1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

HX tender

Diskurzus a(z) 'Katonai repülőgépek közbeszerzései' témában - Phoenix által indítva @ 2015. október 28..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A finn vadászgép-beszerzési program

2. Galcom

Galcom Well-Known Member

"mivel 2021-től kezdve a Finn Légierő lesz az F/A-18C/D Hornetek egyedüli üzemben tartója"

Létezik, hogy az USN/USMC az elkövetkező hat évben leváltja meglévő F/A-18A+/C/D típussal repülő huszonkét századát (plusz három kiképző)? Plusz Svájc?
    Vagy csak jól hangzik, a nyilatkozó szájából, megtámogatandó a típuscserét?

3. independence

independence Active Member

4. rudi

rudi Well-Known Member

Hírek a HX tenderről...

Az EF teljesítette a próbákat.
    Érdekesek a Finnek szempontjai:
    1. Függetlenség: a jelszó: "You buy it, you own it, and you decide exactly how you want to use it" (Te veszed, a Te tulajdonod és teljesen Te döntesz hogyan akarod használni) Külön kiemelik hogy teljes kontrolt akarnak a "mission data" fileok fölött és azt nem hajlandók senkivel sem megosztani! (megjegyzés: ezek után érdekes lesz az F-35 szereplése ahol mint köztudott, minden üzemeltető mission data serve-re az USA-ban van...)
    2. Földi kiszolgálás: különös tekintettel a hideg, párás környezetben szabad ég alatt végzett karbantartásokra. Fontos szempont még mindig a széttelepített repterekről való üzemeltethetőség. Érdekes részlet hogy külön megkérték a reptér üzemeltetést végző céget hogy a megszokott standardhoz képest rosszabb pályaállapotokat hozzon létre a teszt idejére.

fip7, tonyo, gacsat and 8 others like this.
  5. independence

independence Active Member

Ha lesz még a tesztekről újabb infód ,jelezd légyszi . Köszi!

6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

háát akkor eldőlt hogy a finnek nem vesznek ami gépet szerintem :D

gacsat likes this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ha nem kapják meg úgy a forráskódot mint Izrael, akkor nem, ha komolyan gondolják ezt a hülyeségüket, hogy 100% kontrollt akarnak a saját kifizetett gépeik felett.

fedett_mókus likes this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Szerintem az oroszok vagy a kínaiak is szállítanának nekik 5. generációs repülőt ilyen feltételekkel. Persze aztán megpróbálnák kijátszani.

fedett_mókus likes this.
  9. tonyo

tonyo Well-Known Member

Utánaolvasva úgy vettem ki én is hogy komolyan gondolják a 100% os saját kontrollt. Ha belegondolunk akkor sztem nem csinálnak hülyeséget. Sőt sokan egyet is értenének velük.
    Így viszont biztosra vehető igen jó eséllyel hogy európai gépnél fognak maradni.

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Kizártnak tartom jelenleg, hogy ne nyugatról vásároljanak gépet.

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

Defending Finland - Eurofighter HX

fip7, gacsat, fishbed and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása