Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A tesztelt olasz fertőzöttek hány százaléka maradt eddig tünetmentes?
Ez szinte minden fertőzés esetében igen alacsony. Kis számú tünetmentes és kis számú súlyos fertőzött között van nagyon sok tüneteket mutató, de nem súlyos. Ezeknek jelentős része olyan enyhe, hogy fel se fogja, hogy fertőzött lehet. Egy példa: nekem most van egy kis köhögésem, ami hol száraz, hol nedves és amikor eljárok futni egy olyan fél óra után már érzem, hogy egy év elején még mintha több oxigénhez jutottam volna! Ez most két koronavírus tünet lenne, vagy csak a szokásos tél, amikor tele van a legevegő füsttel, korommal, esetleg egy kis nátha, lábon kihordott influenza utóhatása, vagy valami hasonló? Vagyunk vagy egymillióan legalább hasonló cipőben jelenleg is az országban, különösen, amióta felkapjuk a fejünket egy köhintésre is és ebből látjuk, hogy bárki lehet. Merthogy adott esetben így fog kinézni egy majdnem tünetmentes koronavírus fertőzött is! De lesz tünet, teljesen tünetmentes fertőzöttség ritka és éppen azért nincs jelentősége, mert a nagyon enyhe tüneteket mutatókből rengeteg van alapból, függetlenül attól, hogy fertőzöttek e. Ezzel nincs mit kezdeni, ha lenne gyorsteszt, akkor lehetne tesztelni egy egész országot, de nincs, úgyhogy, több tünet kell. Mondjuk a magyarországi protokoll egy botrány, ennél komolyabban kellene venni, jóval több embert tesztelni!
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 015
87 740
113
Sztem ezt a belpolt hagyjuk. Tudom nehéz mert sok politikus, "szakértő", újságíró tolja.de próbáljuk minimalizálni.
9Z9A0511-1080x675.png
 
B

b4l4g3

Guest
Nagyon sokan itt még nem szakadtak el a pártpolitikától, mi több, vannak páran, akik kifejezett hadjáratot folytatnak a kormányzati tisztviselők védelmében az ellenzéki sajtó ellen! Csakhogy ilyen már nincs, most már csak kétféle vezető van: alkalmas és alkalmatlan és kétféle állampolgár: engedelmes és probléma. Most ugyanis erőskezű és szakmai irányításra van szükség. Azért nem alkalmas Pintér belügyminiszternek többé, mert korrupt, tehát nem rábízni többé a védekezés megszervezésének rá eső részét, mert nem tudja szakmai szempontok szerint végrehajtani, amióta saját magának kijárt egy olyan tesztet, ami a valóban fontos és értékes személyeknek, az eü. dolgozóknak sem jár. Azért eszement hülyeség Karácsony ötlete, hogy a boltokat bezárató ellenzéki vezető szerepében tetszeleghessen, mert ilyen eszement fasságoknak qrvára nincs itt az ideje! A nemzet egységes a maradék meg megy a levesbe. De ez végképp nem azt jelenti, hogy most valami pártpolitikai nedves álom részeként fel kell sorakozni bűnözők és alkalmatlanok mögé. Az egység és bizalom addig tart és addig lehetséges megvalósítani a védekezést, amíg a vezetés is egységes abban, hogy jól kell csinálniuk és legfőképp részlehajlás nélkül, mert ez utóbbin múlik a lakosság együttműködése, a bizalom. Ha holnapig nem rúgják ki Pintért, vagy nem mutatnak olyan képeket róla, hogy köhögve, lázasan van dögrováson, akkor baszhatják az engedelmességet ezek a korrupt bűnözők, akik már lopják a koronavírus-tesztet előlünk, úgyhogy mi állampolgárok is csak addig élünk, amíg erővel vagy leleménnyel megszerezzük magunknak a túléléshez szükséges javakat!

Nem olyan bonyolult egy ilyen szituáció, épeszű embert itt már többet nem érdekli a pártpolitika, mert az egységes és szakmai vezetésben és védekezésben látja a legjobb esélyt, de ha a vezetésnek fontosabb, hogy ne rúgja ki Pintért (még Kínában is kirúgták a maszkokat lopó helyi pártvezetőket!) akkor itt most elvesztenek minden bizalmat ehhez. Akkor jön az, ami elvben szintén jó nekem, bár már sokkal kockázatosabb: a farkastörvények, a szociopata szintű egyéni boldogulás útja, de arra a többség rá fog cseszni, ha nincs bizalom a rendszerben, aminek meg kellene mentenie őket! Én a helyedben most azt csinálnám, hogy észrevenném a gerendát a belügyben ahelyett, hogy szálkát keressem mondjuk a 444-ben!
Ez szinte minden fertőzés esetében igen alacsony. Kis számú tünetmentes és kis számú súlyos fertőzött között van nagyon sok tüneteket mutató, de nem súlyos. Ezeknek jelentős része olyan enyhe, hogy fel se fogja, hogy fertőzött lehet. Egy példa: nekem most van egy kis köhögésem, ami hol száraz, hol nedves és amikor eljárok futni egy olyan fél óra után már érzem, hogy egy év elején még mintha több oxigénhez jutottam volna! Ez most két koronavírus tünet lenne, vagy csak a szokásos tél, amikor tele van a legevegő füsttel, korommal, esetleg egy kis nátha, lábon kihordott influenza utóhatása, vagy valami hasonló? Vagyunk vagy egymillióan legalább hasonló cipőben jelenleg is az országban, különösen, amióta felkapjuk a fejünket egy köhintésre is és ebből látjuk, hogy bárki lehet. Merthogy adott esetben így fog kinézni egy majdnem tünetmentes koronavírus fertőzött is! De lesz tünet, teljesen tünetmentes fertőzöttség ritka és éppen azért nincs jelentősége, mert a nagyon enyhe tüneteket mutatókből rengeteg van alapból, függetlenül attól, hogy fertőzöttek e. Ezzel nincs mit kezdeni, ha lenne gyorsteszt, akkor lehetne tesztelni egy egész országot, de nincs, úgyhogy, több tünet kell. Mondjuk a magyarországi protokoll egy botrány, ennél komolyabban kellene venni, jóval több embert tesztelni!
Talán zeal levezette itt pár napja elég precízen a tesztelés folyamatát és hogy miért fizikai képtelenség annyi tesztet csinálni. Erre te még mindig ezen lovagolsz. Aztán az egyik hozzászólásodban azt irod hagyjuk a szakemberekre a dolgok "intézését", itt meg hogy botrány a protokoll ami van. Egyik hozzá szólásoddal agyon vágod a másikat. Komolyan mondom nem értelek...
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
Milyen linken nézed?

eloben neztem a TA3 nevu szlovak hirTV-n. Par apro szosszenet meg:

-Az otthoni karantennal kapcsolatban is mondtak erdekes dolgokat: eddig 205 esetben igazolodott be, hogy megszegtek, mindenki pardon nelkul az 1700 euros buntetest fogja kapni.
-A kulfoldon rekedt allampolgarokat az allam hazahozza (busz, repulo, ami kell), de hazahozas utan a karanten kozpontokba mennek. Prioritas a gyerekek, azok allanak az utolso helyen, akik kirandulni mentek mikozben mar zajlott a virusfertozes.
- 30 millio maszk jon 10-14 napon belul, minden allampolgar kap ingyen. A kezbesites modjan meg dolgoznak.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Nem értem én ezt a kézfertőtlenítő fetisizmust.
Szappan. Ugyanolyan jó, de fillérekbe kerül, ráadásul nem szárítja szét az ember kezét. Kézfertőtlenítőt csak utazásnál érdemes használni. Egy kis flakon már fél éve bírja nálunk.:)
Én már 3 éve használok, kb 300ft egy kis tubussal. Napi nettó 3 órát utazom busszal, ezért szoktam rá, otthon nyilván szappant használok.

A kínai KM képviselője szerint az amerikaik még 2015-ben állították elő a koronavírust és amit a CIA vitt be Wuhanba.

https://doctor.rambler.ru/coronavir..._yPsbY7LzqSNIlGU409jnblk3PEGYjVjrxeaBgMz46_UU
Miért szabadítanak rá a világra egy vírust amihez maguknak sincs ellenszerük?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
Csak vard ki, nehogy Merkel pofan vagja mint a mienket.

az mondta a miniszterelnok, szinten a mai sajtotajekoztaton, hogy egyeztettek a kulonbozo orszagok kulugyminisztereivel. minisztereivel a maszkok szallitasat illetoen. Igy velhetoen meg fog erkezni a szallitmany. Amugy meglepoen jol kezeli a helyzetet a szlovak kormany. Raadasul ugye most voltak a valasztasok, es alakul az uj kormany (kormanyvaltas van). Na most ez az eddig ellenzekben levo, alakulo uj kormany is DICSERI a kormany jarvanyugyben hozott intezkedeseit. Szinten ma jelentettek be, hogy bevezettek a szuksegallapot alkotmany szerinti 2? szintjet, azaz az egeszsegugy es a fontos agazatok nem sztrajkolhatnak, az egeszsegugyi dolgozokat barmikor atrendelhetik masik, nagyobb cogpontba.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Én már 3 éve használok, kb 300ft egy kis tubussal. Napi nettó 3 órát utazom busszal, ezért szoktam rá, otthon nyilván szappant használok.


Miért szabadítanak rá a világra egy vírust amihez maguknak sincs ellenszerük?

Igen, amerikában is még csak most jön a durva rész. Ott meg aztán annyi a renitens, hogy megjósolhatatlan, mi lesz a kimenetele a dolognak, mivel már nincs olyan államuk, ahonnan nem jött jelentés fertőzésről.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 828
113
Milyen jó lett volna januárban Kínát lezárni kb. máig. Úgy nyugati turistástól. Csak teszt után vagy karanténba hazahozni őket. Fájt volna a turizmusnak, de nem ütötte volna ki az európai gazdaságot. Meg jópár halottal kevesebb lenne!!!
De majd a következő jarvanynál talán megtanulja a világ meg a WHO!