[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezèrt vagyunk NATO tagok, hogy ne keljen egy tömeghadsereget tartanunk.

Hanem a sok ország arányaiban kicsi de professzionális seregei adják ki a tömeget.
A gond az, hogy pont a NATO tagoknál jön fel per pillanat sorban, hogy visszaindítják a saját sorozási rendszerüket.
Pl.: a németeknél is, ahol szintén igen durva élőerő probléma van, már nem jelent azonnali kiátkozást a sorkatonai szolgálat visszaállítása.
A gond az, hogy jelenleg a professzionális hadsereg sokkal kevésbé fenntartható, mint a sorozott.
Sem pénzügyileg, sem társadalmi támogatásban nem áll rendesen az ország mögötte.
Hiába az a szlogen, hogy nem engedhetjük meg magunknak a sorkatonai szolgálat visszaállítását.
Per pillanat sokkal inkább azt engedhetjük meg magunknak.
A honvédelemhez pénz kell, meg ember.
A profi haderőhöz egyik sincs meg, a sorozott esetén legalább az ember meglenne.
Ha a fentebb említett rendszert honosítanánk meg, akkor a sorozottak miatt meglenne az ember mennyiség, míg a lógósok pénzével nem csak az állami forrásokat kellene bevonni, de a civil szféra is hozzájárulna a rendszer fenntartásához.
DE ha végiggondolod, a Szolgálat olyan szervezeteket is kisegítené munkaerővel, ahova szintén úgy kell összefogdosni az embereket.
Tehát nem csak a Honvédség problémáira lenne megfejtés, de a társadalom egyéb területeire is igen pozitív hatésa lenne.
Arról nem is beszélve, hogy a társadalmi nevelés szemponjából is igen fontos lenne.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Izraelben a társadalom fenyegetettség érzete folyamatosan magas mióta létrehozták az államot, ott nem kérdezi senki, hogy mire kell a fegyver.
Itthon meg nehezebben találsz olyat aki a szükségét érzi a haderőfejlesztésnek mint aki nem. (főleg a fiataloknál)
Pontosan most van az a szituáció, amikor ezen lehetne változtatni....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Jah vannak. Miután működött 5-6 évet zavartalanul. De addig meg az első metódus él. És emiatt a fidesz nem fogja meglépni max ha a következő választást is megnyerik.
És ezt úgy mondom, hogy egy jól kivitelezett sorkatonai rendszer szerintem szükséges. Csak jó ha látjátok mik a VALÓS akadályai a dolognak.
Nekem van egy másik elméletem (majd egyszer a Magyar Biztpol topicba leírom) a jelenlegi folyamatokra, és abban biztosan létkérdés az, hogy vagy így, vagy úgy de legyen katona. Hiába a toborzó kampány - sok pénzért -, már most látszik, hogy semmi nem lesz belőle.
Lesz egy elpazarolt 1 évünk, és mire ez kiderül, már nem lehet tovább tologatni az ügyet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát egy csepp ráutaló magatartást sem látok a kérdésben állami szinten.
Én azt látom, hogy folyamatosan tologatják az ügyet, de vannak előrejelzett dátumok, amiket Orbán komolyan vesz. Ráadásul a folyamatok most felgyorsultak. Ahogy látom az előrecsúszott konfliktus miatt játsszuk a "békegalambot". Mást úgy sem tudunk, így még a látszatát is el akarják kerülni, hogy mi katonailag bármire is hajlandóak lennénk.
Mást úgy sem tudunk. Emiatt kellett most lefejezni a vezérkart is.
Ez nem csak amiatt lehet jó lépés, mert a belépő generációnak lesz most 2-3 éve (tét nélkül!), hogy összekapja a rendszert. Cserébe a NATO sem vesz bennünket komolyan 2-3 évig. Így mindenki sokkal könnyebben elfogadja, hogy nem csak technikailag, élőerőben, de vezetésben is per pillanat letolt gatya van.
És azért kell beleírni, hogy tét nélkül, mert most legalább a politika belátó módon nem fog tőle olyat kérni, amit esetleg a most kizavart vezetőktől - erőn felül - kértek volna. Sem a hazai politikai elit, sem a NATO részéről.
Ez a saját elméletem, lehet hülyézni.
De annyira a semmiből jött ez a lépés, és annyira nem lehet mögé tenni egy elfogadható indokrendszert, hogy én gyártottam mögé egy sajátott. Ha lehet, ne itt vitassátok meg, hanem a Biztpolban!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Elhiszem, hogy fáj Vityesz viselkedèse. :D


Mi van a 80%-ban?
Mármint kik. Nem baj.


Ha a nem magyarországon èlő magyarságra gondolsz, akkor meg mèg èrtelmetlenebb amit írsz.;)
nem igazán érted mi, hogy a magyar társadalom 80 % normálisan hazaszeretően gondolkoznak és 20 % szarházi hazaáruló van.
ennyit segítek! :oops: ;)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Én azt látom, hogy folyamatosan tologatják az ügyet, de vannak előrejelzett dátumok, amiket Orbán komolyan vesz. Ráadásul a folyamatok most felgyorsultak. Ahogy látom az előrecsúszott konfliktus miatt játsszuk a "békegalambot". Mást úgy sem tudunk, így még a látszatát is el akarják kerülni, hogy mi katonailag bármire is hajlandóak lennénk.
Mást úgy sem tudunk. Emiatt kellett most lefejezni a vezérkart is.
Ez nem csak amiatt lehet jó lépés, mert a belépő generációnak lesz most 2-3 éve (tét nélkül!), hogy összekapja a rendszert. Cserébe a NATO sem vesz bennünket komolyan 2-3 évig. Így mindenki sokkal könnyebben elfogadja, hogy nem csak technikailag, élőerőben, de vezetésben is per pillanat letolt gatya van.
És azért kell beleírni, hogy tét nélkül, mert most legalább a politika belátó módon nem fog tőle olyat kérni, amit esetleg a most kizavart vezetőktől - erőn felül - kértek volna. Sem a hazai politikai elit, sem a NATO részéről.
Ez a saját elméletem, lehet hülyézni.
De annyira a semmiből jött ez a lépés, és annyira nem lehet mögé tenni egy elfogadható indokrendszert, hogy én gyártottam mögé egy sajátott. Ha lehet, ne itt vitassátok meg, hanem a Biztpolban!
Hülye.:D
 
  • Imádom
Reactions: pöcshuszár

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
El nem tudom képzelni, hogy miért megy munkaügyi központba munkáért az aki kicsit is értelmes. Olyan a jelenlegi munkaerőhiány, hogy erre nincs szüksége annak aki megbízható jó munkaerő. Aki meg nem az arr a Honvédségnek sincs szüksége.
Mert nem mindenhol igaz ez az országban.

hadnagy (felsőfokú végzettség): nettó 378 ezer (25 év alatt 462 ezer) Ft
őrmester (érettségivel): nettó 341 ezer (25 év alatt 418 ezer) Ft
legénységi katona: nettó 265 ezer (25 év alatt 325 ezer) Ft

Na így nem lesz katona.
Pedig nem rossz fizetés. Felénk sokkal kevesebbért is elmennek dolgozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Én azt látom, hogy folyamatosan tologatják az ügyet, de vannak előrejelzett dátumok, amiket Orbán komolyan vesz. Ráadásul a folyamatok most felgyorsultak. Ahogy látom az előrecsúszott konfliktus miatt játsszuk a "békegalambot". Mást úgy sem tudunk, így még a látszatát is el akarják kerülni, hogy mi katonailag bármire is hajlandóak lennénk.
Mást úgy sem tudunk. Emiatt kellett most lefejezni a vezérkart is.
Ez nem csak amiatt lehet jó lépés, mert a belépő generációnak lesz most 2-3 éve (tét nélkül!), hogy összekapja a rendszert. Cserébe a NATO sem vesz bennünket komolyan 2-3 évig. Így mindenki sokkal könnyebben elfogadja, hogy nem csak technikailag, élőerőben, de vezetésben is per pillanat letolt gatya van.
És azért kell beleírni, hogy tét nélkül, mert most legalább a politika belátó módon nem fog tőle olyat kérni, amit esetleg a most kizavart vezetőktől - erőn felül - kértek volna. Sem a hazai politikai elit, sem a NATO részéről.
Ez a saját elméletem, lehet hülyézni.
De annyira a semmiből jött ez a lépés, és annyira nem lehet mögé tenni egy elfogadható indokrendszert, hogy én gyártottam mögé egy sajátott. Ha lehet, ne itt vitassátok meg, hanem a Biztpolban!
 
  • Vicces
Reactions: Chima3ra and Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Biztosra veszem hogy nem terveznek ilyet. Semmi tárgyi feltétel nincs meg hozzá, ha most visszaállítanák.
Most genya leszek!
Minden megmondóember - legyen katonai hátterű, vagy civil - azt mondta, hogy az oroszok nem indítják meg a támadást, mert nincsen meg hozzá a tárgyi feltételük.
Megvolt. Csak nem egy full scale konfliktusra....
Ettől még elindult.

Ha ma megszületne egy ilyen parlamenti határozat, akkor is minimum 1 év, mire az első soreszt be lehetne rántani.
És emiatt kurv@ fontos, hogy ne pöcsöljük el tovább az időt. Képtelen f@szság, hogy ezekkel a fizetésekkel a kellő felszerelő előteremjen. Többet meg nem tudunk fizetni. Van még másik opciónk?
Ha elvégzed a 2+2-es összeadást, az n-edik alkalommal is ugyan azt az összeget fogja adni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Gondolom akkor a bérezés sem annyi, mint a hirdetésben szerepel.
a Gyakpótlék nem túl sok.
Egy példa, évek óta bentlévő tapasztalt honvédségi Eü- katona hiába keres jobban a honvédségnél, inkább elment több kollégájával együtt mentőzni, hogy ne legyen gyaktéren/misszióban/különböző határszolgálatokban 240 apot egy évben, távol a családtól.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
De azért akkor se úgy tekintsünk már rá, hogy olyan rettentő szar fizetések lennének. Nyilván, vannak olyan országrészek, ahol nem feltétlen versenyképeket, de máshol meg igen. Főleg 25 év alatt.
Hát figyi a lidl többet fizet kevesebb szopással már megint. Főleg 25 év alatt.
Aki nagyon kéne C-s jogsis sofőrök satöbbi meg közelébe se néz a honvédségnek mert helyből annyit keres bárhol civilben mint egy őrnagy....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Ja ami mégjobb ismerek őrnagyot aki elment belföldi fuvarosnak inkább mert akkor minden este otthon alszik...
 
  • Hűha
Reactions: Árpicsek