Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Rendben, de ez a lényegen nem változtat. A kerítés és a homoksáv is frissnek tűnik, nem olyannak, mint ami már eddig is ott volt, bár egyébként ez is lényegtelen. A lényeg az, hogy kb. úgy érezheti ott magát egy beteg, mint egy bebörtönzött.

Volt tüzér laktanya (ott voltam katona... :p ) aztán kb. 14 év enyészet, majd ott lett a korábbi Bevándorlási Hivatal menedékszállója, aztán utána 2 évig semmi, majd felhúzták a kalocsai női börtön részleges felújítása miatt az új női börtönt, ahová Kalocsáró a nem annyira súlyos eseteket átpakolták. Azért épül gyorsan mert már kész voltak a konténerek, kb. ugyan ebben az elrendezésben épült volna meg a kkhalasi női börtön második fázisa, konténerekből. Most Járvány Kórház lesz belőle. Szóval ne csodálkozz a kb. 1/4 éves földmunkák láthatóságán, meg a dupla 4m -es szögesdrótkerítésen sem. :p ;)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Dm-ben vettem ma negy zacsko folyekony kezmosot, valami 350ft kb. Domestost mikor februar vegen voltam feltankolni nem is neztem, vettem egy karton hipot a lidlben. Nemetektol sok kaja szerintem nem fog jonni, elso nekik a hazai piac. Vegyel kenyeret vagy zsemlet,fagyaszd le, aztan ha kell eloveszed es mehet a sutobe kiolvadni. (az Aldis magos zsemlevel mindig igy teszek, 45-50 megy a fagyasztoba havonta) Nagy faba vagod a fejszed azzal a kitakaritassal, en december korul pakoltam ki egy lakast ilyen ok miatt. Gyakorlatilag szinte mindent ki kellett dobni, csak egy huto, egy szekrenysor, meg par szemelyes holmi maradt meg. Most meg felbe maradok a felujitassal a virus miatt...
4 főre elég sok mélyhűtőkapacitás kellene, de lehet ez a legegyszerűbb.
Igen és ráadásul a lomtalanításokat is felfüggesztették. De talán mesterárak lemennek egy kicsit most... neked miért marad félbe a felújítás?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
2020. március 25., orosz katonai járművek a NATO tag Olaszország útjain. Kemény!
Miért nem NATO konvojt látunk vajh'...?

Nézd, minden geopolitika nélkül. Az olasz-orosz/szovjet kapcsolatok a Hidegháború legcudarabb éveiben is kimagaslóan jók voltak, ennek bizonyos történelmi okai vannak. Szóval Putyin hülye lett volna ezt nem meglépni, még azt sem írom, hogy kihasználni, mert tényleg kvázi baráti a két nép között a kapcsolat. Ez nem olyan mint a lengyel-magyar két jó barát, amit mi szeretünk hangoztatni, de egy átlag lengyel erről ha tud is, nem nagyon érdekli...! Az olasz-orosz az némileg aktívabb néplélektanilag is, politikailag pedig mindig is aktív volt a két ország közötti kapcsolatrendszer. PR szempontból, egy hatalmas nagy piros pont az oroszoknak, egy tucat teherautó, egy századnyi katona, és milyen jól mutat a szimbolikus segítségünk. A semminél több, meg odamentünk a válsággócba, de azért ennél egy kínai védőruha, maszk, stb. szállítmány ezerszer többet ér. Tudom, ők is küldtek védőeszközöket, meg lélegeztetőgépeket is, példás dolog, de van más célja is. Hogy is mondták ezt régen, segélydiplomácia?!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Valaki írta korábban a Cargolux B747-esét... most szállt le Ferihegyen. Nem tudom hogy mit hozott.
Ha hozott valamit, akkor az holnap délelőtt 10 órakor megjelenő repülőtéri értesítőben lesz. Ezt minden nap 10 órakor adják ki, ami ma beérkezett, azt holnap, tehát 24 óránként van a hivatalos értesítő. Ez direkt a koronavírus járványhoz kapcsolódik.
Itt Tudjátok megnézni
Repülőtéri oldal
REPÜLŐTÉRI NAPI ÉRTESÍTŐ
A Budapest Airport 2020. 03. 18-tól kezdve rendszeresen minden nap (de legfeljebb kétnaponta) délelőtt 10 órakor Repülőtéri napi értesítőt ad ki, hogy a friss információkról, adatokról tájékoztassuk a közvéleményt. Kérjük, kövesse facebook oldalunkat és weboldalunkat, ahová a Repülőtéri napi értesítő feltöltésre kerül.
Az említett "bud" facebook oldal
https://www.facebook.com/pg/budapestairport/posts/?ref=page_internal
---------------------------------------------------------
Ez majd mindig változik, ahogy jön egy új hír
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Volt pár lengyel kollégám, mindnek az volt az első mondata, hogy: Polak wegier dwa bratanki.
Szóval tudják ők ezt.

