[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 271
7 369
113
@Kávé leírta, hogy ment pszichora.
Mivel a faszkalap felettese azonnal ahogy meg tudta mi történt küldte mert tudta hogy ilyen lelki állapotban nem fog átmenni és kirughatja mert ilyen vezetők vannak állami szférában hogy az ember meg bele rúg egyet ha már a földön van de amennyire tudom a sztorit a kirúgás és a pszihora rendelés jogellenes volt minden szabályt megszegve a felettesét és a pszichológust is ügyészség elé ráncigálták és nem folytathattak karrierjüket. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 683
113
Hogyan óhajtod elérni a változást?
A Rendszerváltás 1989-ben történt meg. Azóta mi változott?
A kapitalista rendszerben az ember lábasjószág. Illetve nem az, csak ehhez a munkavállalói szemléletnek (önérzet, jogok ismerete) nem annak kellene lennie, ami jelenleg van.
Az a hibrid rendszer, ami jelenleg itthon az állami rendszerben működik, az nem maradhat, mert kontraporduktív.
Viszont valahogy csak elműködik, így a politikát nem érdekli ennek reformja. Egyik politikát sem! Ne is várd, hogy ez változzon.
Ha azt képzeled, hogy majd magától (politikusoktól saját belátással) megfog, akkor megint bebizonyosodott, hogy te vagy a szekrény rossz oldalán.
Szerinted miért nem lehet normális érdekvédelme egyik fegyveres vagy belügyi szervnek sem?
A kommunizmusban kiváltság volt ezen szervekhez tartozni. Értelmetlen volt az érdekvédelem. Emiatt működhetett a szelekció.
Ha a profi haderős jobb példákat vesszük, ott a pénzügyi és egyéb kompenzációval továbbra fenn tudják tartani a kiváltságos érzést (ennek is leáldozott: britek, usa). Csak tényleg gazdag országoknál működik (még egy kicsit, de ott is elkerülhetetlen a nagy háborúknál a civilek bevonása). De pl. amerikában csak úgy működhet, hogy különben az állami szféra jóval kisebb (oktatás, egészségügy fizetős)
A másik modell a sorkatonai megoldás - több jólműködő példával.
A nálunk lévő hibrid rendszer (szarul fizetjük, kiváltságok nélkül, civilek bevonása nélkül) az ismert eredménnyel működik. Cserében viszont nagy az állami szféra. "Győztes" kombináció!
A politikustól azt várnám el főleg úgy, hogy lassan 15 éve van ugyan az a kurzus hatalmon egybefüggően, hogy legyen egy stratégiája az állam működésének és területi integritásának fenntartására.
Viszont a stratégiai gondolkozás teljese mérétékben megszűnt pedig az elején még volt belőle (2010-es évek eleje).
Enélkül nem fog menni, ahogy a sorkatonai rendszer felépítése sem fog így menni (amit te is tudod, hogy elkerülhetetlennek tartok).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 522
113
Mivel a faszkalap felettese azonnal ahogy meg tudta mi történt küldte mert tudta hogy ilyen lelki állapotban nem fog átmenni és kirughatja mert ilyen vezetők vannak állami szférában hogy az ember meg bele rúg egyet ha már a földön van de amennyire tudom a sztorit a kirúgás és a pszihora rendelés jogellenes volt minden szabályt megszegve a felettesét és a pszichológust is ügyészség elé ráncigálták és nem folytathattak karrierjüket. :)
Ezek szerint nem fejtetted ki a sztori minden részletét. Ha egy felettes ki akar b@szni valakit, akkor minden adandó alkalmat meg fog ragadni.
Ez egy törvényszerűség.
Akkor ne kezdjünk el a "munkáltatóra" mutogatni. (nem neked mondom, általánosan mondom!)
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 736
5 818
113
Nekem ez az egész sztori zavaros.

Ha nem faszkalap a felettese, akkor hivatalból nyugodtan várhat - teszem azt - egy évet, míg letelik a gyász, hogy akkor küldje pszichora, hátha nem történik semmi gebasz addig és átmegy?

Civilként azt gondolnám, hogy minden trauma után pszichora kell küldeni a fegyverest, megelőzendő a gebaszt.
Az, hogy mellékesen a felettes egy faszkalap és ki akarta rugatni a delikvenst (ez explicit módon ki lett mondva, vagy feltételezzük?), az miben változtat azon a tényen, hogy a pszichomókus eltanácsolta (=nem volt alkalmas a feladata ellátására)?

A bíróságon ki és miben lett elmarasztalva? A pszichológus, mert rosszul diagnosztizált, a személyügy, mert nem kellett volna elbocsátani, (hanem mondjuk egyéb pozíciót kellett volna felajánlani), vagy a felettes, mert… azonnal tette a kötelességét?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 271
7 369
113
Nekem ez az egész sztori zavaros.

Ha nem faszkalap a felettese, akkor hivatalból nyugodtan várhat - teszem azt - egy évet, míg letelik a gyász, hogy akkor küldje pszichora, hátha nem történik semmi gebasz addig és átmegy?

Civilként azt gondolnám, hogy minden trauma után pszichora kell küldeni a fegyverest, megelőzendő a gebaszt.
Az, hogy mellékesen a felettes egy faszkalap és ki akarta rugatni a delikvenst (ez explicit módon ki lett mondva, vagy feltételezzük?), az miben változtat azon a tényen, hogy a pszichomókus eltanácsolta (=nem volt alkalmas a feladata ellátására)?

A bíróságon ki és miben lett elmarasztalva? A pszichológus, mert rosszul diagnosztizált, a személyügy, mert nem kellett volna elbocsátani, (hanem mondjuk egyéb pozíciót kellett volna felajánlani), vagy a felettes, mert… azonnal tette a kötelességét?
Ez csak egy példa volt amivel arra akartam reflektálni, hogy a magyar fegyveres szerveknél ha valakinek nem vagy szimpatikus konkrétan a felettesednek kijelentik simán a szemedbe hogy ki akar rúgni de mivel a munkádba nem tud bele kötni az első adandó alkalommal amikor tud kibasz veled ebben az esetben épp egy tragédia hatására elküldte gyorsan soron kívül pszihora, ha 2nappal előtte meghal valamit nem valószínű hogy teljesíteni tudod az amúgy meg 100x kitöltött pszihot es ezzel mindenki tisztában van és a sztori amit elmeseltem csak egy eset a sok közül hogy itt hogy bánnak az emberrel és ezeknek már azért híre ment ezertse jelentkeznek 727ezer bruttóért mert egy szardarabkent kezelnek (nem mindenhol van meg normális vezető)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 522
113
A politikustól azt várnám el főleg úgy, hogy lassan 15 éve van ugyan az a kurzus hatalmon egybefüggően, hogy legyen egy stratégiája az állam működésének és területi integritásának fenntartására.
Viszont a stratégiai gondolkozás teljese mérétékben megszűnt pedig az elején még volt belőle (2010-es évek eleje).
Enélkül nem fog menni, ahogy a sorkatonai rendszer felépítése sem fog így menni (amit te is tudod, hogy elkerülhetetlennek tartok).
A stratégia az, hogy minél kevesebb pénzből üzemeltessük a szükséges, és elkerülhetetlen rendszereket.
Tessék figyelni rá, hogy nem pártpolitikáról beszélünk! Ez általános állami felfogás. MINDENHOL!
3 opció van.
  • Az egyik, hogy szarban vagyunk a szomszédokkal, és belátható időn belül van konfliktushelyzet. Ilyenkor fontossági sor élére kerül a haderő, még ha beleroppannak is. Pl.: Törökország, Görögország, Korea
  • A másik, hogy vagy nincs közvetlen szomszédunk, vagy olyan izolációban élünk, hogy a legkomolyabb fenyegetés a részeg jegesmedvék támadása pl.: Izland, Írország, Új-Zealand
Gyakorlatilag megszűnik a védelmi erő, mindent a jóléti államra lehet költeni. Mindenki oda akar költözni, és mindenki rájuk mutogat, hogy miért nem élünk olyan jól.
- a mi helyzetünk az, hogy belátható időn belül nem lesz konfliktushelyzetben az ország (ezért kell a NATO), és maximum 8-10 éves távlatban van reális veszélye valaminek, akkor a stratégia az, hogy tervek készülnek, lesz egy felfuttatható hadiiparunk, de alapvetően takarékláng. Egyszerűen nem érdek a prompt felfuttatás. Ha az lenne, akkor 1,5M -ós kezdőfizut dobtak volna be!
A haderő drasztikus felfuttatását viszont muszáj tervezni.
Ebben a felfuttatós rendszerben nem látok másik modellt, mint a sorkatonaságot. Ilyenek még a németek is. Ott is hasonló okai vannak a haderő minden irányú erodálódásának. Ott is nem véletlenül került elő most a hangulatváltás.
A sima tartalékos rendszer a magyar néplélek miatt nem működik. Majd esetleg egy következő komoly konfliktus elsodorja ezen mentalitásunkat. De addig is valahogy a felfuttatásra kell egy stratégiát választanunk! 1,5M -ós kezdő fizut nem tudunk ilyen célra kikülöníteni. A 700.000-es nem annyira vált be.
A benti viszonyok nem annyira vannak hatással a jelentkezőkre. Ha hatással lenne, akkor még ennyien sem jelentkeztek volna... :cool:

