[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.



Erett szakszeru hozzaszolas.

Megleptel !

Respect !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Na, már megint ez a csicskamentalitás. Jajj mi lesz ha a nyugati sajtóban megírják...

</blockquote>
Tarzaan, ez sztem nem "csicskamentalitás", hanem a realitások talaján állás. Nem az a baj, hogy mi lesz ha megírják a nyugati lapok, hanem az, hogy elszabadul itt a pokol, ha tényleg elviszik innen a tőkét a nyugati cégek. Könnyen vagy, de mondjuk az a néhány ezer ember, aki mondjuk az AUDI-ban keresi meg a családja betevőjét, lehet hanyattvágná magát, s a sort sorolhatnám reggelig, ha ilyen hozzáállással szarnánk rá, hogy mit gondol rólunk a nyugat. S ez csak a gazdasági vonzat. Egy ilyen Majdan után szabadon, "Kossuth tér"-be meg lehet beledöglenél utána te is. Azt tisztelem benned, hogy magyar érzelmű vagy, de szerintem rosszul csiánol... NEM mi fújjúk a passzát szelet, ezt be kéne látni. Nem agresszívan, KÖVETELŐZVE, Trianont siratva kéne nekünk az érdekeinket védeni, néha 10 évente váltva, hogy hol a Keletet, hol a Nyugatot köpjük arcon, hanem szépen okosan, taktikusan, mindenkivel amennyire éppen lehet, jó viszonyt fenntartva lavírozni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 182
15 859
113
<blockquote rel="tarzaan">Valami ilyesmire gondoltam:

http://szekszardpaksi.eu/img/galeria/413_pb290369h.jpg

Ez csak arra jó, h a zozók elbujhassanak a hőkamerás járőrök elől.</blockquote>

Hagyjuk már. Ez már a magyar oldalon lenne az első kerítés mögött. Pont arra lenne jó, hogy ne tudja a tömeg ereje kidönteni a töltés tetején levő második kerítést.

Az meg már rég nem jó, ha az első kerítésen átjutottak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 182
15 859
113
<blockquote rel="tarzaan">Valami ilyesmire gondoltam:

http://szekszardpaksi.eu/img/galeria/413_pb290369h.jpg

Nem túl meredek a fala, ezen fel tudnak mászni. </blockquote>

Mászni fel tudnak egyénileg, de a tömeg ereje már elveszne.

Amúgy lehet valamivel meredekebbre is csinálni.

Valami ilyesmire gondoltam:

http://kepfeltoltes.hu/160306/887784154ker_t_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="tarzaan">Valami ilyesmire gondoltam:

http://szekszardpaksi.eu/img/galeria/413_pb290369h.jpg

Ez csak arra jó, h a zozók elbujhassanak a hőkamerás járőrök elől.</blockquote>

Hagyjuk már. Ez már a magyar oldalon lenne az első kerítés mögött. Pont arra lenne jó, hogy ne tudja a tömeg ereje kidönteni a töltés tetején levő második kerítést.

Az meg már rég nem jó, ha az első kerítésen átjutottak.
</blockquote>

Esőzéseknél, hogyan közelítenéd meg a kerítést? Csónakal?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="tarzaan">Valami ilyesmire gondoltam:

http://szekszardpaksi.eu/img/galeria/413_pb290369h.jpg

Nem túl meredek a fala, ezen fel tudnak mászni. </blockquote>

Mászni fel tudnak egyénileg, de a tömeg ereje már elveszne.

Amúgy lehet valamivel meredekebbre is csinálni.

Valami ilyesmire gondoltam:

http://kepfeltoltes.hu/160306/887784154ker_t_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
</blockquote>

Az a baj, hogy ennyi földmunkával egy autópályának is elő lehetne készíteni a terepet, ami ugye nem olcsó és főleg nem gyors. Inkább egy ilyen kell, és emberekkel őriztetni.
2349077637.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 182
15 859
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Na, már megint ez a csicskamentalitás. Jajj mi lesz ha a nyugati sajtóban megírják...

</blockquote>
Tarzaan, ez sztem nem "csicskamentalitás", hanem a realitások talaján állás. Nem az a baj, hogy mi lesz ha megírják a nyugati lapok, hanem az, hogy elszabadul itt a pokol, ha tényleg elviszik innen a tőkét a nyugati cégek. Könnyen vagy, de mondjuk az a néhány ezer ember, aki mondjuk az AUDI-ban keresi meg a családja betevőjét, lehet hanyattvágná magát, s a sort sorolhatnám reggelig, ha ilyen hozzáállással szarnánk rá, hogy mit gondol rólunk a nyugat. S ez csak a gazdasági vonzat. Egy ilyen Majdan után szabadon, "Kossuth tér"-be meg lehet beledöglenél utána te is. Azt tisztelem benned, hogy magyar érzelmű vagy, de szerintem rosszul csiánol... NEM mi fújjúk a passzát szelet, ezt be kéne látni. Nem agresszívan, KÖVETELŐZVE, Trianont siratva kéne nekünk az érdekeinket védeni, néha 10 évente váltva, hogy hol a Keletet, hol a Nyugatot köpjük arcon, hanem szépen okosan, taktikusan, mindenkivel amennyire éppen lehet, jó viszonyt fenntartva lavírozni.
</blockquote>


Az Audi/Mercedes/Bosch nem azért vannak itt, mert szépeket láttak rólunk a tévében, hanem mert a magyar a nyugatival összevetve szaré-hugyé, de jó minőségben dolgozik és az államtól jókora adókedvezményeket kapnak.

Kínába sem azért helyezték ki a gyártást 25 éve, mert tetszett nekik, hogy a Tienannen téren lemészároltak pár ezer embert.

Közép-Európánál jobb helyet nem nagyon találnak, mert ami lényegesen olcsóbb, az egyrészt messzebb van, másrészt a munkakultúra olyan, hogy nem biztos, hogy megéri.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 182
15 859
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="tarzaan">Valami ilyesmire gondoltam:

http://szekszardpaksi.eu/img/galeria/413_pb290369h.jpg

Nem túl meredek a fala, ezen fel tudnak mászni. </blockquote>

Mászni fel tudnak egyénileg, de a tömeg ereje már elveszne.

Amúgy lehet valamivel meredekebbre is csinálni.

Valami ilyesmire gondoltam:

http://kepfeltoltes.hu/160306/887784154ker_t_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
</blockquote>

Az a baj, hogy ennyi földmunkával egy autópályának is elő lehetne készíteni a terepet, ami ugye nem olcsó és főleg nem gyors. Inkább egy ilyen kell, és emberekkel őriztetni.
2349077637.jpg

</blockquote>


Ez is tetszik.

Mondjuk itt szerintem a kerítésnek rendes beton alapozása van.

Az én verziómban azért annak a töltésnak messze nem kéne akkora terhelést kibírnia, mint egy vasúti töltésnek vagy egy árvízvédelminek, szimplán fizikai akadályként lenen rá szükség, szóval jóval gyorsabban és olcsóbban össze lehetne hozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="tarzaan">XXI. Logisztikai Konferencia 2016
<b>Földi László (titkosszolgálati szakértő) A biztonságpolitikai kockázatok hatása a gazdaságban című előadása</b>

Aknazárról beszél ő is....

</blockquote>

Talán azért, mert olcsóbb, gyorsabban telepíthető, és nagyobb elrettentő ereje van, mint egy 3 soros töltéssekkel, árkokkal elrendezett védelmi erődrendszernek. Azt mondom én is, hogy ha jön a baj, és védekezni kell, akkor aknazár lesz a megoldás. Még nem tartunk itt, de ez működne jó eséllyel. </blockquote>

3 három soros védelmi erődrendszer megfelel minden hatályos nemzetközi jogszabálynak és nem öl meg véletlenül arra sétáló gyerekeket vagy állatokat.

Megjegyzem ha gyalogsági aknákról van szó, akkor viszonylag egyszerűen lehet "ösvényt" csinálni rajta.</blockquote>
Tény, bár szerintem aki ott él azon a környéken, az "véletlenül" nem sétál rá, s akinek ismeretlen a környék, mert migráns, az is látja a táblákat, hallja a híreket, hogy azok a csúnya magyarok teleszórták a kerítés mögötti X méteres sávot aknával. Ez ha majd olyan lesz a helyzet, kivitelezhetőbbnek tűnik nekem most, mint a sok földmunkával járó, több időbe és pénzbe kerülő erőd rendszered. Lehet hogy tévedek, s remélem nem kell hogy kiderüljön, melyik működik majd a valóságban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 860
113
Azt megkérdezném, hogy a két szögesdrót között telepített aknamezőre, hogy lehet véletlenül rásétálni? :-O
Én még mindig azon a véleményen vagyok , hogy az aknazár a leghatékonyabb megoldás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti">Az kéne még csak, hogy civilek grasszáljanak ilyen feladat körben a határainkon... Nem bántásból Igabo, de ez sem reális. Elhiszem hogy sok jó szándékú ember van köztetek, de ez nem egy polgárőr szintű mutatvány. Ezek az emberek néha komoly köteg eurókkal jönnek, már az is orbitális teher lenne, hogy a "civil védelmi alakulatok" monitorozva legyenek, hogy mindenki megbízható, kifogástalan életvitelű e köztük, s nem csak azért jönnének "segíteni", mert jól lehet vele keresni. Aztán ott a másik véglet, a "túlfűtött nemzeti tudattal rendelkezők", annak lenne csak híre aztán, hogy MO. nem állami, hanem civil "félfasiszta" gárdákat küldött a határra. Mert ez a nyugati sajtóban akkor is így menne le, ha egy pofon nem sok, annyi se történik. De amúgy meg történne, mert sok elfojtott düh van az emberekben. Amit én meg is értek. De ez akkor sem oda való. Ezzel sem értek egyet. A határ védelme állami feladat, ha nagyon védeni akarja valaki, el kell menni a SZŰRÉSEK, pszichológiai, nemzet biztonsági etc. után tanulni a rendőr/katona szakmát, élethivatásként, egy parancs uralmi rendszert elfogadva, szolgálni, és úgy odakerülni. Szerintem csak ez lehet a helyes út, nem az hogy gárdák birkóznak a pakisztáni/szomáliai menekültekkel.

Még a végén reaktiváljuk a nyugger határőröket. Némi 1-2 hetes fejtágítás emlékezetfrissítés után talán ez lenne a legjobb megoldás. Fegyver se kell, minek, úgyse lőhet az ember meg nem is lő ha van esze.</blockquote>
Azok a nyugger határőrök nem kis részben erejük teljében lévő 45-50 közti férfiak. Nagy szükség lenne rájuk, egyre inkább úgy néz ki... Bármikor kimennék egy 20 + évet lehúzott 50 es öreg régi vágású harcsabajszú rájával, mint egy mostani 23 éves kigyúrt ecsetfejű őrmesterrel párban. Ez az igazság.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
Nos, én anno, 1979-80-ban határőr voltam, ma már nem titok, a Soproni Kerületben és nagyobb részt a Pécsi Kerületben. Simán el tudnánk látni a határőrizetet most is. Sőt.... A helyismeretünk a helyiekével egyenértékű, blükivel, lóval, egy szál AK-val megoldanánk...... Ja és lehetne visszahozni a H-63-ast.. Primitív mivolta ellenére jól jelezte, merre járnak akiknek nem kéne ott lenni..... :)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Jelenleg aktív állományban is elég szép számban vannak volt határőrök. És mind vissza menne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nos, én anno, 1979-80-ban határőr voltam, ma már nem titok, a Soproni Kerületben és nagyobb részt a Pécsi Kerületben. Simán el tudnánk látni a határőrizetet most is. Sőt.... A helyismeretünk a helyiekével egyenértékű, blükivel, lóval, egy szál AK-val megoldanánk...... Ja és lehetne visszahozni a H-63-ast.. Primitív mivolta ellenére jól jelezte, merre járnak akiknek nem kéne ott lenni..... :)

NAGY szükség lenne rátok, egyre inkább ezt érzem. Még nincs baj, de bármi lehet, ha bejönnek az előrejelzések, az idén nyár közepe meleg lesz, mindenhogy....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Jelenleg aktív állományban is elég szép számban vannak volt határőrök. És mind vissza menne.
Ők jó eséllyel már most is ott vannak, csak nem zöldben, hanem kékben. Azok hiányoznak, akik még bevethető fizikai kondícióban le lettek nyugdíjazva, kényszerűségből, a 40 éveik elején, mikor akit tudtak átpakoltak rendőrnek, akit nem, azt nyugdíjazták.
 
Status
Not open for further replies.