[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
R

Ruby de Puteaux

Guest
És a magyar-szovjet?
Dudi párhuzamot vont a sok évtizeddel ezelőtti francia-lengyel együttműködés és a mai között, miért ne említhetném meg én is azt a német orientációt aminek eddig 2 elveszített világháború az eredménye?

Magyar-orosz haditechnikai program nincs, így az lényegtelen.
A hátam közepére sem kívánnám, egyébként.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 495
59 959
113
A nagy német-magyar együttmûködèsnek eddig 2 világháború elvesztése volt az eredménye, annak minden negativ következmènyével ( Trianon stb.). A törtènelmi tapasztalatok alapján kerûlni kellene mindent, ami német. Sajnos a történelemből azt tanuljuk, hogy a történelemből nem tanulunk semmit. Azt gondolni, hogy most aztán màs lesz, naiv dolog. A német politika életveszély Magyarország számára.
Ezt legalább egyszer ki kell mondani, mèg ha nem is változtat a helyzeten. :(
 

Csabi90

New Member
2020. szeptember 6.
27
18
3
A nagy német-magyar együttmûködèsnek eddig 2 világháború elvesztése volt az eredménye, annak minden negativ következmènyével ( Trianon stb.). A törtènelmi tapasztalatok alapján kerûlni kellene mindent, ami német. Sajnos a történelemből azt tanuljuk, hogy a történelemből nem tanulunk semmit. Azt gondolni, hogy most aztán màs lesz, naiv dolog. A német politika életveszély Magyarország számára.
Ezt legalább egyszer ki kell mondani, mèg ha nem is változtat a helyzeten. :(
Igen jo a meglatas viszont azt is nezzuk hogy ezek a nemetek mar nem azok a nemetek ezek mar egy agymosottak es mindent kioltek beloluk ami a regi nemetkeben vplt a nemzetszocializmussal valo erzelmeket. Persze akad egy par akiben melyen benne van nem mondom de azok java is a koznepe. Igazabol barmelyik orszag fordulhat akarmilyen nagyszeru vezetovel jo es rossz sorsra. De ahogy az oreg szomszedbacsim mondja "Ezek a Nemetek Mannheimig se jutnanak el"
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
A nagy német-magyar együttmûködèsnek eddig 2 világháború elvesztése volt az eredménye, annak minden negativ következmènyével ( Trianon stb.). A törtènelmi tapasztalatok alapján kerûlni kellene mindent, ami német. Sajnos a történelemből azt tanuljuk, hogy a történelemből nem tanulunk semmit. Azt gondolni, hogy most aztán màs lesz, naiv dolog. A német politika életveszély Magyarország számára.
Ezt legalább egyszer ki kell mondani, mèg ha nem is változtat a helyzeten. :(
Ez elég vicces komment volt...

A szerbek elleni hadüzenet az OMM balfaszsága volt és abból indult minden.
A németekhez önként dörgölőzött Horthy.

Ez a szokásos kenjünk másra mindent megközelítés. A magyar vezetés felelőssége 0 kommentedben. Ez is egy tapasztalat, csak másfajta...

Zoli írásából.


Az utólag mindig oly borzasztóan okos történészek előszeretettel írnak mély értelmű, magvas értekezéseket arról, miért volt elkerülhetetlen a nagyhatalmak közötti leszámolás, és az első világháború. Az ilyen utólagos bölcsességek azonban szerintem, mint általában, ezúttal sem igazán meggyőzőek. A németek és a franciák közti leszámolás minden bizonnyal valóban elkerülhetetlen volt, erre mindenki számított és mindenki készült rá. Az azonban már egyáltalán nem volt szükségszerű, hogy ebbe a konfliktusba a többi nagyhatalom is belekeveredjen, és hogy az ekkora kataklizmába torkolljon.

A németek rendkívül ostoba módon viselkedtek, és maguk ellen fordítottak szinte mindenkit, ez azonban még nem járt volna feltétlenül azzal a következménnyel, hogy a sértődött riválisok háborút indítanak. A franciákon kívül senkinek nem volt igazán komoly leszámolnivalója Németországgal, és a háborús fenyegetőzés leginkább csak a politikai előnyök megszerzése végett folytatott halandzsázás volt, nem komoly fenyegetés. Az angolok jobb meggyőződésük ellenére álltak a franciák és az oroszok mellé, igazából szívesebben léptek volna szövetségre a németekkel. Semmiképp sem léptek volna háborúba a franciák oldalán, pusztán csak azért, hogy azok revánsot vegyenek az 1870-es vereségért. És ha Anglia nem támogatja őket, valószínűleg az oroszok sem mertek volna háborúba lépni. Miután Angliában elmúlt a német flottaépítési program miatt gerjesztett pánik, a két fél között ismét lassú közeledés indult meg. A közvetlenül az első világháború előtti időszakot a kortársak valójában a háborús feszültség enyhüléseként élték meg, és senki sem gondolta volna, hogy a nagyhatalmak egy isten háta mögötti, jelentéktelen kis balkáni királyság miatt fognak rövidesen egymásnak ugrani.

Azonban volt egy diplomácia, amely még a németekénél is ostobább volt. Az osztrák-magyar. A Monarchia külpolitikája a háború előtti évtizedekben a németekéhez hasonló ámokfutást hajtott végre, maga ellen fordítva szinte valamennyi szomszédos országot, és a többi nagyhatalmat. Ráadásul a belpolitikai helyzet is felettébb ingatag volt, főleg a megerősödő nemzetiségi, szeparatista mozgalmaknak köszönhetően. Ez utóbbiak közül főként a pánszláv mozgalom okozott sok kellemetlenséget Bécsnek.

A mozgalom egyik fészkének a szomszédos Szerbiát tekintették, és már régóta vártak valamilyen ürügyre, melynek segítségével leszámolhatnak a veszélyes izgatókkal. Ferenc Ferdinánd szarajevói meggyilkolása kiváló casus bellinek ígérkezett. Egyébként a közutálatnak örvendő trónörökös halála a legkevésbé sem borította gyászba a Monarchia népeit, inkább megkönnyebbülést éreztek a trónra alkalmatlannak tartott főherceg halálhírét hallva. Maga Ferenc József is a következőképpen kommentálta a szarajevói hírt:

”A Gondviselés ismét jóvátett egy tévedést, melyet nekem nem állt módomban helyrehozni.”


(Megjegyezném, Ferenc Ferdinánd, minden hibája mellett is, szinte modern, felvilágosult ember volt Ferenc Józsefhez képest. A Monarchia valószínűleg nem járt volna rosszul a trónra lépésével.) Úgy gondolva, az időpont kiváló egy szerbek elleni kis győztes háborúhoz, a Monarchia -valószínűleg nem teljesen alaptalanul- azonnal Szerbiát vádolta meg a gyilkosság megszervezésével és előkészítésével.

Július 23-án egy olyan ultimátumot adtak át a szerbeknek, melyben követelték a merényletért az osztrákok szerint felelős szerb katonatisztek letartóztatását, illetve szolgálatból való elbocsátását, a Narodna Odbrana nevű szervezet feloszlatását. További követelések voltak, hogy a szerb kormány hivatalosan is ítélje el a szarajevói merényletet és a nacionalista izgatást, valamint, hogy a szarajevói merénylet szerb szálainak kivizsgálásában osztrák nyomozók és tisztviselők is részt vehessenek. Mindezen követelések teljesítésére Szerbia 48 órát kapott. A feltételek a megszabott határidőn belül nyilvánvalóan teljesíthetetlenek voltak, és az ultimátum célja elég egyértelműen az volt, hogy ürügyet teremtsenek vele a fegyveres leszámolásra. G. B. Show a következőképpen vélekedett az osztrák ultimátumról:

„A Szerbiához intézett ultimátum háborodott ötlet volt, nagyobb bűn, mint a gyilkosság, amely előidézte.”

A szerbek kétségbeesetten próbáltak valahogy kikecmeregni a csapdából. Egy meglehetősen megalázkodó hangú válaszjegyzékben a Monarchia minden feltételét elfogadták, kivéve azt az egyet, hogy a gyilkosság ügyében az osztrák hatóságok szerb területen is vizsgálódhassanak. A német császár, II. Vilmos, a következőképpen értékelte a szerb választ:

„Ragyogó teljesítmény… Nagy erkölcsi siker Bécsnek, ezzel viszont megszűnik minden ok a háborúra.”


Két nap múlva a Monarchia hadat üzent Szerbiának....

Oroszország, a szláv szolidaritás miatt már kezdetben védelmet ígért Szerbiának, és most mozgósításba fogott Ausztria ellen. A németek ezt nem hagyhatták szó nélkül, és bár alkalmatlannak tartották az időpontot a háborúra, úgy vélték, a szövetségesi hűség kötelezi őket, hogy kiálljanak a Monarchia mellett. Két napos határidőt szabtak az oroszoknak a mozgósítás leállítására, és miután ez nem történt meg, hadat üzentek Oroszországnak. Még a franciák sem szívesen léptek be a háborúba, de a németek megkönnyítették a dolgukat, amikor, meglehetősen ostoba módon, két nappal az oroszok után nekik is hadat üzentek. Az angoloknak semmi kedvük nem volt az egészhez. Szerbia sorsa a legkevésbé sem érdekelte őket, és legszívesebben az egészet francia-német belügynek tekintették volna.

Amikor azonban a németek bevonultak a semleges Belgiumba, jobb meggyőződésük ellenére ők is hadat üzentek. (Belgium védelmében, ugyebár. Arról azonban nem tesznek említést a történelemkönyvek, hogy nem a németek, hanem a franciák voltak az elsők, akik -még a német hadüzenet előtt- benyomultak a semleges Belgiumba. Természetesen ők is csak Belgium védelmében…) Igazából senki nem akarta a háborút, talán csak a franciák, de még ők is csak később. Utóbb maga Lloyd George, a későbbi angol miniszterelnök is így vélekedett:

„A vezető politikusok közül senki sem akarta igazán a háborút. Úgyszólván belecsúsztak, vagy még inkább beletámolyogtak és belebotladoztak, merő ostobaságból.”
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 431
84 348
113
Ez elég vicces komment volt...

A szerbek elleni hadüzenet az OMM balfaszsága volt és abból indult minden.
A németekhez önként dörgölőzött Horthy.

Ez a szokásos kenjünk másra mindent megközelítés. A magyar vezetés felelőssége 0 kommentedben. Ez is egy tapasztalat, csak másfajta...

Zoli írásából.


Az utólag mindig oly borzasztóan okos történészek előszeretettel írnak mély értelmű, magvas értekezéseket arról, miért volt elkerülhetetlen a nagyhatalmak közötti leszámolás, és az első világháború. Az ilyen utólagos bölcsességek azonban szerintem, mint általában, ezúttal sem igazán meggyőzőek. A németek és a franciák közti leszámolás minden bizonnyal valóban elkerülhetetlen volt, erre mindenki számított és mindenki készült rá. Az azonban már egyáltalán nem volt szükségszerű, hogy ebbe a konfliktusba a többi nagyhatalom is belekeveredjen, és hogy az ekkora kataklizmába torkolljon.

A németek rendkívül ostoba módon viselkedtek, és maguk ellen fordítottak szinte mindenkit, ez azonban még nem járt volna feltétlenül azzal a következménnyel, hogy a sértődött riválisok háborút indítanak. A franciákon kívül senkinek nem volt igazán komoly leszámolnivalója Németországgal, és a háborús fenyegetőzés leginkább csak a politikai előnyök megszerzése végett folytatott halandzsázás volt, nem komoly fenyegetés. Az angolok jobb meggyőződésük ellenére álltak a franciák és az oroszok mellé, igazából szívesebben léptek volna szövetségre a németekkel. Semmiképp sem léptek volna háborúba a franciák oldalán, pusztán csak azért, hogy azok revánsot vegyenek az 1870-es vereségért. És ha Anglia nem támogatja őket, valószínűleg az oroszok sem mertek volna háborúba lépni. Miután Angliában elmúlt a német flottaépítési program miatt gerjesztett pánik, a két fél között ismét lassú közeledés indult meg. A közvetlenül az első világháború előtti időszakot a kortársak valójában a háborús feszültség enyhüléseként élték meg, és senki sem gondolta volna, hogy a nagyhatalmak egy isten háta mögötti, jelentéktelen kis balkáni királyság miatt fognak rövidesen egymásnak ugrani.

Azonban volt egy diplomácia, amely még a németekénél is ostobább volt. Az osztrák-magyar. A Monarchia külpolitikája a háború előtti évtizedekben a németekéhez hasonló ámokfutást hajtott végre, maga ellen fordítva szinte valamennyi szomszédos országot, és a többi nagyhatalmat. Ráadásul a belpolitikai helyzet is felettébb ingatag volt, főleg a megerősödő nemzetiségi, szeparatista mozgalmaknak köszönhetően. Ez utóbbiak közül főként a pánszláv mozgalom okozott sok kellemetlenséget Bécsnek.

A mozgalom egyik fészkének a szomszédos Szerbiát tekintették, és már régóta vártak valamilyen ürügyre, melynek segítségével leszámolhatnak a veszélyes izgatókkal. Ferenc Ferdinánd szarajevói meggyilkolása kiváló casus bellinek ígérkezett. Egyébként a közutálatnak örvendő trónörökös halála a legkevésbé sem borította gyászba a Monarchia népeit, inkább megkönnyebbülést éreztek a trónra alkalmatlannak tartott főherceg halálhírét hallva. Maga Ferenc József is a következőképpen kommentálta a szarajevói hírt:

”A Gondviselés ismét jóvátett egy tévedést, melyet nekem nem állt módomban helyrehozni.”


(Megjegyezném, Ferenc Ferdinánd, minden hibája mellett is, szinte modern, felvilágosult ember volt Ferenc Józsefhez képest. A Monarchia valószínűleg nem járt volna rosszul a trónra lépésével.) Úgy gondolva, az időpont kiváló egy szerbek elleni kis győztes háborúhoz, a Monarchia -valószínűleg nem teljesen alaptalanul- azonnal Szerbiát vádolta meg a gyilkosság megszervezésével és előkészítésével.

Július 23-án egy olyan ultimátumot adtak át a szerbeknek, melyben követelték a merényletért az osztrákok szerint felelős szerb katonatisztek letartóztatását, illetve szolgálatból való elbocsátását, a Narodna Odbrana nevű szervezet feloszlatását. További követelések voltak, hogy a szerb kormány hivatalosan is ítélje el a szarajevói merényletet és a nacionalista izgatást, valamint, hogy a szarajevói merénylet szerb szálainak kivizsgálásában osztrák nyomozók és tisztviselők is részt vehessenek. Mindezen követelések teljesítésére Szerbia 48 órát kapott. A feltételek a megszabott határidőn belül nyilvánvalóan teljesíthetetlenek voltak, és az ultimátum célja elég egyértelműen az volt, hogy ürügyet teremtsenek vele a fegyveres leszámolásra. G. B. Show a következőképpen vélekedett az osztrák ultimátumról:

„A Szerbiához intézett ultimátum háborodott ötlet volt, nagyobb bűn, mint a gyilkosság, amely előidézte.”

A szerbek kétségbeesetten próbáltak valahogy kikecmeregni a csapdából. Egy meglehetősen megalázkodó hangú válaszjegyzékben a Monarchia minden feltételét elfogadták, kivéve azt az egyet, hogy a gyilkosság ügyében az osztrák hatóságok szerb területen is vizsgálódhassanak. A német császár, II. Vilmos, a következőképpen értékelte a szerb választ:

„Ragyogó teljesítmény… Nagy erkölcsi siker Bécsnek, ezzel viszont megszűnik minden ok a háborúra.”


Két nap múlva a Monarchia hadat üzent Szerbiának....

Oroszország, a szláv szolidaritás miatt már kezdetben védelmet ígért Szerbiának, és most mozgósításba fogott Ausztria ellen. A németek ezt nem hagyhatták szó nélkül, és bár alkalmatlannak tartották az időpontot a háborúra, úgy vélték, a szövetségesi hűség kötelezi őket, hogy kiálljanak a Monarchia mellett. Két napos határidőt szabtak az oroszoknak a mozgósítás leállítására, és miután ez nem történt meg, hadat üzentek Oroszországnak. Még a franciák sem szívesen léptek be a háborúba, de a németek megkönnyítették a dolgukat, amikor, meglehetősen ostoba módon, két nappal az oroszok után nekik is hadat üzentek. Az angoloknak semmi kedvük nem volt az egészhez. Szerbia sorsa a legkevésbé sem érdekelte őket, és legszívesebben az egészet francia-német belügynek tekintették volna.

Amikor azonban a németek bevonultak a semleges Belgiumba, jobb meggyőződésük ellenére ők is hadat üzentek. (Belgium védelmében, ugyebár. Arról azonban nem tesznek említést a történelemkönyvek, hogy nem a németek, hanem a franciák voltak az elsők, akik -még a német hadüzenet előtt- benyomultak a semleges Belgiumba. Természetesen ők is csak Belgium védelmében…) Igazából senki nem akarta a háborút, talán csak a franciák, de még ők is csak később. Utóbb maga Lloyd George, a későbbi angol miniszterelnök is így vélekedett:

„A vezető politikusok közül senki sem akarta igazán a háborút. Úgyszólván belecsúsztak, vagy még inkább beletámolyogtak és belebotladoztak, merő ostobaságból.”

A belga rész pontatlan!A német Schliffen terv tartalmazta az első pillanattól Belgium semlegességének megsértését.Azaz ha a franciák nem lépik át a belga határt a németek akkor is megtették volna.Konkrétan az volt Belgiummal kapcsolatban a német vezérkar álláspontja,hogy felszólítják(ultimátum nem kérés!)őket,hogy engedjék az a német hadsereget,ha nemet mondanak akkor ellenségként tekintenek rájuk.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 281
8 141
113
jólvan gyerekek, a történelemről való személyes véleményeket mint valóságot bemutató kommenteket vigyétek a világtörténelem és hasonló topikokba. Ez a Leopárd 2 topic. Ha szeretnék ökörségeket olvasni majd olvasom azokat a topicokat
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 861
4 693
113
A belga rész pontatlan!A német Schliffen terv tartalmazta az első pillanattól Belgium semlegességének megsértését.Azaz ha a franciák nem lépik át a belga határt a németek akkor is megtették volna.Konkrétan az volt Belgiummal kapcsolatban a német vezérkar álláspontja,hogy felszólítják(ultimátum nem kérés!)őket,hogy engedjék az a német hadsereget,ha nemet mondanak akkor ellenségként tekintenek rájuk.
Klassz ez a hadtörténelem topik!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Laci1970

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 043
113
600 darabért csak megéri.
De ha már itt tartunk, akkor a hidraulikát kidobni, helyére elektromos szervó meg ilyesmi.

A döntéshozót kéne kidobni!!! Sajnos az országban Egy van belőle, annak meg még tart részünkről a túltolt "Messiásunkba-vetett-hit" lendülete.

..."meg jöhetne az esze" már végre a "nem-merjük-kimondani" nevű mindenhez is értő Döntéshozónak !!!

A szakmai részhez: a várhatóan sokszáz darabos Gidrán futómű-/fék-/minden-más-elemeivel kellene megcsinálni a modernizálást.
Terhelés szempontjából bőven jó, alkatrész, logisztika szempontbó tökéletes.
"Szak"-politikai döntés kell hozzá!!! Ezért nem lesz!!



Ja hogy te a lll. VH-ra gondolsz. Igen ott pont jol jonne par barkacs btr. Aha

Ördögtől való az a "barkács", a "SEMMI" sokkal jobb lesz megint, mint 1919-20-ban!
Utána meg egy Trianon2.0-ás Tisza-határ???

Más dolgokban --jogosan-- kritizálod, hogy nincs "több lábon állás", tartalék, ezzel szemben itt/most/ebben a témában pedig ilyet javasolsz.
Fuss neki újra objektíven, szerintem mást fog "dobni a gép" a mostani véleményed helyett.




Ehhez kell egy tetőlemez megerősítés meg motorcsere vagy komoly tuning mert a mostani motor nem tudja ellàtni a torony elektromos rendszereit árammal.

Motor tuning +20%, élettartam/megbízhatóság +200% reális az eredetiből.
...gombokért!


+áram:
Ismét elfeledkezetél az utólagos APU-beépítés előnyeiről!!!
...és jééé: pont van egy(-kettő) a (török-)"polcon": a Gidrán-é (+NMS, vagy ugyan az?).

"Jó reggelt !!!"

.

.
 
  • Vicces
Reactions: alfa74

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 467
5 260
113
A döntéshozót kéne kidobni!!! Sajnos az országban Egy van belőle, annak meg még tart részünkről a túltolt "Messiásunkba-vetett-hit" lendülete.

..."meg jöhetne az esze" már végre a "nem-merjük-kimondani" nevű mindenhez is értő Döntéshozónak !!!

A szakmai részhez: a várhatóan sokszáz darabos Gidrán futómű-/fék-/minden-más-elemeivel kellene megcsinálni a modernizálást.
Terhelés szempontjából bőven jó, alkatrész, logisztika szempontbó tökéletes.
"Szak"-politikai döntés kell hozzá!!! Ezért nem lesz!!





Ördögtől való az a "barkács", a "SEMMI" sokkal jobb lesz megint, mint 1919-20-ban!
Utána meg egy Trianon2.0-ás Tisza-határ???

Más dolgokban --jogosan-- kritizálod, hogy nincs "több lábon állás", tartalék, ezzel szemben itt/most/ebben a témában pedig ilyet javasolsz.
Fuss neki újra objektíven, szerintem mást fog "dobni a gép" a mostani véleményed helyett.






Motor tuning +20%, élettartam/megbízhatóság +200% reális az eredetiből.
...gombokért!


+áram:
Ismét elfeledkezetél az utólagos APU-beépítés előnyeiről!!!
...és jééé: pont van egy(-kettő) a (török-)"polcon": a Gidrán-é (+NMS, vagy ugyan az?).

"Jó reggelt !!!"

.

.
Mitől lenne Tisza határ? Ki a faszom ellen akartok védekezni? Egyszer jöttök azzal, hogy mert az oroszok támadnak (faszt), aztán, hogy a románok (faszt, úgy rúgja tökön őket az EU+NATO, hogy csak úgy zeng, nem, nincs összeesküvés Magyarország ellen, hogy a románoknak játszák át a Tiszántúlt, senki nem akar határokat módosítgatni, mert akkor azonnal módosítani akar mindenki, a baszkoktól, Korzikán át a katalánokig.) Kell ERŐS magyar hadsereg? Kell, a btr 80 és T72 kendácsolás erős hadsereget eredményez? Nem. Ez ilyen egyszerű. Amiről ti fantáziáltok, hogy majd a hét végén megtámadnak minket, az nem létezik, nem kell "átmenetileg" "támogató harckocsi" (az mi a fasz?) Nem, nem kell barkasból btr80-assá átműtött valamire csak jó lesz de legalább úszóképes szar. Igen, kell egy komoly elrettentőerővel bíró haderő, ami a jövőben mindenkinek kétségessé teszi, hogy érdemes e megtámadni minket. Jelenleg mg az oroszoktól sincs ilyen fenyegetés, és a következő 5-6 évben nem is lesz, szerintem mondjuk legalább 10 éven belül nem lesz képes Oroszország ilyesmiben gondolkozni. Itt nem arról van szó, hogy felsorakoztak a határon a gaz gyíkemberek és valamit oda kell gurítani eléjük.

A másik oldala ennek az egésznek, hogy itt van ez a rengeteg tapasztalattal rendelkező hadipari mérnök gárda a blogon, több évtizedes harcjármű és fegyvergyártási tapasztalattal, és csak úgy szórja a sok "remek" ötletet. Annyi közötök van a fegyvertervezéshez/gyártáshoz, mint tyúknak az abc-hez. Tessék már egy darab műszaki rajzot lerakni ide, konkrét számításokkal, súly, költségek, védelem, gyártástervezés, stb. Aztán majd lehet azon agyalni, hogy jó pénzért eladjátok a vevőknek, garantálom, hogy egy komolyanvehető tervdokumentációért vagyonokat fizetnének egyes országok.

Tisztára, mint a megboldogult apósom. Majd én sk. felépítem azt a házat, mert én mindenhez IS értek. Ja, hogy az alfablokkok fejjel lefelé lettek beépítve? Hát nem mindegy az? Kádár röhög a sírjában.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 043
113
A jelenlegi politikai vezetés álláspontja szerint jobb a "letolt-gatya"!

Meg lehet vele megyarázni a megalkuvásokat, a politikai kudarcokat is. Nem nyiltan, csak "sejtetve"!

Más szempontból: csak azért jó lenne egy ilyen felújítás, mert létre lehetne/kellene akkor hozni ismét egy müszaki, technikai, szakember állomány hátteret, ami sejtésem szerint szintén elolvadt a "spórólós" 10+ év alatt.

...pedig szemléletesen látszott a szerbiai háború idején --mindegyik oldalon--, hogy a túlélést jelentheti ennek a képességnek a léte, vagy nem-léte! ...Ukrajnában szintén!!!
Izraeli szintű és gyorsaságú háttérre lenne szükségünk, a gyakorlatilag hasonló --szinte körkörös-- fenyegetettség és hasonló létszámbeli fölény miatt.

Van nekünk ilyen??? ...akár nyomokban??? ...akár szándékként??? Inkább nem válaszolok...

Lehetne, használható, megfizethető, később eladható szintre modernizálni, átépíteni!
Nincs rá politikai akarat.
...majd ha szavazatok múlnak rajta, esetleg!!! :(


.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 043
113
A jelenlegi politikai vezetés álláspontja szerint jobb a "letolt-gatya"!

Meg lehet vele megyarázni a megalkuvásokat, a politikai kudarcokat is. Nem nyiltan, csak "sejtetve"!

Más szempontból: csak azért jó lenne egy ilyen felújítás, mert létre lehetne/kellene akkor hozni ismét egy müszaki, technikai, szakember állomány hátteret, ami sejtésem szerint szintén elolvadt a "spórólós" 10+ év alatt.

...pedig szemléletesen látszott a szerbiai háború idején --mindegyik oldalon--, hogy a túlélést jelentheti ennek a képességnek a léte, vagy nem-léte! ...Ukrajnában szintén!!!
Izraeli szintű és gyorsaságú háttérre lenne szükségünk, a gyakorlatilag hasonló --szinte körkörös-- fenyegetettség és hasonló létszámbeli fölény miatt.

Van nekünk ilyen??? ...akár nyomokban??? ...akár szándékként??? Inkább nem válaszolok...

Lehetne, használható, megfizethető, később eladható szintre modernizálni, átépíteni!
Nincs rá politikai akarat.
...majd ha szavazatok múlnak rajta, esetleg!!! :(


.

Ha valaminek a politikai hatalmat fenyegető kockázata van, azonnal megtörténik a változtatás, az évtizedeken át társadalmi rombolást okozó semmittevés után.
Szemléletes példa: a rendőri/határvadász fizetési kérdés "rendezése"!
A sokszoros áras "németes" (bármilyen) megoldás előny élvez a "kockázatos" önállósággal járó saját képességek újjáépítésével szemben.

A BTR esetében a rádió-kommunikáció például a távoli jövőbe vesző esetleges kivonáskor kiszerelhető, az akkori --váltó-- eszközökbe beépíthető, nem elveszett pénz!!!

A csak egység-szintű kommunikációra akár civil eszkzökből is lehet gombokért titkosított csatornákat használó digitális (al)rendszert kiépíteni, a tartalékos, területvédelmi erőknek (katasztrófa-védelem???) nagy számban kellene úgyis.


A gondok vele a jelenlegi ("szak"???)politika számára:
  1. dolgozni kell vele,
  2. többet, mint a jelenleg elfogadott "mellé-beszélés",
  3. kockázata van: lehet, hogy nem sikerül,
  4. kiderül, hogy nincs meg a (korábban megígért) szaktudás hozzá,
  5. nem ezt várja el a politikai vezetés...


.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and Pogány

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 467
5 260
113
Ha valaminek a politikai hatalmat fenyegető kockázata van, azonnal megtörténik a változtatás, az évtizedeken át társadalmi rombolást okozó semmittevés után.
Szemléletes példa: a rendőri/határvadász fizetési kérdés "rendezése"!
A sokszoros áras "németes" (bármilyen) megoldás előny élvez a "kockázatos" önállósággal járó saját képességek újjáépítésével szemben.

A BTR esetében a rádió-kommunikáció például a távoli jövőbe vesző esetleges kivonáskor kiszerelhető, az akkori --váltó-- eszközökbe beépíthető, nem elveszett pénz!!!

A csak egység-szintű kommunikációra akár civil eszkzökből is lehet gombokért titkosított csatornákat használó digitális (al)rendszert kiépíteni, a tartalékos, területvédelmi erőknek (katasztrófa-védelem???) nagy számban kellene úgyis.


A gondok vele a jelenlegi ("szak"???)politika számára:
  1. dolgozni kell vele,
  2. többet, mint a jelenleg elfogadott "mellé-beszélés",
  3. kockázata van: lehet, hogy nem sikerül,
  4. kiderül, hogy nincs meg a (korábban megígért) szaktudás hozzá,
  5. nem ezt várja el a politikai vezetés...


.
Ez mind ok, de ki ellen van letolt gatya, és ki ellen jelent megoldást a barkács btr? (A rádió ok, de ne akarjunk már többet kihozni belőle, mint amit ép ésszel rdemes.)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 043
113
Ez mind ok, de ki ellen van letolt gatya, és ki ellen jelent megoldást a barkács btr? (A rádió ok, de ne akarjunk már többet kihozni belőle, mint amit ép ésszel rdemes.)

A "letolt-gatya-alkalom" --történelmi tanilmányaimat felidézve-- csak idő kérdése volt kihasználás szempontjából, és soha nem a kényszer-pucsitós résztvevő járt jól.

...az a "vicces" Trianon nem elég példának?
...már csak a "barkács-képesség" fenntartása érne ennyit szerintem,
...esetleg még a képesség tovább-fejlesztése(???),
...esetleg modenr technológiák --nyomtatás, ???-- bevezetése,
...esetleg a kihalt szaktudás/szakember képzése, újjáteremtése???

Ilyen "apróságok" jönnének, egy átépítéssel, felújítással, modernizálással, "csa-úgy/mellesleg" !!! :oops: :oops: :oops:

A jelenlegi vízfej+SEMMI-(ilyen-)Képesség állapothoz képest ez a változás --szerintem-- fontos lenne!
Azt jól érzed, jól látod, hogy a jelenlegi --10+ éve tartó-- azonnali-eredmény-kényszer nem egy ilyen fél-1-2 év után jelentkező, "hosszú távú" programnak kedvez. EZ A BAJ!!! ...10+ éve! ...de tévedhetek is.
De: miért nem lehet a rövidtávú célok mellett elkezdeni folytatni a távlati célok elérését!
...azon kívül, hogy a politikai slepp-nek és állami bürokráciának ez a kényelmes!!!

Ismét egy újabb terület ahol a több lábon állás évezredes ököl-szabálya "valami" --hatalom gyakorlási és végrehajtási elv miatt-- nem tud megvalósulni!!! Hmmm...



https://www.infinitioptics.com/cameras/neptune ez sem lenne rossz vétel

de a legjobb a civíl hajózásba nézelődni ott vannak elfogadható áron igazán strapabíró házakba szerelt hőkamerák...

nincs tengerünk ezért gondolom ez nemigen fordúlt meg senki fejébe.

tengerészeti cuccoknak jóknak kell lenniük. strapabíró megbízható életek és nagy értéktárgyak múlnak rajtuk. a piac hatalmas. ma már a halászbárkákon is megtalálhatók jobb helyeken. általába nappali irányzékkal és lézertávolságmérővel összeszerelve GPS el kompatibilis (tehát egy progival amit elvileg tartalmazhat is a kijelölt pont koordinátáit is megkapjuk) ez azért már nem rossz képesség.

Tudod a módját: ...csak ha német(a cimke, +Jürgen-TüV), és jó drága!!! :oops:

.


.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 467
5 260
113
A "letolt-gatya-alkalom" --történelmi tanilmányaimat felidézve-- csak idő kérdése volt kihasználás szempontjából, és soha nem a kényszer-pucsitós résztvevő járt jól.

...az a "vicces" Trianon nem elég példának?
...már csak a "barkács-képesség" fenntartása érne ennyit szerintem,
...esetleg még a képesség tovább-fejlesztése(???),
...esetleg modenr technológiák --nyomtatás, ???-- bevezetése,
...esetleg a kihalt szaktudás/szakember képzése, újjáteremtése???

Ilyen "apróságok" jönnének, egy átépítéssel, felújítással, modernizálással, "csa-úgy/mellesleg" !!! :oops: :oops: :oops:

A jelenlegi vízfej+SEMMI-(ilyen-)Képesség állapothoz képest ez a változás --szerintem-- fontos lenne!
Azt jól érzed, jól látod, hogy a jelenlegi --10+ éve tartó-- azonnali-eredmény-kényszer nem egy ilyen fél-1-2 év után jelentkező, "hosszú távú" programnak kedvez. EZ A BAJ!!! ...10+ éve! ...de tévedhetek is.
De: miért nem lehet a rövidtávú célok mellett elkezdeni folytatni a távlati célok elérését!
...azon kívül, hogy a politikai slepp-nek és állami bürokráciának ez a kényelmes!!!

Ismét egy újabb terület ahol a több lábon állás évezredes ököl-szabálya "valami" --hatalom gyakorlási és végrehajtási elv miatt-- nem tud megvalósulni!!! Hmmm...





Tudod a módját: ...csak ha német(a cimke, +Jürgen-TüV), és jó drága!!! :oops:

.


.
OK, írd le egy mondatban, hogy ki fog támadni. Ez a rengeteg bulshitt nem igazán olvasható. Pláne ennyi felkiáltójellel és ponttal. (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!................................................................................)
 
Status
Not open for further replies.