[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 410
113
Az a baj, hogy az urambátyám média sleppjük a nyugdíjas és a seje-huja bajúszpödrő réteggel való kammunikációt csinálja évek óta.
Fogalmuk sincs a 30 év alattiak megszólításáról.
Ez az alapprobléma. Megszokták a "közmédia" (már az elnevezés is vicc) 1%-os nézettségét, azt meg ezzel is tudják hozni. Nem veszik észre, hogy a fiatalokat teljesen más érdekli pld Azahria-val (az életben nem hallottam még egy számát sem, annyit hallottam róla, hogy egy Toi Toi Wc mögött rámozdult egy igényes nőre) lehetne megszólítani, rajonganak érte.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Ez az alapprobléma. Megszokták a "közmédia" (már az elnevezés is vicc) 1%-os nézettségét, azt meg ezzel is tudják hozni. Nem veszik észre, hogy a fiatalokat teljesen más érdekli pld Azahria-val (az életben nem hallottam még egy számát sem, annyit hallottam róla, hogy egy Toi Toi Wc mögött rámozdult egy igényes nőre) lehetne megszólítani, rajonganak érte.
Az van, hogy aki Azariah rajongó, az jobb ha nem megy katonának.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Szerintem rohadtul nem ezen múlik, hogy ki milyen zenét hallgat...
Viccet félretéve természetesen nem, de azt komolyan mondom már hogy szerintem Azariah rajongók és katonánnak alkalmas+hajlandó/elhivatott emberek halmazainak metszete marginálIs.

A Kárpátia/Sabaton vonalé meg nem annyira kicsi. Extrém kivételek vannak.

Ha akarod megérted, ha nem nem magyarázom tovább senkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Azival se meg semmi a zenei ízlésnek semmi köze ki alkalmas mire egyszerűen ezt szereti
Nem arról beszéltem hogy meghallgatod egyszer egy számát, kocsiban azt is hallgatsz tuti alkalmatlan vagy.

Rajongóról beszéltünk, meg hogy toborozni ott milyen fasza lenne mert népszerű a fiatalok közt, innen jött fel a neve.

Én erre írtam azt félig viccesen, hogy NEM az Ő rajongó közössége lesz a jó irány egyetlen fegyveres/rendvédelmi szervnek sem, bár vannak mindig extrém kivételek.

Mit közvetít a dalaival, életvitelével, megjelenésével, gondolataival amit egy rajongó jellemzően másolni próbál, leutánoz, követ, azonosul?

Hol a férfiasság, harcosság, hazaszeretet?

Az a srác egy modern kori elvont táltos, félig delíriumban éli életét, életemben először akkor hallottam róla mikor csatak rottyon megugrott valami random gruppit egy pottyantós budifarm mögött...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 040
10 066
113
Nem arról beszéltem hogy meghallgatod egyszer egy számát, kocsiban azt is hallgatsz tuti alkalmatlan vagy.

Rajongóról beszéltünk, meg hogy toborozni ott milyen fasza lenne mert népszerű a fiatalok közt, innen jött fel a neve.

Én erre írtam azt félig viccesen, hogy NEM az Ő rajongó közössége lesz a jó irány egyetlen fegyveres/rendvédelmi szervnek sem, bár vannak mindig extrém kivételek.

Mit közvetít a dalaival, életvitelével, megjelenésével, gondolataival amit egy rajongó jellemzően másolni próbál, leutánoz, követ, azonosul?

Hol a férfiasság, harcosság, hazaszeretet?

Az a srác egy modern kori elvont táltos, félig delíriumban éli életét, életemben először akkor hallottam róla mikor csatak rottyon megugrott valami random gruppit egy pottyantós budifarm mögött...
Nem ertek veled egyet mert több száz ezren szeretik közte én és kollegaim többsége is meg koncertjeikre is elmennek sor én is elmennek ha nem mindig akkor lennék szolgálatban.
Rengeteg katona és rendőr barátom is jár a koncertjeikre mert jok a számai amúgy meg azahrianak van egy enyhe militarista be ütése talán anyja révén hisz o katona
Mit kepviles a dalaival? Hat talán felületesen azt tudnám mondani a generációnkra nehezedő nyomas/elvaras és kihívások/problemakat énekli meg természetesen egy hangya fasznyi kritikával a vezetés fele aki immár 14 éve egyhuzamban van hatalmon szóval más fele nem is nagyon tudna kritikát meg fogalmazni mert ő meg én életem nagy részében is a mostani volt hatalmak erről ennyit :p
Ui: van más is a generációnkbol akit lehet érdemes lenne felkeresni a hm-nek és meg talán vevő is rá de ne a holigenst meg az Ákos meg tokom tudja kit akiket többnyire az idősebb generáció hallgat és elvetve (mint én) néhány számukat.
Értékeljük a próbálkozást csak hat meg a forint/euro árfolyamnál is gyengébb néha ez a próbálkozás…
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Nem ertek veled egyet mert több száz ezren szeretik közte én és kollegaim többsége is meg koncertjeikre is elmennek sor én is elmennek ha nem mindig akkor lennék szolgálatban.
Rengeteg katona és rendőr barátom is jár a koncertjeikre mert jok a számai amúgy meg azahrianak van egy enyhe militarista be ütése talán anyja révén hisz o katona
Mit kepviles a dalaival? Hat talán felületesen azt tudnám mondani a generációnkra nehezedő nyomas/elvaras és kihívások/problemakat énekli meg természetesen egy hangya fasznyi kritikával a vezetés fele aki immár 14 éve egyhuzamban van hatalmon szóval más fele nem is nagyon tudna kritikát meg fogalmazni mert ő meg én életem nagy részében is a mostani volt hatalmak erről ennyit :p
Ui: van más is a generációnkbol akit lehet érdemes lenne felkeresni a hm-nek és meg talán vevő is rá de ne a holigenst meg az Ákos meg tokom tudja kit akiket többnyire az idősebb generáció hallgat és elvetve (mint én) néhány számukat.
Értékeljük a próbálkozást csak hat meg a forint/euro árfolyamnál is gyengébb néha ez a próbálkozás…
Oké. Én elfogadom a véleményed. Továbbra sem Azariah célközönsége az optimális szerintem toborzás szempontjából költség /haszon elven, hanem inkább valami hazafiasabb együttes, rendezvény.

Nekem Azariah ahogy mondtam minden csak nem "militarista beütés", egy totál hippi gyerek, gyík test, elvont képzelgő, kesergő, lázadó.

Egy szabályokat, hierarchiát elfogadni, követni képes férfias férfi, egy hazaszerető harcos képét ha el kell képzeljem, kurvára nem Ő ugrana be elsőnek! Szerintem 15.000 - nek sem, a kis szőrmebundáján, hajpántjában, bongyor hajacskájával, amibe beleszállt egy gólyacsalád, és részegen kúrja a toi toi mögött a leányt, barinő meg otthon, utána meg sírás a médiában hogy megbántam, na...

Nyilván Ákos/Hooligans sem vezet sok jóra, ebben egyetértünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 040
10 066
113
Oké. Én elfogadom a véleményed. Továbbra sem Azariah célközönsége az optimális szerintem toborzás szempontjából költség /haszon elven, hanem inkább valami hazafiasabb együttes, rendezvény.

Nekem Azariah ahogy mondtam minden csak nem "militarista beütés", egy totál hippi gyerek, gyík test, elvont képzelgő, kesergő, lázadó.

Egy szabályokat, hierarchiát elfogadni, követni képes férfias férfi, egy hazaszerető harcos képét ha el kell képzeljem, kurvára nem Ő ugrana be elsőnek! Szerintem 15.000 - nek sem, a kis szőrmebundáján, hajpántjában, bongyor hajacskájával, amibe beleszállt egy gólyacsalád, és részegen kúrja a toi toi mögött a leányt, barinő meg otthon, utána meg sírás a médiában hogy megbántam, na...

Nyilván Ákos/Hooligans sem vezet sok jóra, ebben egyetértünk.
Ott a te végletes amit mondasz hogy más közönség kene az a múltat is beütés tudom mire gondolsz nos sorra jelentkeznek hozzank az olyanok…pszichológiai nem jutnak tovább..lehet külső alapján mondani fuuuu igazi militarista beütés kemény gyerek csak én láttam ilyet loveszeten remegni ahogy az éles lőfegyvert oda adtuk neki..aki meg átjutott a pszihon 1 evezés töltött el egyenruhás lent mert képzeld nem bírta a parancs uralmi rendszert és sok ilyen volt mindig jót nevetünk az olyeneken adja a kemény katona/rendor/ vámos leszek dumát melle jár egy külső is és többsége megroppan, nem minden a külső én is kis vezna tini voltam sőt mikor meg a rendőrséghez mentem akkorse voltam a leg izmosabb kis madárfészek hajam is volt :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Ott a te végletes amit mondasz hogy más közönség kene az a múltat is beütés tudom mire gondolsz nos sorra jelentkeznek hozzank az olyanok…pszichológiai nem jutnak tovább..lehet külső alapján mondani fuuuu igazi militarista beütés kemény gyerek csak én láttam ilyet loveszeten remegni ahogy az éles lőfegyvert oda adtuk neki..aki meg átjutott a pszihon 1 evezés töltött el egyenruhás lent mert képzeld nem bírta a parancs uralmi rendszert és sok ilyen volt mindig jót nevetünk az olyeneken adja a kemény katona/rendor/ vámos leszek dumát melle jár egy külső is és többsége megroppan, nem minden a külső én is kis vezna tini voltam sőt mikor meg a rendőrséghez mentem akkorse voltam a leg izmosabb kis madárfészek hajam is volt :D
Nem csak a külsőt írtam le, bár szerintem az is fontos. Figyelj, én meg sportos voltam már 21 évesen, a kollégáim közt világbajnok erőemelők, sok kűzdősportoló, kajakos, evező, focista, kézis volt, jellemzően rövid hajjal, férfias kiállással, hazaszeretettel, tök jől megvoltunk, nem roppant meg senki a lelki teher alatt.

Ilyen is van :p.

Ellenben mikor jött a kis hippi gyerek, sokáig nem maradt, nem ment neki még az sem hogy beérjen időben, szabadelvű volt, használhatatlan mindenre.

Lehet más korosztály vagyunk nagyon, innen az eltérő élettapasztalat, de a mai napig inkább mennék bárhová egy random pl. Kárpátiás karfiolfülű gyerekkel - lövészárok, cigányperpatvar, égő ház - mint két random Azariahval!
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Kávé

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 596
113
Nem csak a külsőt írtam le, bár szerintem az is fontos. Figyelj, én meg sportos voltam már 21 évesen, a kollégáim közt világbajnok erőemelők, sok kűzdősportoló, kajakos, evező, focista, kézis volt, jellemzően rövid hajjal, férfias kiállással, hazaszeretettel, tök jől megvoltunk, nem roppant meg senki a lelki teher alatt.

Ilyen is van :p.

Ellenben mikor jött a kis hippi gyerek, sokáig nem maradt, nem ment neki még az sem hogy beérjen időben, szabadelvű volt, használhatatlan mindenre.

Lehet más korosztály vagyunk nagyon, innen az eltérő élettapasztalat, de a mai napig inkább mennék bárhová egy random pl. Kárpátiás karfiolfülű gyerekkel - lövészárok, cigányperpatvar, égő ház - mint két random Azariahval!
Nagyon más korosztály vagytok ennyi az egész. A társadalom döntő része popzenet hallgat meg elmegy egy koncertre szerintem ettől nem feltétlen lesz az a "rajongó" amiről te beszélsz.

( mondjuk én mióta a sabaton Magyarországon koncertezik mindegyiken ott voltam)

Kis adalék eddig a legjobb katonáim amikkel találkoztam egy igazi feka rap-et hallgató összeszokott kis raj volt akik a saját szerzeményeikkel meg beatbox-al szórakoztatták a századot.

A hardcore kárpátiásokkal ( én is szerettem pedig régen) több bajom volt mint a borsodi cigókkal....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Ja ilyen nálunk is volt velem egy idős gyerek jött…azthittem izombol megfejelem szolgálat alatt, de szerencsére kirúgtak :) :hadonaszos:
Akkor azért láttál te is ilyet már, na...

Ahogy mondtam, saját tapasztalatom az, hogy a komolyan vehető sport háttér nem csak a fizikum miatt hasznos, hanem mert szabálykövetésre, lemondásra, önfegyelemre, koncentrációra is nevel.


Ezért jellemzően egy sportosabb pali, akin látszik is hogy valamit sportolt valaha, ÁLTALÁBAN mentálisan is megfelelőbb mint egy keljünk fel amikor akarunk, zabáljunk össze vissza minden szart, jajj csak nehogy elfáradjak aztán izomlázam legyen jószág.


Bazz, szerk. :
:D Most látom hogy téged rúgtak ki...
Akkor azért ez Neked sem egy sikersztori eddig...
 
  • Vicces
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 596
113
Akkor azért láttál te is ilyet már, na...

Ahogy mondtam, saját tapasztalatom az, hogy a komolyan vehető sport háttér nem csak a fizikum miatt hasznos, hanem mert szabálykövetésre, lemondásra, önfegyelemre, koncentrációra is nevel.


Ezért jellemzően egy sportosabb pali, akin látszik is hogy valamit sportolt valaha, ÁLTALÁBAN mentálisan is megfelelőbb mint egy keljünk fel amikor akarunk, zabáljunk össze vissza minden szart, jajj csak nehogy elfáradjak aztán izomlázam legyen jószág.


Bazz, szerk. :
:D Most látom hogy téged rúgtak ki...
Akkor azért ez Neked sem egy sikersztori eddig...
Szerintem elírta :p
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: borisz and Kávé