Nem azt írtam, hogy nem tudják. Ha idejönnek mondják, de ha mi megyünk ki Lengyelországban, akkor azért egyből más az a hozzánk állás...!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putyin intézkedéscsomagot hirdetett meg a járvány családokra, vállalkozásokra való hatásának ellensúlyozására. Moszkvában március 26-ától, azaz csütörtöktől minden 65 éven felülinek, illetve a légúti megbetegedésben szenvedőknek a lakásában kell maradnia – hangzott el az orosz állami tévé szerda esti híradójának második részében több más, korlátozó intézkedés felsorolásával együtt. A műsor elején azonban Vlagyimir Putyin elnök 17 perc 36 másodperces videó-üzenetét játszották be. (A leírt szöveg ugyanitt, a nyelv kiválasztásával oroszul és angolul is elérhető.) Elmondta, milyen rendelkezések várhatók a munkahelyek megőrzése, a vállalkozások megmentése érdekében. Az államfő mindenekelőtt azt hangsúlyozta:
BEKIÁLTÁS: Az oroszok szabadságra mennek
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Ez nem olyan mint a lengyel-magyar két jó barát, amit mi szeretünk hangoztatni, de egy átlag lengyel erről ha tud is, nem nagyon érdekli..
Jól gondolom nem találkoztál még lengyellel, de még lengyelbe se voltál ugye? A piszok egy nép, én nem szeretem őket, de amint megtudják, hogy magyar vagy embernek néznek, igen átlag lengyelekről beszélek.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jól gondolom nem találkoztál még lengyellel, de még lengyelbe se voltál ugye? A piszok egy nép, én nem szeretem őket, de amint megtudják, hogy magyar vagy embernek néznek, igen átlag lengyelekről beszélek.

2x voltam Lengyelországban, ha ez számít. Kinek milyen tapasztalat jutott.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 196
113
Nézd, minden geopolitika nélkül. Az olasz-orosz/szovjet kapcsolatok a Hidegháború legcudarabb éveiben is kimagaslóan jók voltak, ennek bizonyos történelmi okai vannak. Szóval Putyin hülye lett volna ezt nem meglépni, még azt sem írom, hogy kihasználni, mert tényleg kvázi baráti a két nép között a kapcsolat. Ez nem olyan mint a lengyel-magyar két jó barát, amit mi szeretünk hangoztatni, de egy átlag lengyel erről ha tud is, nem nagyon érdekli...! Az olasz-orosz az némileg aktívabb néplélektanilag is, politikailag pedig mindig is aktív volt a két ország közötti kapcsolatrendszer. PR szempontból, egy hatalmas nagy piros pont az oroszoknak, egy tucat teherautó, egy századnyi katona, és milyen jól mutat a szimbolikus segítségünk. A semminél több, meg odamentünk a válsággócba, de azért ennél egy kínai védőruha, maszk, stb. szállítmány ezerszer többet ér. Tudom, ők is küldtek védőeszközöket, meg lélegeztetőgépeket is, példás dolog, de van más célja is. Hogy is mondták ezt régen, segélydiplomácia?!

A védőberendezéseken kívül 600 lélegeztető gépet (ahogy már korábbanírtam)ami 600 emberen tud egyszerre segíteni-ennek örülnek a legjobban az olaszok( ennek hiánya miatt halt meg sok beteg).
100 magasan képzett orvosot is küldtek, akik ellátják majd a betegeket, egy mobil labort ami napi 100 tesztet tud végezni. Gépeket amik a várost és a kórházat fogják dezinfekálni. Ezért ez nem szimbolikus segítség. Ezért is nőtt9 -ről 15-re a szállítógépek száma.
Az olasz-orosz barátság főleg Lombardiával úgy van ahogy írod.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ez nem olyan mint a lengyel-magyar két jó barát, amit mi szeretünk hangoztatni, de egy átlag lengyel erről ha tud is, nem nagyon érdekli...!
Úgy tűnik rossz helyen voltál, sokkal mélyebb ez bennük mint bennünk, bármilyen kocsmában a pad alá tudod magad inni ha kicsit hangosabban beszélsz magyarul. Elég csak egy embernek felismernie a nyelvet, és legtöbbször felismerik, ne aggódj. :D