Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Azért ez még csak a kezdet/alap. Egy normális helyen van BCP is.

Csak altalaban nemhogy nem geographically dispersed, de meg masik epuletben sincs, altalaban max egy masik rackben ul. Szamtalan ilyesmtvel talalkoztam az elmult 20 ev alatt es amikor van egy tuz m avagy bedol az AC es az sem redundans stb, akkor megy a szaladgalas, hogy valaki hozza vissza a megsult SANokrol a cuccot.
Régen van alternatíva, féláron.
Mire, single platterek kiolvasasara olcsobban? Na ne mar. :)

Szinte minden SAN ma mar clustered es virtualizalt file system layer van across the clusteren, plusz valtozo, bit-level redundancyt tudsz konfigolni minden egyes szinten akar (volume/partition/disk/namespace/cluster) szinten, mar ezt visszahozni sem olcso mulatsag, ha valaki/valami lecsapja vagy akarcsak korruptalja.
Viszont most akkor kepzeld el azt, amikor a physical layeredd semmisul meg legalul es parszaz vagy parezer plattert kell valami clean roomban feleleszteni, majd speci mechanikaval-elektronikaval low-level kiolvasni es azt lementeni ugy, hogy abbol kesobb ossze lehessen legozni a korabbi layoutot, amit persze nem lehet ertelmezni, mert a virtual fs semmi koze a fizikai cluster layouthoz (pl striped across nodes disk-level avagy afelett, volume level megint different redundancy stb.)
En egyszer hoztam vissza MS S2D cluster volumeot kb 3 eve, ugy is ket heti varazslasomba kerult, hogy hogy ott felre lett teve az egesz cluster es buveszkedhettem vele szabadon - es fizikailag smemi baja nem volt, szinte uj konfig volt.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
K

kamm

Guest
Ok, nem Enterprise szintről beszéltem, hanem magánemberek, KKV-k szintjén találkoztam ezzel.
Bár néha egészen meglepő dolgokat látok nagyobb vállalatoknál is.

Ugy-ugy. Elkepeszto hanyagsag van nagyobb cegeknel is.
En kb 15 eve vezettem be az akkori helyemen a "cloud" backupot (=meg nem volt cloud, Commvaultbol meg scriptelve szepen backupolva volt a colo konfigunkba, regi jo GFS minta szerint, ahonnan az ISP/hosting ceg atmirrorozta ejjel az egesz particiot a nyugati parti DCjeben valami tarolojara) - elotte bizony habosra kellett beszelnem a szamat, hogy a CFO meg a CEO megertse, nem szorakozasbol meg bragging miatt akarok erre extra parszaz (nem is komoly osszeget!) dollart kolteni havi szinten.... aztan a Sandy idejen, amikor meg a local DCk jo resze is uszott a vizben es napokig nem volt aram sehol kb 14th St delre, akkor nem gyoztek ok dicsekedni a cimbijeiknek azzal, hogy nekunk semmink nem veszett el, sot, a ceg nagy resze dolgozhatott tovabb otthonrol napokon belul. :cool:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 176
8 015
113
Csak altalaban nemhogy nem geographically dispersed, de meg masik epuletben sincs, altalaban max egy masik rackben ul. Szamtalan ilyesmtvel talalkoztam az elmult 20 ev alatt es amikor van egy tuz m avagy bedol az AC es az sem redundans stb, akkor megy a szaladgalas, hogy valaki hozza vissza a megsult SANokrol a cuccot.
Valóban, a kkv-k általában nem gondolnak ilyenekre. Éppen most kezdek neki egy BCP-nek.
Mire, single platterek kiolvasasara olcsobban? Na ne mar. :)
A Kürt-nél olcsóbb cégre céloztam.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Valóban, a kkv-k általában nem gondolnak ilyenekre. Éppen most kezdek neki egy BCP-nek.

