[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="lgabo">engem rohadtul nem zavartak az oroszok az országban, vettünk tőlük olcsón üzemanyagot meg ami éppen volt és kellett, volt biztos megélhetés és rend
de ezek a mocskos terrorista usákok igenis zavarnak, mert gyarmatosítani jöttek és megvédeni a pénzszivattyút ami miatt örökké csak rabszolgák lehetünk...

Engem meg rohadtul zavartak. Egyetlen ideg állam hadserege se szállja meg az országomat és irányítsa ezáltal a politikai vezetést és a politikai közéletet. Minden hadsereg maradjon csak szépen a saját hazájában. </blockquote>

Persze hogy ne.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy Sztálin Churchill-el majd Roosevelt-el egyezett meg arról, hogy ki kit fog megszállni. Aranyos, de a nyugatnak - mostani "szövetségeseinknek" vastagon benne van a kis keze a múltban, jelenben és sajnos a jövőben is.
Véletlenül se azt mondták: jó, akkor Európa összes országa legyen független, katonailag, politikailag meg válasszon olyan rendszert amit szeretne. De nem - ez a tiéd, ez az enyém. Faxa.</blockquote>

Persze, hogy benne volt! A nyugat kényszerből összeállt egy olyan diktátorral aki semmiben nem különbözött Hitlertől azért, hogy legyőzzenek vele egy másik diktátort. Anglia legnagyobb árulása Lengyelországnál mutatkozik meg a legjobban. Kirobbant miatta egy világháború, majd a végén oda adták egy másik diktatúrának. Amúgy meg Közép - Európa országai csak eszközök a nagyhatalmak játszmái során. Sajna ez mindig így lesz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az lenne bizony az optimális, ha minden idegen hadsereg szépen otthon maradna a kis fenekén. Magam részéről a szovjet hadseregnek sem örültem, egy orosznak sem örülnék, s most hogy az USAF játszik itt, nekik sem örülök. Magyar légtérbe, Magyar légierőt. Ez a 12 db F-15, sokkal jobb lenne, ha menne helyettünk a Balti misszióba, mi meg szépen ellenénk itthon...

A feszkókeltés az amerikaiak lételeme.
Földi mondta egyszer: az amcsik nagyon okosan és pontosan, szakszerűen gyúrják a hógolyókat, de nem tudnak mit kezdeni a lavinával.
Senkinek ne legyen kétsége, hogy konfliktusgerjesztés miatt megy ez az egész. Ha nincs háború, az USA gazdasága belassul. Elég ránézni, milyen létszámokat foglalkoztat a profi hadseregük és mekkora a hadiipar foglalkoztatási, árbevételi volumene.
Ha kitörne az általános béke, otthon elbocsátások, gyárbezárások, emiatt társadalmi feszültségek amelynek hatásait nem kell ecsetelnem.
Feszítik a húrt, és minden módszerrel feszíteni is fogják, kis háborúkat folyamatosan generálják, egyelőre bárhol a világon, ezért "vendégeskedik" számtalan helyen a "demokrácia".
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Az oroszok szovjetek (inklúding szívünk csücske ukránok, grúzok, azeriek és türkmének) is a szövetségeseink voltak, Varsói Szerződés mond valamit? :)
Tudod az a Varsói Szerződés, amit a kedvenc "nem-megszálló" NATO-d miatt kellett létrehozni 6 évvel később? :D

Íme a szövetség címere, benne Magyarország zászlajával:

300px-Logo_The_Warsaw_Pact.jpg


https://hu.wikipedia.org/wiki/Vars%C3%B3i_Szerz%C5%91d%C3%A9s</blockquote>


Mivel még közös hadgyakorlaton is volt szerencsém a Szovjet katonákhoz, elárulom, soha többé Oroszt, katonaként ne lássak Magyarországon !!!!
Nem részletezem miért, volt erről itt szó többször is, tehát felesleges.
Az USA sem jobb világpolitikai tényező, ez is tény.
Nálam az egyik kutya, a másik eb, már ezt is sokadszorra írom le. :)
Érdekesség inkább, de van közös a kettőben.
Az Oroszokat 90-ig utálta a világ, az amerikaiakat meg inkább utána kezdte el utálni a világ. :)
Javíthatatlan meggyőzhetetlen vagyok, ebben a kérdésben. :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az oroszok szovjetek (inklúding szívünk csücske ukránok, grúzok, azeriek és türkmének) is a szövetségeseink voltak, Varsói Szerződés mond valamit? :)
Tudod az a Varsói Szerződés, amit a kedvenc "nem-megszálló" NATO-d miatt kellett létrehozni 6 évvel később? :D

Íme a szövetség címere, benne Magyarország zászlajával:

300px-Logo_The_Warsaw_Pact.jpg

Az Oroszokat 90-ig utálta a világ, az amerikaiakat meg inkább utána kezdte el utálni a világ. :)

És ráadásul mindkét utálatnak jól körvonalazható és megalapozott oka volt/van. Tudtuk hogy milyenek az elvtársak, és ezért enyhén szólva "nem rajongtunk értük". Nem hittük el nekik, hogy milyenek az amerikaiak, aztán idővel kiderült, hogy tényleg olyanok, néha még olyanabbak. Szóval részemről turistaként jöhet bármelyik (ha én is mehetek hozzájuk), egyébként meg a saját érdekeiket védjék csak meg csak és kizárólag otthon!! Mi se védelmezhetjük az érdekeinket se a Mississipi, se a Néva partján (de még a Küküllőnél vagy a Garamnál se).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
<blockquote rel="antigonosz">És talán fizetünk is ezért a védelemért? Hát védené ám a kis f..... ha már magyar légtér sincsen. Az én légteremet ne védje az amerikai , felettem ne repkedjenek, a szomszéd falu felett mehetnek,bánom is én. Még a végén lebombáznak véletlenül mint ahogy szokták. Menjenek Alaszkába meg Texasba aztán ott röpködjenek a házak felett. Közben meg kint eszetlenkedünk abban a három szerencsétlen isten háta mögötti országban mert a jenkik parancsára izmozni kell a ruszkiknak. Ezek meg itt héderelnek a ruszkiktól 2000km-re mert megvédenek minket éppen. Menjenek aztán repkedjenek az oroszoknak ha annyira harcolni akarnak. Mondom én hogy nem lesz 20 év és megszűnik a Honvédség ,helyette itt lesz 30-40000 amerikai akit etetünk, itatunk, meg lovagoltatunk a pusztában mint ezt a szőke nagykövetet. Belerángatták a dédöregapámat az első vh-ban a ruszkik ellen,pedig életében nem látott egyet se korábban. Aztán belerángatták öregapámat a másodikba, holott lett volna annak jobb dolga is otthon mint kimenni a kárpáton túlra. Na én aztán semmilyen filmrendező és társai kedvéért nem fogok lövöldözni egy idegen országban olyanokra akiket eddig nem is láttam. Ellenben nagyon zavar hogy egy idegen sereg úgy grasszál itt mintha otthon lenne.

F-15 gépek érkeznek tavasszal, gyakorlatra ide. 12 db.


</blockquote>

Az a 12 épp annyi mint ahány gépünk van most. Mivel picikét potensebbek mint a mieink akár le is húzhatjuk a rolót mert gyakorlatilag egy idegen országé a légifölény. Amúgy mit fognak csinálni? Csak nem a Gripenek ellen harcolásznak? Mi leszünk a Szuhojok?



<i>"Megj.: azt értem, hogy miért nem fog tetszeni az oroszoknak, de azt már nem értem, hogy a magyaroknak miért közömbös??"
</i>

Mert szövetségeseink, nem megszállóink, mint anno az oroszok voltak.
Előzetes megállapodás okán érkeznek, nem egy hadművelet részeként, támadólag hazánkra. Mint a már említett ország harcosai. :)
Alapvetően gyakorlatok lesznek itt.
Egyébként meg nem érdekli a népet, nem érinti a lakosság életét.

Voltak ám közös magyar - szovjet hadgyakorlatok is. Ha most jól emlékszem egy ilyen alatt szálltuk meg véletlen Csehszlovákiát.
<blockquote rel="lgabo">engem rohadtul nem zavartak az oroszok az országban, vettünk tőlük olcsón üzemanyagot meg ami éppen volt és kellett, volt biztos megélhetés és rend
de ezek a mocskos terrorista usákok igenis zavarnak, mert gyarmatosítani jöttek és megvédeni a pénzszivattyút ami miatt örökké csak rabszolgák lehetünk...

Engem meg rohadtul zavartak. Egyetlen ideg állam hadserege se szállja meg az országomat és irányítsa ezáltal a politikai vezetést és a politikai közéletet. Minden hadsereg maradjon csak szépen a saját hazájában. </blockquote>

+1
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
<blockquote rel="honved"><blockquote rel="antigonosz">És talán fizetünk is ezért a védelemért? Hát védené ám a kis f..... ha már magyar légtér sincsen. Az én légteremet ne védje az amerikai , felettem ne repkedjenek, a szomszéd falu felett mehetnek,bánom is én. Még a végén lebombáznak véletlenül mint ahogy szokták. Menjenek Alaszkába meg Texasba aztán ott röpködjenek a házak felett. Közben meg kint eszetlenkedünk abban a három szerencsétlen isten háta mögötti országban mert a jenkik parancsára izmozni kell a ruszkiknak. Ezek meg itt héderelnek a ruszkiktól 2000km-re mert megvédenek minket éppen. Menjenek aztán repkedjenek az oroszoknak ha annyira harcolni akarnak. Mondom én hogy nem lesz 20 év és megszűnik a Honvédség ,helyette itt lesz 30-40000 amerikai akit etetünk, itatunk, meg lovagoltatunk a pusztában mint ezt a szőke nagykövetet. Belerángatták a dédöregapámat az első vh-ban a ruszkik ellen,pedig életében nem látott egyet se korábban. Aztán belerángatták öregapámat a másodikba, holott lett volna annak jobb dolga is otthon mint kimenni a kárpáton túlra. Na én aztán semmilyen filmrendező és társai kedvéért nem fogok lövöldözni egy idegen országban olyanokra akiket eddig nem is láttam. Ellenben nagyon zavar hogy egy idegen sereg úgy grasszál itt mintha otthon lenne.

F-15 gépek érkeznek tavasszal, gyakorlatra ide. 12 db.


</blockquote>

Az a 12 épp annyi mint ahány gépünk van most. Mivel picikét potensebbek mint a mieink akár le is húzhatjuk a rolót mert gyakorlatilag egy idegen országé a légifölény. Amúgy mit fognak csinálni? Csak nem a Gripenek ellen harcolásznak? Mi leszünk a Szuhojok?

</blockquote>

+ ha jól tudom a 12 magyar géphez az AMRAAM-okat a jenkiktől kell kikérni...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Washington minden másban szabad kezet ad Orbán Viktornak, ha elősegíti az amerikai haderő mind Keletebbre nyomulását.
http://bekialtas.blog.hu/2015/12/07/bellt_csak_a_katonak_erdeklik
 
T

torsen

Guest
Az ex-Maléves CRJ-200-ast se bírták eladni, pedig csapatszállításra gyorsabb, komfortosabb és nagyobb hatótávolságú lenne, mint az an-26.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ha esetleg még nem volt...

A napokban Sopronban többen kaptak arról értesítőt, hogy besorozták őket …

Közzétéve: 2015.11.04 cyberpress.hu Kategória: Soproni Hírek

http://cyberpress.hu/a-napokban-sopronban-tobben-kaptak-arrol-ertesitot-hogy-besoroztak-oket/

<i>"A napokban többen találtak Polgári Védelemről szóló “behívó” határozatot a postaládájukban városunkban. Bizony többen értetlenül álltak a dolog előtt, hogy tulajdonképpen ez mit is takar, őszinték leszünk, mi sem tudtuk.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon érdeklődtünk, ahol tájékoztatták portálunkat arról, hogy ez az egész mit is takar. Megtudtuk, hogy nem kizárólag soproni esetről van szó, hiszen a megye több településén postáztak ilyen határozatokat az embereknek, így nem egyedi eset a soproni.

Ezt a polgári védelmi szolgálat elrendelését egy 2011. évi CXXVIII. törvény a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló jogszabály írja elő. A településeket, városokat egy biztonsági kockázat alapján sorolják be, így ez határozza meg azt, hogy az adott helyen mekkora létszámú szolgálatot ellátó emberre van szükség. Sopronban ez 500 főt jelent, akikhez most érkeznek meg a határozatok.

Mi alapján történik a kiválasztás?

A népesség nyilvántartóból lekérték az adott településen bejelentett 18-65 év közötti magyar állampolgárok névsorát, majd a katasztrófavédelem illetékes szerve kijelöli az alkalmas személyeket, akiket aztán a polgármester határozattal beoszt.

Lehet-e fellebbezéssel élni?

Igen lehet. A kézhezvételtől számítva tizenöt napon belül lehet benyújtani a fellebbezést. Mentesség kérhető, és meg is kell adni, ha azok indokoltak.

Ha valaki a Polgári Védelem szervezet tagja lesz, mik a feladatai?

Évente részt kell venni alapképzésen, szakkiképzésen vagy gyakorlaton. Szükség esetén mentési feladatokat kell ellátniuk, mint például árvíz esetében a homokzsákok kihelyezése vagy éppen vízelvezető árkok tisztítása. Gyakorlatilag minden olyan helyzetnél bevethetőek, amely az adott települést vagy az ott élő embereket veszélyezteti.
A feladatok alól kibújni nem lehet, mivel, a katasztrófavédelem nemzeti ügy, ez egyben törvényi kötelezettség is.

Mi lesz a munkahelyemmel?

A határozat egyfajta jogi védelmet is ad, mivel akit igénybe vesznek polgári védelmi szolgálatra, az hivatalosan (Állampolgári kötelességből) van távol, így kapja a fizetését. Ezt az összeget később a munkáltató az elrendelőtől visszaigényelheti."</i>

A hivatalos közlemény:

http://www.sopron.hu/Sopron/portal/front_show?contentId=50985&searchtext=Polg%C3%A1ri%20V%C3%A9delmi%20szog%C3%A1lat

<i>"Tájékoztató a POLGÁRI VÉDELMI kötelezettségről

A napokban közel hatszáz soproni fiatal férfi kap polgári védelmi kötelezettségről szóló határozatot. Ennek oka, hogy minden magyar településnek teljesítenie kell Magyarország Alaptörvényében és a katasztrófavédelmi törvényben foglalt kötelezettségét. A városok, falvak katasztrófavédelmi besorolása a veszélyeztetettség alapján az elmúlt években besorolásra került, melynek alapján Sopronban is megalakításra került a Polgári Védelmi Szervezet.


A Szervezet feladata, hogy veszélyhelyzet esetén (pl.: szélsőséges időjárás) segítséget nyújtsanak a tűzoltóknak, rendőrségnek, mentőszolgálatnak és egyéb hivatásos szerveknek. A 2000-es éveket megelőzően ezeket a feladatokat a sorkatonai szolgálatot ellátó sorkatonák látták el, de ennek eltörlésével jelenős mértékben nőtt meg az ez irányú veszélyeztetettség.

A határozatok megküldése nem függ össze a jelenlegi egész kontinensünket érintő migráns válsággal, a kettő között nem lehet párhuzamot vonni.

Természetesen, amennyiben fennáll a határozatban megjelölt mentessége a kötelezettnek, úgy a fellebbezést követően megszüntető határozatot küld részére Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata.

Jelenleg semmilyen polgári védelmi feladata nincs a határozatot kapott soproni fiataloknak, és remélhetőleg városunkat nem éri olyan vészhelyzet, hogy szükség legyen a Szervezet munkájára.
2015. október 29. / Közélet"</i>
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Uraim,
Van végleges döntés már arról, hogy jönnek Tatára állomásozni az m1 abramsok, illetve m2 braedly-k?
Ha igen, akkor mekkora kontingens? Mennyi időre?
Az okosok nagyon hallgatnak erről.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Uraim,
Van végleges döntés már arról, hogy jönnek Tatára állomásozni az m1 abramsok, illetve m2 braedly-k?
Ha igen, akkor mekkora kontingens? Mennyi időre?
Az okosok nagyon hallgatnak erről.

Végleges döntés született róla már Washingtonban, gondolom sokan jönnek és örökre vagy mégtovább.
Ha a kormánynak lett volna esze akkor erre hivatkozva inkább technikát kellett volna kérjen (és nemet mondjon a betelepedésre), elvégre nagy az orosz veszély, adjanak harci és szállítóheliket ingyen supporttal együtt, a kerót a MH állja majd.
 
Status
Not open for further replies.