[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Akik pedig a régi rend szerint mentek nyugdíjba, majd átminősítették őket szolgálati járandóságosnak, és 15%-ot vonnak tőlük, velük mi lesz?
Nem sokan lehetnek már. 12 éve vették el a szolgálati nyugdíjat a korábbi korkedvezményes szolgálati nyugdíjasoktól. Az elmúlt 12 évben biztos, hogy a többség elérte a 60 éves kort és már öregségi nyugdíjas. (az 5 éves nyugdíjkedvezmény az gondolom most is megvan még)
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Nem sokan lehetnek már. 12 éve vették el a szolgálati nyugdíjat a korábbi korkedvezményes szolgálati nyugdíjasoktól. Az elmúlt 12 évben biztos, hogy a többség elérte a 60 éves kort. (az 5 éves nyugdíjkedvezmény az gondolom most is megvan még)
Rosszul gondolod. Azokra, akik 2012 előtt elmentek nyugállományba, már semmi nem vonatkozik a 15%-os levonáson kívül, amennyiben nem vállaltak ÖMT-t.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Nem sokan lehetnek már. 12 éve vették el a szolgálati nyugdíjat a korábbi korkedvezményes szolgálati nyugdíjasoktól. Az elmúlt 12 évben biztos, hogy a többség elérte a 60 éves kort. (az 5 éves nyugdíjkedvezmény az gondolom most is megvan még)
Nem igy van az, mint ahogy mondod.

12 évvel ezelőtt már a 38-39 éveseket is elengedték, valamint nálunk azért a 2x-es évszorós beavatkozók közül is sokan leléptek. Tehát az állomány egy része késői 30-as vagy korai 40-es volt.

Ez az egyik. A másik meg az hogy a 60 éves nyugdíjkorhatár csak azoknak létezik, akkor összeszedtek elég évszorzós évet. Nekem pl 3 év kedvezményem van. tehát 62 évesen megyek nyugdíjba, 60 évesen csak rendelkezési állományba tesznek.

Van egy rakat rendőr és katona, meg BV és tűzoltó, meg a fene tudja még kik, akik bőven 60 alatt vannak, és ráadásul nekik nem 60 a nyugdíj, hanem azért felette van pár évvel. Most a részletes szabályozást nem írom le. A lényege hogy a rögzített nyugdíjkorkedvezmény akkor is jár, ha leszerel a hivatásos állomány tagja. Én ha elmennék buszsofőrnek, akkor is 62 évesen mennék nyugdíjba, csak ugye civilként nem tudnék 60 évesen rendelkezésibe elmenni. Ez a korkedvezmény már nincs, tehát aki mondjuk 10 éve szerelt fel, az nem tud az általános nyugdíjkorhatár előtti időt szerezni.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Szittya

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Rosszul gondolod. Azokra, akik 2012 előtt elmentek nyugállományba, már semmi nem vonatkozik a 15%-os levonáson kívül, amennyiben nem vállaltak ÖMT-t.
Róluk írtam. Nagy többség időközben már elérte a nyugdíjkorhatárt és már öregségi nyugdíjas. Az egyik rokonom is szolgálati járadékos volt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ha életszerűen nézem akkor ez egy nagyon jó eszköz a honvédelmi miniszter kezében, hogy a számára problémát jelentő (és a feltételeknek megfelelő) embereket eltávolítsa a Honvédségtől....
csak nemtudom hogy ennek mennyire kell a politika kezében lennie és mennyire kellene a vezérkaréba...
Az sem probléma, hogy ezért a pénzért semmit sem kell tenni, és mellette melózhatsz?
a korkedvezményeseknekk nem kellett semmit tenni. majd szigorítottak és bevezették a 60 napot.
most remélhetőleg nem játszák el ugyan azt a hbát és tanulnak belőlle és alapból a 60 napos konstruktcióval indítanak (ahol az elősző turnus abbahagyta de ha ügyesek és valóban áttgondólt döntést hoznak tovább finomítják a rendszert.)

a 60 nappal nem a 60 nap a legnagyobb baj hanem hogy 0 napról indúlt majd eggyik napról a másikra hirtelen 60 lett. és ez így mint szigorítás büntetés hatást keltett. miközbe ha alapból 60 nappal indítottak vólna ugyan úgy belementek vóna az akkoriak.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Nem igy van az, mint ahogy mondod.

12 évvel ezelőtt már a 38-39 éveseket is elengedték, valamint nálunk azért a 2x-es évszorós beavatkozók közül is sokan leléptek. Tehát az állomány egy része késői 30-as vagy korai 40-es volt.

Ez az egyik. A másik meg az hogy a 60 éves nyugdíjkorhatár csak azoknak létezik, akkor összeszedtek elég évszorzós évet. Nekem pl 3 év kedvezményem van. tehát 62 évesen megyek nyugdíjba, 60 évesen csak rendelkezési állományba tesznek.

Van egy rakat rendőr és katona, meg BV és tűzoltó, meg a fene tudja még kik, akik bőven 60 alatt vannak, és ráadásul nekik nem 60 a nyugdíj, hanem azért felette van pár évvel. Most a részletes szabályozást nem írom le. A lényege hogy a rögzített nyugdíjkorkedvezmény akkor is jár, ha leszerel a hivatásos állomány tagja. Én ha elmennék buszsofőrnek, akkor is 62 évesen mennék nyugdíjba, csak ugye civilként nem tudnék 60 évesen rendelkezésibe elmenni. Ez a korkedvezmény már nincs, tehát aki mondjuk 10 éve szerelt fel, az nem tud az általános nyugdíjkorhatár előtti időt szerezni.
Tudom volt ilyen, hogy 38-39 éves beavatkozós elment nyugdíjba, szerencsére kevés ilyen volt. Többek közt ezért is szüntették meg a lehetőséget. Én a többségről beszéltem, a zöm elérte a 60 éves korhatárt. Nem sokan lehetnek már alatta. Az 5 éves nyugdíjkedvezmény: tehát nem a jelenlegi 65 hanem 60 éves kor a nyugdíjkorhatár a fegyveres erőknél, rendvédelmi szerveknél az tudtommal még megvan. De ha nem hiszed kérdezd meg Szittya-t, ő foglalkozik a tartalékosokkal, szerintem ő is alá fogja támasztani, hogy nem sok szolgálati járadékos van már.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 700
113

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Tudom volt ilyen, hogy 38-39 éves beavatkozós elment nyugdíjba, szerencsére kevés ilyen volt. Többek közt ezért is szüntették meg a lehetőséget. Én a többségről beszéltem, a zöm elérte a 60 éves korhatárt. Nem sokan lehetnek már alatta. Az 5 éves nyugdíjkedvezmény: tehát nem a jelenlegi 65 hanem 60 éves kor a nyugdíjkorhatár a fegyveres erőknél, rendvédelmi szerveknél az tudtommal még megvan.
Nincs meg. Épp ezt irtam. 65 év a nyugdíjkorhatár jelenleg. A fegyveres szervek hivatásos állományú tagja pedig jogosult a mindenkori nyugdíjkorhatár előtti 5 évben elmenni rendelkezési állományba. Ez jelenleg 60 év, de ha emelik mondjuk 67 évre a nyugdíjkorhatárt, akkor 62 év lesz.

Továbbá volt egy kompenzáció még, amelybe én is beleestem, meg a korosztályom tagjai. Minden 5 olyan szolgálatban töltött év, amelyre járt az 1,2-es szorzó, az adott 1 év nyugdíjkorkedvezményt. Ez a 1,2-es szorzó is kifutott akkor 2012-ben. Tehát nekem nyilván 2012-ig 3x5 év hivatásos jogviszonyom volt, melyre járt az 1,2-es szorzó. Aki mondjuk 1992-ben szerelt fel, annak járt 4 év, aki 1987-ben, annak volt 2012-ben 5 év kedvezménye, na azok mehetnek el 60 évesen nyugdíjba. Addig vagy szolgálatban vannak, vagy már abban a járadékos jogviszonyban, amit emlitettél.
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
@eszena nak egyébként nagyon jó meglátásai vannak ebben az ügyben (mégha nem is erről a konkrét döntésről.)mer szerintem erről ő sem rendelkezik több infóval ) hanem magáról a jelenségről. mint korkedvezmény.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Nincs meg. Épp ezt irtam. 65 év a nyugdíjkorhatár jelenleg. A fegyveres szervek hivatásos állományú tagja pedig jogosult a mindenkori nyugdíjkorhatár előtti 5 évben elmenni rendelkezési állományba. Ez jelenleg 60 év, de ha emelik mondjuk 67 évre a nyugdíjkorhatárt, akkor 62 év lesz.

Továbbá volt egy kompenzáció még, amelybe én is beleestem, meg a korosztályom tagjai. Minden 5 olyan szolgálatban töltött év, amelyre járt az 1,2-es szorzó, az adott 1 év nyugdíjkorkedvezményt. Ez a 1,2-es szorzó is kifutott akkor 2012-ben. Tehát nekem nyilván 2012-ig 3x5 év hivatásos jogviszonyom volt, melyre járt az 1,2-es szorzó. Aki mondjuk 1992-ben szerelt fel, annak járt 4 év, aki 1987-ben, annak volt 2012-ben 5 év kedvezménye, na azok mehetnek el 60 évesen nyugdíjba. Addig vagy szolgálatban vannak, vagy már abban a járadékos jogviszonyban, amit emlitettél.
Tavaly emelkedett 65 évre az öregségi nyugdíjkorhatár, nincs szó róla, hogy 67 évre emelnék. Már régen leszereltem, de úgy emlékszem a Hszt. szerint 60 éves korban az mehet el akinek 25 év szolgálati ideje van. Ebbe gondolom beleszámít az 1.2-es szorzó is. De szerintem inkább a személyügyi szolgálattal beszéld ezt meg, biztos segítenek ha van kérdésed.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Ugye most az lesz a baj(?), hogy ez leginkább a főtiszti állományt érinti. Mi lesz pld. szegény 57 éves főtörzsőrmesterrel aki összetenné a két kezét ha elmehetne, de rá sz.rik a honvédelmi miniszter. Őt a laktanya kapujából fogják vinni a tepsibe...
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
csak nemtudom hogy ennek mennyire kell a politika kezében lennie és mennyire kellene a vezérkaréba...

a korkedvezményeseknekk nem kellett semmit tenni. majd szigorítottak és bevezették a 60 napot.
most remélhetőleg nem játszák el ugyan azt a hbát és tanulnak belőlle és alapból a 60 napos konstruktcióval indítanak (ahol az elősző turnus abbahagyta de ha ügyesek és valóban áttgondólt döntést hoznak tovább finomítják a rendszert.)

a 60 nappal nem a 60 nap a legnagyobb baj hanem hogy 0 napról indúlt majd eggyik napról a másikra hirtelen 60 lett. és ez így mint szigorítás büntetés hatást keltett. miközbe ha alapból 60 nappal indítottak vólna ugyan úgy belementek vóna az akkoriak.
Kevered a dolgokat. Te az ÖMT-ről beszélsz, és nem a teljes szolgálati járandóságos állományról. A korkedvezményesek annó nyugdíjba vonultak és erről dokumentumot is kaptak, 2012-be átminősítették őket szolgálati járandóságosnak, mely nyugdíjszerű ellátás..
 
W

Wilson

Guest
csak nemtudom hogy ennek mennyire kell a politika kezében lennie és mennyire kellene a vezérkaréba...
Az én véleményem az. hogy ezen a területen semmi keresnivalója a politikának.

Ááá.. ezek a fiúk nem ilyenek..
Ez a frissen bejelentett intézkedés engem kísértetiesen emlékeztet Thanos tervére....:)

Úgy, hogy részemről...:)

borito-7.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Kevered a dolgokat. Te az ÖMT-ről beszélsz, és nem a teljes szolgálati járandóságos állományról.
Nemismerem teljes egészébe a folyamatot mert akkor aktív vóltam és mással vóltam elfoglalva. De mintha az ÖMT velük alakult vólna. persze vannak korkedvezményesek TVZ-knél is de a jogviszonyuk nekik is ÖMT és nem ÖTT. ÖVT sek vannak még korkedvezményesek.