[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 040
10 067
113
Akkor azért láttál te is ilyet már, na...

Ahogy mondtam, saját tapasztalatom az, hogy a komolyan vehető sport háttér nem csak a fizikum miatt hasznos, hanem mert szabálykövetésre, lemondásra, önfegyelemre, koncentrációra is nevel.


Ezért jellemzően egy sportosabb pali, akin látszik is hogy valamit sportolt valaha, ÁLTALÁBAN mentálisan is megfelelőbb mint egy keljünk fel amikor akarunk, zabáljunk össze vissza minden szart, jajj csak nehogy elfáradjak aztán izomlázam legyen jószág.


Bazz, szerk. :
:D Most látom hogy téged rúgtak ki...
Akkor azért ez Neked sem egy sikersztori eddig...
Ja nem elírtam ot rúgtak ki xd
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 040
10 067
113
Akkor azért láttál te is ilyet már, na...

Ahogy mondtam, saját tapasztalatom az, hogy a komolyan vehető sport háttér nem csak a fizikum miatt hasznos, hanem mert szabálykövetésre, lemondásra, önfegyelemre, koncentrációra is nevel.


Ezért jellemzően egy sportosabb pali, akin látszik is hogy valamit sportolt valaha, ÁLTALÁBAN mentálisan is megfelelőbb mint egy keljünk fel amikor akarunk, zabáljunk össze vissza minden szart, jajj csak nehogy elfáradjak aztán izomlázam legyen jószág.


Bazz, szerk. :
:D Most látom hogy téged rúgtak ki...
Akkor azért ez Neked sem egy sikersztori eddig...
Láttam mindig mondjak a feletteseim hogy én vagyok az a tisztelt kivétel mindig jön hozzank velem egyidős meg fiatalabb hamar meg kiképzés alatt felállnak mielőtt meg kezdődően a tényleges szopo rulett a meloban.
Mindig meg is kérdezik kávé te mi a faszt csinálsz itt meg? :confused: :eek:o_O
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Nagyon más korosztály vagytok ennyi az egész. A társadalom döntő része popzenet hallgat meg elmegy egy koncertre szerintem ettől nem feltétlen lesz az a "rajongó" amiről te beszélsz.

( mondjuk én mióta a sabaton Magyarországon koncertezik mindegyiken ott voltam)

Kis adalék eddig a legjobb katonáim amikkel találkoztam egy igazi feka rap-et hallgató összeszokott kis raj volt akik a saját szerzeményeikkel meg beatbox-al szórakoztatták a századot.

A hardcore kárpátiásokkal ( én is szerettem pedig régen) több bajom volt mint a borsodi cigókkal....
Mi volt velük a bajod?

Egy példa volt a sok közül a Kárpátia amúgy, és remélem miután azért igéretemmel szemben csak belementem, árnyaltam hogy mit hogy értek, világos mindenkinek hogy nem fekete-fehérben látom, nincs kizáró meg abszolút + -. Én trendekről beszélek, általánosságban, és költség/haszon elvről, ahol szerintem nem Azariah a jó irány, hanem továbbra is inkább a hagyományőrző fesztiválok, haditechnikai kiállítások, repülőnap - ha lenne! -, s zenéből is igen is valami kicsit fériasabb, hazafiasabb vonal. Ezt továbbra is így látom.

Nyilván látom én is a generációs különbséget, ez egyértelmű számomra is, én 40+ ban játszom már, még voltam kisdobos, sorkatona etc. egy letűnt kor gyermekeként :D


Ugyanakkor pont 10 éve vagyok a kiképzés területén, ezért is mertem belevauzni, mert aktívan rálátok a saját területünkre. A cigányokkal semmi bajom nekem sem, főleg hogy hozzánk mindenféle extra rájuk szervezett tiborzó kampány/extra juttatás ellenére sem igazán jönnek, elvétve, azt mondanám hogy 1%. Messze messze a társadalmi arányuk alatt. Aki jött eddig, azzal tény hogy semmi baj nem volt, de kb. nálunk láthatatlanok!
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and krisss

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Láttam mindig mondjak a feletteseim hogy én vagyok az a tisztelt kivétel mindig jön hozzank velem egyidős meg fiatalabb hamar meg kiképzés alatt felállnak mielőtt meg kezdődően a tényleges szopo rulett a meloban.
Mindig meg is kérdezik kávé te mi a faszt csinálsz itt meg? :confused: :eek:o_O
Te vagy az én emberem, ILYEN srácokat keresünk mi is :D!!!

Gyere át tűzoltónak, hidd el jobb lesz, eddig minden ex katona/BV-s/rendőr tanítványom áldotta a napot mikor meghozta élete legjobb döntését és átjött hozzánk :D!!!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 040
10 067
113
Te vagy az én emberem, ILYEN srácokat keresünk mi is :D!!!

Gyere át tűzoltónak, hidd el jobb lesz, eddig minden ex katona/BV-s/rendőr tanítványom áldotta a napot mikor meghozta élete legjobb döntését és átjött hozzánk :D!!!
Anno rendőrség mellett jelentkeztem tűzoltónak, dr. Popovics doktornő azt mondta szemüveges nem lehet tűzoltó.
Fusiban egy ideig tűzoltókkal koltoztettem bírtam a fiukat :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Általában nem tudja követni a parancsot meg annyi esze van mint egy féltéglának.
Az az általnos tapasztalatom, hogy minél jobban látszik valakin mekkora rajongója bármilyen irányzatnak/izmusnak/stílusnak annál használhatatlanabb...
Ezzel ÍGY egyetértek.

Nyilván tele van varrva kelta rúnákkal, nagy Magyarországgal, vaskereszttel, svasztikával, és aktív magyarok nyilai tag az nem jó alapanyag, hanem nemzetbiztonsági kockázat :D

A trend szerintem akkor is az amit leírtam, s látod nálad azért ismeretlenül is pont a két random dolog amit leírtam, épp talált, mindkettőt kedveled/kedvelted.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Anno rendőrség mellett jelentkeztem tűzoltónak, dr. Popovics doktornő azt mondta szemüveges nem lehet tűzoltó.
Fusiban egy ideig tűzoltókkal koltoztettem bírtam a fiukat :D
Na az ilyenktől van ki a faszom... Ma már a tetovált szemüveges is megfelel, csak mondom :D!

Fun Fuct, ezer éve, egy világcsúcstartó erőemelő ex kollégámnak, barátomnak mondta kockás has mellé, hogy túlsúlyos, mert 169 cm hez volt 84 kg! Akkor nyomott 205kg-ot polóban, csuklószorítóban :D.

Mondta neki az említett doktornő, érted. Legendásan jót nevettünk :p
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 596
113
Ezzel ÍGY egyetértek.

Nyilván tele van varrva kelta rúnákkal, nagy Magyarországgal, vaskereszttel, svasztikával, és aktív magyarok nyilai tag az nem jó alapanyag, hanem nemzetbiztonsági kockázat :D

A trend szerintem akkor is az amit leírtam, s látod nálad azért ismeretlenül is pont a két random dolog amit leírtam, épp talált, mindkettőt kedveled/kedvelted.
Persz csak a nagy számok törvényei miatt az Azariah-át hallgatóból nagyobb a merítés mert a lőtéri kutya is azt hallgatja :D
 
  • Tetszik
Reactions: Redgreg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Persz csak a nagy számok törvényei miatt az Azariah-át hallgatóból nagyobb a merítés mert a lőtéri kutya is azt hallgatja :D
Költség/haszon, még mindig. Nem a mi közönségünk. Próbáljátok meg, ha nektek bejön eskü rámegyünk mi is, addig inkább maradnak a nyílt napok, nyitott szertárak, meg falunapon kismotorfecskendő versenyek, ovikban a "tűzoltó simogatók" :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 596
113
Költség/haszon, még mindig. Nem a mi közönségünk. Próbáljátok meg, ha nektek bejön eskü rámegyünk mi is, addig inkább maradnak a nyílt napok, nyitott szertárak, meg falunapon kismotorfecskendő versenyek, ovikban a "tűzoltó simogatók" :D
Hát amúgy én pl nem tudom hirtelen megszámolni 2 kezemen a kollégákat (akár idősebbeket is) akik a puskásbsan lévő tripla koncertre elmentek mert nincs elég ujjam kéne még hozzá pár . :D

Azariah egy olyan átalános társadalmi szinten kedvelt ami mindent is lefed. (pont az egyedi stílus miatt ami nem valami amcsi poplófaszt majmol mint a legtöbb magyar könnyűzene) ettől függetlenül nem feltétlen vele reklámoznám a céget. De elérése mindenképpen neki lenne a legnagyobb.

Kis adalék:
Kovalski meg a Vega kereste meg a honvédséget és nem fordítva történt, hogy szeretnék ezzel népszerűsíteni a céget ha szeretnék. De volt egy B opciójuk a klippre a honvédség nélkül ha nem jött volna létre az együttműködés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Hát amúgy én pl nem tudom hirtelen megszámolni 2 kezemen a kollégákat (akár idősebbeket is) akik a puskásbsan lévő tripla koncertre elmentek mert nincs elég ujjam kéne még hozzá pár . :D
Asszem kell írjak egy levelet a MEGFELELŐ helyre, hogy a katonák túl jól keresnek, és faszságokra verik el a nemzetgazdaság pénzét :D!!!
Kis adalék:
Kovalski meg a Vega kereste meg a honvédséget és nem fordítva történt, hogy szeretnék ezzel népszerűsíteni a céget ha szeretnék. De volt egy B opciójuk a klippre a honvédség nélkül ha nem jött volna létre az együttműködés.
Ezt meg nem tudtam, de máris szimpatikusabbak ha Ők gondoltak erre maguktól.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 040
10 067
113
Na az ilyenktől van ki a faszom... Ma már a tetovált szemüveges is megfelel, csak mondom :D!

Fun Fuct, ezer éve, egy világcsúcstartó erőemelő ex kollégámnak, barátomnak mondta kockás has mellé, hogy túlsúlyos, mert 169 cm hez volt 84 kg! Akkor nyomott 205kg-ot polóban, csuklószorítóban :D.

Mondta neki az említett doktornő, érted. Legendásan jót nevettünk :p
Ja az a doktornő engem is le dagadtazott akkor volt 180+cm kent 70kilo néztem rá és mondtam maga is az köpni nyelni nem bírt hogy vissza szóltam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Ja az a doktornő engem is le dagadtazott akkor volt 180+cm kent 70kilo néztem rá és mondtam maga is az köpni nyelni nem bírt hogy vissza szóltam.
Igen, erre gondoltam én is, hogy minden második kigyúrt palinak magyarázta hogy túlsúlyos, erre érzékenyebb kollégák felakadt szemmel hörögve tépték le magukról a pólót feszítgetve hasra, kocogtatva az izmokat :D.

Mi azért nem mondtuk a szemébe a bagoly mondja verébnek tényállást, kellett az alkalmas pecsét :D
 
  • Vicces
Reactions: Nemerson and Kávé

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 296
77 663
113
Meg vagyunk mentve! :rolleyes:

 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 996
35 694
113
A határzárepitesekor egy hétig kaptam 40 rabot kezdjek velük valamit. 5 katonai volt meg pár bv S akik figyeltek hogy ne szokjenek még volt egy homlokrakodos (manitous) meglepően jól dolgoztak. Volt náci kisebbségi adócsaló gyilkos rabló is köztük. A titok annyi hogy el kell hogy hidjek hogy értékesek és hogy közös célért dolgoznak. Ezek után a 60 közmunkás/önkéntes sem okozott problémát érdekes mód ott jóval nagyobb volt a széthúzás de ezt jól elosztva versengésbe lehetett fordítani.

Alegyseget össze kell rakni fel kell építeni össze kell kovácsolni. Innentől kezdve hogy egy célért dolgoznak csapatba mindegy a zenei ízlés vagy a politikai beállítottság faji hovatartozás.

Én a rabokat katonaként kezeltem. Munkaszolgálatos katonaként. Azt hiszem csípték a fejem mert amikor egyszer ebedkor egy másik brigád fogengsztere pofazott és lazongot odamentem lebaszni hogy évesre használja a száját ne pofazasra 3 elítéltem megmaszirozta amikor felállt nekem.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and zsolti

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 402
2 938
113
Igen, erre gondoltam én is, hogy minden második kigyúrt palinak magyarázta hogy túlsúlyos, erre érzékenyebb kollégák felakadt szemmel hörögve tépték le magukról a pólót feszítgetve hasra, kocogtatva az izmokat :D.

Mi azért nem mondtuk a szemébe a bagoly mondja verébnek tényállást, kellett az alkalmas pecsét :D
Off: attól, hogy nem zsír, hanem izom, meg túlsúlyos, szívet, ízületeket szintén megviseli, sőt még jobban is.
Koleszterinje mondjuk jobb lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Nagyon bonyolult, de azért próbáld meg megérteni: nem kizárólag szélsőjobbos arcok alkalmasak katonai szolgálatra.
Oké. Bár a Sabatont direkt azért írtam, hogy ne csak a Kárpátia legyen :D.

A szél jobbos szerintem viccet félretéve még a Kárpátiára sem igaz, de te tudod. Amúgy meg ha már kicsit belém álltál gonosz leszek, saját tapasztalatom az, hogy ha nem is az extrém jobb, de bizony a jobboldali arcok faszább gyerekek mint a cheguevarások, nagy gyökértelen világ polgárok, szeressünk mindenkit, mindenki egyenlő hippik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Off: attól, hogy nem zsír, hanem izom, meg túlsúlyos, szívet, ízületeket szintén megviseli, sőt még jobban is.
Koleszterinje mondjuk jobb lesz.
Igen ez igaz, csak a szíve is edzettebb hozzá. Akiről beszéltem úgy nézett ki mint egy sprinter erőemelőként, s nem mint Eddy Hall. A dokinéni meg Jabba magyar hangja.