[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 663
113
Nekem olyan érzésem van mintha el akarnák sunnyogni az ilyeneket... Mintha a politika nem akarná nagydobra verni hogy bizony itt is folyik a háborús készülődés. Az embereknek lehet nem annyira tetszene a dolog. Bár amilyen birka nép vagyunk néha, fel sem tűnne akkor sem.
Persze az is lehet náluk más logika szerint történnek a dolgok, majd ha régen lecsengett a dolog akkor kapunk egy kétsoros hírt az eseményről. :D
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nekem olyan érzésem van mintha el akarnák sunnyogni az ilyeneket... Mintha a politika nem akarná nagydobra verni hogy bizony itt is folyik a háborús készülődés. Az embereknek lehet nem annyira tetszene a dolog.

Ott a pont.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Ha a honvédelem.hu-ból indulunk ki, akkor van egy államilag jól finanszírozott hagyományőrző szervezetünk, ami jó; ami rossz, hogy ezek szerint nincs honvédségünk.

Azért az már kabaré kategória, hogy nem lehet egy nyúlfarknyit közölni arról, hogy amerikai (-magyar?) gyakorlat lesz, ezzel és ezzel a technikával ... nem kell részleteket, de olyat miért nem lehet kommunikálni, ami az első percben megjelenik a közösségi médiában, vagy egy olvasott online felületen? Vagy csak én nem kerestem elég alaposan?
Jogos igény.
A nato talán azt gyakorolja, hogy tudja e a meglepetés erejét használni?
Pl. Ne lehessen 'szkennelni' agyakorlatot, milyen gyors a reakcióidő, stb.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Olvasnak minket. :)
Hiányolták itt páran, hogy nincs infó a most folyó gyakorlatokról.
Tessék:

http://www.honvedelem.hu/cikk/58339_warpaint_ride_2016
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Elég gyakran utazom vonaton és mostanában sokat elgondolkoztam azon, hogy mennyire kiszolgáltatott helyzetben vannak az utasok. Bármikor elkövethet egy vérengzést valamely állat és teljesen védekezésképtelenek lennénk. Ez csak azért nem történt meg eddig, mert nem egy zaftos célpont Mo. Erre ez a nagy pofájú kormány kijelenti, hogy Mo biztonságos és még soros elnökséget is szívesen átvállalja a Britektől. Célkeresztet nem akarna ránk festeni??? Ellenben korszerűen felszerelt határőrség még mindig sehol, helikopterek sem lettek pótolva, de egy rendőrségi Mi-2-est ma láttam 15 év után, amin még dédapám volt a géppuskás az első vh-ban. Nehogy véletlenül fegyvert viselhessen a normális ember, mert még a végén tényleg nem mernének itt balhézni a zozók, vagy tűzparancs az illegálisan bejövőkre, ami valós probléma megoldás lehetne. Esetleg kötelezni mindenkit a keresztény vallás felvételére.
Szóval az X nem megoldás, csak a drasztikus és bizonyos jogokat korlátozó lépések. Ha az ország lakosságának a biztonsága érdekelné a vezetést, akkor ilyen problémákat oldanák meg és nem azt, hogy, hogyan lehet vagonszámra lenyúlni a befizetett adóforintjainkat.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 663
113

"An F-16 Fighting Falcon from the 140th Wing, Colorado Air National Guard, Buckley Air Force Base, Colorado, performs a fly-by over Papa Air Base, Papa, Hungary. In support of Operation Atlantic Resolve, the 140th Wing, Colorado Air National Guard from Buckley Air Force Base, Colorado, has deployed approximately 200 Airmen to Pápa Air Base, Hungary, to conduct familiarization training alongside our NATO ally, Hungary. (U.S. Air National Guard photo by Senior Master Sgt. John Rohrer)"
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
Pápán repkednek egy ideig a Colorádói 120-asok.

