[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
Azt se tudod baszki mit csinál az egyik meg a másik.....
tök mindegy hogy mit csinál eggyikmit csinál amásik.
de felsorolhatom hogy mik kellenek de nem teszem.
1. pontot írok. Nem vólt dandár parancsnok. (már ezred parancsnoki is el-elfogadható lenne...)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 209
113
Te teljesen hülye vagy. Lippai a hadtudományok doktora és elvégezte többek közt a német bezérkari iskolát. Ha ő nem hadművész akkor senki.
Tessék ez az ő szakmaisága:

1981-1985 Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium – Debrecen

Gimnáziumi érettségi (Kitűnő)

1985-1988 Kossuth Lajos Katonai Főiskola – Szentendre

Gépesített lövésztiszt, harcjármű üzemeletető üzemmérnök (Kitüntetéses oklevél)

1997-1999 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Katonai vezetői szak (kiegészítő képzés, nappali tagozat) (Kitüntetéses oklevél)

2000-2002 Führungsakademie der Bundeswehr – Hamburg/Németország

LGAN2000Heer – vezérkari tanfolyam, szárazföldi szakirány

2003-2010 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Hadtudományi Doktori Iskola – PhD-képzés (Summa cum laude)



TANFOLYAMOK

1991 (1 hónap) Századparancsnoki tanfolyam – Hódmezővásárhely

1992-93 (10 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996 (3 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest (BKNYK)

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996-97 (7 hónap) Egységparancsnoki (páncélgránátos szd.pk.-i) tanfolyam - Németország

1997-98 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített alapfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2003-04 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2005 (3 hónap) Intenzív angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga – STANAG 3333

2005 (3 nap) Katonai ejtőernyős alapképzés (Szlovákia)

III. osztályú képesítés

2007 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)

2008 (1 hét) Öngyilkos merénylők elleni tanfolyam

Ankara (Törökország)

2008 (2 hét) Ejtőernyős fakultatív alapképzés (Szolnok MH 34. BL KMZ)

2010 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)
Lippai "cowboy" Péter talán a legfelkészültebb szárazföldi katona a szárazföldi haderőnél. (nem elsősorban elméleti szakember, hanem gyakorlatilag is képes magasabbegységet vezetni. Ez nem azt jelenti, hogy nem lenne megfelelő elméleti tudása, sőt!

Ő nem a "kommandósok" baráti társaságába tartozik, mint a RSzR vagy a két Sándor, vagy Kaszab törzszls. Ez most nem ledegradálás, de tény, hogy Ők a könnyű különlegesen erőknél szolgáltak hosszabb ideig.
Lippai ténylegesen tud dandárt is vezetni, és gondolom több dandár összehangolása sem lenne probléma számára (ha létezne ilyen magasabb-egység akár egy gyakorlaton).

Ennek ellenére több helyről azt hallottam, hogy nem örült az új szárazföldi parancsnoki beosztásnak, amelyet váltották - a general inspektor - főszemlélő beosztást. Remélem, hogy marad, de ha nem akkor meg talpára esik mint a macska, mert nagy egyéniség, és órási tapasztalat, szakértelem és emberség van személyében. Én utoljára még a Brave Warrior-on találkoztam vele.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Lippai "cowboy" Péter talán a legfelkészültebb szárazföldi katona a szárazföldi haderőnél. (nem elsősorban elméleti szakember, hanem gyakorlatilag is képes magasabbegységet vezetni. Ez nem azt jelenti, hogy nem lenne megfelelő elméleti tudása, sőt!

Ő nem a "kommandósok" baráti társaságába tartozik, mint a RSzR vagy a két Sándor, vagy Kaszab törzszls. Ez most nem ledegradálás, de tény, hogy Ők a könnyű különlegesen erőknél szolgáltak hosszabb ideig.
Lippari ténylegesen tud dandárt is vezetni, és gondolom több dandár összehangolása sem lenne probléma számára (ha létezne ilyen magasabb-egység akár egy gyakorlaton).

Ennek ellenére több helyről azt hallottam, hogy nem örült az új szárazföldi parancsnoki beosztásnak, amelyet váltották a - tehát nem general inspektor - főszemlélő beosztást. Remélem, hogy marad, de ha nem akkor meg talpára esik mint a macska, mert nagy egyéniség, és órási tapasztalat, szakértelem és emberség van személyében. Én utoljára még a Brave Warrior-on találkoztam vele.
2 vagy 3 évig volt a 88-as zászlóalj parancsnoka és hidd el, hogy nagyon megtetszett neki ez a dolog.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 072
113
tök mindegy hogy mit csinál eggyikmit csinál amásik.
de felsorolhatom hogy mik kellenek de nem teszem.
1. pontot írok. Nem vólt dandár parancsnok.
Hát ezt jópáran elmondhatják a magasabb vezetőink közül (volt vezérkari főnökök is) bár tudom hogy neked a benkő tibi féle hígfosban lapítás és hevesen bólogatás 30 éven keresztül a parancsnoki munka etalonja...

Amikor Lippai átvette a szemlélőséget már akkor elkezdte létrehozni a parancsnokságot mert ez volt a parancs, őt valamiért mindig romokban heverő szervezetekhez küldték rendet rakni. Szerinted miért is ?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
Végül is csak az 5-ös dandárnak volt a parancsnokhelyettese 2 évig te félkegyelmű...
De értsd meg hogy nem vólt az. zászlóalj pk vólt ott elvágta ezt az irányt.ennyi benne vagy a rendszerbe tudod hogy milyen irányok vannak.
te se leszel soha harcolo dandár parancsnoka (bhd jé lehetnél) az is dandár de nem harcoló.
ettől nem vagy kevesebb... (félkegyelműzést hagyjuk tudom hogy érzelmileg felkavar)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 554
113
akkor miért nem ebbe az irányba ment tovább? megtehette vólna. au ő döntése vólt.
A tiszteknek sokszor kevesebb beleszólása van a karrierjükbe (nem az ilyen olyan tanfolyamokról beszélek) mint egy szakaszvezetőnek , őket általában oda nevezik ki ahová kell egy tiszt. Szerencsés esetben valami olyan helyre kerül ami a saját választott fegyvernemében van.
Még én is ismertem Lippait , amennyire akkor megtudtam ítélni , jó megfelelő zpk volt.
Aztán szétváltak útjaink:)
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 115
2 297
113
De értsd meg hogy nem vólt az. zászlóalj pk vólt ott elvágta ezt az irányt.ennyi benne vagy a rendszerbe tudod hogy milyen irányok vannak.
te se leszel soha harcolo dandár parancsnoka (bhd jé lehetnél) az is dandár de nem harcoló.
ettől nem vagy kevesebb... (félkegyelműzést hagyjuk tudom hogy érzelmileg felkavar)

Szegény Max Hoffmann ha ezt tudta volna...
Ugyanis ő is csak zaszloaljparancsnok volt, utána meg végig törzs.
(És dagadt volt és enyhén alkoholista)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 256
113
A modern technikára szerintem nem +3 hónap az olyan kiképzés, amivel valós készségszintű képességet adsz.
Azért azt is látni kell, hogy nem analfabéták a mai fiatalok sem nagy többségükben. A modern technikához modern emberek, akik sokan már hobbiból drónoztak, autót vezetnek, nem a seregben fogják megtanulni, mint régen.
Aki csinálja alanyi szja mentes 40 éves koráig? Vagy ilyesmi.
Nagyon drága dolog lenne az egy orvos vagy mérnök esetében az államnak!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Te atya isten mi folyik itt minden topic-ban mostanában. Lassan olvashatatlan f@szkodasokkal van tele minden.
Fiúk, nem lehetne ismét vmi értelmes mederbe terelni a beszelgeteseket - nem csak itt, mindenhol.
Szinte én is vágyom egykis jó t-72 felújításra..... Srácok kívülről értetlenül pislogok eddig azt hallgattam, hogy a régi néphadsereges tisztektől szar az egész rendszer most elvileg lapátrateszik őket meg sírunk értük @krisss @dudi légyszíves világosítsátok fel szegény hülye civilt :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 072
113
.. Srácok kívülről értetlenül pislogok eddig azt hallgattam, hogy a régi néphadsereges tisztektől szar az egész rendszer most elvileg lapátrateszik őket meg sírunk értük @krisss @dudi légyszíves világosítsátok fel szegény hülye civilt
A hülyékkel együtt sok valóban értékes ember is elvész.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 789
93
Szinte én is vágyom egykis jó t-72 felújításra..... Srácok kívülről értetlenül pislogok eddig azt hallgattam, hogy a régi néphadsereges tisztektől szar az egész rendszer most elvileg lapátrateszik őket meg sírunk értük @krisss @dudi légyszíves világosítsátok fel szegény hülye civilt :rolleyes:
Persze szívesen megteszik, ha már aláírták a milliós fizus civil szerződésüket