A stratégiai gondolkodás annyiban hiányzik, hogy végre eldöntsék, hogy mi legyen. Ami most megy a pöcsöléssel, az nem a stratégiai szint, hanem a taktikai.
Kevés lóvéból mit ne vegyünk meg....
 
  • Dühítő
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 522
113
Ez csak egy példa volt amivel arra akartam reflektálni, hogy a magyar fegyveres szerveknél ha valakinek nem vagy szimpatikus konkrétan a felettesednek kijelentik simán a szemedbe hogy ki akar rúgni de mivel a munkádba nem tud bele kötni az első adandó alkalommal amikor tud kibasz veled ebben az esetben épp egy tragédia hatására elküldte gyorsan soron kívül pszihora, ha 2nappal előtte meghal valamit nem valószínű hogy teljesíteni tudod az amúgy meg 100x kitöltött pszihot es ezzel mindenki tisztában van és a sztori amit elmeseltem csak egy eset a sok közül hogy itt hogy bánnak az emberrel és ezeknek már azért híre ment ezertse jelentkeznek 727ezer bruttóért mert egy szardarabkent kezelnek (nem mindenhol van meg normális vezető)
Az a baj, hogy sok egyenruhás nincs tisztában a civil viszonyokkal sem.
Nagyon jól ismerek innen a fórumról is olyan embert, aki civilként nagyon nem volt szimpatikus a cégen belüli feletteseinek, és ott még ilyen szintű indokra sem volt szükség a kirúgáshoz. Valami piti szarságért elővették, és már vehette is a kabátot. De egy csoportos leépítés sem egy leányálom. Ott meg aztán végképp nincs olyan mentő ötlet a szellemi leépülés ellen, hogy meg tudd magyarázni magadnak a kirúgás tényét.
Hangsúlyozom, hogy nem akarok egy f@szméregetésbe belemenni, hogy "kinek rosszabb".
Aki menni akar, az menjen. Legyen az állami, vagy verseny szféra. Ha emiatt szarba kerül az adott szervezet, az nem a munkaválalló dolga.
Ha egy kirúgás jogtalan, akkor az ellen meg maximálisan küzdeni kell! De ne várjuk el, hogy munkaadó a családunk legyen és mindent értsen meg, és tegyen meg értünk. Van bizonyos rugalmas határ, de ez minden. Azok a legrosszabb munkaadók szerintem, akik még rá is játszanak, a "Mi egy család vagyunk!" kollektívizmusra.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 271
7 369
113
Az a baj, hogy sok egyenruhás nincs tisztában a civil viszonyokkal sem.
Nagyon jól ismerek innen a fórumról is olyan embert, aki civilként nagyon nem volt szimpatikus a cégen belüli feletteseinek, és ott még ilyen szintű indokra sem volt szükség a kirúgáshoz. Valami piti szarságért elővették, és már vehette is a kabátot. De egy csoportos leépítés sem egy leányálom. Ott meg aztán végképp nincs olyan mentő ötlet a szellemi leépülés ellen, hogy meg tudd magyarázni magadnak a kirúgás tényét.
Hangsúlyozom, hogy nem akarok egy f@szméregetésbe belemenni, hogy "kinek rosszabb".
Aki menni akar, az menjen. Legyen az állami, vagy verseny szféra. Ha emiatt szarba kerül az adott szervezet, az nem a munkaválalló dolga.
Ha egy kirúgás jogtalan, akkor az ellen meg maximálisan küzdeni kell! De ne várjuk el, hogy munkaadó a családunk legyen és mindent értsen meg, és tegyen meg értünk. Van bizonyos rugalmas határ, de ez minden. Azok a legrosszabb munkaadók szerintem, akik még rá is játszanak, a "Mi egy család vagyunk!" kollektívizmusra.
Egyetértek, lehet rosszul fogalmaztam emiatt elnezest főleg ha egymásnak ugrott itt néhány ember! :(
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 522
113
Egyetértek, lehet rosszul fogalmaztam emiatt elnezest
Azért vagyunk itt, hogy eszmét cseréljünk. Szerintem (többynire) értelmes emberek vagyunk - időnként előfordul némi szellemi meltdown.
Ha valami nem tiszta, arra rá kell kérdezni, és tisztázni kell!
Tudom, hogy bizonyos ügyekben elég radikális nézeteim vannak (szűk a kör). A koldusos példát pont emiatt írtam, hogy látszódjon, hogy én ritkán megyek le itt individumok problémáinak szintjére.
Arra van itthon is elég f@ssság. Nem olyan jó a marakodó tinik fejét leordítani óránként. És még a kutya is rendszeresen széttúrja a kukát... :)
Nekem az a hobbim, hogy itt a fórumon nagyban is gondolkodhatom, ami a való életben politikai kapcsolatok, háttér nélkül nehéz. /Meg gyomra sincs hozzá az embernek./
Ha meg lesz pár ötlet, ami beválik, átveszik, az max. büszkeséggel tölt el.
Én annak a híve vagyok, hogy minden ötletre kell példa, forrás, bizonyíték, vagy magyarázat. Max. megcáfolják.

főleg ha egymásnak ugrott itt néhány ember! :(
Érte nem volt kár.... :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 388
14 383
113
Tudom voltam egy ideig civil meg mellek állásban is ebben az országban azt hiszik meg mindig 10en várnak a helyedre
Hatra nézek nem látok senkit :)
Èn civilben sokkal több negatív pèldát láttam főnök-beosztott viszonyban mint a seregben.
Nem mondom hogy ott nem volt fúras-faragás, a pasiknak alárugdosás.

De civilben èn ezt hatványozotabban látom.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 220
67 137
113
A politikustól azt várnám el főleg úgy, hogy lassan 15 éve van ugyan az a kurzus hatalmon egybefüggően, hogy legyen egy stratégiája az állam működésének és területi integritásának fenntartására.
Viszont a stratégiai gondolkozás teljese mérétékben megszűnt pedig az elején még volt belőle (2010-es évek eleje).
Enélkül nem fog menni, ahogy a sorkatonai rendszer felépítése sem fog így menni (amit te is tudod, hogy elkerülhetetlennek tartok).
Így, hogy ezt látod, hogy volt-nincs, még mindig annyira hihetetlennek tűnő a dolog, hogy egyszerűen ez a dolguk, hogy így legyen? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 263
73 975
113


Hadmérnöki képzést szeretne indítani a Nyíregyházi Egyetem, ezért az intézmény tárgyalásokat folytat a honvédséggel. Csütörtök délután Szalay-Bobrovniczky Kristóf, honvédelmi miniszter is ellátogatott a Tavaszi zsibongás kulturális toborzó rendezvényre, ahol a vezérkari főnökkel együtt megismerhették a Nyíregyházi Egyetem álláspontját a képzés kapcsán...


A Nyíregyházi Egyetemen tartott „Tavaszi zsibongás” kulturális és toborzó rendezvényen Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a magyar haderő fejlesztése kapcsán elmondta, a területvédelmi tartalékos rendszer visszaviszi az egyenruhát az egész országba.


 
  • Tetszik
Reactions: Pogány