Sokan kénytelenek olyan munkát végezni, amit
nem igazán lehet szeretni, sőt néha már úgy tűnik, a depresszió és a kiégés
korunk alapállapota (a kiégési szindrómát
hivatalosan is felvették a WHO diagnosztikai kézikönyvébe, az ICD-11-be). Rengetegen már eleve súlyos szorongással küzdöttek, és egy ilyen helyzetre tett még rá egy lapáttal a globális koronavírus-járvány, aminek már
az első jelek szerint is komoly egészségügyi és súlyos gazdasági következményei lehetnek. Mégis hogyan őrizzük meg a józanságunkat ilyen helyzetben? A COVID-19-től való félelem és szorongás felerősödhet a felnőttekben és a gyerekekben, de a stressz kezelése erősebbé tesz téged és a környezetedet – és ez az immunrendszerednek is kedvezhet. Mindenki eltérően reagál a stresszes helyzetekre, sok múlik azon, hogy az embernek milyen a háttere, miben különbözik másoktól, és milyen közösség tagja. Az 1946-ban alapított amerikai kormányügynökség, a Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ a világjárvánnyal kapcsolatban
ajánlást tett közzé, hogy segítse a stresszel és a szorongással való megküzdést. A válság okozta stressz náluk jelentkezhet legerősebben:
Hogyan birkózzunk meg a szorongással a világjárvány idején?
Nemcsak a Magyar Orvosi Kamara (MOK), az egészségügyi dolgozók szakszervezetei, hanem maguk az ellátásban résztvevő személyek is arra panaszkodnak, hogy kifejezetten rossz velük a kommunikáció, vagy nem tartják elég szigorúnak a protokollt, amely alapján koronavírus-gyanússá minősíthetik a betegeket. Több eset is volt, amikor elhagyatva érezték magukat, vagy aggódni kezdtek, amikor a tüneteket mutató betegük halt meg. Volt, amikor nem ok nélkül ijedtek meg.
Meghalt a koronavírus-gyanús beteg, a magyar orvosokat senki sem nyugtatta meg
Látogatási tilalom van valamennyi szociális intézményben, a gyermekvédelmi szakellátásban, a javítóintézetekben, a családok és gyermekek átmeneti otthonaiban, valamint kijárási tilalom és felvételi zárlat a bentlakásos intézmények lakói esetében a járványügyi veszélyhelyzet miatt. A szociális terület ellátása elsősorban önkormányzati feladat - tudatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) közleményben.
Látogatási és kijárási tilalmat vezettek be a szociális intézményekben