[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 351
113
És talán fizetünk is ezért a védelemért? Hát védené ám a kis f..... ha már magyar légtér sincsen. Az én légteremet ne védje az amerikai , felettem ne repkedjenek, a szomszéd falu felett mehetnek,bánom is én. Még a végén lebombáznak véletlenül mint ahogy szokták. Menjenek Alaszkába meg Texasba aztán ott röpködjenek a házak felett. Közben meg kint eszetlenkedünk abban a három szerencsétlen isten háta mögötti országban mert a jenkik parancsára izmozni kell a ruszkiknak. Ezek meg itt héderelnek a ruszkiktól 2000km-re mert megvédenek minket éppen. Menjenek aztán repkedjenek az oroszoknak ha annyira harcolni akarnak. Mondom én hogy nem lesz 20 év és megszűnik a Honvédség ,helyette itt lesz 30-40000 amerikai akit etetünk, itatunk, meg lovagoltatunk a pusztában mint ezt a szőke nagykövetet. Belerángatták a dédöregapámat az első vh-ban a ruszkik ellen,pedig életében nem látott egyet se korábban. Aztán belerángatták öregapámat a másodikba, holott lett volna annak jobb dolga is otthon mint kimenni a kárpáton túlra. Na én aztán semmilyen filmrendező és társai kedvéért nem fogok lövöldözni egy idegen országban olyanokra akiket eddig nem is láttam. Ellenben nagyon zavar hogy egy idegen sereg úgy grasszál itt mintha otthon lenne.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
És talán fizetünk is ezért a védelemért? Hát védené ám a kis f..... ha már magyar légtér sincsen. Az én légteremet ne védje az amerikai , felettem ne repkedjenek, a szomszéd falu felett mehetnek,bánom is én. Még a végén lebombáznak véletlenül mint ahogy szokták. Menjenek Alaszkába meg Texasba aztán ott röpködjenek a házak felett. Közben meg kint eszetlenkedünk abban a három szerencsétlen isten háta mögötti országban mert a jenkik parancsára izmozni kell a ruszkiknak. Ezek meg itt héderelnek a ruszkiktól 2000km-re mert megvédenek minket éppen. Menjenek aztán repkedjenek az oroszoknak ha annyira harcolni akarnak. Mondom én hogy nem lesz 20 év és megszűnik a Honvédség ,helyette itt lesz 30-40000 amerikai akit etetünk, itatunk, meg lovagoltatunk a pusztában mint ezt a szőke nagykövetet. Belerángatták a dédöregapámat az első vh-ban a ruszkik ellen,pedig életében nem látott egyet se korábban. Aztán belerángatták öregapámat a másodikba, holott lett volna annak jobb dolga is otthon mint kimenni a kárpáton túlra. Na én aztán semmilyen filmrendező és társai kedvéért nem fogok lövöldözni egy idegen országban olyanokra akiket eddig nem is láttam. Ellenben nagyon zavar hogy egy idegen sereg úgy grasszál itt mintha otthon lenne.

Ámen.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
<blockquote rel="tindalos">Ja és amit a "kukások" üzennek azt inkább nem írom le...

:D Tényleg úgy néznek ki, igaz nem hiszem hogy ők tehetnek róla. Ami szomorúbb hogy két a két méltóságos tábornok úr öltözete köszönőviszonyban sincs egymással. Mit várjon az ember akkor az egyszerű bakától?! Igaz ők hárman most kivételesen egyformák. De micsoda jelmezbál lehet ott egy átlagos nap mikor nem jár arra egy nagykövet sem???</blockquote>

