[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A Békés megyei Dombegyházon élők jelezték lapunknak, hogy a település művelődési házában elszállásolták azokat a katonákat, akik a déli határszakaszon hozzálátnak a várhatóan megváltozó migránsútvonal megállítását szolgáló kerítés építéséhez.

Olvasóink elmondták, menekültekkel még nem találkoztak. A mezőhegyesiek is közel vannak a román határhoz, van, ahol egy kilométeren belüli a távolság vagy alig pár száz méter. Ezen a vidéken említésre méltó esemény nem történt — fogalmaztak.

Néhány illegális határátlépőről számoltak be csupán és arról, hogy az elmúlt héten Mezőhegyesre érkezett több katonai jármű, ezek a határhoz igyekeztek. A katonák a volt cukorgyári szálláson kaptak elhelyezést. Úgy tudjuk, a térség településein korábban felmérték, hogy szükség esetén a honvédség hová tud elszállásolni katonákat. Battonyán ilyen például a volt SOS-falu vagy a művelődési ház, a sportcsarnok. Ezekre a helyszínekre még nem jöttek katonák.

A környéken élők a napokban áruszállító járműveket láttak. A kamionok a kerítés építéséhez szükséges alapanyagokat hordták az építkezés lehetséges helyszínére. A téma kapcsán érdeklődtünk a Honvédelmi Minisztérium sajtószolgálatánál, egyelőre azonban nem jött válasz.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/a-muvhazban-kaptak-szallast-a-keritest-epito-katonak-654790


Az éjjel is nagy csörgésre-zörgésre ébredt az egyik ismerősöm, ő úgy hallotta -és mondta, hogy katonai konvoj haladt át a falun a határ felé.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 858
113
A Békés megyei Dombegyházon élők jelezték lapunknak, hogy a település művelődési házában elszállásolták azokat a katonákat, akik a déli határszakaszon hozzálátnak a várhatóan megváltozó migránsútvonal megállítását szolgáló kerítés építéséhez.

Olvasóink elmondták, menekültekkel még nem találkoztak. A mezőhegyesiek is közel vannak a román határhoz, van, ahol egy kilométeren belüli a távolság vagy alig pár száz méter. Ezen a vidéken említésre méltó esemény nem történt — fogalmaztak.

Néhány illegális határátlépőről számoltak be csupán és arról, hogy az elmúlt héten Mezőhegyesre érkezett több katonai jármű, ezek a határhoz igyekeztek. A katonák a volt cukorgyári szálláson kaptak elhelyezést. Úgy tudjuk, a térség településein korábban felmérték, hogy szükség esetén a honvédség hová tud elszállásolni katonákat. Battonyán ilyen például a volt SOS-falu vagy a művelődési ház, a sportcsarnok. Ezekre a helyszínekre még nem jöttek katonák.

A környéken élők a napokban áruszállító járműveket láttak. A kamionok a kerítés építéséhez szükséges alapanyagokat hordták az építkezés lehetséges helyszínére. A téma kapcsán érdeklődtünk a Honvédelmi Minisztérium sajtószolgálatánál, egyelőre azonban nem jött válasz.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/a-muvhazban-kaptak-szallast-a-keritest-epito-katonak-654790


Az éjjel is nagy csörgésre-zörgésre ébredt az egyik ismerősöm, ő úgy hallotta -és mondta, hogy katonai konvoj haladt át a falun a határ felé.

Az ugye megvan, hogy a Sintér által pedzegetett, akár 10 nap alatt megépíthető kerítés az továbbra is az állatkínzáson kívül semmire nem jó GYODA nevű vicc...
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Még a végén reaktiváljuk a nyugger határőröket. Némi 1-2 hetes fejtágítás emlékezetfrissítés után talán ez lenne a legjobb megoldás. Fegyver se kell, minek, úgyse lőhet az ember meg nem is lő ha van esze.</blockquote>
Nem kell rögtön a felfegyverzett civil határőrizetre gondolni. Mi, civilek ezer módon segíthetjük a hivatásosokat. Kell nekik élelem, lakhely, szolgáltatás (tudom, fizetünk adót az állam oldja meg ebből, de ez most vis major). Civil szervezetek simán bekapcsolódhatnak ebbe lásd Zsaruellátó. Részemről jeleztem, bármikor hajlandó vagyok napi 8-10 órát dolgozni a határon, főzni, mosni, mosogatni, akár latrinát is takarítani ha tudom, hogy munkámmal Kovács II járőrnek segítek aki ott áll a horda útjában.
A reaktivált nyuggerekről. Én is szívesebben lennék párban azzal az 50+-os szakival aki az ántivilágbán tanult meg eljárni, mint a mostaniakkal. Nem lenne hülyeség a jelenlegi állományt megkeverni a reaktivált öreg rókákkal, mert lehet hogy kinn a terepen többet tanulnának az ifjoncok mint az "oskolában". Ehhez persze kellene az is, hogy minden egyenruhás érezze a törvény áll mögötte.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">A Békés megyei Dombegyházon élők jelezték lapunknak, hogy a település művelődési házában elszállásolták azokat a katonákat, akik a déli határszakaszon hozzálátnak a várhatóan megváltozó migránsútvonal megállítását szolgáló kerítés építéséhez.

Olvasóink elmondták, menekültekkel még nem találkoztak. A mezőhegyesiek is közel vannak a román határhoz, van, ahol egy kilométeren belüli a távolság vagy alig pár száz méter. Ezen a vidéken említésre méltó esemény nem történt — fogalmaztak.

Néhány illegális határátlépőről számoltak be csupán és arról, hogy az elmúlt héten Mezőhegyesre érkezett több katonai jármű, ezek a határhoz igyekeztek. A katonák a volt cukorgyári szálláson kaptak elhelyezést. Úgy tudjuk, a térség településein korábban felmérték, hogy szükség esetén a honvédség hová tud elszállásolni katonákat. Battonyán ilyen például a volt SOS-falu vagy a művelődési ház, a sportcsarnok. Ezekre a helyszínekre még nem jöttek katonák.

A környéken élők a napokban áruszállító járműveket láttak. A kamionok a kerítés építéséhez szükséges alapanyagokat hordták az építkezés lehetséges helyszínére. A téma kapcsán érdeklődtünk a Honvédelmi Minisztérium sajtószolgálatánál, egyelőre azonban nem jött válasz.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/a-muvhazban-kaptak-szallast-a-keritest-epito-katonak-654790


Az éjjel is nagy csörgésre-zörgésre ébredt az egyik ismerősöm, ő úgy hallotta -és mondta, hogy katonai konvoj haladt át a falun a határ felé.

Az ugye megvan, hogy a Sintér által pedzegetett, akár 10 nap alatt megépíthető kerítés az továbbra is az állatkínzáson kívül semmire nem jó GYODA nevű vicc...</blockquote>

Mondtam is egy szóval, hogy milyen kerítés épül?
Nekem mindegy, hogy mi, csak hasson. Nem szeretném, ha meg/el-szexuálnák a juhaimat, meg aztán így is van elég "migráns" most is, épp elég -igaz az korábbi turnusból. Azokból is küldenék szívesen Merkel anyónak néhány agysebészt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 858
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Még a végén reaktiváljuk a nyugger határőröket. Némi 1-2 hetes fejtágítás emlékezetfrissítés után talán ez lenne a legjobb megoldás. Fegyver se kell, minek, úgyse lőhet az ember meg nem is lő ha van esze.</blockquote>
Nem kell rögtön a felfegyverzett civil határőrizetre gondolni. Mi, civilek ezer módon segíthetjük a hivatásosokat. Kell nekik élelem, lakhely, szolgáltatás (tudom, fizetünk adót az állam oldja meg ebből, de ez most vis major). Civil szervezetek simán bekapcsolódhatnak ebbe lásd Zsaruellátó. Részemről jeleztem, bármikor hajlandó vagyok napi 8-10 órát dolgozni a határon, főzni, mosni, mosogatni, akár latrinát is takarítani ha tudom, hogy munkámmal Kovács II járőrnek segítek aki ott áll a horda útjában.
A reaktivált nyuggerekről. Én is szívesebben lennék párban azzal az 50+-os szakival aki az ántivilágbán tanult meg eljárni, mint a mostaniakkal. Nem lenne hülyeség a jelenlegi állományt megkeverni a reaktivált öreg rókákkal, mert lehet hogy kinn a terepen többet tanulnának az ifjoncok mint az "oskolában". Ehhez persze kellene az is, hogy minden egyenruhás érezze a törvény áll mögötte.
</blockquote>

Az ugye megvan, hogy ősszel kifejezetten meg volt tiltva a katonáknak és a rendőröknek, hogy a civilektől elfogadjanak bármit.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 341
113
<blockquote rel="blogen">Eszem megáll, ezek most tényleg Mi-8-al járőröznek a határ fölött! Valami drágább megoldást nem találtak, esetleg nem kellene T-72-es tankokat oda-vissza járatni a Tisza és a Duna között éjjel-nappal?

Mi van az AS–350B-vel, amit állítólag átadott az OMSZ?

Ha esetleg kéne még használt mókus, akkor itt van néhány: http://www.controller.com/listings/aircraft/for-sale/list/category/7/turbine-helicopters?Manu=EUROCOPTER&MDLGrp=AS+350

Meg ott vannak a rendőrségi MD-500-ak is, azokat még venni se kellene, csak odaküldeni. Ha már egyszer megvettük őket, végre komolyan használhatnánk is.</blockquote>

Leginkább az repül, ami tud.
A Mókuskák nincsenek rendszerbe állítva.
Az MD-ken kívül egyébként a Mi-2esek is szépen fel vannak szerelve. FLIR az MD-ken tuti, hogy van, talán a Mi-2eseken is.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 341
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="pela3">Tudom, hogy PR.. erre vonatkozik a Minek kérdésem.. mert ez csak "erőfitogtatás", csak kéne erő is.. :D :D

Szerintem a pilóták kaptak éjjellátókat..

Mien ejjellatokat? Most vettunk bele ipod okat, h legyen GPS a fedelzeten!

A pancelosok nem veletlenul vannak a hatarra vezenyelve, napokon belul fegyveres csoportok erkeznek.
</blockquote>
Az ipod az vicc akart lenni?
Lehet ma már olcsón kapni profi positioning systemet, ami gps/glonasst is tudja. 100ezer alatt. És a magasba is jól elvan.
</blockquote>

Csak halkan jegyzem meg, hogy a GPS nem elsődleges nav. rendszer. Van mindenféle rádiós szir-szar, azok alapján tájékozódnak.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Rep%C3%BCl%C3%A9si_alapfogalmak#Navig.C3.A1ci.C3.B3
Személyesen több gépben láttam a stencilt, hogy "GPS not approved for primary navigation".
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 341
113
<blockquote rel="Python">Civil autókat vesz nyilvántartásba a honvédség
https://www.youtube.com/watch?v=DCSzhz2D8LU


https://www.youtube.com/watch?v=rkPFtuaBqb4

Azért ennek a Juhásznak kurva vastag 100 rétegű bőr van a pofáján. Az utolsó pár mondatánál kinyílt a zsebemben a bozótvágó kés. Lófaszt nem tettek a honvédség fejlesztéséért amikor ő volt a honvédelmi miniszter. Az egyik legbutább és legalkalmatlanabb tárcavezetők közé lehet sorolni.</blockquote>

Én ennek a senkinek rákötnék egy jó bika aksit a heréire.
Naponta párat.
De legalábbis bevarrnám a száját, hogy többet ne hazudhasson, és amputálnám a kezeit, hogy lopni se lophasson. Mármint neki is.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Még a végén reaktiváljuk a nyugger határőröket. Némi 1-2 hetes fejtágítás emlékezetfrissítés után talán ez lenne a legjobb megoldás. Fegyver se kell, minek, úgyse lőhet az ember meg nem is lő ha van esze.</blockquote>
Nem kell rögtön a felfegyverzett civil határőrizetre gondolni. Mi, civilek ezer módon segíthetjük a hivatásosokat. Kell nekik élelem, lakhely, szolgáltatás (tudom, fizetünk adót az állam oldja meg ebből, de ez most vis major). Civil szervezetek simán bekapcsolódhatnak ebbe lásd Zsaruellátó. Részemről jeleztem, bármikor hajlandó vagyok napi 8-10 órát dolgozni a határon, főzni, mosni, mosogatni, akár latrinát is takarítani ha tudom, hogy munkámmal Kovács II járőrnek segítek aki ott áll a horda útjában.
A reaktivált nyuggerekről. Én is szívesebben lennék párban azzal az 50+-os szakival aki az ántivilágbán tanult meg eljárni, mint a mostaniakkal. Nem lenne hülyeség a jelenlegi állományt megkeverni a reaktivált öreg rókákkal, mert lehet hogy kinn a terepen többet tanulnának az ifjoncok mint az "oskolában". Ehhez persze kellene az is, hogy minden egyenruhás érezze a törvény áll mögötte.
</blockquote>
A BM el nehéz egyességre jutni, a HM nyitot mindenre. Szerencsére a rendőr együtt járőrözik a katonával, igy minden megoldható.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szerda délelőtt Pintér Sándor belügyminiszter bejelentette: a kormány migrációs válsághelyzetet hidetett az egész ország területére, ennek keretében megerősítik a határok védelmét, utakat építenek a katonaság számára és táborokat hoznak létre, hogy az esetlegesen elfogott migránsok megfelelő körülmények közé kerüljenek. A Helsinki Bizottság pedig nem sokkal a bejelentés után felszólította a kormányt, hogy vonja a vissza a jogtalan döntést.

Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértőt arról kérdeztük: valóban veszély fenyegeti-e az országot, ha igen, mikor kell migrációs nyomásra számítanunk és van-e olyan állapotban a magyar rendőrség, illetve katonaság, hogy megvédjék határainkat.
http://24.hu/kozelet/2016/03/09/meg-nincsenek-itt-de-hetek-mulva-ezrek-erhetik-el-a-magyar-hatart/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 384
113
<blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Még a végén reaktiváljuk a nyugger határőröket. Némi 1-2 hetes fejtágítás emlékezetfrissítés után talán ez lenne a legjobb megoldás. Fegyver se kell, minek, úgyse lőhet az ember meg nem is lő ha van esze.</blockquote>
Nem kell rögtön a felfegyverzett civil határőrizetre gondolni. Mi, civilek ezer módon segíthetjük a hivatásosokat. Kell nekik élelem, lakhely, szolgáltatás (tudom, fizetünk adót az állam oldja meg ebből, de ez most vis major). Civil szervezetek simán bekapcsolódhatnak ebbe lásd Zsaruellátó. Részemről jeleztem, bármikor hajlandó vagyok napi 8-10 órát dolgozni a határon, főzni, mosni, mosogatni, akár latrinát is takarítani ha tudom, hogy munkámmal Kovács II járőrnek segítek aki ott áll a horda útjában.
A reaktivált nyuggerekről. Én is szívesebben lennék párban azzal az 50+-os szakival aki az ántivilágbán tanult meg eljárni, mint a mostaniakkal. Nem lenne hülyeség a jelenlegi állományt megkeverni a reaktivált öreg rókákkal, mert lehet hogy kinn a terepen többet tanulnának az ifjoncok mint az "oskolában". Ehhez persze kellene az is, hogy minden egyenruhás érezze a törvény áll mögötte.
</blockquote>

Az ugye megvan, hogy ősszel kifejezetten meg volt tiltva a katonáknak és a rendőröknek, hogy a civilektől elfogadjanak bármit.

</blockquote>

Mindig is meg volt tiltva. Korrupció, mert nem e azért barátkozik veled hogy információkat szerezzen meg... Van ilyen nem csak a mesékben, tényleg elég sokan próbálkoznak a barátkozással ezen okból. Nem is lehet tudni ki mögött ki áll. Viszont a teljes tiltás és a paranoiás félelem emiatt erősen túlzás. Azért mert karácsonykor elfogadod a bejglit a mamókától,vagy a Vas népét az újságostól hajnalban, még nem kell gyanakodni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 858
113
Szerda délelőtt Pintér Sándor belügyminiszter bejelentette: a kormány migrációs válsághelyzetet hidetett az egész ország területére, ennek keretében megerősítik a határok védelmét, utakat építenek a katonaság számára és táborokat hoznak létre, hogy az esetlegesen elfogott migránsok megfelelő körülmények közé kerüljenek. A Helsinki Bizottság pedig nem sokkal a bejelentés után felszólította a kormányt, hogy vonja a vissza a jogtalan döntést.

Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértőt arról kérdeztük: valóban veszély fenyegeti-e az országot, ha igen, mikor kell migrációs nyomásra számítanunk és van-e olyan állapotban a magyar rendőrség, illetve katonaság, hogy megvédjék határainkat.
http://24.hu/kozelet/2016/03/09/meg-nincsenek-itt-de-hetek-mulva-ezrek-erhetik-el-a-magyar-hatart/




Ezt mondom szajkózom én is már november vége ota, de mindig le vagyok hurrogva:

***

<i>Kapkodással leplezik a mulasztást?

A veszély tehát reális, csak éppen nem most és nem az ország teljes területén. Tarjányi Péter szerint<b> a kormányzat nem volt előrelátó, az ország elmulasztotta a szisztematikus felkészülést arra az esetre, ha az uniónak nem sikerül megállapodnia Görögországgal, illetve Törökországgal.</b> Mint mondja,

<b>a kormányzat kivárt, az események kedvezőtlen fordulatott vettek, amit pedig most látunk, az nem más, mint kapkodás. Igyekeznek kompetenciát mutatni, arról akarják meggyőzni a közvéleményt, hogy a kialakult helyzetet dinamikusan kezelik. Pedig lemaradtunk az események mögött.</b>
</i>
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Jaj basszus. Ha lépnek, nem jó, ha nem lépnek, az sem.
Eddig minden EU- àllamnàl jobban reagàltak a közzétett politikàjuk szerint.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Még a végén reaktiváljuk a nyugger határőröket. Némi 1-2 hetes fejtágítás emlékezetfrissítés után talán ez lenne a legjobb megoldás. Fegyver se kell, minek, úgyse lőhet az ember meg nem is lő ha van esze.</blockquote>
Nem kell rögtön a felfegyverzett civil határőrizetre gondolni. Mi, civilek ezer módon segíthetjük a hivatásosokat. Kell nekik élelem, lakhely, szolgáltatás (tudom, fizetünk adót az állam oldja meg ebből, de ez most vis major). Civil szervezetek simán bekapcsolódhatnak ebbe lásd Zsaruellátó. Részemről jeleztem, bármikor hajlandó vagyok napi 8-10 órát dolgozni a határon, főzni, mosni, mosogatni, akár latrinát is takarítani ha tudom, hogy munkámmal Kovács II járőrnek segítek aki ott áll a horda útjában.
A reaktivált nyuggerekről. Én is szívesebben lennék párban azzal az 50+-os szakival aki az ántivilágbán tanult meg eljárni, mint a mostaniakkal. Nem lenne hülyeség a jelenlegi állományt megkeverni a reaktivált öreg rókákkal, mert lehet hogy kinn a terepen többet tanulnának az ifjoncok mint az "oskolában". Ehhez persze kellene az is, hogy minden egyenruhás érezze a törvény áll mögötte.
</blockquote>
Igy van!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nézem, hogy elég sűrűn vannak a vasoszlopok, drága lenne vaslemezt hegeszteni rá? Azt már nem lehet átvágni, plusz felmászni sem tudnak rá, csak létrával.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Néztem az árakat. Nem is lenne drága. 15000 forint egy 5X3000X1000 mm-es acéllemez. Csak a lemezeket számolva 8,5 millió euró a szerb határra. Felhegesztéssel együtt nem hiszem, hogy van 10-12 millió euró. Fél centis acéllemezt meg nem törnek át.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szerintem ezek nincsenek megfelelően megalapozva ahhoz.

Az oszlopok sűrűn vannak, egy-egy oszlop nem kell túl nagy nyomást kibírjon, hisz hiába vannak 10000-ren a túloldalt, nem nyomhatja mindenki ugyanazt a részét a kerítésnek, mert akkor az elsőknek belelapítják a testét a kerítésbe.
 
Status
Not open for further replies.