Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
A himlő elleni védőoltást egyszer kell megkapni és életed végéig véd.
A Covid elleni olyan 1-3 évig véd. Mire szüksége lenne a gyereknek az igazi védelemre akkorra egy évtizede elment a hatása.
Ha a védőoltás mindig csak a tüneteket csillapítaná, akkor a himlő nem pusztult volna ki.
Mert akkor mindig lett volna, aki elkapja és ma is itt lenne a himlő és ölné azt, aki nem védett. Mert milliárdok nincsenek oltva ellene.

Igen, tudom, a himlő nem mutálódott, de nem ez a kérdés.
Hanem az, hogy akkor mi is történik. Mert egyesek ágálnak itt a védőoltások ellen minden szóbajöhető faszsággal.
 
  • Tetszik
Reactions: Ellenberger and bel
T

Törölt tag 008

Guest
Ha a védőoltás mindig csak a tüneteket csillapítaná, akkor a himlő nem pusztult volna ki.
Mert akkor mindig lett volna, aki elkapja és ma is itt lenne a himlő és ölné azt, aki nem védett. Mert milliárdok nincsenek oltva ellene.

Igen, tudom, a himlő nem mutálódott, de nem ez a kérdés.
Hanem az, hogy akkor mi is történik. Mert egyesek ágálnak itt a védőoltások ellen minden szóbajöhető faszsággal.
Ez nem igazi védőoltás. Nem az van, hogy 1x megkapod és védve vagy. Ez egy szenzonális ismételendő cucc mint az influenza elleni.
Teljesen más kategória a két oltás.

Nem vagyok antivaxx nálunk mindenki be van duplán vaxxolva, én is. asszem összesítve ezzel 18 vaxxom van. Minden ellen is védve vagyok.
Ettől függetlenül gyerekek esetében ez egy teljesen értelmetlen lépés. Csak hamis biztonságérzetet ad.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 413
31 810
113
Ez kétségtelen. De a bevétel növekedése a haszon növekedésével is együtt jár. Persze jó esetben. De igazad van.
Nem feltétlen.Ha a bevétel növekedése kisebb mint a kiadás növekedése,akár veszteséges is lehet a bolt.Márpedig a fejlesztések,gyártókapacitás bővitése kiadással jár.
De különben egy kapitalista alapú cégnek természetesen a haszon a célja.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 173
113
Ez nem igazi védőoltás. Nem az van, hogy 1x megkapod és védve vagy. Ez egy szenzonális ismételendő cucc mint az influenza elleni.
Teljesen más kategória a két oltás.

Nem vagyok antivaxx nálunk mindenki be van duplán vaxxolva, én is. asszem összesítve ezzel 18 vaxxom van. Minden ellen is védve vagyok.
Ettől függetlenül gyerekek esetében ez egy teljesen értelmetlen lépés. Csak hamis biztonságérzetet ad.
Sajnos vagy nem sajnos, de a koronavírus elleni oltások gyártási technológiájából is adódik, hogy relatíve rövidebb ideig védenek. A relatív rövid idő mRNS és adenovírus alapú oltások esetén most úgy néz ki, hogy max. 2-3 év. A Sinopharm esetén lehet egy kicsit hosszabb is. De mivel ez a vírus mutációra hajlamosabb, ezért talán nem is igazán számít, hogy 2 vagy 10 évig véd az ellen a variáns ellen, amire kifejlesztették.
Mind gyermekek, mind felnőttek esetén még a mutációk ellenére is megakadályozza bizonyos százalékban a megfertőződést, szóval azért nem nevezném értelmetlennek.
 
M

molnibalage

Guest
Ez nem igazi védőoltás. Nem az van, hogy 1x megkapod és védve vagy. Ez egy szenzonális ismételendő cucc mint az influenza elleni.
Teljesen más kategória a két oltás.
Tudom, hogy szezonális, mert változik.
De akkor magyarázza már meg nekem bárki érthetően, hogy akkor most a védőoltásnál mikor is van az, hogy immúnissá tesz, tehát kvázo hordozó sem lehetsz?
Mert enélkül a hatás nélkül nem sikerült volna kiirtani több kórokozót sem....
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 173
113
Tudom, hogy szezonális, mert változik.
De akkor magyarázza már meg nekem bárki érthetően, hogy akkor most a védőoltásnál mikor is van az, hogy immúnissá tesz, tehát kvázo hordozó sem lehetsz?
Mert enélkül a hatás nélkül nem sikerült volna kiirtani több kórokozót sem....
A mostaniak is immunissá tesznek. Csak ugye míg az eredeti (wuhani) változat esetén 70-90%-ban akadályozták meg a fertőzést, addig most 40-60%-ról beszélünk.
Amúgy attól még, mert egyáltalán nincs tüneted és mégis kimutatható a koronavírus a garatodban, nem feltétlen leszel fertőző, köszönhetően annak, hogy ilyenkor többnyire nagyon-nagyon kevés vírus található benned.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 926
13 177
113
Ez nem igazi védőoltás. Nem az van, hogy 1x megkapod és védve vagy. Ez egy szenzonális ismételendő cucc mint az influenza elleni.
Teljesen más kategória a két oltás.

