[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 559
79 713
113
Isten háta mögött? :D

Hol laknak vazeg.

Igen Budapest kb 50 perc. Győr is. Tatabánya 10.
Ez tènyleg valid èrv.o_O
Ha te a 8. kerületből vagy úgy általában Pestről beérsz 50 perc alatt a tatai laktanyába én megeszem a kalapom. Táblától tábláig tényleg 50 perc, de viszonylag kevesen laknak az M1-es Budapest tábla tövében.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 493
8 254
113
Ha te a 8. kerületből vagy úgy általában Pestről beérsz 50 perc alatt a tatai laktanyába én megeszem a kalapom. Táblától tábláig tényleg 50 perc, de viszonylag kevesen laknak az M1-es Budapest tábla tövében.
Én Tatára nem csúcs időben tömeg közlekedéssel 1-1,5ora alatt értem onnan mentem gyalog az volt egy 10-15perc ne kocsival nézzetek első sorban tömegközlekedés főleg ha 18eves élre vagy a rendszer mert annak nem valószínű h lesz saját autója amit minden nap használ a tömegközlekedés meg abba az irányba vagy késik vagy késik ennyi
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én Tatára nem csúcs időben tömeg közlekedéssel 1-1,5ora alatt értem onnan mentem gyalog az volt egy 10-15perc ne kocsival nézzetek első sorban tömegközlekedés főleg ha 18eves élre vagy a rendszer mert annak nem valószínű h lesz saját autója amit minden nap használ a tömegközlekedés meg abba az irányba vagy késik vagy késik ennyi
Ha nincs saját autója, akkor miért nem megy a szállásra? Annál többet úgy sem spórolhat.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 559
79 713
113
Én Tatára nem csúcs időben tömeg közlekedéssel 1-1,5ora alatt értem onnan mentem gyalog az volt egy 10-15perc ne kocsival nézzetek első sorban tömegközlekedés főleg ha 18eves élre vagy a rendszer mert annak nem valószínű h lesz saját autója amit minden nap használ a tömegközlekedés meg abba az irányba vagy késik vagy késik ennyi
Én kocsival sem tartom reálisnak az 50 percet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 630
14 959
113
Ha te a 8. kerületből vagy úgy általában Pestről beérsz 50 perc alatt a tatai laktanyába én megeszem a kalapom. Táblától tábláig tényleg 50 perc, de viszonylag kevesen laknak az M1-es Budapest tábla tövében.
Írtam már a múltkor is.
Minden bevonulónak egy Palvin Barbit.
Persze neked nem. Ahogy a kiemelt fizetèst sem kapod.
Csak nekik.
Neked nem kell. Úgysem tudsz leszerelni. Eddig is megvoltál ennyi fizuval. Ezután is megleszel.

Az újjakat meg szopjuk le őket tövig mert hajlandóak bevonulni.
Ja. Mármint ti. Règi katonák.


Ki mondta hogy minden nap járjon be? o_O

Remèlem nem a 35+os korosztály 3 gyerekkel a cèl.

A fiatalok sokszor a mamahotelből hètköznapra ellakhatnak egy szállón is.
Nem kell èrte fizetni sem.

Fasszopó USMC közkatona minden nap hazajár?
Ez tènyleg sereg ha ennyi sem várható el?

100000 főiskolas meg tudja oldani hogy ne járjon haza naponta? Szegènyek hogy bírják ki?

Külszolgálatból is hordjuk haza az embereket.

Ne vicceljünk már. B+:mad:

De arra reagáltam hogy Tata világvège. Mihez kèpest.
Nekem hódmező a vilagvège.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Te Dudi!
Téged nem az eszedért alkalmaz a katonaság. Még én, a katonai dolgokban fogalmatlan is tudom, hogy a jelen fegyvereinek képessége okán nem mindegy, hány perc marad az elhárításra. Embereld már meg magad!

Privát beszélgetés volt egy tiszt úrral egy titkos projekt kapcsán míg vártunk a földmérőkre, de a lényeg, ma már bárkit alkalmaz a honvédség annyira nincs ember.

Durva volt szembesülni vele, hogy nagyobb létszámhiánnyal és rosszabb emberanyaggal dolgoznak, mint a vasút, pedig nálunk is tele van a cég semmit se értőkkel, csak ha elmegy nem lesz kit felvenni helyette.

Emiatt különösen jó volt az összhang, 2 mérnökember aki még ért is valamicskét ahhoz amit csinál, idiótákkal körülvéve...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 630
14 959
113
Én Tatára nem csúcs időben tömeg közlekedéssel 1-1,5ora alatt értem onnan mentem gyalog az volt egy 10-15perc ne kocsival nézzetek első sorban tömegközlekedés főleg ha 18eves élre vagy a rendszer mert annak nem valószínű h lesz saját autója amit minden nap használ a tömegközlekedés meg abba az irányba vagy késik vagy késik ennyi
Mi a faszèrt nem tud egy fiatal srác ellakni egy geci szállón a spanjaivak?:mad::mad::mad:
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Mert nem akar ott lakni? Attól, hogy valaki katona lesz még maradnak állampolgári és emberi jogai, nem rabszolgának ír alá, hogy katona lettél innentől kuss a neved.
A szállás nem kötelezettség, hanem lehetőség. Ha spórolni akar, akkor ez egy olyan opció ami a civil szférában igen ritkán adatik meg. Erről szól PH kommentje.
Vannak egyéb opciók: ingatlant vásárol vagy bérel Tatán vagy környékén, ingázik, más helyőrségre ír alá, vagy nem ír alá egyáltalán.
Nem is értem, most hogy jönnek ide a katona emberi jogai.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Mi a faszèrt nem tud egy fiatal srác ellakni egy geci szállón a spanjaivak?:mad::mad::mad:
Mert lehet hogy szeretné előrébb érezni magát az életben mint középiskolás kollégista korában...
Ettől függetlenül egy darabig el lehet lenni a szàllón és a tatai nem is rossz.

Tata egyébkén albérlet szempontból majdnem Budapest sajnos, bár ebből a pénzből kifutja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 267
113
Mi a faszèrt nem tud egy fiatal srác ellakni egy geci szállón a spanjaivak?:mad::mad::mad:
Igaz, úgyis menő ha a fiúk együtt laknak. Hát nem tudom. Több ilyen fiatalt aki idemigralt az ország túlsó végéből hozzánk megkerdeztem már miért nem a sereg?
Á...
Szerintem meg selejtes is szinte mind a meritheto emberanyagból.
Dillok, dadognak, isznak, szívnak, jovokep nélküliek.
Aki normális az meg a szulohelyen is boldogul ugyanennyit keresve.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: fip7 and krisss

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Mert lehet hogy szeretné előrébb érezni magát az életben mint középiskolás kollégista korában...
Ettől függetlenül egy darabig el lehet lenni a szàllón és a tatai nem is rossz.

Tata egyébkén albérlet szempontból majdnem Budapest sajnos, bár ebből a pénzből kifutja.
Középiskolát sokkal kevesebben töltenek koliban, mint a főiskolás-egyetemi éveket. Középiskolát a többség a szülői házban tölti. A koli egy átmenet a szülői házból a saját lakás (bérlemény/tulajdon) felé.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár