[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@tarzaan:

"Honvédnek lenni szerintem nem munka, hanem hivatás/szolgálat."

Szerintem is.

"Kétlem, hogy ezek a kényszerkatonák éles helyzetben bármit is érnének. "

Ez viszont jo kerdes. Amennyire en tudom, a kozmunka leginkabb videken jellemzo, ahol azert jellemzoen tobb a jobboldali/magyarsagat kiemeltebben kezelo ember. Nekik szerintem ez jo lehetoseg lehet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
<blockquote rel="weasel007">http://hvg.hu/itthon/20160725_Megindult_a_kozmunkasok_nagyuzemi_atkepzese_katonanak#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

Hm.
Közmunkás bér mennyi is? Nettó 70e ha van?

Egy Honvéd? Bruttó 130? Pótlékok, Erzsébet utalvány, Önkéntes nyugdíjpénztár, Ruhapénz, Napi többszöri étkezés (hideg/meleg), Bejárás térítés (80%), Túlóra, (külszolgálati lehetőség).

Egyértelműen megérheti annak is, akinek 8 általános van csak pl...

Kíváncsi vagyok, hogy ez a közmunkás toborzó turné mire fel pörög? Feltöltik a állományt? Sokan léptek ki mostanában? Nincs elég honvéd a határra (túlterheltség)?

Nemrég óta nem kell már C-s jogsi se. Meg lehet bent szerezni..
</blockquote>

De közmunkásként sokszor be se kell menned a hivatalba hogy aznap dolgozz, elég ha legközelebb is a jótevő polgármesteredre szavazol. Ha bemész mert már nagyon unatkozol és esetleg adnak valami kaszálást,vagy szemétszedést azt gyakorlatilag 9-12-ig két sörrel és 5 cigivel átvészeled. A nénike udvarát meg lenyírod a település pénzén 500-1000 ft-ért munkaidő alatt. 8-9 -ig munkaosztás , ami gyakorlatilag cigizés a hivatal előtt, fél 12-től pedig készülsz haza már mert lejár a munkaidő. Ha van gyereked még a családi adókedvezményt is megkapod.
Ezzel szemben honvédéknál úgy kezdődik a sztori hogy átköltözöl 120km-el odébb, futsz,baxogatnak, cigi sör nincs, pihenni ha megengedik,és nem 3 óra a munkaidő. Megéri? Kinek?
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Valaki világosítson már fel, hogy mi a probléma azzal, ha a közmunkásból honvédot csinálunk?
A közmunkát eleve átmeneti foglalkoztatásnak találták ki, <del>honvéd</del> határőrre meg nagy szükség lenne (ha lenne határőrség :p ).
Ehhez képest megy a konstans zokogás, hogy szegény közmunkás nehogy már elmenjen katonának. Igaz, előtte még át kell esni az alkalmassági vizsgálaton, ahol az alkesz mozgásképtelen fogalmatlan aljanép remélhetőleg amúgy is kiszűrődne (asszonnyal pár éve poénból végigtoltuk a fizikai alkalmassági tesztet otthon, valamennyire el lehet fáradni benne, de 5i20 triatlonon ezzel nem lehetne indulni). Oké, kint ázni kerítésnézés közben és anyázni a szolgálatot össze nem állító gyogyósokat nem épp álommeló, de azért mégsem ároktisztítás. Inkább hasonlít egy múzeumi munkára, egzotikus helyszíneken, érdekes emberek között.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Alapból nem lenne probléma, ha minél több fiatal közmunkás vállalná önként, hogy elmegy honvédnek. Sőt, még az sem lenne probléma, ha a honvédség toborozna a közmunkások között. A probléma az, hogy elvileg a közmunkásnak/munkakeresőnek nem lehet nemet mondani a felkínált lehetőségekre szankciók nélkül; igen ám, de a munkavégzés helye meg ugye lehet, hogy 100km-re esik, meg mennyire lesz jó katona az, aki kvázi kényszerből lett becitálva, és ugye a honvédelem sem csak a határőrzésről szólna. Tehát ezeket azért mérlegelni kell.

<i>"Inkább hasonlít egy múzeumi munkára, egzotikus helyszíneken, érdekes emberek között."</i> -Ez olyan lépj be haditengerészethez és láss világot szöveg.:)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Alapból nem lenne probléma, ha minél több fiatal közmunkás vállalná önként, hogy elmegy honvédnek. Sőt, még az sem lenne probléma, ha a honvédség toborozna a közmunkások között. A probléma az, hogy elvileg a közmunkásnak/munkakeresőnek nem lehet nemet mondani a felkínált lehetőségekre szankciók nélkül; igen ám, de a munkavégzés helye meg ugye lehet, hogy 100km-re esik, meg mennyire lesz jó katona az, aki kvázi kényszerből lett becitálva, és ugye a honvédelem sem csak a határőrzésről szólna. Tehát ezeket azért mérlegelni kell.

<i>"Inkább hasonlít egy múzeumi munkára, egzotikus helyszíneken, érdekes emberek között."</i> -Ez olyan lépj be haditengerészethez és láss világot szöveg.:)
Az első felét értem, de az alkalmassági vizsgán bárki el tud hasalni, ha nem akar bekerülni.

Igen, csak itt antik eszközökkel kell dolgozni, miközben időről időre valaki megzavar az újságolvasásban :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Normál esetben a honvédeket olyan fizetéssel kéne ellátni, hogy 10X túljelentkezés legyen. Ehelyett közmunkásokat kell szívatni, hogy menjenek el a toborzásra.
Azért ez elég sokat elmond...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Alapból nem lenne probléma, ha minél több fiatal közmunkás vállalná önként, hogy elmegy honvédnek. Sőt, még az sem lenne probléma, ha a honvédség toborozna a közmunkások között. A probléma az, hogy elvileg a közmunkásnak/munkakeresőnek nem lehet nemet mondani a felkínált lehetőségekre szankciók nélkül; igen ám, de a munkavégzés helye meg ugye lehet, hogy 100km-re esik, meg mennyire lesz jó katona az, aki kvázi kényszerből lett becitálva, és ugye a honvédelem sem csak a határőrzésről szólna. Tehát ezeket azért mérlegelni kell.

<i>"Inkább hasonlít egy múzeumi munkára, egzotikus helyszíneken, érdekes emberek között."</i> -Ez olyan lépj be haditengerészethez és láss világot szöveg.:)
Az első felét értem, de az alkalmassági vizsgán bárki el tud hasalni, ha nem akar bekerülni.

Igen, csak itt antik eszközökkel kell dolgozni, miközben időről időre valaki megzavar az újságolvasásban :D
</blockquote>

Úgy hallottam, hogy azért nem olyan könnyű azon kibukni -főleg ha nem is akarják.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Normál esetben a honvédeket olyan fizetéssel kéne ellátni, hogy 10X túljelentkezés legyen. Ehelyett közmunkásokat kell szívatni, hogy menjenek el a toborzásra.
Azért ez elég sokat elmond...

Nem beszélve az OT-rendszámos technikáról és fegyverekről. A fizetés mellé az sem árt. Meg persze az sem, ha valaki megszervezi a feladat ellátását.

Azt azért sokan elfelejtik, hogy a honvédség egy munkahely. A közmunka pedig alamizsna. Ha az állam úgy ítéli meg, hogy több katonára van szüksége, akkor igenis joga van átirányítani embereket. És nekik joguk van azt nem elfogadni - és keresni valami egyéb munkát.

<blockquote rel="sirdavegd"><blockquote rel="phaidros">Alapból nem lenne probléma, ha minél több fiatal közmunkás vállalná önként, hogy elmegy honvédnek. Sőt, még az sem lenne probléma, ha a honvédség toborozna a közmunkások között. A probléma az, hogy elvileg a közmunkásnak/munkakeresőnek nem lehet nemet mondani a felkínált lehetőségekre szankciók nélkül; igen ám, de a munkavégzés helye meg ugye lehet, hogy 100km-re esik, meg mennyire lesz jó katona az, aki kvázi kényszerből lett becitálva, és ugye a honvédelem sem csak a határőrzésről szólna. Tehát ezeket azért mérlegelni kell.

<i>"Inkább hasonlít egy múzeumi munkára, egzotikus helyszíneken, érdekes emberek között."</i> -Ez olyan lépj be haditengerészethez és láss világot szöveg.:)
Az első felét értem, de az alkalmassági vizsgán bárki el tud hasalni, ha nem akar bekerülni.

Igen, csak itt antik eszközökkel kell dolgozni, miközben időről időre valaki megzavar az újságolvasásban :D
</blockquote>

Úgy hallottam, hogy azért nem olyan könnyű azon kibukni -főleg ha nem is akarják.
</blockquote>
Ha a 3600 méteres futáson egy helyben állva maradsz, vagy nulla felülést csinálsz, akkor ott nem lesz túl sok értékelhető eredmény.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Amikor katona voltam úgy írták be mindenkinek a 27-et, hogy rá se néztek a celtablara. Szal egy helyben állással is futhatsz világbajnok időt :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Két dolgot utálok nagyon, az egyik az ásás, a másik pedig a futás. Mikor még Hőr voltam az éves fittségire mindig igyekeztem felkészülni. Általában egy hónappal a felmérés előtt kezdtem neki. Nekünk gyakorlatilag ugyanezeket a feladatokat kellett végrehajtani csak pl 2200m futás volt és kevesebb időre, ha jól emlékszem maximum 12 perc 50 másodperc, 1 perc fekvőtámasz, 1 perc felülés meg ilyenek ugyanúgy választhatóan mint a táblázatban.
Meg volt még ingafutás is meg távolugrás ami itt nincs. A fekvő meg a felülés nem volt gond, az általában maximum körül volt. Viszont a futás nagyon kifektetett általában 9-10 perc között letudtam, miközben a gibbonok szurkoltak az emeletről.
Ami nem tetszett már akkor sem hogy miért elég kevesebbet teljesítenie a nőknek,meg az idősebbeknek? Nekik nem kell annyira futni a gibbon után? Abszurdum. Egyenjogúság?
Volt hogy a kollegina 5 fekvőt nem bírt lenyomni 1 perc alatt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Hozzáteszem már akkoriban is 100kg körül voltam. Szóval meg lehet csinálni, bár futna le a f..x..m 3200m-t.
A pszichologián éppúgy el lehet hasalni meg az egészségi szűrésen.
Nekünk pl elöl 1 fog se hiányozhatott mert milyen a fogatlan útlevélkezelő/járőr. A tetoválás se volt megengedett könyék alatt, ha jól emlékszem. Látásvizsgálat, hallás stb.
Pszichologián kb 500 kérdéses tesztek, visszatérő kérdésekkel, másképp feltéve. Pl zavar e ha látsz egy állatot szenvedni 5 féle képp feltéve. Persze hogy zavar. rajzolni kellett 1 fát, lehetőleg lombosat,vastag törzzsel,ágakkal,nagy koronával. Én még napocskát és virágokat is rajzoltam hogy poziív legyek.:) A fenyő nem volt nyerő. :D Meg a gépi tesztek a koncentrációhoz, az már könnyű volt.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Két dolgot utálok nagyon, az egyik az ásás, a másik pedig a futás. Mikor még Hőr voltam az éves fittségire mindig igyekeztem felkészülni. Általában egy hónappal a felmérés előtt kezdtem neki. Nekünk gyakorlatilag ugyanezeket a feladatokat kellett végrehajtani csak pl 2200m futás volt és kevesebb időre, ha jól emlékszem maximum 12 perc 50 másodperc, 1 perc fekvőtámasz, 1 perc felülés meg ilyenek ugyanúgy választhatóan mint a táblázatban.
Meg volt még ingafutás is meg távolugrás ami itt nincs. A fekvő meg a felülés nem volt gond, az általában maximum körül volt. Viszont a futás nagyon kifektetett általában 9-10 perc között letudtam, miközben a gibbonok szurkoltak az emeletről.
Ami nem tetszett már akkor sem hogy miért elég kevesebbet teljesítenie a nőknek,meg az idősebbeknek? Nekik nem kell annyira futni a gibbon után? Abszurdum. Egyenjogúság?
Volt hogy a kollegina 5 fekvőt nem bírt lenyomni 1 perc alatt.
Futás esetében én eddig max a félmaratonig jutottam (de azt városban, terepen, hegyen, települések között...). Van mindig egy 72 éves bácsi, akivel előbb-utóbb egymást szoktuk kerülgetni. Én elfutok mellette úgy 5 kilométernél, ő meg visszaelőz a cél előtt 21-nél :D Nők esetében én nem látok érdemi különbséget, Pilisben úgy el szokták kenni a szájamat a bennszülöttek (mondjuk természetes élőhelyemen max a két híd meg a gát az, ami nem vízszintes), tavasszal Piliscsaba-Pilis hegy között is egy női társasággal előztük ki egymást állandóan - a végén sikerült egy Al Bundy befutót nyomni (mondjuk ehhez az is kellett, hogy kivételesen ne tévedjek el...). Előttünk rajtoltak el 60-túlsok kilométerre az ultrások, ott is volt női személy. Állítólag azért kell nekik elnézőbb szintidőt adni, mert kisebbek és rövidebb a lábuk. Ha nem hagyott volna engem eddig álva néhány hobbit, akkor azt is mondanám, hogy ez helytálló.
Kerózásnál azért már érezhető, hogy nem bírnak annyit a női egyedek, vagy legalább is meg kell állniuk enni, míg én a 90 kilómmal el tudok menni evés-ivás nélkül 60 kilométert. Apróbbaknál ezt azért 20-30 kilométerenként illik megejteni.
Meg állítólag az életkor előrehaladtával az emberek épp, hogy javulnak az állóképességet igénylő sportokban, ha ízületileg el tudnak jutni odáig. Meg az se mindegy, milyen meleg van - nyáron én hagyományosan meg akarok dögleni: a folyó párállik, erdő-mező virágai nyiladoznak, és még a hőt se tudom leadni. Télen-tavasszal simán megvan a 10,5 km 55 perc alatt, ma meg 60 perc alatt húztam haza a bélést (igaz, közben volt 1 km hátúszás is, meg tegnap előtt adtam vért). Nyáron kerózni meg kajakozni kell, nem futni mint a bogarak :p
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Hozzáteszem már akkoriban is 100kg körül voltam. Szóval meg lehet csinálni, bár futna le a f..x..m 3200m-t.
A pszichologián éppúgy el lehet hasalni meg az egészségi szűrésen.
Nekünk pl elöl 1 fog se hiányozhatott mert milyen a fogatlan útlevélkezelő/járőr. A tetoválás se volt megengedett könyék alatt, ha jól emlékszem. Látásvizsgálat, hallás stb.
Pszichologián kb 500 kérdéses tesztek, visszatérő kérdésekkel, másképp feltéve. Pl zavar e ha látsz egy állatot szenvedni 5 féle képp feltéve. Persze hogy zavar. rajzolni kellett 1 fát, lehetőleg lombosat,vastag törzzsel,ágakkal,nagy koronával. Én még napocskát és virágokat is rajzoltam hogy poziív legyek.:) A fenyő nem volt nyerő. :D Meg a gépi tesztek a koncentrációhoz, az már könnyű volt.
Igen, itt azért mégiscsak meg kell szűrni, hogy ki kaphat fegyvert a kezébe. A fog hiány egészségügyi szempontból sem túl praktikus.

Így megdiszkriminálni szegény nyitvatermőket, hát ez kérem merő <del>rászizmus</del> (a nyitvatermők az csoport, abban van a fenyő) csoportfóbia! A tarisznyarák bőcsészek nem ismerik a biológiát. Se. Ha mondjuk az embernek nem a munkahelye múlna rajta, akkor érdemes lenne egyszer bepróbálkozni egy szép terebélyes páfrányfenyővel (Ginkgophyta). Virága az nincs, meg nem is szúrós és túléli az atombombát is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
<blockquote rel="antigonosz">Két dolgot utálok nagyon, az egyik az ásás, a másik pedig a futás. Mikor még Hőr voltam az éves fittségire mindig igyekeztem felkészülni. Általában egy hónappal a felmérés előtt kezdtem neki. Nekünk gyakorlatilag ugyanezeket a feladatokat kellett végrehajtani csak pl 2200m futás volt és kevesebb időre, ha jól emlékszem maximum 12 perc 50 másodperc, 1 perc fekvőtámasz, 1 perc felülés meg ilyenek ugyanúgy választhatóan mint a táblázatban.
Meg volt még ingafutás is meg távolugrás ami itt nincs. A fekvő meg a felülés nem volt gond, az általában maximum körül volt. Viszont a futás nagyon kifektetett általában 9-10 perc között letudtam, miközben a gibbonok szurkoltak az emeletről.
Ami nem tetszett már akkor sem hogy miért elég kevesebbet teljesítenie a nőknek,meg az idősebbeknek? Nekik nem kell annyira futni a gibbon után? Abszurdum. Egyenjogúság?
Volt hogy a kollegina 5 fekvőt nem bírt lenyomni 1 perc alatt.
Futás esetében én eddig max a félmaratonig jutottam (de azt városban, terepen, hegyen, települések között...). Van mindig egy 72 éves bácsi, akivel előbb-utóbb egymást szoktuk kerülgetni. Én elfutok mellette úgy 5 kilométernél, ő meg visszaelőz a cél előtt 21-nél :D Nők esetében én nem látok érdemi különbséget, Pilisben úgy el szokták kenni a szájamat a bennszülöttek (mondjuk természetes élőhelyemen max a két híd meg a gát az, ami nem vízszintes), tavasszal Piliscsaba-Pilis hegy között is egy női társasággal előztük ki egymást állandóan - a végén sikerült egy Al Bundy befutót nyomni (mondjuk ehhez az is kellett, hogy kivételesen ne tévedjek el...). Előttünk rajtoltak el 60-túlsok kilométerre az ultrások, ott is volt női személy. Állítólag azért kell nekik elnézőbb szintidőt adni, mert kisebbek és rövidebb a lábuk. Ha nem hagyott volna engem eddig álva néhány hobbit, akkor azt is mondanám, hogy ez helytálló.
Kerózásnál azért már érezhető, hogy nem bírnak annyit a női egyedek, vagy legalább is meg kell állniuk enni, míg én a 90 kilómmal el tudok menni evés-ivás nélkül 60 kilométert. Apróbbaknál ezt azért 20-30 kilométerenként illik megejteni.
Meg állítólag az életkor előrehaladtával az emberek épp, hogy javulnak az állóképességet igénylő sportokban, ha ízületileg el tudnak jutni odáig. Meg az se mindegy, milyen meleg van - nyáron én hagyományosan meg akarok dögleni: a folyó párállik, erdő-mező virágai nyiladoznak, és még a hőt se tudom leadni. Télen-tavasszal simán megvan a 10,5 km 55 perc alatt, ma meg 60 perc alatt húztam haza a bélést (igaz, közben volt 1 km hátúszás is, meg tegnap előtt adtam vért). Nyáron kerózni meg kajakozni kell, nem futni mint a bogarak :p </blockquote>

Jézus Mária... ez még autóval is sok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 838
57 798
113
antigonosz

<i>"Ami nem tetszett már akkor sem hogy miért elég kevesebbet teljesítenie a nőknek,meg az idősebbeknek? Nekik nem kell annyira futni a gibbon után? Abszurdum. Egyenjogúság? "</i>

A valódi egyenjogúság az lenne ha mindenkinek ugyan annyit kellene teljesítenie. Szerintem.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
antigonosz

<i>"Ami nem tetszett már akkor sem hogy miért elég kevesebbet teljesítenie a nőknek,meg az idősebbeknek? Nekik nem kell annyira futni a gibbon után? Abszurdum. Egyenjogúság? "</i>

A valódi egyenjogúság az lenne ha mindenkinek ugyan annyit kellene teljesítenie. Szerintem.
10 éve volt a legutóbbi szegedi nagy árvíz, a folyó megnézte a betongát tetejét, amire a mellvéd itt-ott lelkes spricceléssel reagált. Egy éjszakára közvetítettek ki zsákot tölteni egyetemistaként (tavaszi szünet volt, direkt visszatekertem Szegedre).
Na ott volt egy katonanéni, aki még éjjel 1 magasságában is "két kéz-két zsák" módon vagdalta fel a teherautóra a félig töltött homokzsákokat, amiből én két kézzel egyet tudtam feltenni. Na neki csak csókolomot mertem volna köszönni, azt is nagyon illedelmesen. Kettő után fel is másztunk az egyik szállítmány tetejére, hogy a körintenzív előtti szivárgásnál segítsünk lepakolni a cuccost.
Rajta kívül még egy emlékezetes női személyre emlékszek arról az estéről, na ő talpig buli cuccban, magas sarkúban lapátolt még éjjel 3-kor is mindenki legnagyobb megelégedettségére :D
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="antigonosz">Hozzáteszem már akkoriban is 100kg körül voltam. Szóval meg lehet csinálni, bár futna le a f..x..m 3200m-t.
A pszichologián éppúgy el lehet hasalni meg az egészségi szűrésen.
Nekünk pl elöl 1 fog se hiányozhatott mert milyen a fogatlan útlevélkezelő/járőr. A tetoválás se volt megengedett könyék alatt, ha jól emlékszem. Látásvizsgálat, hallás stb.
Pszichologián kb 500 kérdéses tesztek, visszatérő kérdésekkel, másképp feltéve. Pl zavar e ha látsz egy állatot szenvedni 5 féle képp feltéve. Persze hogy zavar. rajzolni kellett 1 fát, lehetőleg lombosat,vastag törzzsel,ágakkal,nagy koronával. Én még napocskát és virágokat is rajzoltam hogy poziív legyek.:) A fenyő nem volt nyerő. :D Meg a gépi tesztek a koncentrációhoz, az már könnyű volt.
Igen, itt azért mégiscsak meg kell szűrni, hogy ki kaphat fegyvert a kezébe. A fog hiány egészségügyi szempontból sem túl praktikus.

Így megdiszkriminálni szegény nyitvatermőket, hát ez kérem merő <del>rászizmus</del> (a nyitvatermők az csoport, abban van a fenyő) csoportfóbia! A tarisznyarák bőcsészek nem ismerik a biológiát. Se. Ha mondjuk az embernek nem a munkahelye múlna rajta, akkor érdemes lenne egyszer bepróbálkozni egy szép terebélyes páfrányfenyővel (Ginkgophyta). Virága az nincs, meg nem is szúrós és túléli az atombombát is.
</blockquote>

Off
A bagoly hova tartozik? Súgó nélkül, ha lehet :)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
<blockquote rel="sirdavegd"><blockquote rel="antigonosz">
Így megdiszkriminálni szegény nyitvatermőket, hát ez kérem merő <del>rászizmus</del> (a nyitvatermők az csoport, abban van a fenyő) csoportfóbia! A tarisznyarák bőcsészek nem ismerik a biológiát. Se. Ha mondjuk az embernek nem a munkahelye múlna rajta, akkor érdemes lenne egyszer bepróbálkozni egy szép terebélyes páfrányfenyővel (Ginkgophyta). Virága az nincs, meg nem is szúrós és túléli az atombombát is.

Off
A bagoly hova tartozik? Súgó nélkül, ha lehet :)</blockquote>
Gyümölcs :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Meg kellene fizetni őket, ha nem is annyira mint Mohamedet Németországban, de legalább mint az szlovák melósokat:
http://index.hu/gazdasag/2016/11/24/sztrajkba_leptek_ejjel_a_mercedes-gyarban/
Tartok tőle, hosszútávú megoldásnak ez már kevés. Ha valaki eldöntötte hogy az alacsony bér miatt kilép és inkább külföldön vállal munkát, akkor oda fog menni ahol többet fizetnek, a szlovák bérszínvonal nem versenyképes a német bérszínvonallal. Ezt már világosan bizonyították a Kecskeméti bázisról kilépett volt Gripen-műszakiak, közülük egy sem dolgozik a Mercedesnél, mindegyik messzebbre ment el. Sokkal messzebbre...