kameraaltal.blog.hu/2016/07/21/120th_fighter_squadron_colorado

_mg_7778.jpg
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Elég gyakran utazom vonaton és mostanában sokat elgondolkoztam azon, hogy mennyire kiszolgáltatott helyzetben vannak az utasok. Bármikor elkövethet egy vérengzést valamely állat és teljesen védekezésképtelenek lennénk. Ez csak azért nem történt meg eddig, mert nem egy zaftos célpont Mo. Erre ez a nagy pofájú kormány kijelenti, hogy Mo biztonságos és még soros elnökséget is szívesen átvállalja a Britektől. Célkeresztet nem akarna ránk festeni??? Ellenben korszerűen felszerelt határőrség még mindig sehol, helikopterek sem lettek pótolva, de egy rendőrségi Mi-2-est ma láttam 15 év után, amin még dédapám volt a géppuskás az első vh-ban. Nehogy véletlenül fegyvert viselhessen a normális ember, mert még a végén tényleg nem mernének itt balhézni a zozók, vagy tűzparancs az illegálisan bejövőkre, ami valós probléma megoldás lehetne. Esetleg kötelezni mindenkit a keresztény vallás felvételére.
Szóval az X nem megoldás, csak a drasztikus és bizonyos jogokat korlátozó lépések. Ha az ország lakosságának a biztonsága érdekelné a vezetést, akkor ilyen problémákat oldanák meg és nem azt, hogy, hogyan lehet vagonszámra lenyúlni a befizetett adóforintjainkat.

Nagyonis sokat tehetsz magad és környezeted megvédése érdekében. Elsősorban gyanakvó vagy. Figyelsz a környezetedre, a vasúti vagonban, étteremben, korcsmában, tömegrendezvényen, stb úgy foglalsz helyet, hogy látod a a bejáratokat a hátad mögött pedig fal van. Nem parázol, de figyelsz, mérlegelsz, hallgatsz az ösztöneidre. Mindig tartasz magadnál engedéllyel viselt önvédelmi eszközt. Gumigolyóst, gázpisztolyt, sprét! Tudom, egy kalasos dzsihadista ellen ez annyi mint halottnak a csók, de egy baltás-késes balfaxt ki tudsz vele csinálni, ha gyakorolsz, gyakorolsz gyakorolsz. A spréd nem a zsebed fenekén van hanem derékszíjon tokban, a gumissal meg hetente ellősz egy két dobot, gyakorolod a rántást-célzást. Határőrséget, rendőrséget, hadsereget nem fogsz leakasztani a szögről, de belenevelni a környezetedbe, hogy figyelmes legyen és merjen cselekedni ha gebasz van – teljesen megvalósítható. Lassan én is jobban örülnék, ha minden arra érdemes alanyi jogon hordaná a 357-est, de nem vagyunk Texasban. Közép-kelet-európában vagyunk, de ez nem jelenti azt, hogy birkaként hagyjuk magunkat szétcincálni. Nem sírunk mint a fürdős k..va, hanem főzünk abból ami megadatott, "érdekképviselőinket" meg elfeledjük mert azok csak a saját zsebüket képesek képviselni.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
<blockquote rel="ijasz">Elég gyakran utazom vonaton és mostanában sokat elgondolkoztam azon, hogy mennyire kiszolgáltatott helyzetben vannak az utasok. Bármikor elkövethet egy vérengzést valamely állat és teljesen védekezésképtelenek lennénk. Ez csak azért nem történt meg eddig, mert nem egy zaftos célpont Mo. Erre ez a nagy pofájú kormány kijelenti, hogy Mo biztonságos és még soros elnökséget is szívesen átvállalja a Britektől. Célkeresztet nem akarna ránk festeni??? Ellenben korszerűen felszerelt határőrség még mindig sehol, helikopterek sem lettek pótolva, de egy rendőrségi Mi-2-est ma láttam 15 év után, amin még dédapám volt a géppuskás az első vh-ban. Nehogy véletlenül fegyvert viselhessen a normális ember, mert még a végén tényleg nem mernének itt balhézni a zozók, vagy tűzparancs az illegálisan bejövőkre, ami valós probléma megoldás lehetne. Esetleg kötelezni mindenkit a keresztény vallás felvételére.
Szóval az X nem megoldás, csak a drasztikus és bizonyos jogokat korlátozó lépések. Ha az ország lakosságának a biztonsága érdekelné a vezetést, akkor ilyen problémákat oldanák meg és nem azt, hogy, hogyan lehet vagonszámra lenyúlni a befizetett adóforintjainkat.

Nagyonis sokat tehetsz magad és környezeted megvédése érdekében. Elsősorban gyanakvó vagy. Figyelsz a környezetedre, a vasúti vagonban, étteremben, korcsmában, tömegrendezvényen, stb úgy foglalsz helyet, hogy látod a a bejáratokat a hátad mögött pedig fal van. Nem parázol, de figyelsz, mérlegelsz, hallgatsz az ösztöneidre. Mindig tartasz magadnál engedéllyel viselt önvédelmi eszközt. Gumigolyóst, gázpisztolyt, sprét! Tudom, egy kalasos dzsihadista ellen ez annyi mint halottnak a csók, de egy baltás-késes balfaxt ki tudsz vele csinálni, ha gyakorolsz, gyakorolsz gyakorolsz. A spréd nem a zsebed fenekén van hanem derékszíjon tokban, a gumissal meg hetente ellősz egy két dobot, gyakorolod a rántást-célzást. Határőrséget, rendőrséget, hadsereget nem fogsz leakasztani a szögről, de belenevelni a környezetedbe, hogy figyelmes legyen és merjen cselekedni ha gebasz van – teljesen megvalósítható. Lassan én is jobban örülnék, ha minden arra érdemes alanyi jogon hordaná a 357-est, de nem vagyunk Texasban. Közép-kelet-európában vagyunk, de ez nem jelenti azt, hogy birkaként hagyjuk magunkat szétcincálni. Nem sírunk mint a fürdős k..va, hanem főzünk abból ami megadatott, "érdekképviselőinket" meg elfeledjük mert azok csak a saját zsebüket képesek képviselni.</blockquote>

Köszi! Nem vagyok kezdő. Azonkívül, hogy ex hivatásos vagyok, megvan a polgári fegyvervizsgám és a lövészetvezetőim is. Csak fegyverem nincs (de gyakran járok lőni egy közeli klubba, ami elsősorban vadász de van pisztoly lőtere is). Ennek ellenére sohasem hordhatnék magamnál. Ha vadásznék, lehetne annyi puskám, amennyit akarnék, még ha lőni sem tudnék velük, de sportlövőként meg agyon szívatna a rendőrség.
Ezek hiányában meg esélytelen lennék egy ilyen szituban pedig a Honvédségnél párbajlövészetben nyert a csapatunk is.

Szerintem sokat segítene a közbiztonságon is, ha szigorú vizsgák és szűrők teljesítése esetén lehetne tartani/viselni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="ijasz">Elég gyakran utazom vonaton és mostanában sokat elgondolkoztam azon, hogy mennyire kiszolgáltatott helyzetben vannak az utasok. Bármikor elkövethet egy vérengzést valamely állat és teljesen védekezésképtelenek lennénk. Ez csak azért nem történt meg eddig, mert nem egy zaftos célpont Mo. Erre ez a nagy pofájú kormány kijelenti, hogy Mo biztonságos és még soros elnökséget is szívesen átvállalja a Britektől. Célkeresztet nem akarna ránk festeni??? Ellenben korszerűen felszerelt határőrség még mindig sehol, helikopterek sem lettek pótolva, de egy rendőrségi Mi-2-est ma láttam 15 év után, amin még dédapám volt a géppuskás az első vh-ban. Nehogy véletlenül fegyvert viselhessen a normális ember, mert még a végén tényleg nem mernének itt balhézni a zozók, vagy tűzparancs az illegálisan bejövőkre, ami valós probléma megoldás lehetne. Esetleg kötelezni mindenkit a keresztény vallás felvételére.
Szóval az X nem megoldás, csak a drasztikus és bizonyos jogokat korlátozó lépések. Ha az ország lakosságának a biztonsága érdekelné a vezetést, akkor ilyen problémákat oldanák meg és nem azt, hogy, hogyan lehet vagonszámra lenyúlni a befizetett adóforintjainkat.

Nagyonis sokat tehetsz magad és környezeted megvédése érdekében. Elsősorban gyanakvó vagy. Figyelsz a környezetedre, a vasúti vagonban, étteremben, korcsmában, tömegrendezvényen, stb úgy foglalsz helyet, hogy látod a a bejáratokat a hátad mögött pedig fal van. Nem parázol, de figyelsz, mérlegelsz, hallgatsz az ösztöneidre. Mindig tartasz magadnál engedéllyel viselt önvédelmi eszközt. Gumigolyóst, gázpisztolyt, sprét! Tudom, egy kalasos dzsihadista ellen ez annyi mint halottnak a csók, de egy baltás-késes balfaxt ki tudsz vele csinálni, ha gyakorolsz, gyakorolsz gyakorolsz. A spréd nem a zsebed fenekén van hanem derékszíjon tokban, a gumissal meg hetente ellősz egy két dobot, gyakorolod a rántást-célzást. Határőrséget, rendőrséget, hadsereget nem fogsz leakasztani a szögről, de belenevelni a környezetedbe, hogy figyelmes legyen és merjen cselekedni ha gebasz van – teljesen megvalósítható. Lassan én is jobban örülnék, ha minden arra érdemes alanyi jogon hordaná a 357-est, de nem vagyunk Texasban. Közép-kelet-európában vagyunk, de ez nem jelenti azt, hogy birkaként hagyjuk magunkat szétcincálni. Nem sírunk mint a fürdős k..va, hanem főzünk abból ami megadatott, "érdekképviselőinket" meg elfeledjük mert azok csak a saját zsebüket képesek képviselni.</blockquote>

Magyarországon a gumilövedékes fegyvert hanyagold közterületen mert szabálysértés, az egybeszerelt gumilövedékes meg bűncselekmény.
Persze inkább a bíró íteljen mint mint a pap dicsérjen!

http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/gaz_vs_gumi.13.php
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="bolneroll">Pápán repkednek egy ideig a Colorádói 120-asok.

kameraaltal.blog.hu/2016/07/21/120th_fighter_squadron_colorado

_mg_7778.jpg

Hát nem tudtam még mi hányzik.
Legalább megszórhatnák Bukarestet vagy valami.
De így....
</blockquote>
Az a szar ebben, hogy jelenleg a románok a nagyobb cimboráik, tehát ha kenyértörés lenne, nagyon nem bukarestet szórnák meg.
</blockquote>

Én is kb erre jutottam.
Sajnos.
Ez a repkedés<b> nekünk</b> szól, magyaroknak. Hogy ez itt amerikai birodalom és eszetekbe se jusson másfelé kacsintgatni.

Mert ha Ivánéknak demonstrálnának, akkor lehetne Konstancából, Tulceából gyakorlatozni a Krím irányába. De nem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Több mint hétszázmillió forintért gyártja a Magyar Honvédség új egyenruháit a HM EI Zrt., a megbízáshoz nyílt közbeszerzési eljárás nélkül jutott a cég. A lapunknak nyilatkozó katonai források szerint indokolt az intézkedés, hiszen a jelenleg rendszerben lévő egyenruhákra sok panasz érkezett, többek között gyorsan kopnak, és a pótlásuk is időigényes. Az új felszerelés valószínűleg Táborfalván készül majd holland alapanyagokból, ami viszont újfent nehézséget okozhat az esetleges pótlásoknál.
http://mno.hu/belfold/sporolni-akarnak-az-egyenruhakon-is-1353287
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 727
113
1. Közös eu/v4 sereg kell
2. Közmunkásokat toboroznak
3. Új egyenruhát varratnak, mennyit???
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 581
113
Azért az új egyenruhából ami már kb 10 éve esedékes nem kéne elmenni a hülyeség felé.
 
Status
Not open for further replies.