[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 631
8 722
113
Nem tud lefutni 3200 métert 22 perc alatt....meg lenyomni 30 fekvőtámaszt egybe.. az általános iskolák dőntő többsége meg nem tartja az emelt tesit mert nincs elég tornaterme
Ott kezdődik a probléma, hogy nem tanultunk meg normálisan futni és 1000meter után beszur arra keszulni kell
Aki meg nem tud lenyomni 60fekvot 2perc alatt az kérem szépen kritikán aluli…
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 554
68 136
113
Úgy, hogy amikor elindul, elindítod a stoppert és amikor végez a 8 körrel (már ha képes megállás nélkül végigfutni*) és megállítod a stoppert, akkor az többet fog mutatni, mint 22 perc.

*Ha csak egy pillanatra is megállsz vagy belesétálsz, akkor automatikusan nulla pont.
És ha összeszedsz egy kretén fajtát közben?
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
815
1 607
93
Elfogadható fizetés van, modern technika van, mi okozza a leszereléseket?
A fiatalok nem képesek alkalmazkodni a parancsuralmi rendszerhez, vagy a rendszerrel van a baj? A vásárhelyi egy jó alakulat, jó emberek és jó környezet, elkeserítő ha így is 50 %-os a fluktáció.
Ennek a tükrében megoldhatatlan probléma a létszámhiány.
Nem hogy alkalmazkodni, hanem a stílus. A nagy arc, meg még sok minden közrejátszik. Azért egy szintet meg kell ütni! Anno nálunk is volt olyan fiatal, mivel (apja X,Y volt) akkora arca volt hogy oldalra kellett fordúlnia hogy beférjen az ajtón. Hamar megmutatták neki hogy itt azért egyformák az emberek, nincs kivétel mivel egymásra vannak utalva a katonák! Mindenkinek vinni kell a maga terhét!
Szerintem itt mutatkozik meg az iskolai szintek drasztikus leamortizálása! A kannát csak üresen tudja használni!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Vegyes, de a drogteszt is szórt rendesen.

Sokan amikor meghallották hogy teszt lesz hazamentek helyből.
Én ma főleg a Biztpol. topicokban tobzódtam. Erre betévedek ide, és mit látok... :rolleyes:
Michael-Jackson-Popcorn-GIF.webp
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Hát az pedig maradna a sorkatonáknál is.
Írtam egy jó hosszút, de elszállt.
Mindegy a lényeg az, hogy a fizikai alkalmatlanság (nem egészségügyi!) nem kizáró ok a sorkatonaságnál.
De a drog probléma kezelése is sokkal könnyebb egy kötelező rendszerben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 060
124 214
113
pedig lehet hogy tényleg kétféle szint kellene: Pl. lövésznek fittebben kell lenni, mint egy FDC-ben ülő NASAMS kezelőnek vagy drón pilótának esetleg teherautósofőrnek.
Az ilyen támogató feladatkörök feltöltéséhez szerintem egy alacsonyabb követelmény szint is elegendő lenne...
Ha ennél lejjebb viszed akkor csak gépi rásegítéssel tud valaki lélegezni...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 160
113
Mindenféle nem nézegettem sose a listát, thc kokó meg pár dizájner tuti.
Instant elautasítás és eljárás.

Itt szúrjátok el a toborzást!
Ahelyett, hogy ingyen adnátok nekik a KAT-ot :D :D :D
Hidd el, akkor a futkározással se lenne gond XD

Akkor engem komolyan átvernek hosszú évek óta minden fizikai alkalmassági vizsgálaton mindenhol ahol ilyeneket csinálok.

Hogy én ezen miért nem lepődök meg XD
Azért még lennének tippeink, hogy miben vagy még tévedésben :rolleyes:

Nem baj az, legalább kisebb eséllyel fog megfutamodni a csatából.

Ennyi! A dagadtok nem futnak meg!
Ahogyan a KAT adaptív/addiktív páncélhajdú huszárok sem :cool: