Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Beérett a kétkulacsos politika, amit az orosz-iráni-magyar érdekszövetség jelent. Nem kellett volna irániakkal és kínaiakkal barátkozni a vezetésnek. Most örülhetnek azok is akik iráni érdekeket képviselnek a fórumon. Itt a járvány.
Na megjöttél bogaram?
És mi a helyzet az olaszokkal, németekkel, franciákkal, usákokkal, hogy csak a nagyobbakat említsem.
Egy marék lepkének több....
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 458
4 596
113
Na megjöttél bogaram?
És mi a helyzet az olaszokkal, németekkel, franciákkal, usákokkal, hogy csak a nagyobbakat említsem.
Egy marék lepkének több....
Ők nem importálnak halálos vírust, ellentétben olyan keleti érdekbarátok akikre a magyar népnek nincs szüksége csak a vezetésnek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 574
24 792
113
Beérett a kétkulacsos politika, amit az orosz-iráni-magyar érdekszövetség jelent. Nem kellett volna irániakkal és kínaiakkal barátkozni a vezetésnek. Most örülhetnek azok is akik iráni érdekeket képviselnek a fórumon. Itt a járvány.
Cserediákok, mi van ha ők a nálunk lévő olasz cserediákoktól kapták el? F@szom kurv@ olaszok hát nem megfertőzték a két iránit meg valószínűleg minket is?
Atomot rájuk azonnal! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 324
113
Beérett a kétkulacsos politika, amit az orosz-iráni-magyar érdekszövetség jelent. Nem kellett volna irániakkal és kínaiakkal barátkozni a vezetésnek. Most örülhetnek azok is akik iráni érdekeket képviselnek a fórumon. Itt a járvány.
Akkora baromságokat tudsz benyögni, hogy az valami eszméletlen.... Amiatt nem károgsz, hogy mennyi olasz van idewhaza? Vagy amiatt nem, hogy járt itt két cseh diáklány? Ember Budapest egy világváros és egy rakás külföldi megfordúl itt óhatatlan volt, hogy találni fognak és hidd el lesz olyan is aki nyugat európai lesz.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 458
4 596
113
Akkora baromságokat tudsz benyögni, hogy az valami eszméletlen.... Amiatt nem károgsz, hogy mennyi olasz van idewhaza? Vagy amiatt nem, hogy járt itt két cseh diáklány? Ember Budapest egy világváros és egy rakás külföldi megfordúl itt óhatatlan volt, hogy találni fognak és hidd el lesz olyan is aki nyugat európai lesz.
Miért pont irániak? Ez a kérdés furdal engem.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 324
113
Miért pont irániak? Ez a kérdés furdal engem.
Miért pont az olaszoknál tomból a legjobban a vírus Európában? Felesleges összesküvés elméleteket gyártani. Ráadásúl azt sem tudni, hogy ez a két diák kivel, kikkel érintkezett? Az is lehet, hogy egy harmadik fél adta tovább aki meg isten tudja milyen nemzetiségű.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Két Magyarországon tanuló iráni diákot ápolnak a Szent László kórházban. Egyelőre enyhe tüneteik vannak. Információink szerint az egyik a Semmelweis Egyetemre (SOTE) jár, a gyógyszerész karra, emiatt az egyetemen biztonsági intézkedéseket rendeletek el, és ez alapján helyezték karanténban a barátnőjét is. A másik igazolt eset információink szerint a győri egyetem hallgatója.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem utazhatnak be Izraelbe turisták Németországból, Svájcból, Franciaországból, Spanyolországból és Ausztriából, valamint az onnan hazatérő izraelieknek is házi karanténba kell vonulniuk két hétre - jelentette be az izraeli egészségügyi minisztérium szerdán. A tárca közleménye szerint szerdától tilos a beutazás ezen nyugat-európai országokból, illetve olyanok számára is, akik az elmúlt két hétben ezekben az országokban jártak, amennyiben nincs számukra Izraelben olyan tartózkodási hely, ahol házi karanténba vonulhatnak. A koronavírus európai elterjedése miatt újabb, európai országokból hazatérő izraeliekre vár kéthetes otthoni karantén. Ezzel már 13-ra nőtt az ilyen országok száma, korábban ugyanis azok számára már bevezették a rendelkezést, akik távol-keleti államokban vagy Olaszországban jártak. Nem léphetnek be az országba olyanok sem, akik az elmúlt két hétben Iránban, Libanonban, Szíriában vagy Irakban jártak.
https://444.hu/2020/03/04/ujabb-ot-europai-orszagbol-nem-lehet-beutazni-izraelbe


 
T

Törölt tag 2577

Guest
Beérett a kétkulacsos politika, amit az orosz-iráni-magyar érdekszövetség jelent. Nem kellett volna irániakkal és kínaiakkal barátkozni a vezetésnek. Most örülhetnek azok is akik iráni érdekeket képviselnek a fórumon. Itt a járvány.
Ránk nem a vírus az igazán veszélyes, hanem az ilyen csúszómászók, mint Te vagy. Tőled és Uli altereggódtól kell félteni a magyarokat, mert a fajtátok sokkal nagyobb rombolást tud okozni, mint ez a nátha.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Két Magyarországon tanuló iráni diákot ápolnak a Szent László kórházban. Egyelőre enyhe tüneteik vannak. Információink szerint az egyik a Semmelweis Egyetemre (SOTE) jár, a gyógyszerész karra, emiatt az egyetemen biztonsági intézkedéseket rendeletek el, és ez alapján helyezték karanténban a barátnőjét is. A másik igazolt eset információink szerint a győri egyetem hallgatója.

Honnan az infó?

Egyébként múlt heti infó, hogy Magyarországon Budapest és Győr lesz a két gócpont. Hát alakul...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 458
4 596
113
Ránk nem a vírus az igazán veszélyes, hanem az ilyen csúszómászók, mint Te vagy. Tőled és Uli altereggódtól kell félteni a magyarokat, mert a fajtátok sokkal nagyobb rombolást tud okozni, mint ez a nátha.
Körülnéztem a témával kapcsolatban más hazai fórumon, és hasonló kérdések és válaszok merültek fel ott is mint bennem. Ez megerősíti a következtetésem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Semmelweis Egyetem egy külföldi gyógyszerész hallgatójánál igazolták a tesztek a koronavírus fertőzést, ezért az egyetem rektora intézkedett arról, hogy a 16 fős, negyedéves, angol nyelvű gyógyszerész évfolyam esetében a szükséges időtartamig az egyetem a hallgatóknak, otthonukban internetem elérhető módon biztosítja a megfelelő oktatási anyagokat. Az egyetem honlapján olvasható tájékoztatás szerint ezen idő alatt az érintett hallgatók nem vehetnek részt előadáson és gyakorlaton. Az egyetem további óvintézkedéseket is tesz, így a rektor a most szombatra tervezett nemzetközi hallgatói fesztivált későbbi időpontra halasztotta.
A Semmelweis Egyetemen tanul az egyik koronavírusos iráni diák
 
T

Törölt tag 008

Guest
"A két magyarországi koronarvírusos közül, az egyik egy negyedéves iráni gyógyszerész hallgató, aki sajnos nem tartotta be az egyetem által kért kéthetes otthontartózkodást, pedig fertőzött országból érkezett"

Tehát fennáll a szándékosság. Börtön, deportálás, kitiltás schengenből. Annyira tudtam, hogy rohadt muszlim csürhe fogja behozni ide.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Honnan az infó?

Egyébként múlt heti infó, hogy Magyarországon Budapest és Győr lesz a két gócpont. Hát alakul...
Index. Mi ez a múlt heti infó? Honnan van?

Van további rossz hír is. 1 hete visszajött, de nem tartotta be a karantént, járt angolra.

A Semmelweis Egyetem gyógyszerész hallgatója az egyik koronavírussal fertőzött diák, ezért az egyetem rektora, dr. Merkely Béla úgy intézkedett, hogy a 16 fős évfolyam tagjai két hétig nem vehetnek részt előadásokon és gyakorlaton.

Az egyetem hallgatói önkormányzata azt írta a Facebookon, hogy az iráni hallgató nem tartotta ne az egyetem által kért kéthetes otthon tartózkodást, miután visszatért Iránból.
https://m.origo.hu/itthon/20200304-sote-facebook-kozlemeny.html
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Index. Mi ez a múlt heti infó? Honnan van?

Van további rossz hír is. 1 hete visszajött, de nem tartotta be a karantént, járt angolra.

A Semmelweis Egyetem gyógyszerész hallgatója az egyik koronavírussal fertőzött diák, ezért az egyetem rektora, dr. Merkely Béla úgy intézkedett, hogy a 16 fős évfolyam tagjai két hétig nem vehetnek részt előadásokon és gyakorlaton.

Az egyetem hallgatói önkormányzata azt írta a Facebookon, hogy az iráni hallgató nem tartotta ne az egyetem által kért kéthetes otthon tartózkodást, miután visszatért Iránból.
https://m.origo.hu/itthon/20200304-sote-facebook-kozlemeny.html

Olyan forrásból hallottam, amit nem szeretnék megnevezni.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD