1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Iráni 5. generációs repülőgép-fejlesztések

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - gaborv által indítva @ 2013. február 2..

1. comandante

comandante Well-Known Member

Nem hiszem hogy hordozó ellen használnák. De például arra amit Szíriában tettek pár napja arra tökéletes lenne.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát, ha ők 100 évvel vannak lemaradva, akkor mi 200zal. Amúgy az alacsonyan gyorsan támadó TSR2nek volt ilyen lehajtott szárnya. Meg valami nem túl sikeres német szállítógépnek, az Iniána Jonesból.

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

A sok lúd disznót győz meg szerintem ezer éves tapasztalat. A baj ott van, hogy az amiknak több disznajuk van, mint lúdjuk a buzulmánoknak.

4. igla

igla New Member

Gacsat, az Indiana filmben csak egy megtört szárnyat lehet látni, de nem ilyen a vége. Ha jól emlékszem, az egy Stuka volt.

5. csomi72

csomi72 New Member

Ez a legnevetségesebb kamu repülő, amit valaha láttam. Egyáltalán az is nevetséges, hogy Irán 5. gen repcsit tervez. Kb 5-8 állam lenne rá képes a világon, de a köv 20 évben max4-5-nek lesz/van saját 5.gen-je.  A többi majd tőlük veszi.

Ez a sztori valszeg egy belső "mutassuk meg mire vagyunk képesek" kommunikáció.

Tudják ők jól, hogy ettől a hírtől külföldön max röhögő görcsöt kap az ellen.

Mega LOL

Reszkess Izrael! Reszkess Amerika!

6. luperator

luperator Active Member

Vagy divatba jön az 5. generációs külső jobb esetben gen. 4 belsővel.

7. hiryu

hiryu New Member

De a légvédelem vs USA védekezésből 0-xxx vesztésre áll. Tehát az hogy a légvédelem meg véd minket az hamis. 

khmm

ezeket a mecceket olyan helyeken játszották le ahol szinte semmi, vagy alaposan elvult és ismert légvédelmi rendszerek voltak...

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Bocs, de ez nem igaz. Vietnám és az arabok is megkapták a korszak csúcstechnikáját. '73-ban a Silka és a Kub a csúcstechnikát képviselték és a vietnámi Sz-75 változatok sem a legöregebbek voltak. Az tény, hogy nem vadászok ellen tervezték, de akkor sem volt elavult. Nagy különbség van az "elavult" és "alkalmatlan" között.

9. hiryu

hiryu New Member

Hmm..én Sivatagi Viharokra, Szerbiára, Libanonra, Arab tavasz fegyveres támogatására gomndoltam.:)

10. Montezuma

Montezuma New Member

Comandante:

Írd meg a privát e-mail címed légyszi!

inercia2001@digikabel.hu

Előre is köszönet!

11. ata1981

ata1981 New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: "Lopakodó" repülőgépet mutattak be Iránban
    Számomra abszolút felfoghatatlan az egészben az, mindamellett, hogy süt az egészről, mennyire bóvli, de ezt még mondjuk el tudom fogadni, ez van, ennyit tudnak, bepróbálkoznak egy ilyen gagyisággal....nah, szóval a non plus ultrája az egésznek az, hogy lefényképeznek,megpróbálnak "eladni" valamit, amit már önmagában is lehetetlen komolyan venni, ÉS tetézik ezt az érthetetlenséget a tákolmány leeresztett/lyukas kerekeivel....Ez a részlet számomra egy 10000x szorzójú WTF...:D
    Egyetlen dologgal tudom magyarázni: ők maguk sem tudják komolyan venni és valójában röhögnek ezen az egészen...szerintem aki egy ilyet benyom, az vagy nagyon hülye, vagy kurva jó a humorérzéke...:D (Írom ezt a kommentet a Demavend-hegy előtti repülés photoshoppolt képe után...überlol!)

12. gaborv

gaborv Member

Én azöokat a véleményeket tartom reálisnak mely szerint ez a gép egy uav. A fülke gagyi, túl kicsi. Biztos vagyok benne, hogy az elkapott uav alapján csinálnak egy lopakodósított uav-t és a fülke csak a hazai parasztvakítás kelléke.

13. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://theaviationist.com/2013/11/23/f-313-new-photo/

14. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mintha egy Burt Rutan által tervezett üvegszálas harcigép lenne...

15. joker

joker Well-Known Member

A farokrészen levő feliratok alapján nagyon úgy néz ki, hogy ez a multkori gép, csak most kihozták a napra. A kabintető gyanús és az a vontatási módszer sem tudom mennyire elterjedt. Persze ettől még lehet valós projekt csak a protóval vagy techdemoval az elején tartanak.

16. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Last edited by a moderator: 2017. április 19.
  17. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása