőport és lőszert, nincs saját gyártás, holott korábban volt). Nem mellékesen be vannak szarva az orosztól.
Szlovákia, Szlovénia nem tényezők, támadnának mert nincs amivel és kivel. Esetleg másokkal közösen.
Horvátok örvendenek, hogy bent vannak a NATO-ban, és nem kell rettegniük a szerb revanstól.

Persze a fentiek nem azt jelentik hogy nem kell hadsereg, mert az nagyon is kell, hanem azt, hogy egyelőre veszély csak É-K irányából jöhet.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
Ha 2 telephelyet akarsz fenntartani ugyan arra a technikára, akkor mindenből kell dupla garnitúra.
Ennél sokkal értelmesebb lenne, ha Tatáról úgy ahogy van elvinnék a lövész, és a pct. tüzér zászlóaljat.
- Én ezt másképpen látom.
Én egyelőre 4 részre osztanám a hadsereget! Egy része maradna Tatán! Második része lenne Hatvanban! Harmadik része Kecskemét! Negyedik része pedig Székesfehérvár! Egyelőre!
- Képeznék ki gépész szerelőket a 4 laktanyába megfelelő mennyiséget, ám úgy hogy a Gidrántól a BTR - Lynx-en át a Leopárd s a PZH-2000-ig ismerje a szerelést! Vagyis hadigépész kiképzéssel!
Így mind a 4 szolgálati helyen lenne gépészeti központ, (szerelő műhely)! Vagyis lehetne a gépeket üzemben tartani, szerelni, javítani!
- Ugyanakkor ezeket a szolgálati helyeket szép lassan fellehetne tölteni azzal a területi személyzettel amely felé éppen lakik! Nem Szabolcsból kellene átjárni - Tatára, pld.

- Így minden helyen lenne 6db PZH-2000, 11db Leopárd, 10db T-72, 10-20db BTR, ?-(10)db Lynx, (10db Gidrán- 10db NMS). Xdb egyéb tüzérség, Misztral 4x4. Későbbiekben a KF-51 s amit sikerül beszerezni még!
- Így folyamatosan lehet fejleszteni a seregünket! Ezt kellet volna már a 90-es évek óta megtenni s látná az Ország hogy haladunk az Ország védelmével! Nem eldugni ott Tatán!
Igaz eldugni a semmit könnyű volt!

- Nem hiszem el hogy ezt nem látják az illetékes urak! Nem kupacba kell a seregünket összepakolni, hanem minél több helyre, s minél több alakulat legyen együtt. Mivel ekkor tudnak egymásra vigyázni! Ha külön pakolod a harci eszközöket, akkor majd onnan osztod szorzod hogy most ide ennyit, oda annyit, amoda meg nem is adok semmit! A támadók meg az ország felénél vigyorognak, mire szétosztod s összeverbuválod a szükséges létszámot! Lehet nem is fogod a megszállt területekről.
- Igen fejleszteni kellene a gumikerekes gyors reagálású hadtestet is. Na de mindent szépen sorba!

- Így egy - egy szolgálati helyen lenne kb. 300fő járműszemélyzet + Y gyalogsági lövész amennyi a járművekhez kelhet, illetve amennyi jut!
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 682
37 664
113
- Én ezt másképpen látom.
Én egyelőre 4 részre osztanám a hadsereget! Egy része maradna Tatán! Második része lenne Hatvanban! Harmadik része Kecskemét! Negyedik része pedig Székesfehérvár! Egyelőre!
Ügyesen összegyűjtötted az országi ipari központjait, ahol már most sincs ember semmire! :D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
791
1 546
93
Ügyesen összegyűjtötted az országi ipari központjait, ahol már most sincs ember semmire! :D
Nem is a központokból lenne az ember, hanem a hozzá tartozó területi irányokból! Nem átlósan kellene összevissza járni az emberkéknek! Na de lehetne szélesebbre is nyitni a területeket!
Én az autópályákat figyeltem! S egyéb közlekedést. ;) Ugyanakkor a tisztek is jobban mozdulnának megyeszékhelyre, mint alsó röcsögére!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 312
79 111
113
Nem is a központokból lenne az ember, hanem a hozzá tartozó területi irányokból! Nem átlósan kellene összevissza járni az emberkéknek! Na de lehetne szélesebbre is nyitni a területeket!
Én az autópályákat figyeltem! S egyéb közlekedést. ;) Ugyanakkor a tisztek is jobban mozdulnának megyeszékhelyre, mint alsó röcsögére!
Nem a megyeszékhelység a lényeg. Szolnok megyeszékhely, de még Baja is 1000× jobb hely...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 732
122 425
113
Nem is a központokból lenne az ember, hanem a hozzá tartozó területi irányokból! Nem átlósan kellene összevissza járni az emberkéknek! Na de lehetne szélesebbre is nyitni a területeket!
Én az autópályákat figyeltem! S egyéb közlekedést. ;) Ugyanakkor a tisztek is jobban mozdulnának megyeszékhelyre, mint alsó röcsögére!
Amikről beszélsz ott már az ipar felszívta az embersnyagot.

Ahol még van elérhető az a dél dunántúl meg észak-kelet magyarország.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 682
37 664
113
Nem is a központokból lenne az ember, hanem a hozzá tartozó területi irányokból! Nem átlósan kellene összevissza járni az emberkéknek! Na de lehetne szélesebbre is nyitni a területeket!
Én az autópályákat figyeltem! S egyéb közlekedést. ;) Ugyanakkor a tisztek is jobban mozdulnának megyeszékhelyre, mint alsó röcsögére!
Mert az ezeken a helyeken működő több ezres multi gyárak (pl. Bosch Hatvanban) nem ugyanezekből a régiókból toboroznak, mi? :D
Nagyon naiv a megközelítésed...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 353
67 412
113
Amikről beszélsz ott már az ipar felszívta az embersnyagot.

Ahol még van elérhető az a dél dunántúl meg észak-kelet magyarország.
Pont ezek az irányok, ahonnan a leginkább várható lenne egy elszabadult világban, már a nyugatot leszámítva bármilyen fenyegetés. Északra a hegyvidékre Balassagyarmat lenne egy opció szerintem és/vagy Salgótarján, Miskolc. Az AMX 10 agymenésem után mozgékony könnyű/közepes páncélosokkal szerelt, illetve légvédelmi, tüzér/rakétatüzér és gyalogos egységekkel. Ezen lehetne rágódni, hogy mi mennyi, miért oda, miért annyi, miért azzal.
Szolnok biztos zokogna emiatt, oda szívják fel az embereket, de így lehetne egy jelzés és egyben erő ami megjelenik a honvédségben.