[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
926
2 295
93
Az ott mi a jobb szélén a 72-es előtt?
A bal oldalon lévő BTR-t a Tatra(?) mögött úgy vonatattak be? Jó lenne egy élesebb kép.

MAN HX 440.32 8x8 vontatja a BTR-t

A jobb szélsőre elsőre rávágtam volna hogy Büffel vagy akár Wiesent de nem tudom azoknál a daru az teljesen a szélén van a járműnek. De lehet az csak rossz a szög.

De pl ami a T-72 mögött jobbra van az se tiszta nekem azon kívül hogy valami teherautó lehet az alap
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
926
2 295
93
Na közben találtam csomó képet az eseményről. Semmi extra, nem Büffel hanem egy régi BAT-2

437140840_1724433944753572_4916439231229174451_n.jpg
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 458
16 822
113
Reggel 7-re kellett volna bevonulnunk itt Pesten sportszázadba. Testületileg 9-re mentünk,igen komoly alkoholos befolyásoltság alatt. Sírógörcsöt kaptak tőlünk,és délre kihajították mindannyiunkat a papírmunka után. Azóta se láttam magyar laktanyát belülről.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 892
65 757
113
Reggel 7-re kellett volna bevonulnunk itt Pesten sportszázadba. Testületileg 9-re mentünk,igen komoly alkoholos befolyásoltság alatt. Sírógörcsöt kaptak tőlünk,és délre kihajították mindannyiunkat a papírmunka után. Azóta se láttam magyar laktanyát belülről.
Én segg részegen vonultam be. A szombathelyi restiben úgy berugtam mint az atom míg vártam. Emlékszem egy régi piros allolampas mercivel vitettem be magam a Garasinba.
Volt valami eszosztas, meg régi honvéd szamok éneklése egy Uhrin Benedek szerű alakkal, aztán mikor megkerdeztek kinek van kérdése én megkerdeztem hol van a WC?
A haver konyhás volt, osztotta a teát, elevesztem hogy belehugyoztak. Valamikor délután jozanodtam ki mikor azért a kék spertfelszerelesert álltam sorba valahol mindenféle borsodiak közt.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 721
15 528
113
Elkéne engedni végre a néphadsereges storykat és nem a múlt rossz emlékeiből következtetni meg feltételezéseket tenni a mai Honvédségre.
Köze nincs a kettőnek egymáshoz.
És az a szomorú, hogy a fiatal korosztály is ezeket a sztorikat hallotta, és azt hiszi, hogy még mindig ugyanaz a helyzet (szívatás, nincs értelme, alkesz tisztek, stb)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 053
113
És az a szomorú, hogy a fiatal korosztály is ezeket a sztorikat hallotta, és azt hiszi, hogy még mindig ugyanaz a helyzet (szívatás, nincs értelme, alkesz tisztek, stb)


A fiatal korosztályt ez a terület nem érdekli, nincs is jelen a 85%-uk buksijában, ezért hínnni sem tud róla semmit.
A 85% többségének meg a szíve szakad meg a szabadság-harcos/majdan-forradalmárnak vetített szomszéd nácik miatt.

Az értelmesebbjei legyintenek rájuk, az értelmes-gátlástalanok a'la kipások kb. mindenkit kihasználják őket, a politikának meg mindegyik oldalon "pont-jók" az élükre állított H(asznos)-H(ülyék)-kel, lásd: BLM és azok a "meg-milliomosdott" vezetőik ($-ban).

.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 467
113
Reggel 7-re kellett volna bevonulnunk itt Pesten sportszázadba. Testületileg 9-re mentünk,igen komoly alkoholos befolyásoltság alatt. Sírógörcsöt kaptak tőlünk,és délre kihajították mindannyiunkat a papírmunka után. Azóta se láttam magyar laktanyát belülről.

Élsportoló voltál?
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 002
7 163
113
Az lett volna igazán baszo ha utána egy vágás jön majd egy db lynxet látunk majd két irányba kijönnek mögüle és egy v formát képezve mennek..és utána a szöveg gyere katonának :cool:
Már azt hittem hogy huszárokat hiányolsz.
Huszár vágta átmorfolódi Lynx rohamba. Gyere katonának. yaaaaay (Kínaiak csináltak ilyet. jól is nézett ki)
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 271
7 370
113
Már azt hittem hogy huszárokat hiányolsz.
Huszár vágta átmorfolódi Lynx rohamba. Gyere katonának. yaaaaay (Kínaiak csináltak ilyet. jól is nézett ki)
Meg jól is ki nézhet csak ne beszéljenek alatta semmit itt a videónak kene meselnie
Pl lehetne olyat megy egy sorban vagtazva huszárok melletuk kicsi piff puff aztán mögöttük kijön egy vonalba az összes olyan eszközünk majd amit vettünk meg modern aztán hatra néz a Huszár és kardot ránt és rohamra int na ha ezt megtudnák csinálni normál minőségben az egy szint lépés lenne.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 002
7 163
113
Meg jól is ki nézhet csak ne beszéljenek alatta semmit itt a videónak kene meselnie
Pl lehetne olyat megy egy sorban vagtazva huszárok melletuk kicsi piff puff aztán mögöttük kijön egy vonalba az összes olyan eszközünk majd amit vettünk meg modern aztán hatra néz a Huszár és kardot ránt és rohamra int na ha ezt megtudnák csinálni normál minőségben az egy szint lépés lenne.
túl hazafias, még a végén irredenta szél csapja meg őket és befosnak(mármint a felettesek)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 558
18 709
113
Meg jól is ki nézhet csak ne beszéljenek alatta semmit itt a videónak kene meselnie
Pl lehetne olyat megy egy sorban vagtazva huszárok melletuk kicsi piff puff aztán mögöttük kijön egy vonalba az összes olyan eszközünk majd amit vettünk meg modern aztán hatra néz a Huszár és kardot ránt és rohamra int na ha ezt megtudnák csinálni normál minőségben az egy szint lépés lenne.
Sok sok @pöcshuszár-al??? :rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: Nemerson