Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A gyerekedet beküldheted, neki nem kell kártya. Kint megvárod és befalod gyorsan a bejáratnál.
Nem járok étterembe amúgy se sűrűn; évente kb. egy kezemen össze lehetne számolni (na jó, ha a kínaitól elhozott beleszámít, akkor talán már kell még egy kezem). Ha meg megyek, akkor sem fogok csöveskedni az utcán. Állva úgyis csak az állat eszik. Falni meg... pfff.
Amúgy délután regisztráltam. Végülis "ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni", mindegy, hogy coronában, vagy ellenszarban, vagy elüt az autó... tök mindegy.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Na most akkor ha az oltatlan csoportban 10% beteg volt, akkor az oltatlanság 90%ban véd a betegség ellen? :)
A bajom azzal a mondással van, hogy a beoltottak 1%-a betegszik meg. Az nagyon sok. 3.5 millióból 35.000.

Senki nem mondott ilyet. Gulyás és Orbán is azt mondta, hogy az oltottak 1%-a betegedett meg. Nem mondtak olyat, hogy ez szerintük az oltások 99 %-os hatékonyságát jelentené. Ha ilyet mondtak volna az valóban tévedés lenne, de nem tették. Ezt csak te gondoltad hozzá.
Kötözködsz, pedig biztos vagyok benne, hogy pontosan tudod: a hatékonyságot úgy számolják, ahogy leírtam.
A hatékonyság számítása szempontjából nem annak van jelentősége, hogy akár az oltottak, akár az oltottak közül abszolút mértékben mennyien betegedtek meg, hanem csak annak, hogy hogyan aránylik egymáshoz az oltottak és oltatlanok megbetegedési esélye.

Az, hogy az oltottak 1%-a megbetegszik, egyáltalán nem katasztrófa. Ez még a teljes népességre számítva is csak 97 ezer ember lenne. Influenzában ennél sokkal többen betegednek meg egy szezonban. A COVID súlyos eseteinek és halálozásának aránya nagyságrenddel magasabb, mint az influenzáé, de ha a sokkal magasabb arányok csak 97 betegre vetülnének, akkor a kórházi kezelésre szorulók összes száma 5-8 ezer alatt lenne, az egyidejűleg kórházban fekvőké pedig max. 2-4 ezer. A halálozás pedig 1-2 ezer fő körüli. Ez már egy szezonális influenza járvány kórházi terhelését és halálozását is csak alulról közelítené.
Ráadásul ha elérjük a nyájimmunitást, akkor még az oltottak említett 1%-án sem megy keresztül a betegség, mert lecseng a járvány és nem tud újra elterjedni, mivel a szaporodási ráta tartósan 1 alá kerül és nem is tudja elérni ezt az értéket.
Egyébként már most 0,8 alatt van a szaporodási ráta.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ezzel szemben azok, akik átestek a fertőzésen, de még nem kaptak oltást, azoknak fix időre jár és ez nem hosszabbítható meg."

Meghosszabbítható a betegséggel szerzett védettségi igazolvány, kétféleképp is:
1. beoltatod magad
2. újra megkoronázod magad.

Az egyes megoldást javaslom sok szeretettel!

Phaidros nagyon szépen és választékosan megfogalmazta a lényeget! :D ;)
Végülis "ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni", mindegy, hogy coronában, vagy ellenszarban, vagy elüt az autó... tök mindegy.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Neem-neem!
Te nagy mellénnyel állítasz folyamatosan f@szságokat. Meg okoskodsz dolgokról, amiről fingod sincs. :cool:
Miközben engem vádolsz azzal, hogy:
Igen, valóban f@asság volt azt gondolnom, hogy 2021-ben működő adatbázissal rendelkezik az egészségügy. Megkövetem magam!
Bár ahhoz még tartom magam, hogy miért kellett volna nekem bármelyik rendelői számítógépet megvizsgálnom, ha nem ez a munkám?

Te feltételezed, hogy majd az egészségügynek tudnia kellene rólad központilag mindent. Hogyan tudnának? Szerinted a leleteidet korábban miért kérték, hogy vidd magaddal? A háziorvosod gyűjtött rólad mindent. PAPÍR ALAPON. Szépen kartonozva. Már ha voltál kedves elvinni neki a leleteidet.
Soha nem kellett magamnak vinnem a leleteket sehová, csak egyszer, amikor háziorvost váltottam. Se műtétre, se kivizsgálásra, se sehová nem kellett magammal vigyek semmit. Ha a fogorvos röntgenre küldött, akkor a röntgenleletet valóban egy zacsiban én vittem vissza...
Hogyan tudnának? Ahogyan az oktatási rendszer tud mindenkiről aki benne van, az adózási rendszer tud mindenkiről, arról is, aki nincs benne, ahogy a rendőrség tud mindenkiről, de az egyház is. Mindegyik rendszer egy nagy szar, de van (kivéve az egyházi, na az tűpontos:D). Ők biztos tudnak mindannyian valamit, amit az egészségügyben az ezzel foglalkozók nem.

Nem véletlen, hogy a háziorvosok voltak megbízva vele, hogy a betegeiket "pretriázsozzák" a vakcinák szempontjából.
Az EESZT előtt 3-4 évvel még az is nagy szám volt, ha intézményen belül (és épületen) belül, egyik diagnosztikai állomásról átkerült online a lelet a kezelőorvoshoz.

Az egészségügyben nem az informatikai rendszer fog meggyógyítani, hanem az orvos. Az informatikai rendszer meg egyszerűen csak megkönnyíti mindenki életét. A digitális oktatásra 1 év volt, hogy kiforrjon. Ebből annyi lett, hogy arra nem voltak képesek iskolai intézményi szinten egységes rendszert válasszanak ki. A már létező megoldásokból!
Jelzem, az egészségügyiben dolgozók sem alacsonyabb átlagéletkorúak. De legalább az eléjük rakott rendszert tudják használni.
Ezt az oktatásban 1 év alatt sem sikerült rendesen megugrani.
Egészségügyben évtizedek voltak az infrastruktúra kiépítésére. Én eddig azt hittem, hogy egyszerűen hibák vannak a rendszerben, de amit mondasz, az inkább lehangoló, mert nincs, amiben hiba lehetne :D
Nem tudom feltűnt-e, de én egy szóval nem érintettem azokat, akiknek használni kéne valamit, ami szar, vagy nincs. Ideje lenne valóban értelmezned amit írok. Az a szégyen, hogy nem voltak képesek normális rendszert létrehozni (amúgy ha már bedobtad, nem mintha nem létezne polcról levehető adatbázis rendszer, ha szar is).
Ha szerinted az egészségügyben az informatikai rendszer, a számítógépek, az eszközök és adatbázisok csak könnyítő tényezők, akkor mondd már meg a vonatfék tervezőknek is, hogy ne licenceljék a millió forintos szoftvereket, ki lehet azt számolni kézzel is.

Amit mondasz abból valóban látszik, hogy nem véletlenül a háziorvosok voltak megbízva vele. Mert máshogy nem lehetett megoldani, mert nincs rá más lehetőség. Nem azért, mert ez így jó, vagy ideális.

Az EÜ-ben semmivel sem jobb a helyzet informatikai téren. Sőt! Az EESZT-t most kell megtanulni mindenkinek. És hidd el, hogy 1-1 EESZT kompatibilis kliens egy "picit" bonyolultabb, mint egy nyomorult Teams rendszer.
2020 január elsejétől meg már a magánorvosoknak is abba kell felvinni a betegeiket.
És hol mondtam, hogy jobb, vagy hogy ne lenne nehéz új módszerekhez hozzászokni? Meg hol tehetek én róla, hogyha bonyolult felületet készítettek ehhez az EESZT-hez (nem mintha láttam volna valaha)?
 
  • Tetszik
Reactions: bel

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Igen, valóban f@asság volt azt gondolnom, hogy 2021-ben működő adatbázissal rendelkezik az egészségügy. Megkövetem magam!
Bár ahhoz még tartom magam, hogy miért kellett volna nekem bármelyik rendelői számítógépet megvizsgálnom, ha nem ez a munkám?


Soha nem kellett magamnak vinnem a leleteket sehová, csak egyszer, amikor háziorvost váltottam. Se műtétre, se kivizsgálásra, se sehová nem kellett magammal vigyek semmit. Ha a fogorvos röntgenre küldött, akkor a röntgenleletet valóban egy zacsiban én vittem vissza...
Hogyan tudnának? Ahogyan az oktatási rendszer tud mindenkiről aki benne van, az adózási rendszer tud mindenkiről, arról is, aki nincs benne, ahogy a rendőrség tud mindenkiről, de az egyház is. Mindegyik rendszer egy nagy szar, de van (kivéve az egyházi, na az tűpontos:D). Ők biztos tudnak mindannyian valamit, amit az egészségügyben az ezzel foglalkozók nem.


Egészségügyben évtizedek voltak az infrastruktúra kiépítésére. Én eddig azt hittem, hogy egyszerűen hibák vannak a rendszerben, de amit mondasz, az inkább lehangoló, mert nincs, amiben hiba lehetne :D
Nem tudom feltűnt-e, de én egy szóval nem érintettem azokat, akiknek használni kéne valamit, ami szar, vagy nincs. Ideje lenne valóban értelmezned amit írok. Az a szégyen, hogy nem voltak képesek normális rendszert létrehozni (amúgy ha már bedobtad, nem mintha nem létezne polcról levehető adatbázis rendszer, ha szar is).
Ha szerinted az egészségügyben az informatikai rendszer, a számítógépek, az eszközök és adatbázisok csak könnyítő tényezők, akkor mondd már meg a vonatfék tervezőknek is, hogy ne licenceljék a millió forintos szoftvereket, ki lehet azt számolni kézzel is.

Amit mondasz abból valóban látszik, hogy nem véletlenül a háziorvosok voltak megbízva vele. Mert máshogy nem lehetett megoldani, mert nincs rá más lehetőség. Nem azért, mert ez így jó, vagy ideális.


És hol mondtam, hogy jobb, vagy hogy ne lenne nehéz új módszerekhez hozzászokni? Meg hol tehetek én róla, hogyha bonyolult felületet készítettek ehhez az EESZT-hez (nem mintha láttam volna valaha)?
Mint olyan, aki fejleszt orvosi szoftvert, amelynek kapcsolódnia kell az EESZT-hez, elmondhatom, hogy az EESZT amúgy jó volna, mint koncepció, és vannak részei, amelyek tényleg jól is működnek (az eleinte sokat szidott eRecept például egész jól működik), de helyenként elég agyrém megoldások vannak benne, sokszor jócskán túlbonyolított, illetve az egyig gond pl. pont az, hogy az ÁEEK (illetve most már OKFŐ) adatbázisa nincs összefésülve a NEAK, illetve ÁNTSZ adatbázissal, így aztán pl. a kórház ugyanazon osztályainak eltérő kódja van az egyik, illetve másik állami intézményben, vagy éppen amikor küld bizonyos adatokat a rendszer (pl. a fertőző betegségről való bejelentést), külön küldeni kell a NEAK kódját és az OKFŐ kódját is az ellátó osztálynak pl.

Írhatnék mindenféle vicces sztorikat erről, de alapvetően nem akarom bántani az EESZT-ben dolgozókat és az egészségügyi személyzetet sem, minden oldalon vannak hibák, hiányosságok. Ezek összessége vezet oda, hogy időnként tényleg úgy tűnik, hogy semmi semmi működik normálisan :)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Legalább te elismerted. Respekt.
Persze, ha eddig nem lett volna egyértelmű, én nem vagyok fanatikus semmilyen irányban, elismerem, ha valami nem úgy van, ahogy szeretném.
Ezzel együtt a témában objektíven gondolkodva továbbra is az oltást tartom jóval kisebb kockázatnak a vírus ellenében.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Az EESZT előtt 3-4 évvel még az is nagy szám volt, ha intézményen belül (és épületen) belül, egyik diagnosztikai állomásról átkerült online a lelet a kezelőorvoshoz.

Az egészségügyben nem az informatikai rendszer fog meggyógyítani, hanem az orvos. Az informatikai rendszer meg egyszerűen csak megkönnyíti mindenki életét. A digitális oktatásra 1 év volt, hogy kiforrjon. Ebből annyi lett, hogy arra nem voltak képesek iskolai intézményi szinten egységes rendszert válasszanak ki. A már létező megoldásokból!
Jelzem, az egészségügyiben dolgozók sem alacsonyabb átlagéletkorúak. De legalább az eléjük rakott rendszert tudják használni.
Ezt az oktatásban 1 év alatt sem sikerült rendesen megugrani.

Az EÜ-ben semmivel sem jobb a helyzet informatikai téren. Sőt! Az EESZT-t most kell megtanulni mindenkinek. És hidd el, hogy 1-1 EESZT kompatibilis kliens egy "picit" bonyolultabb, mint egy nyomorult Teams rendszer.
2020 január elsejétől meg már a magánorvosoknak is abba kell felvinni a betegeiket.
Egyébként jah.
Az EESZT előtt (2018 előtt tehát) az egészségügyi intézmények rendszerei egymás adataiból kb. semmit sem láttak, nagyjából minden papíron ment az intézmények között.
És az is igaz, hogy a dolgozók jelentős hányada sokáig az EESZT-ről sem volt hajlandó tudomást venni, most a járvány kapcsán értékelődött fel számukra, mert a betegeknek távolról lehet beutalót, vagy épp receptet írni, illetve gyorsan megkapják a leleteket pl. a laborból, vagy a covid tesztek eredményét.
Belülről szemlélve a változást kb. olyan volt az elmúlt egy év, mint egy forradalom :)
 

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Írhatnék mindenféle vicces sztorikat erről, de alapvetően nem akarom bántani az EESZT-ben dolgozókat és az egészségügyi személyzetet sem, minden oldalon vannak hibák, hiányosságok. Ezek összessége vezet oda, hogy időnként tényleg úgy tűnik, hogy semmi semmi működik normálisan :)
Na, ez érdekes hangzik! Ha nem titok, akkor lehet tudni, hogy egy ilyen állami fejlesztés hogyan zajlik? Ki fogalmazza meg a követelményeket, mennyire épülnek be a legújabban felkapott mindenféle buzzword-technikák, meg hogy úgy kb mennyi időt meg embert kell elképzelni mögötte?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Na, ez érdekes hangzik! Ha nem titok, akkor lehet tudni, hogy egy ilyen állami fejlesztés hogyan zajlik? Ki fogalmazza meg a követelményeket, mennyire épülnek be a legújabban felkapott mindenféle buzzword-technikák, meg hogy úgy kb mennyi időt meg embert kell elképzelni mögötte?
Az EESZT, mint rendszer fejlesztésébe nem látok bele, én ugye mint kórházi rendszer fejlesztő, egyfajta partneri kapcsolatban vagyok velük. Bár igazából jogviszony nincs.
Az EESZT kapcsán annyit tudok mondani, hogy az ÁEEK (illetve a rendszerfejlesztéssel fejlesztéssel megbízott cég / cégek) fogalmazzák meg a követelményeket, adják ki a fejlesztői dokumentációkat, hogy milyen módon kell tudnia kommunikálnia az EESZT-vel a szoftvernek. Tartanak a fejlesztőknek workshopokat, konzultációkat, a végén pedig ők akkreditálják a szoftvert, amelyet akkreditáció után használhatnak az intézmények. A titkosítás magas fokú a kommunikációnál, de hogy a központi rendszerben milyen technikákat használnak, azt nem tudom.

Nekem (és a többi fejlesztő cégnek is gondolom) leginkább az a problémám, hogy általában csak kiadják a feladatokat, pénzt nem nagyon társítanak hozzá. Most ősszel a volt az a covidos fejlesztés, amihez adtak pénzt is (ez az, amit nyáron kellett volna megcsinálni, de akkor senki nem csinált semmit, mert akkor még nem volt rá pénz biztosítva), de ez volt a kivétel, az összes többi esetben csak kiadják, hogy csináljuk meg, aztán vagy sikerül a fejlesztés költségét beszedni az ügyféltől / ügyfelektől, vagy benyeljük a költséget.

A doksikban, illetve a rendszerben vannak kisebb-nagyobb hiányosságok, furcsaságok, elgépelések, amelyek leküzdhetőek, de néha erősen szívatósak tudnak lenni :)
Az látszik, hogy főleg most, a járvány idején ők is kevesebben vannak, mint kellene, sok esetben hetekig tart, amíg egy-egy ticketre válasz érkezik, telefonon pedig lutri, hogy sikerül valakit elérni, illetve voltak olyan fejlesztések, amelyek tavaly februárra voltak datálva, azóta sincs hír róluk. Viszont cserében azért ha nálunk van valami gixer, ők is megértőek szoktak lenni, jelzik hogy gond van, és adnak időt a javításra is.

Az előírásoknál, illetve a változtatásoknál jogszabályokhoz próbálnak igazodni, csak ugye az nem mindig megy könnyen, mert nem egyszer a jogszabályok részletezése késik, illetve változik. Volt olyan, hogy azért állt egy fejlesztés, mert arra várt mindenki, hogy kijöjjön végre a törvény, ami alapján el kell készülnie, holott a fejlesztés határideje elvileg már letelt :)

Szóval időnként fejetlenség van, időnként káosz, időnként semmi nem megy, de általában a frontvonalon dolgozók megtesznek mindent, hogy összetartsák a dolgokat :)
 
W

Wilson

Guest
https://index.hu/techtud/egeszseg/2021/04/23/biliverdin-bilirubin-megvedi-koronavirus-antitest/


" Jelentősen rontja a szervezet védekezését. Eddig nem tudták, hogy magas antitestszint mellett miért lesz valaki súlyosan beteg.

A Francis Crick Intézet munkatársai kiderítették, hogy bizonyos, minden emberben előforduló anyagok segíthetnek a vírusnak az immunreakció elhárításában – felfedezésüket a Science Advances csütörtöki számában publikálták.

A londoni Imperial College, Kings College és UCL részvételével végzett kutatás arra jutott, hogy a bilirubin és biliverdin elnyomja az antitestek koronavírusok elleni hatékonyságát."

A rózsaszín szakasz a tüskefehérjéhez kapcsolódó biliverdin


A rózsaszín szakasz a tüskefehérjéhez kapcsolódó biliverdin
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
https://index.hu/techtud/egeszseg/2021/04/23/biliverdin-bilirubin-megvedi-koronavirus-antitest/


" Jelentősen rontja a szervezet védekezését. Eddig nem tudták, hogy magas antitestszint mellett miért lesz valaki súlyosan beteg.

A Francis Crick Intézet munkatársai kiderítették, hogy bizonyos, minden emberben előforduló anyagok segíthetnek a vírusnak az immunreakció elhárításában – felfedezésüket a Science Advances csütörtöki számában publikálták.

A londoni Imperial College, Kings College és UCL részvételével végzett kutatás arra jutott, hogy a bilirubin és biliverdin elnyomja az antitestek koronavírusok elleni hatékonyságát."

A rózsaszín szakasz a tüskefehérjéhez kapcsolódó biliverdin


A rózsaszín szakasz a tüskefehérjéhez kapcsolódó biliverdin
Akkor legalább egy fokozottan veszélyeztetett csoportot beazonosítottak. Remélhetőleg nekik is lesz valami megoldás azon túl, hogy maradjanak otthon :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
  • Tetszik
Reactions: enzo

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Persze, hogy nem tudják, hogy meddig véd az oltás, most vagyunk a 4. fázisban a tömeges tesztelésnél és még nem tudjuk, hogy működik-e egyáltalán az oltás. Olyan adataink vannak amit a gyártók adtak meg akiknél mocskosabb gazembereket nem hordott a hátán a Föld!
Én maradok a kontrol csoportban...
Örülök, hogy ismét egy újabb jelentkező lett olyan fene járatos a gyógyszerfejlesztésben... :rolleyes:
Fázis IV-es vizsgálatok során a már engedélyezett és közforgalomban lévő gyógyszer utánkövetését végzik abban a dózisban és indikációban, amely a gyógyszer törzskönyvben szerepel. Ilyenkor már csak a lehetséges további mellékhatások és gyógyszerkölcsönhatások nyomonkövetése a cél minél nagyobb betegszámon. Ennyit általánosságban.

A jelenleg engedélyezett vakcinák hatásosságát a fázis III-as klinikai tesztek, a hatékonyságát pedig már a való élet (Nagy-Britannia, Izrael) bizonyítja. Homokba dughatod a fejed, de ezeket nem tudod megcáfolni.

Lehet nyugodtan szidni minket a gyógyszeriparban, de aki azt ne feledd, hogy a termékeink nélkül egy sima bakteriális tüdőgyulladásban is meghalhatnál.
És hogy miért akkora a profitráta? Azért mert ebből kell finanszírozni a lehetséges új termékek fejlesztését is. Mire egy potenciális hatóanyagból kész gyógyszer lesz, eltelik 10-15 év és euró tíz/százmilliók. Aminek a végén lehet, hogy kukába dobhatod az egészet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Phaidros nagyon szépen és választékosan megfogalmazta a lényeget! :D ;)
Mondta is az asszony, hogy elég nyersen fogalmazok a beadandó dolgozatokban is, úgyhogy a komolyabbakat mostmár átolvastatom vele. De úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy mindenki számára egyértelmű dolgokat becsomagoljunk és körbeírjunk, hogy értelmiségebbeknek tűnjünk, túl rövid az élet és túl sok még meg nem nézett macskás videó van a neten. (Ennyit ahhoz a valamelyik topicban zajlott vitához, hogy mennyit ér az olvasottság :) )
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mondta is az asszony, hogy elég nyersen fogalmazok a beadandó dolgozatokban is, úgyhogy a komolyabbakat mostmár átolvastatom vele. De úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy mindenki számára egyértelmű dolgokat becsomagoljunk és körbeírjunk, hogy értelmiségebbeknek tűnjünk, túl rövid az élet és túl sok még meg nem nézett macskás videó van a neten. (Ennyit ahhoz a valamelyik topicban zajlott vitához, hogy mennyit ér az olvasottság :) )
Kálvin legalább két kötetet szentelt annak, hogy ha meg kell baszódni... kérdéskörnek. Úgy hívják, hogy predesztináció. Mennyi jogszabályt alkothatott volna helyette...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: enzo and zeal