A kukások egyébként a marshallerek, jómunkásembernek ez az öltözet kötelező egy reptéren. A hajozoruhak is egyformák voltak csak egyikőjük nem vette le a kabátot...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
És talán fizetünk is ezért a védelemért? Hát védené ám a kis f..... ha már magyar légtér sincsen. Az én légteremet ne védje az amerikai , felettem ne repkedjenek, a szomszéd falu felett mehetnek,bánom is én. Még a végén lebombáznak véletlenül mint ahogy szokták. Menjenek Alaszkába meg Texasba aztán ott röpködjenek a házak felett. Közben meg kint eszetlenkedünk abban a három szerencsétlen isten háta mögötti országban mert a jenkik parancsára izmozni kell a ruszkiknak. Ezek meg itt héderelnek a ruszkiktól 2000km-re mert megvédenek minket éppen. Menjenek aztán repkedjenek az oroszoknak ha annyira harcolni akarnak. Mondom én hogy nem lesz 20 év és megszűnik a Honvédség ,helyette itt lesz 30-40000 amerikai akit etetünk, itatunk, meg lovagoltatunk a pusztában mint ezt a szőke nagykövetet. Belerángatták a dédöregapámat az első vh-ban a ruszkik ellen,pedig életében nem látott egyet se korábban. Aztán belerángatták öregapámat a másodikba, holott lett volna annak jobb dolga is otthon mint kimenni a kárpáton túlra. Na én aztán semmilyen filmrendező és társai kedvéért nem fogok lövöldözni egy idegen országban olyanokra akiket eddig nem is láttam. Ellenben nagyon zavar hogy egy idegen sereg úgy grasszál itt mintha otthon lenne.

F-15 gépek érkeznek tavasszal, gyakorlatra ide. 12 db.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
<i>"Megj.: azt értem, hogy miért nem fog tetszeni az oroszoknak, de azt már nem értem, hogy a magyaroknak miért közömbös??"
</i>

Mert szövetségeseink, nem megszállóink, mint anno az oroszok voltak.
Előzetes megállapodás okán érkeznek, nem egy hadművelet részeként, támadólag hazánkra. Mint a már említett ország harcosai. :)
Alapvetően gyakorlatok lesznek itt.
Egyébként meg nem érdekli a népet, nem érinti a lakosság életét.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
És talán fizetünk is ezért a védelemért? Hát védené ám a kis f..... ha már magyar légtér sincsen. Az én légteremet ne védje az amerikai , felettem ne repkedjenek, a szomszéd falu felett mehetnek,bánom is én. Még a végén lebombáznak véletlenül mint ahogy szokták. Menjenek Alaszkába meg Texasba aztán ott röpködjenek a házak felett. Közben meg kint eszetlenkedünk abban a három szerencsétlen isten háta mögötti országban mert a jenkik parancsára izmozni kell a ruszkiknak. Ezek meg itt héderelnek a ruszkiktól 2000km-re mert megvédenek minket éppen. Menjenek aztán repkedjenek az oroszoknak ha annyira harcolni akarnak. Mondom én hogy nem lesz 20 év és megszűnik a Honvédség ,helyette itt lesz 30-40000 amerikai akit etetünk, itatunk, meg lovagoltatunk a pusztában mint ezt a szőke nagykövetet. Belerángatták a dédöregapámat az első vh-ban a ruszkik ellen,pedig életében nem látott egyet se korábban. Aztán belerángatták öregapámat a másodikba, holott lett volna annak jobb dolga is otthon mint kimenni a kárpáton túlra. Na én aztán semmilyen filmrendező és társai kedvéért nem fogok lövöldözni egy idegen országban olyanokra akiket eddig nem is láttam. Ellenben nagyon zavar hogy egy idegen sereg úgy grasszál itt mintha otthon lenne.

+1 Like
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
<i>"Megj.: azt értem, hogy miért nem fog tetszeni az oroszoknak, de azt már nem értem, hogy a magyaroknak miért közömbös??"
</i>

Mert szövetségeseink, nem megszállóink, mint anno az oroszok voltak.
Előzetes megállapodás okán érkeznek, nem egy hadművelet részeként, támadólag hazánkra. Mint a már említett ország harcosai. :)
Alapvetően gyakorlatok lesznek itt.
Egyébként meg nem érdekli a népet, nem érinti a lakosság életét.


Amerikának nincsenek szovetségeseik és nincs is rá szukséguk . Mi csak egy csatlós állam vagyunk, egy a sok kozul, akiket bármikor irányíthatnak politikailag és gazdaságilag, ha úgy akarják.... A sok szemfényveszto duma sok embert levesz a lábáról illl. bedolnnek nekik, de hidd el az amerikaikat nem érdeklik a magyarok és le se sz....nak bennunket. Az fontos, hogy azt csináljuk amit ok akarnak, mondanak.

Ha nem jonnek a korrupciós és egyéb vádak, de ez ismert forgatókonyv....
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<i>"Megj.: azt értem, hogy miért nem fog tetszeni az oroszoknak, de azt már nem értem, hogy a magyaroknak miért közömbös??"
</i>

Mert szövetségeseink, nem megszállóink, mint anno az oroszok voltak.
Előzetes megállapodás okán érkeznek, nem egy hadművelet részeként, támadólag hazánkra. Mint a már említett ország harcosai. :)
...

Az oroszok szovjetek (inklúding szívünk csücske ukránok, grúzok, azeriek és türkmének) is a szövetségeseink voltak, Varsói Szerződés mond valamit? :)
Tudod az a Varsói Szerződés, amit a kedvenc "nem-megszálló" NATO-d miatt kellett létrehozni 6 évvel később? :D

Íme a szövetség címere, benne Magyarország zászlajával:

300px-Logo_The_Warsaw_Pact.jpg


https://hu.wikipedia.org/wiki/Vars%C3%B3i_Szerz%C5%91d%C3%A9s
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
engem rohadtul nem zavartak az oroszok az országban, vettünk tőlük olcsón üzemanyagot meg ami éppen volt és kellett, volt biztos megélhetés és rend
de ezek a mocskos terrorista usákok igenis zavarnak, mert gyarmatosítani jöttek és megvédeni a pénzszivattyút ami miatt örökké csak rabszolgák lehetünk...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mielőtt valaki megint "oroszozik" a szovjetezés helyett, most már aztán tényleg őszintén leírom mi a különbség a kettő között:

1. a Szovjetunió vezetői többségében nem oroszok voltak, hanem grúzok, ukránok, stb. és a retorzió-nélkül-kimondhatatlan nevű kisebbség tagjai,

2. a Szovjetunióban pozitív diszkrimináció volt érvényben a kisebbségek (pl. azeriek, üzbégek, türkmének stb.) javára az oroszokkal szemben, pl. az egyetemeken a felvételikor stb.,

3. még Oroszország nevét is eltörölték, a térképen Szovjetunió szerepelt,

4. az oroszokat épp úgy próbálták beolvasztani, elkeverni, mint most pl. az EU-ban a németeket (vagy minket) a zozókkal a Kalergi-terv szerint,

5. az EU-hoz képest a SZU-nak azért annyi esze volt, hogy az oroszt tették meg államnyelvnek, a megtévesztés végett (ti. hogy SZU = orosz),

hasonlóképpen az EU is megtehetné egyedüli államnyelvnek a németet, aztán senki nem mosná le a németekről azt, hogy EU = Németország (még így is sokszor ezt mondják), csakhát az a probléma, hogy Németország lakossága kemény 16 %-át teszi ki az EU lakosságának, míg az oroszok azért kitették a SZU lakosságának a felét.
Kár ..., pedig de jó lenne ráverni az EU mocskát a németekre majd...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
engem rohadtul nem zavartak az oroszok az országban, vettünk tőlük olcsón üzemanyagot meg ami éppen volt és kellett, volt biztos megélhetés és rend
de ezek a mocskos terrorista usákok igenis zavarnak, mert gyarmatosítani jöttek és megvédeni a pénzszivattyút ami miatt örökké csak rabszolgák lehetünk...

Engem meg rohadtul zavartak. Egyetlen ideg állam hadserege se szállja meg az országomat és irányítsa ezáltal a politikai vezetést és a politikai közéletet. Minden hadsereg maradjon csak szépen a saját hazájában.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Íme a szövetség címere, benne Magyarország zászlajával:

300px-Logo_The_Warsaw_Pact.jpg


https://hu.wikipedia.org/wiki/Vars%C3%B3i_Szerz%C5%91d%C3%A9s

Egy laikus kerdes. A cimerben a zaszlok sorrendje az orszagok nevei alapjan van az orosz ABC szerint?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<i>"Megj.: azt értem, hogy miért nem fog tetszeni az oroszoknak, de azt már nem értem, hogy a magyaroknak miért közömbös??"
</i>

Mert szövetségeseink, nem megszállóink, mint anno az oroszok voltak.
Előzetes megállapodás okán érkeznek, nem egy hadművelet részeként, támadólag hazánkra. Mint a már említett ország harcosai. :)
Alapvetően gyakorlatok lesznek itt.
Egyébként meg nem érdekli a népet, nem érinti a lakosság életét.

<b>"Amerikának nincsenek szövetségesei, csak érdekei."</b>
Henry Kissinger
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
ABC. Az interkozmosz (?) keretében is igy voltak az űrben a kgst országok. Persze volt ettől eltérés kényszerűségből.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="haubagoi">

Íme a szövetség címere, benne Magyarország zászlajával:

300px-Logo_The_Warsaw_Pact.jpg


https://hu.wikipedia.org/wiki/Vars%C3%B3i_Szerz%C5%91d%C3%A9s

Egy laikus kerdes. A cimerben a zaszlok sorrendje az orszagok nevei alapjan van az orosz ABC szerint?

</blockquote>

Eggen. Vagyis da.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
<blockquote rel="haubagoi">

Íme a szövetség címere, benne Magyarország zászlajával:

300px-Logo_The_Warsaw_Pact.jpg


https://hu.wikipedia.org/wiki/Vars%C3%B3i_Szerz%C5%91d%C3%A9s

Egy laikus kerdes. A cimerben a zaszlok sorrendje az orszagok nevei alapjan van az orosz ABC szerint?

</blockquote>

Igen az Azbuka szerint: Bulgarija, Vengrija.....stb
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Az lenne bizony az optimális, ha minden idegen hadsereg szépen otthon maradna a kis fenekén. Magam részéről a szovjet hadseregnek sem örültem, egy orosznak sem örülnék, s most hogy az USAF játszik itt, nekik sem örülök. Magyar légtérbe, Magyar légierőt. Ez a 12 db F-15, sokkal jobb lenne, ha menne helyettünk a Balti misszióba, mi meg szépen ellenénk itthon...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="lgabo">engem rohadtul nem zavartak az oroszok az országban, vettünk tőlük olcsón üzemanyagot meg ami éppen volt és kellett, volt biztos megélhetés és rend
de ezek a mocskos terrorista usákok igenis zavarnak, mert gyarmatosítani jöttek és megvédeni a pénzszivattyút ami miatt örökké csak rabszolgák lehetünk...

Engem meg rohadtul zavartak. Egyetlen ideg állam hadserege se szállja meg az országomat és irányítsa ezáltal a politikai vezetést és a politikai közéletet. Minden hadsereg maradjon csak szépen a saját hazájában. </blockquote>

Persze hogy ne.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy Sztálin Churchill-el majd Roosevelt-el egyezett meg arról, hogy ki kit fog megszállni. Aranyos, de a nyugatnak - mostani "szövetségeseinknek" vastagon benne van a kis keze a múltban, jelenben és sajnos a jövőben is.
Véletlenül se azt mondták: jó, akkor Európa összes országa legyen független, katonailag, politikailag meg válasszon olyan rendszert amit szeretne. De nem - ez a tiéd, ez az enyém. Faxa.
 
Status
Not open for further replies.