[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 454
113
Ilyen temarol tenyleges tapasztalat es/vagy megbizhato hatter infok nelkil irni. Na ez a fotel tabrnokizmus.

A Military Balance meg az ISS de ide irhatnanak a SIPRI t is , a hivatalos es ezert hamisitott statisztikakbol dolgoznak jelentos ideologiai toltettel.

Az olyan tenyezoket meg figyelembe sem veszi mint kikepzes, moral es tarsai. Marpedig a helyzet nem valtozott Napoelon ota aki azt mondta higy a moral es a fizikai ero aranya 3:1 hez a moral javara.

Szerintem meg korrekt írás igazi szakértő(k)től. Figyelembe vette a morális tényezőket is, de szögezzük le, szart se ér ha lövészteknőben hasalva kapod a tüzérség áldását a fejed fölött, úgy, hogy hogy nincs mivel lefoglalják azokat. Ilyen reménytelen helyzetbe, mint ahogy az ukránok elleni háborúban írta, nagyon hamar elveszne a morál. Legtöbben úgy halnának meg, hogy még ellenséget se láttak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 404
120 594
113
Ilyen temarol tenyleges tapasztalat es/vagy megbizhato hatter infok nelkil irni. Na ez a fotel tabrnokizmus.

A Military Balance meg az ISS de ide irhatnanak a SIPRI t is , a hivatalos es ezert hamisitott statisztikakbol dolgoznak jelentos ideologiai toltettel.

Az olyan tenyezoket meg figyelembe sem veszi mint kikepzes, moral es tarsai. Marpedig a helyzet nem valtozott Napoelon ota aki azt mondta higy a moral es a fizikai ero aranya 3:1 hez a moral javara.
Pedig elég jól összefoglalta ;)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 399
23 321
113
Pénteken történet, pont lemaradtam róla!



Megalakult az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred, amely csapatzászló-adományozási ünnepségét október 5-én, pénteken tartották a nyíregyházi Kossuth téren.

https://honvedelem.hu/112769_megalakult_az_elso_tartalekos_ezred

1000x667@cikk_06.jpg


1000x667@cikk_03.jpg


 
D

danielblack

Guest
Pénteken történet, pont lemaradtam róla!



Megalakult az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred, amely csapatzászló-adományozási ünnepségét október 5-én, pénteken tartották a nyíregyházi Kossuth téren.

https://honvedelem.hu/112769_megalakult_az_elso_tartalekos_ezred

1000x667@cikk_06.jpg


1000x667@cikk_03.jpg


Nyíregyházán elég rosszul működnek a hír és eseményközlések sajnos :( Én állandóan lemaradok minden eseményről a városba, és erről is csak azért tudtam, mert résztvevője voltam... :D
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
108
403
63
Biztpol fotelgenerálisok, erre varjatok gombot. Hány magyar, úgy civil, mint katonai/titkosszolgálati/rendőri szerver lehet megpreparálva?
https://www.bloomberg.com/news/feat...ny-chip-to-infiltrate-america-s-top-companies

Az első hsz-em, pedig nem tegnap regeltem, és hát bőven előtte már olvastam a htka-t...

Én vettem a fáradtságot és elolvastam a cikket, és úgy gondolom, hogy ha ez igaz, akkor az USA (és a világ nagy része) nagyon nagy bajban van. Hogy mit jelenthet egy hardveres nyitott kapu egy rendszeren, az szinte felfoghatatlan... Ami még ijesztőbb, az az, hogy micsoda hallgatás van ebben az ügyben... És 2009-től már...Vagy ki tudja
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 349
34 137
113
A honvédség egyenesen lenovo PC-ket használ szóval :D
Jo de az MH nak van az a zart halozata /az is net csak nem inter. Vagy hogy./ arra csak ugy fel se lehet csatlakozni mert nem is ismeri fel a rendszer hogy mi is az vagy hogy egyaltalan adott pc nek szol e a jel...
Jo eleg buta meglatszik hogy tul sokat nem koltottek ra a letrehozasa ota vagy kitudja... /vegulis nem a grafika a lenyeg./... Meg van a klaszik zart halozat windowsos... Is jo az konnyen fetorheto mondjuk szazad szinten de onnet el kellenne jutni minimum dandarszintre hogy erdemleges info aljon rendelkezesre... /nekem abszolut nincs hirados kepzesem csak alap meg ami szakalaphoz jart meg az egyik tanfolyamnak volt resze egy kicsit belemenosebb./ de idokozonkent masik dohanyzokba is at kellett menni ha az ember dohanyozni akart... Azt nem mondom hogy jelenleg hu de vedett a rendszer de ha olyan infokat akarnak kozolni elektronikusan vagy tarolni amit nagyon titkolni akarnanak megoldhato lenne... /no meg ott a harcteri internet... A rabakra epitett kocsikbol eleg sok van amugy./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 349
34 137
113
Egyebkent szerintem processzoron vagy egyebb alaktreszen keresztul legyen az egy videokartya vagy barmi a gyarto mindenhez hozzatid ferni /felteve ha tudja hogy mi is van pontosan a gepbe / vagy nemtudom de eleg egy par bytes kaput hagyni onnet mar egyenesen bent van a gep szivebe az oprendszereken kivul. /ahonan akar az oprendszer nem hogy hozzaferheto de akar torolheto fomatalhato is./ meg a dost is torolni lehet onnanonnan mar..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 349
34 137
113
Egyebkent a dos osok a veszelyesek :) nem veletlen nem oktatjak szinte sehol... A win es a pingvin csak grafika de toredeke kepesegbe egy dosnak... /le vannak korlatozva funkciok hianyaba amikre programot kell irni dos meg maga a programozo felulet ha ugy akarja az ember./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 349
34 137
113
Egy dos virust pl egy win be futtatott virusirto meg se talal nem hogy torlje /nem is torolheti hisz a win a dosba fut./ a wines tuzfal se fogja meg.../ egy dosos virusnak a win semmi mint egy epresztoora a telefonon csak egy alsobbrendu program amit a dos futat... Dosba minden hozzaferheto... Olvashato masolhato az osszes win fajl nincs wedelme a winnek... Dosbol.../alapbol/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 349
34 137
113
Ha a dosba nem irnak ra kulon parancsot./jelszot./ amit ugye civilbe egyebkent senki se csinal... Az osszes win fajl olvashato!! Hiaba van jelszoval vedve a winbe.../ha nem is fut a vin./ :) de majd mindjart jonnek a programozok... /remelem olyan is aki a dosrol annyit tud hogy van./en abba noltem fel modhatni... Win meg a suliba se volt.../
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Egy dos virust pl egy win be futtatott virusirto meg se talal nem hogy torlje /nem is torolheti hisz a win a dosba fut./ a wines tuzfal se fogja meg.../ egy dosos virusnak a win semmi mint egy epresztoora a telefonon csak egy alsobbrendu program amit a dos futat... Dosba minden hozzaferheto... Olvashato masolhato az osszes win fajl nincs wedelme a winnek... Dosbol.../alapbol/

Hát ha 3.1-es Windows-t használsz még, akkor igazad van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 349
34 137
113
A dos egy alap a dosnal lejebb egy szint van az alatt mar csak a kulon alkatreszek hardverek ferhetoek hozza...

Mindegyik vin dosba fut... Es minden dosba fut a formatalos reszt /****\ /ami a dost nem erinti/ mert azon keresztul fut a format. Es a harrwaerek sajat rendszeren kivul.

Minden!! Mindegy win hany? A win egy oprendszer csak
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 349
34 137
113
De beszelgethetnenk a kekhalalrol is akkor hova is dob vissza??? Csak nem megegy gyenge pont?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 340
13 905
113
Az első hsz-em, pedig nem tegnap regeltem, és hát bőven előtte már olvastam a htka-t...

Én vettem a fáradtságot és elolvastam a cikket, és úgy gondolom, hogy ha ez igaz, akkor az USA (és a világ nagy része) nagyon nagy bajban van. Hogy mit jelenthet egy hardveres nyitott kapu egy rendszeren, az szinte felfoghatatlan... Ami még ijesztőbb, az az, hogy micsoda hallgatás van ebben az ügyben... És 2009-től már...Vagy ki tudja
Itt meg egy elemzés a bloomberges cikkről
https://www.theregister.co.uk/2018/10/04/supermicro_bloomberg/
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A Honvédség jelenleg, max., 6-8 ezer fős kézifegyveres gyalogság. Ennyi. Az elmúlt 20 évben, zászlóalj méretnél nagyob gyakorlaton nem nagyon vettek részt katonáink, pláne magasabbegységek parancsnokai. Összfegyvernemi harc gyakorlását, max. Benkő miniszter és a korban hozzá hasonló, már nyugdíjas egykori főtisztek láthattak.
Hegyi hadviselésre kiképzett alakulat nincs. pláne nem magasabbegység, mint rég. Inkább Te ne írj hülyeségeket.
A 4 hágót 1500 gyalogos be tudja védeni. Más, technika ott nagyon nem tudna érvényesülni. Az ukiknak a légiereje közelít a nullához. Itt az számít hogy ki foglalja el a hágókat és a repteret.
 
D

danielblack

Guest
A 4 hágót 1500 gyalogos be tudja védeni. Más, technika ott nagyon nem tudna érvényesülni. Az ukiknak a légiereje közelít a nullához. Itt az számít hogy ki foglalja el a hágókat és a repteret.
A légierejük képes csapást mérni, közvetlenül azután, hogy az Sz-300 asaik szétszedik a Gripeneket...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 952
19 181
113
A légierejük képes csapást mérni, közvetlenül azután, hogy az Sz-300 asaik szétszedik a Gripeneket...

Ilyenkor remélem a kormány is elemzi a helyzetet, és megfelelő radar elleni fegyverzetet is beszerzi, illetve a légvédelem modernizálását is terítékre veszi... Arról nem is beszélve, hogy mindent is gatyába kellene rázni, nagyon érződik most ezen a helyzeten.

Ezzel együtt csak veszítenénk egy ilyen konfliktuson, az USA kesztyűbábját nem támadhatjuk meg, ha ők támadnak (amit úgysem tesznek meg), akkor a NATO segítség érkezéséig (ami amúgy kétséges, hogy milyen lenne, mert megosztott a NATO is a témában) sem tudnánk feltartani őket.

Gyászos a helyzet. Ezért mer egy olyan bukott állam is beszólni nekünk, mint Ukrajna.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 686
12 548
113
Egyebkent szerintem processzoron vagy egyebb alaktreszen keresztul legyen az egy videokartya vagy barmi a gyarto mindenhez hozzatid ferni /felteve ha tudja hogy mi is van pontosan a gepbe / vagy nemtudom de eleg egy par bytes kaput hagyni onnet mar egyenesen bent van a gep szivebe az oprendszereken kivul. /ahonan akar az oprendszer nem hogy hozzaferheto de akar torolheto fomatalhato is./ meg a dost is torolni lehet onnanonnan mar..

Egyebkent a dos osok a veszelyesek :) nem veletlen nem oktatjak szinte sehol... A win es a pingvin csak grafika de toredeke kepesegbe egy dosnak... /le vannak korlatozva funkciok hianyaba amikre programot kell irni dos meg maga a programozo felulet ha ugy akarja az ember./

Egy dos virust pl egy win be futtatott virusirto meg se talal nem hogy torlje /nem is torolheti hisz a win a dosba fut./ a wines tuzfal se fogja meg.../ egy dosos virusnak a win semmi mint egy epresztoora a telefonon csak egy alsobbrendu program amit a dos futat... Dosba minden hozzaferheto... Olvashato masolhato az osszes win fajl nincs wedelme a winnek... Dosbol.../alapbol/

Ha a dosba nem irnak ra kulon parancsot./jelszot./ amit ugye civilbe egyebkent senki se csinal... Az osszes win fajl olvashato!! Hiaba van jelszoval vedve a winbe.../ha nem is fut a vin./ :) de majd mindjart jonnek a programozok... /remelem olyan is aki a dosrol annyit tud hogy van./en abba noltem fel modhatni... Win meg a suliba se volt.../

A dos egy alap a dosnal lejebb egy szint van az alatt mar csak a kulon alkatreszek hardverek ferhetoek hozza...

Mindegyik vin dosba fut... Es minden dosba fut a formatalos reszt /****\ /ami a dost nem erinti/ mert azon keresztul fut a format. Es a harrwaerek sajat rendszeren kivul.

Minden!! Mindegy win hany? A win egy oprendszer csak

De beszelgethetnenk a kekhalalrol is akkor hova is dob vissza??? Csak nem megegy gyenge pont?


Mint gyakorló infós, legnagyobb tisztelet mellett kérlek.
Ne... légyszi ezt ne...
Legalább másokat ne vezess félre ilyen butaságokkal.
Amit itt leírtál az kb a nyudíjasklubban megtartott ingyenes számtechtanfolyam utáni Mari néni-Józsi bácsi féle brainstorming színvonala...
 
Status
Not open for further replies.