Amíg egyszer be nem üt a mennykő...
Két esetben volt zsarolóvírusos eset a munkahelyemen / közelemben, mindkét esetben végül fizettek.
Mivel nem volt, vagy nem megfelelő biztonsági mentés volt.
Mind a két helyen nagyon gyorsan megtanulták a leckét...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson
M

molnibalage

Guest
Amíg egyszer be nem üt a mennykő...
Két esetben volt zsarolóvírusos eset a munkahelyemen / közelemben, mindkét esetben végül fizettek.
Mivel nem volt, vagy nem megfelelő biztonsági mentés volt.
Mind a két helyen nagyon gyorsan megtanulták a leckét...
Beszarok. Nekem csak a munkám, amin dolgozok három helyen van itthon tárolva...
Pedig ez csak hobbi.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 258
113
Hát, ha a tolvaj bekapcsolt bluetoothszal lopja el a kocsit akkor igen, működni fog :)

Szerintem egy próbát megér akkor, ha jól értem, valamilyen szélessávon sugároz, hogy "itt vagyok", és a közelben lévő almás termékek észlelik, lövik fel az infót a felhőbe. De önállóan nem kommunikál, illetve nem is GPS alapú(?).

Sokkal egyszerűbbnek tűnik mint a szokásos GPS-es nyomkövetős cuccok, amiket lehet venni kocsiba és le is árnyékolhatók stb. Max. ha nem jön be, berakom a poggyászba vagy amit el szoktam hagyni.

Sőőőt. Tulajdonképpen ez egy kémcuccnak is jó, bárkinek becsúsztatod a zsebébe, és utána megfigyeled, merre jár. :D
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 176
8 015
113
Amíg egyszer be nem üt a mennykő...
Két esetben volt zsarolóvírusos eset a munkahelyemen / közelemben, mindkét esetben végül fizettek.
Mivel nem volt, vagy nem megfelelő biztonsági mentés volt.
Mind a két helyen nagyon gyorsan megtanulták a leckét...
Az egyik ügyfelünk (szarrágó könyvelőcég) bekapott egy zsarolóvírust 1 éve. Mentésre nem áldoztak, támogatást ímmel-ámmal fizettek. Aztán, amikor beütött a ménkű, jött a sírás-rívás. Kolléga 3 nap után visszaállított valamennyi adatot egy régi mentésből, ami kvázi véletlenül maradt meg érintetlenül - nálunk. Csak félévet kellett újrakönyvelni, így szerencsések voltak.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
Segítséget szeretnék kérni.

Hogyan lehet letölteni a Messengeren továbbított hangüzenetet wincsire?

Köszi előre is. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
Segítséget szeretnék kérni.

Hogyan lehet letölteni a Messengeren továbbított hangüzenetet wincsire?

Köszi előre is. :)
Megvan, Chrome.


Eljárás: F12 /Fejlesztői eszközök/, jobb oldalt megjelenik egy zűrzavaros oldal. Kiválasztom a Network elemet, lentebb a Media elemet.
Lejátszom a hangfájlt meglelenik a zűrzavarosban egy audió nevezetű, amelyre kettőt kantintva lementi a Letöltések mappába.
 
  • Vicces
Reactions: fulcrum11

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 083
10 243
113
Még egy messenger-es kérdés:

Létezik olyan program/alkalmazás, amivel egy messenger csoport beszélgetését le tudom menteni, kvázi archíválni?
Köszi.
 
T

Törölt tag 008

Guest
masreszt ezek virtualis serverek, nem fizkaiak,
Igen, pont így hackelték szét a NordVPNt. Third party vason béreltek virtuális szervert és hónapokig szivárgott az adat.
Azóta a saját szervereink vannak szlogen extra feature egy VPN szolgáltatónál.
 
K

kamm

Guest
Igen, pont így hackelték szét a NordVPNt. Third party vason béreltek virtuális szervert és hónapokig szivárgott az adat.
Azóta a saját szervereink vannak szlogen extra feature egy VPN szolgáltatónál.

Hat ha valaki hulye es nem konfigolja be rendesen a cuccat, azt szetszedik. :) Viszont ennek semmi koze ahhoz, hogy sajat maga futtatja a fizikai servereket avagy az AWSen berel.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Ööööö eddig is tudta, már azokét akiknek andros telefonja volt vagy valaki andros kontaktlistájában volt a telszámuk + email címük.

Ezt a harcot 10 éve elbuktuk!
Itt az a kérdés, hogy tudsz-e egy pszeudonim google accoutntot létrehozni, ami nincs veled összekötve a google-nél? Többé nem tudsz.