[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 824
113
Mintegy négyezer katona lépett be a Magyar Honvédségbe 2023-ban...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 959
5 111
113
Őőőőő.....A katona nem attol katona,hogy van egy pukkantója,és azzal még tud is lőni.....Évezredek háborúi bizonyitják,hogy a manus attol még nem katona,hogy van fegyvere.
Hogy katona legyen,ahoz nem csak a fegyverkezelést kell megtanulnia,hanem magát a harcot.Mégpedig katona módra,Hogyan mozogjon,hogyan reagáljon,hogyan működjön együt a többi katonával,hogy katonai erőt tudjanek alkotni.Ez az alapos és összetett harckiképzés teszi a katonát katonává,nem egy pukkantó.Az bárkinek lehet.
És ez a harckiképzés az,ami sokáig tart.
Őőőőőőőő....mik vannak!!! Szakértőnk kristálytisztán levezette, hogy a rendőrök nem alkalmasak katonai szolgálatra, mivel nem olyan kiképzést kaptak aztán ez az ismeretlen ukrán rendőrfőkapitány meg olyanokat állít, hogy 300 ezerről 100 ezerre csökkent a létszám, mert sokezer rendőr harcol...........

 
  • Vicces
Reactions: Negan

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
igen az ukránoknál már a háború elött voltak rendőri alakulatok a fronton csak akkor a 2 szakadár köztársaság ellen.
de csomo belügyes dandáruk de főleg zászlóalj formába vannak bevetve megerősítésnek (gondolom a logisztikájuk nem a legkiválóbb öállóan.)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 959
5 111
113
igen az ukránoknál már a háború elött voltak rendőri alakulatok a fronton csak akkor a 2 szakadár köztársaság ellen.
de csomo belügyes dandáruk de főleg zászlóalj formába vannak bevetve megerősítésnek (gondolom a logisztikájuk nem a legkiválóbb öállóan.)
Most éppen arról szól a cikk, hogy további 100 ezer rendőrt vezényelnének a frontra. A probléma csak az, hogy kb ez a teljes jelenlegi létszám ami maradt a háború előtti 300 ezerből. De még szerencse, hogy Negan ezt jobban tudja :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Most éppen arról szól a cikk, hogy még 100 ezer rendőrt vezényelnének a frontra. A probléma csak az, hogy kb ez a teljes jelenlegi létszám ami maradt a háború előtti 300 ezerből.
a zsoldosok elvégzik a belügyesek munkályát a zsoldosoknak is jobban tetszik és megbízhatóbbak is a jelenlegi vezetésnek.
ezt úgy szokták nevezni hogy ....... mindenki döntse el hogy mit gondol a pontozott vonalra
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 943
113
Reméljük full hülyeség

A Liga Szakszervezetek elnöke szerint a magánszférában megfigyelhető, hogy sok cég inkább az automatizáció, illetve a robotizáció révén kívánja növelni hatékonyságát.

„Gond az is egyébként a munkaerőpiacon, hogy a fiatalokat nem érdekli a fizikai munka. Emiatt nehéz helyzetben vannak a feldolgozóipari cégek és az építkezések is.

Sőt, hiába ígér a honvédség bruttó 737 ezer forintos kezdő fizetést a fiataloknak, bár sokan jelentkeznek, alig 1-2 százalékuk marad ott, mert nincsenek hozzászokva a hierarchikus munkavégzéshez
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 586
8 530
113
Reméljük full hülyeség

A Liga Szakszervezetek elnöke szerint a magánszférában megfigyelhető, hogy sok cég inkább az automatizáció, illetve a robotizáció révén kívánja növelni hatékonyságát.

„Gond az is egyébként a munkaerőpiacon, hogy a fiatalokat nem érdekli a fizikai munka. Emiatt nehéz helyzetben vannak a feldolgozóipari cégek és az építkezések is.

Sőt, hiába ígér a honvédség bruttó 737 ezer forintos kezdő fizetést a fiataloknak, bár sokan jelentkeznek, alig 1-2 százalékuk marad ott, mert nincsenek hozzászokva a hierarchikus munkavégzéshez
Nem a hierarchikus munkavégzéshez nem vagyunk hozza szokva hanem hogy szardarab kent bánnak az emberrel és lofasz pénzért dolgoztatják az embert. Most meg van az évtizedes eredménye hogy a munkavállaló potolhatokent volt kezelve minden szférában…az utolsó kapcsolja majd le a villanyt…
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Most éppen arról szól a cikk, hogy további 100 ezer rendőrt vezényelnének a frontra. A probléma csak az, hogy kb ez a teljes jelenlegi létszám ami maradt a háború előtti 300 ezerből. De még szerencse, hogy Negan ezt jobban tudja :)
Az hogy valakit a frontra vezényelnek nem azt jelenti hogy jó katona.
Legyen az sebtében kiképzett soros vagy rendőr.

A rendőr előnye hogy elvileg nem ujdonság neki a fegyver. Hozzászokott a parancsuralmi rendszerhez. Elméletben van valami erőnléte.

Szóval egy kiképzett katona sokkal többet ér mint egy rendőr.

De valószínű az ukrik az utolsó utáni még használható emberekért nyúlnak. Akik lehet egy rövid gyorstalpalóval többet érnek mint egy pár hetes gyorstalpalót elvégzett civil. Akit ne nevezzünk katonának mert egyenruhában van.

Szóval a búrimádó nem mondott hülyeséget.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 807
113
Reméljük full hülyeség

A Liga Szakszervezetek elnöke szerint a magánszférában megfigyelhető, hogy sok cég inkább az automatizáció, illetve a robotizáció révén kívánja növelni hatékonyságát.

„Gond az is egyébként a munkaerőpiacon, hogy a fiatalokat nem érdekli a fizikai munka. Emiatt nehéz helyzetben vannak a feldolgozóipari cégek és az építkezések is.

Sőt, hiába ígér a honvédség bruttó 737 ezer forintos kezdő fizetést a fiataloknak, bár sokan jelentkeznek, alig 1-2 százalékuk marad ott, mert nincsenek hozzászokva a hierarchikus munkavégzéshez

Egyik módja a krónikus munkaerőhiánycsökkentésének ez. Nálunk is a forgácsoláson már egy rakás robot dolgozik. Mivel forgácsoló szakember egyszerűen nem kerül elő több, mint amennyi van. A munka pedig egyre több. Pedig saját szakmunkásképzése is van a cégnek, ebben a szegmensben.
Másik módszer, a sorra, ott a Fülöp szigeteki jóember.
Nálunk még nincsenek , de Szombathelyen, több más vasi településen, mindenféle cégeknél, már igen. Nincs rájuk panasz. Ehhez hozzá kell szokni, vagy elfogadni a cégeknek, hogy bérekben közeledni kell az EU átlagához, hogy ne menjen már el egy rakás fiatal munkaerő az országból.
Az idén minden cégnél, a multi világban ,alapvetően 2 számjegyű béremelés lesz. Ebben biztos vagyok.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
961
2 390
93
„Gond az is egyébként a munkaerőpiacon, hogy a fiatalokat nem érdekli a fizikai munka. Emiatt nehéz helyzetben vannak a feldolgozóipari cégek és az építkezések is.

Ugyanúgy tolják a fizikai melót mint régen csak külföldön több lóvéért, ilyen egyszerű. A munkaerőhiányt ez okozza meg a természetes fogyás. A fiatalok körében is alacsony a munkanélküliség, ergo ez a fiatalok már nem akarnak dógozni szöveg egy mese. Azokat meg szintén nem tudom elítélni akik ha van rá lehetőségük akkor a kényelmesebb megélhetést választják. Ha állna egy Trabant meg egy új Audi a házam előtt, hát én se a trabiba ülnék be.

Sőt, hiába ígér a honvédség bruttó 737 ezer forintos kezdő fizetést a fiataloknak, bár sokan jelentkeznek, alig 1-2 százalékuk marad ott, mert nincsenek hozzászokva a hierarchikus munkavégzéshez

Ez nálam ott sántít hogy nem túl régóta van ez a lehetőség. Szeptember óta, alig 4 hónapja és máris 98% lelépett? Az nyilván kizárt, szóval ez vmi pesszimista feltételezés a jövőre nézve, annak meg nem kicsit túlzás. Annyi az igazságmagva hogy biztosan lesznek lemorzsolódók bőven és sajnos a jó fizu se fog tömegeket berántani, de még mindig ez volt a legjobb lépés nagyon régóta a toborzás felpörgetésére meg az állománymegtartásra.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 586
8 530
113
Ugyanúgy tolják a fizikai melót mint régen csak külföldön több lóvéért, ilyen egyszerű. A munkaerőhiányt ez okozza meg a természetes fogyás. A fiatalok körében is alacsony a munkanélküliség, ergo ez a fiatalok már nem akarnak dógozni szöveg egy mese. Azokat meg szintén nem tudom elítélni akik ha van rá lehetőségük akkor a kényelmesebb megélhetést választják. Ha állna egy Trabant meg egy új Audi a házam előtt, hát én se a trabiba ülnék be.



Ez nálam ott sántít hogy nem túl régóta van ez a lehetőség. Szeptember óta, alig 4 hónapja és máris 98% lelépett? Az nyilván kizárt, szóval ez vmi pesszimista feltételezés a jövőre nézve, annak meg nem kicsit túlzás. Annyi az igazságmagva hogy biztosan lesznek lemorzsolódók bőven és sajnos a jó fizu se fog tömegeket berántani, de még mindig ez volt a legjobb lépés nagyon régóta a toborzás felpörgetésére meg az állománymegtartásra.
Ennyien nem léptek le, haver is mondta hullotak azért ki alap kiképzés után is de egyre összetartóbb a banda és már csak tényleg az van ott aki csinálni akarja és ez jól is van így.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 943
113
Ennyien nem léptek le, haver is mondta hullotak azért ki alap kiképzés után is de egyre összetartóbb a banda és már csak tényleg az van ott aki csinálni akarja és ez jól is van így.
Arra leszek kíváncsi, hogy HMV-hez képest Tatán mennyit változik a jelentkezők száma.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 959
5 111
113
Az hogy valakit a frontra vezényelnek nem azt jelenti hogy jó katona.
Legyen az sebtében kiképzett soros vagy rendőr.

A rendőr előnye hogy elvileg nem ujdonság neki a fegyver. Hozzászokott a parancsuralmi rendszerhez. Elméletben van valami erőnléte.

Szóval egy kiképzett katona sokkal többet ér mint egy rendőr.

De valószínű az ukrik az utolsó utáni még használható emberekért nyúlnak. Akik lehet egy rövid gyorstalpalóval többet érnek mint egy pár hetes gyorstalpalót elvégzett civil. Akit ne nevezzünk katonának mert egyenruhában van.

Szóval a búrimádó nem mondott hülyeséget.
Sem a cikk nem állította, sem én nem mondtam, hogy ha valakit a frontra vezényelnek az azt jelenti, hogy jó katona. Én korábban annyit válaszoltam egy kommentre, hogy szükséghelyzetben a rendőröket is (nyilván korlátozott számban) a frontra vezényelhetnek. Most pár héttel később a cikk is ugyanezt Írja az ukrán példa alapján nagyságrendekkel nagyobb számokkal. Szóval a búrimádó hülyeséget mondott.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 332
2 770
113
Már csináltam arányos összevetést lengyel-magyar relációban!

Mekkora lenne a magyar haderő, ha:
001-POL-HUN-katonai-k-lts-gvet-s.jpg

003-POL-HUN-ter-let-s-GDP.jpg

002-POL-HUN-n-pess-g.jpg
Szerintem az arányok mintha nem lennének jók a költségvetésnél. Jó lenne az a szorzó 0,15nek is - meg majd meglátnánk.
Viszont mert szeretek ilyet játszani: miért csak pc felderítő századokkal számolsz? Akkor már zászlóalj, úgyis kell az olyan..
Illetve területvédelmieknél/tartalékosoknál értem én, hogy legyünk realisták, de kellene oda is akár még darabszám rovására is tüzérség, légvédelem ilyesmi.. (pl ha már itt lesznek a skyrangerek, akár a mistralok is)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Sem a cikk nem állította, sem én nem mondtam, hogy ha valakit a frontra vezényelnek az azt jelenti, hogy jó katona. Én korábban annyit válaszoltam egy kommentre, hogy szükséghelyzetben a rendőröket is (nyilván korlátozott számban) a frontra vezényelhetnek. Most pár héttel később a cikk is ugyanezt Írja az ukrán példa alapján nagyságrendekkel nagyobb számokkal. Szóval a búrimádó hülyeséget mondott.
Negan meg azt írta attól hogy valakinek karabèlyt adnak a kezèbe mèg nem lessz katona.
Szóval mert valaki lőtt amd-vel az nem jelenti azt, hogy alkalmas katonának.

Másrèszt a magyar honvèdsèg harcoló lètszáma semmilyen háború megvívására nem(lessz) elèg szövetsègi rendszeren kívűl.
Rendőrökkel kiegèszítve sem.