Nem vagyok antivaxx nálunk mindenki be van duplán vaxxolva, én is. asszem összesítve ezzel 18 vaxxom van. Minden ellen is védve vagyok.
Ettől függetlenül gyerekek esetében ez egy teljesen értelmetlen lépés. Csak hamis biztonságérzetet ad.

A COVID oltás egyelőre nem arra való, hogy élethoszig tartó védettséget nyújtson, hanem arra, hogy:
  • Drasztikusan csökkentse a súlyos, vagy végzetes lefolyás kockázatát. Főleg az időseknél és a veszélyeztetetteknél lenne komoly ez a kockázat oltás nélkül.
  • Drasztikusan csökkentse a hosszú távú poszt-COVID utóhatások kockázatát. Ez már az egészséges középkorú és fiatal felnőtteket is érinti.
  • Drasztikusan csökkentse a megfertőződés és a fertőzés továbbadásának kockázatát. Ez mindenkire igaz, a gyerekekre is.

A megfertőződés kockázatát azáltal csökkenti, hogy visszafogja társadalmi szinten a szaporodási rátát. Ha elérnénk a nyájimmunitást, akkor el is halna a járvány. De még így is jelentősen csökkenti az esetszámot és ezáltal a fertőzőképes terjesztővel való találkozás és a megfertőződés esélyét.

A fertőzés továbbadásának kockázatát pedig egyéni szinten csökkenti töredékére, mert bár az oltottak is fertőződhetnek és fertőzhetnek, de sokkal kisebb mértékben. Akinek erős a védettsége, abban még annyira sincs ideje elszaporodni, hogy hogy egyáltalán gyengén fertőzőképessé válhasson. A gyengébb védelem esetén a fertőzőképessé válás lehetséges, de mivel az oltottakban nem szaporodik el annyira a vírus (ezért lesznek tünetmentesek, vagy legfeljebb enyhe tünetesek), eleve kevesebb vírus van a nyálkahártyájukon. Mivel nincsenek erős tüneteik, azt a kevesebb vírust sem ürítik olyan intenzíven a környezetükbe. Amit ürítenek, annak kisebb a koncentrációja, tehát még ha találkozik vele másik ember, akkor is kisebb az esélye a fertőződésének, Ráadásul ezt még rövidebb ideig is csinálják, mert gyorsabban legyőzik a betegséget.

A gyerekek esetében ez utóbbi a fő cél. Az hogy megakadályozzák az iskolai fertőzési gócok kialakulását. És ha mégis megtörténik a fertőzés, akkor is sokkal kisebb eséllyel vigyék haza és fertőzzék meg a családot, köztük a veszélyeztetetteket.

Nem csak az oltandó egyén személyes kockázatát érdemes figyelembe venni, hanem azt is, hogy oltás nélkül ő mekkora kockázatot jelent a társadalomra, ezen belül például a családjára nézve.

A járványt így, vagy úgy, de meg kell fékezni. Ha nem oltással, akkor maszkkal, távolságtartással, kontaktszám csökkentéssel. De ez utóbbinak elég komoly gazdasági, társadalmi, lélektani ára van. Ha ezt az árat nem szeretnénk ismét megfizetni, akkor oltani kell. A gyerekeket is, mert az iskolában összezárva oltatlanul elég nagy eséllyel fertőződnek és utána hatékony terjesztőként működnek.

Erősen sarkítva: Azért oltasd be a gyerekeidet, hogy utána a szüleidet ne kelljen eltemetned. Mert a szüleidnél sajnos még az oltás is kevésbé hatásos a gyengébb immunrendszerük miatt.

Egyébként ha influenza ellen olyan átoltottság lenne nálunk, mint amit most COVID ellen elértünk, akkor a szezonális influenza labdába sem rúgna.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A mostaniak is immunissá tesznek. Csak ugye míg az eredeti (wuhani) változat esetén 70-90%-ban akadályozták meg a fertőzést, addig most 40-60%-ról beszélünk.
Amúgy attól még, mert egyáltalán nincs tüneted és mégis kimutatható a koronavírus a garatodban, nem feltétlen leszel fertőző, köszönhetően annak, hogy ilyenkor többnyire nagyon-nagyon kevés vírus található benned.
Ne már mik ezek a %-ok ? Mi alapján számítottak ? A 40-60% nálam a vagy elkapja vagy nem , vagy megbetegszik vagy nem kategória !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 173
113
Ne már mik ezek a %-ok ? Mi alapján számítottak ?
Tapasztalati százalékok a delta variánssal kapcsolatban, az értékek országtól és vakcinától függenek.
A 40-60% nálam a vagy elkapja vagy nem , vagy megbetegszik vagy nem kategória !
A fenti értékek azt mutatják meg, hogy a beoltottak hány százaléka nem fertőződik meg. Attól még, mert esetleg megfertőződsz, az nem jelenti azt, hogy enyhe tüneteknél bármi komolyabbat fogsz észlelni.

Igazából még mindig az a legnagyobb probléma és ezért futjuk folyton folyvást ugyan azokat a köröket, hogy nem látjátok be a koronavírus elleni vakcinák jelenlegi feladatát: megakadályozni a halált és/vagy a súlyos, kórházi kezelést igénylő állapotot. Ezt tökéletesen teljesítik, minden más csak plusz élvezet.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 173
113
Na az ilyen helyeket kellene végleges bezárni...

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 027
30 879
113
Tapasztalati százalékok a delta variánssal kapcsolatban, az értékek országtól és vakcinától függenek.

A fenti értékek azt mutatják meg, hogy a beoltottak hány százaléka nem fertőződik meg. Attól még, mert esetleg megfertőződsz, az nem jelenti azt, hogy enyhe tüneteknél bármi komolyabbat fogsz észlelni.

Igazából még mindig az a legnagyobb probléma és ezért futjuk folyton folyvást ugyan azokat a köröket, hogy nem látjátok be a koronavírus elleni vakcinák jelenlegi feladatát: megakadályozni a halált és/vagy a súlyos, kórházi kezelést igénylő állapotot. Ezt tökéletesen teljesítik, minden más csak plusz élvezet.
Azért itt inkább az a probléma, hogy a gyógyszer/vakcina gyártók, virológus/immunológus szakemberek hétről hétre új verzióval jönnek elő. Ez a fajta kommunikáció nem kifejezetten a bizalom fokozódását szolgálja. Sőt.
 
  • Imádom
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Hagyjuk már az uszító hülyeséget ! 1. A moderáció nagyon korrektül nem vevő rá ! 2. A múlt rendszerben a legalja.hu volt besúgó !

Ne légy az !
Megnyugtatlak, hogy teljesen távol áll tőlem a besúgás ha az lennék akkor megnyomtam volna a jelentés a moderátornak gombot, és senki sem tudna a dologról a hozzászólásommal ellentétben amit az egész fórum látta.

Miután ezt tisztàztuk térjünk ki az úriember tevékenységére,mindenkinek joga van ahhoz szerintem, hogy elmondja a véleményét, de amikor azt látom, hogy valaki szakmányban minden nap tolja be a fórumba a kétes eredetű és sok alkalommal megcáfolt az oltások biztonságát és hatástalanságát, bizonygató dolgait, akkor bennem felmegy a pumpa.

És tudod azért megy fel bennem a pumpa mert a covid az én rokonságomban,baráti körömben is okozott tragédiát, és ha ezek az emberek be lettek volna oltva nagy valószínűséggel még mindig élnének, sőt mondok neked még egy példát a 71 éves cukorbeteg és magas vérnyomással küszködő édesapámat a moderna oltása mentette meg minden bizonnyal a kórházba kerüléstől, mivel az oltásnak köszönhetően megúszta a covid fertőzést hidegrázással és pár napos lázzal.

A hozzászólásomat semmilyen tekintetben nem érzem uszítónak, de az én ingerküszöbömet màr átlépte az úriember (a szerintem) egyértelmű oltás ellenes (topikon belüli) tevékenysége.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 025
7 252
113
Vicces ez. Orvos,dolgozott vagy része volt az mRNA vakcina kifejlesztésén/ek, de totál hülye és propaganda az amit mond mert egyesek nem értenek vele egyet...
Én vagyok a helikopter tipikus esete.

De hát mit lehet tenni mikor ugyan ez az emberfajta hülyéz le másokat úgy, hogy az esetet nem ismeri, utána se olvas, s nem is akar utána olvasni, azt se tudja mi történt. S aztán twitter mob szintet közelítvén követelik mások kitiltását. Meghülyültünk, kérem szépen?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Na az ilyen helyeket kellene végleges bezárni...

Sajnos az agyhalott állapotot elérő embereket nem lehet korlátozni...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Wilson