[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 858
113
Néztem az árakat. Nem is lenne drága. 15000 forint egy 5X3000X1000 mm-es acéllemez. Csak a lemezeket számolva 8,5 millió euró a szerb határra. Felhegesztéssel együtt nem hiszem, hogy van 10-12 millió euró. Fél centis acéllemezt meg nem törnek át.

Mennyibe fájna bevillanypásztorozni?



<blockquote rel="blitzkrieg">Nézem, hogy elég sűrűn vannak a vasoszlopok, drága lenne vaslemezt hegeszteni rá? Azt már nem lehet átvágni, plusz felmászni sem tudnak rá, csak létrával.

Abba a szél nagyon bele tud kapaszkodni. Szétszabná,kidöntené. Plusz négyzetmétere a legolcsóbbnak is kb 1500-ról indul, vastagságtól bordázottságtól egyébtől függően. Nekem tavaly 15 négyzet kicsit erősebb kivitelű 54000ft volt. Lehet számolni mennyi kéne Lentitól Nagylakig. Pulssz a popszegecs mert hegeszteni nem egyszerű a vékonysága miatt.</blockquote>

Valamiféle árkot kéne elé ásni, hogy ne tudja túl nagy tömeg nyomni ill. az alsó részekre legalább 2m magasságig valamiféle vastagabb rácsos cuccot kéne rögzíteni, ami nem drótvágós kategória + az oszlopokra valamiféle merőleges megtámasztó szerkezet.

+ az ilyen bámészkodókat - akik már magyar oldalon vannak - kérdés nélkül lefújni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ott vannak a régi panelgyárak, pikk-pakk tudnának szerintem még most is vasbeton falszegmenseket gyártani, megfelelő formában. Ez például a török határfal egy részlete a szír-török határon:
a-kurdish-people-s.jpg

http://aa.com.tr/en/turkey/turkey-building-concrete-wall-on-its-syrian-border/16792

De érdekes ez az amerikai megoldás is, igaz ők acélban gondolkodtak, de kivitelezhető teljesen betonelemekből is:
https://gymclubsuites.wordpress.com/tag/us-mexico-border-wall/
 
T

Törölt tag 008

Guest
Pont az a baj a betonnal, hogy nem látsz át. A kerítésen keresztül messziről látni hol próbálkoznak. Ez csak őrtornyokkal lenne jó.
 
T

Törölt tag 008

Guest
És lőréseken keresztül fognak 24 órában a határőrök kinézni? Megvan annak milyen kicsi a látószöge?
Egy toronnyal 2 km le lehet fedni.
Bár a legjobb talán az lenne, hogy oszlopok kamerákkal, hőkamerákkal és mozgásérzékelőkkel.
Akkor kevesebb ember is el tudja látni a feladatot.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 858
113
Ott vannak a régi panelgyárak, pikk-pakk tudnának szerintem még most is vasbeton falszegmenseket gyártani, megfelelő formában. Ez például a török határfal egy részlete a szír-török határon:
a-kurdish-people-s.jpg

http://aa.com.tr/en/turkey/turkey-building-concrete-wall-on-its-syrian-border/16792

De érdekes ez az amerikai megoldás is, igaz ők acélban gondolkodtak, de kivitelezhető teljesen betonelemekből is:
https://gymclubsuites.wordpress.com/tag/us-mexico-border-wall/

Kétségkívül jobb lenne, de nem tudom mennyi a legyártás/szállítás/telepítés időigénye.

Mondjuk azt kétlem, hogy az egykori panelgyárakban még lenne valami működő, és egy iylen volumenű beruházásnál bizony célszerű a telepítési hely közelébe helyezni a gyártást.

Nocsak, látom az amcsi verziónál ott van az árok - bár lehet, hogy ez vízrajzilag indokolt.


Pont az a baj a betonnal, hogy nem látsz át. A kerítésen keresztül messziről látni hol próbálkoznak. Ez csak őrtornyokkal lenne jó.

De ők sem látnak át és ahogy írták is, tornyok úgyis kellenének.

És lőréseken keresztül fognak 24 órában a határőrök kinézni? Megvan annak milyen kicsi a látószöge?
Egy toronnyal 2 km le lehet fedni.
Bár a legjobb talán az lenne, hogy oszlopok kamerákkal, hőkamerákkal és mozgásérzékelőkkel.
Akkor kevesebb ember is el tudja látni a feladatot.

Szóval csak el jutunk oda, hogy az általam pedzegetett "várárok" + töltés kombó nem is olyan drága :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
origo.hu
"Nyolc általánossal várják a határrendészeket

A Nemzeti Munkaügyi Hivatal honlapján olvasható álláshirdetésben határrendészeti járőröket keresnek. Az álláshoz elég az általános iskolai végzettség, a fizetés bruttó 135 ezer forint. Állásegyeztetés március 23-án a szarvasi kirendeltségen reggel 9-kor, munkakezdés március 25-én. "
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
origo.hu
"Nyolc általánossal várják a határrendészeket

A Nemzeti Munkaügyi Hivatal honlapján olvasható álláshirdetésben határrendészeti járőröket keresnek. Az álláshoz elég az általános iskolai végzettség, a fizetés bruttó 135 ezer forint. Állásegyeztetés március 23-án a szarvasi kirendeltségen reggel 9-kor, munkakezdés március 25-én. "

Pont linkelni akartam.

281078_2.jpg
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
origo.hu
"Nyolc általánossal várják a határrendészeket

A Nemzeti Munkaügyi Hivatal honlapján olvasható álláshirdetésben határrendészeti járőröket keresnek. Az álláshoz elég az általános iskolai végzettség, a fizetés bruttó 135 ezer forint. Állásegyeztetés március 23-án a szarvasi kirendeltségen reggel 9-kor, munkakezdés március 25-én. "

Hmmm... elgondolkodtató. Vadászvizsga, koronglövő múlt (sajnos nagyon régmúlt mert ez egy drága sport a mi EMHSz-ünk (DOSZAAF) is rég megmurelt), aktív teljesítmény túrázó tapasztalatok (valahol még megvan a Kinizsi 100 meg a Gerecse 50 jelvényem)jó kommunikációs készség (oroszul és angolul is el tudom magyarázni a zozónak, hogy legyen szíves hazaballagni a jó b..s anyukájába), ukrajnai előélet, másfél diploma, stb. Szerintetek felvennének? Na jó inkább nem viccelődök....
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Én meg jól lövök íjjal, meg gazdaságos is lennék, a megmurdeltekből kihúzkodva a vesszőt, kevesebb muníció kellene-:)
Ja, meg szúrok, mint a dongó-:)XD
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Rendvedelmi feladat 8 altalanossal.... ehhez csak gratulalni lehet. Gondolom alkalmassagi sem lesz (mentalis).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az van, amit mondtam. Marha nagy a létszámhiány... Alkalmassági meg tuti hogy lesz, kb. mint egy mostani szerződéses honvédnál, abban biztos vagyok, annál lejjebb nem adhatják.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 384
113
<blockquote rel="zeal">origo.hu
"Nyolc általánossal várják a határrendészeket

A Nemzeti Munkaügyi Hivatal honlapján olvasható álláshirdetésben határrendészeti járőröket keresnek. Az álláshoz elég az általános iskolai végzettség, a fizetés bruttó 135 ezer forint. Állásegyeztetés március 23-án a szarvasi kirendeltségen reggel 9-kor, munkakezdés március 25-én. "

Pont linkelni akartam.

281078_2.jpg
</blockquote>

Hm , röhej, egyrészt nem értem a Honvédségnek(?) minek 25 határrendész mikor semmi köze hozzá mivel a rendőrség hatásköre, feladata. Vagy lesz honvéd + rendőr határrendész? 10 éve a vége felé minimum szakmunkás képző kellett ahhoz hogy határőr lehess, de azzal max csak ftörm szintig juthattál és szerződéssel. Járőr pk se nagyon lehetett aki nem bírt 2 éves sulival és szki-val. Vérkomoly lekáderezés, pszcihologia, fittségi ,hőr suli stb. Arról nem beszélve hogy ez a bruttó 136000 pont annyi mint amennyivel én otthagytam az egészet 2008-ban :). 96-ban volt ilyen mikor mindenkit felvettek és mindent elszámoltak szolgálati időnek stb, csak legyen feltöltve a hivatásos állomány. Én leraktam a Határrendész sulit (OKJ 52891201) és nem volt egy targoncás tanfolyam egyszerűségű dolog. Levelezőn 1 év alatt meló mellett, amit a diákok 2 évig tanultak nap mint nap. Plusz rutin nélkül mihez kezdenek? Ok hogy megtanítják erre arra de élesben kint ahol dönteni kell mibe mész bele akár egyedül is egy 7-8 fős gibbon csapattal szemben hát nem az a polgárőr mentalitás kell. Ez nem az a történet. Olyasmi színvonalú intézkedést kell produkálni mint egy rendőrnek, csak őt oda küldik ahol már megtörtént az esemény, míg Hőr-ként meg kell előzni azt.
Rumcajsz az ukrajnai előélet vagy kettős állampolgárság maga ha jól emlékszem gyakorlatilag kizáró ok mert ugye fő a gyanakvás hogy ugyan nem e az szbu embere vagy vagy pedig a Balogáknak dolgozol. Nekem anno a 3-ik szomszédomban erősen sittes roma család lakott, 2x -3x is firtatták milyen viszonyban vagyunk, hát persze hogy semmilyenben , messze laknak tőlem.
Még mindig azt mondom hogy többre mennének a reaktivált határőrökkel, sokan leléptek a Rendőrségtől is pár év után akik átmentek,vagy épp fel se szereltek oda, nem csak a nyuggerekre gondolok. Bár ez a bruttó 135000 még ha nettó lenne is csak kb fele mint amit most kapok, és itt nyugaton sokan kimentek inkább osztrákba dolgozni a leszereltek közül. De talán a honvédségi tartalékos rendszer mintájára beszélhetnének a nyugállományúakkal némi pénz motivációval sokan mennének,sőt még talán anélkül is, mégis csak izgalmasabb mint a Tescoban sasolni a tesókat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 384
113
http://www.police.hu/a-rendorsegrol/allasajanlatok/irk-kepzes-hivatasos-allomanyba-vetel-brfk

Ez teljesen rendben van, valahogy így szereltem fel én is anno. Gyorstalpaló képzés Sopronban kb 4-5 hónap, rá két évre meg Körmend levelezőn a 2 éves szki. Arra az alap pénzre is rámegy a beosztási+éjszakai+rendfokozati pótlék meg az alkalmi vezénylési pl.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Több száz zozó megkerülte a kerítést, most makedón teherautókon tartanak valamerre. Hol az a kurva kerítés a román határról, amiről itt hetek óta pofáznak???
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Azt mondták, hogy ha kell, 10 nap alatt meglesz az a "kurva kerítés". Mindenkinek nem lehet jót csinálni, ezt kéne elfogadni, mert az egyik oldal azért vonyít, hogy miért nincs 3 soros, 8 m magas vasbeton kerítés, gyilokjárókkal, 50 m enként géppuskafészkekkel, vizesárkokkal, a másik meg azért, hogy kurva drága a kerítés, és amúgy is csak porhintés ez az egész migráns probléma, mind agysebész, nobel békedíjas filozófus, be kéne őket telepítsük azonnal...
 
Status
Not open for further replies.