Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A világszintű járványhelyzet extrém történései közepette érdemes röviden áttekinteni, hogy milyen lehetőségeket javasolt most fontolóra venni a világ kormányainak, annak érdekében, hogy csökkentsék a társadalomra gyakorolt káros gazdasági következményeket. Ez kötelességük mellett egyben elemi érdekük is, mivel lesznek olyan kormányok, amelyeket (jogosan vagy nem) elsöpör majd a járvány és annak kezelése okozta elégedetlenség, még lesznek olyan helyek, ahol felelős és professzionális hozzáállás megerősíti a kormány helyzetét. Írásomban saját javaslataimmal egészítettem ki a már máshol megjelent javaslatokat, intézkedéseket. Szebeni Dávid írását közöljük.
Koronavírus: Már nemcsak a gazdaság a tét, hanem a társadalom egyben tartása

Angela Merkel német kancellár szerdai beszédében arra kérte a németeket és az európaiakat, hogy segítsék egymást a koronavírus által előidézett válsághelyzetben azzal, hogy távolságot tartanak, ezzel hátráltatva a vírus terjedését. A kancellár szerint ez azért is különösen fontos, mert Európa a II. világháború óta nem nézett szembe ilyen súlyos fenyegetéssel. Azaz Merkel egészen pontosan így fogalmazott: „A német újraegyesítés... nem. A II. világháború óta nem volt ilyen súlyos fenyegetés az országunkra nézve, ami ekkora kölcsönös szolidaritást követelt volna meg tőlünk.”
Merkel szerint a II. világháború óta semmi nem jelentett akkora fenyegetést Németországra, mint a koronavírus

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) sajtótájékoztatót tartott a koronavírus-világjárványról, és itt beszédet mondott Tedros Adhanom Ghebreyesus főigazgató. Kijelentette, hogy a világszervezet hallja azon országok segélykiáltását, amelyek egészségügyi rendszere az összeomlás szélére került. A WHO folyamatos összeköttetésben van az országok kormányaival és más szereplőkkel, hogy segítse őket a járvány közepette.
WHO-főigazgató: Senki ne gondolja, hogy ő nem fog megfertőződni
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Angela Merkel német kancellár szerdai beszédében arra kérte a németeket és az európaiakat, hogy segítsék egymást a koronavírus által előidézett válsághelyzetben azzal, hogy távolságot tartanak, ezzel hátráltatva a vírus terjedését. A kancellár szerint ez azért is különösen fontos, mert Európa a II. világháború óta nem nézett szembe ilyen súlyos fenyegetéssel. Azaz Merkel egészen pontosan így fogalmazott: „A német újraegyesítés... nem. A II. világháború óta nem volt ilyen súlyos fenyegetés az országunkra nézve, ami ekkora kölcsönös szolidaritást követelt volna meg tőlünk.”
Merkel szerint a II. világháború óta semmi nem jelentett akkora fenyegetést Németországra, mint a koronavírus

Ja, csakhogy mindkét fenyegetés saját maguk miatt (akkor amit a zsidókkal tettek, most amit a migirikkel, akkor Adolf, most Merkel, akkor sok hülye vezető, most is sok hülye vezető+az EU vezetői) lett akkora, amekkora.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) sajtótájékoztatót tartott a koronavírus-világjárványról, és itt beszédet mondott Tedros Adhanom Ghebreyesus főigazgató. Kijelentette, hogy a világszervezet hallja azon országok segélykiáltását, amelyek egészségügyi rendszere az összeomlás szélére került. A WHO folyamatos összeköttetésben van az országok kormányaival és más szereplőkkel, hogy segítse őket a járvány közepette.
WHO-főigazgató: Senki ne gondolja, hogy ő nem fog megfertőződni

Hallja, csak közben eldobták a cselekvés szekrényének kulcsát az EUs vízfejjel ...

Amúgy vagy megfertőződött már több milla fő, vagy nem fog, vagy szarok a számok mindenhol, és szart se tudunk hogyan fertőz ez a szar vírus.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
1413"]Tudtommal te nem itthon élsz akkor milyen adóról beszélsz? Mondj már légyszíves valami konkrétumot amit a magyar kormány kurva szarúl csinál a jelen helyzetben. Ugyanazokat a lépéseket hozza meg mint az összes többi ország amelyiknél tombol a vírus. Sőt! Az összes szomszédos országban sokkal sokkal több a fertőzött mint nálunk.
Ez a b...m nem itthon él? Akkor mit ugat bele mindenbe?[/QUOTE]
Ujhollandus, tulipanokat kapal.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Hallja, csak közben eldobták a cselekvés szekrényének kulcsát az EUs vízfejjel ...

Amúgy vagy megfertőződött már több milla fő, vagy nem fog, vagy szarok a számok mindenhol, és szart se tudunk hogyan fertőz ez a szar vírus.

Valami az olasz számokkal sem stimmel...
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/
..
Defender 2020. milyen formában lesz, van új hír?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
A liberális elmebaj is közrejátszhatott az olaszországi koronavírus-katasztrófa kialakulásához
"Lehetséges, hogy a liberális elmebaj nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Olaszországban elszabadult a pokol a koronavírus megjelenése után. Az antirasszista, mindenkivel (is) mindig toleráns haladók ugyanis a kínai koronavírus megjelenése után elkezdtek egy “mozgalmat”, aminek a következő volt a szlogenje: “Nem vagyok vírus. Ember vagyok. Töröld el az előítéleteket”. Az akkor közzé tett videók üzenete az volt, hogy minden olasz öleljen meg egy kínait a szeret jegyében és ne féljen a fertőzéstől, mert aki fél, hogy beteg lesz az tulajdonképpen rasszista."
https://pestisracok.hu/a-liberalis-...szagi-koronavirus-katasztrofa-kialakulasahoz/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Olaszországban nagyon komoly krízishelyzet van. Egy európai Wuhant látunk? Lezárások, karantén. Thaiföldön is kezdik a balhét - igaz, hogy vártak két hónapot, ami alatt az összes létező hiba megtörtént, melyet a járvány idején el lehet követni. Maradjatok otthon. WC papír nem kell, mit lehet abból főzni? Szociális távolságtartás a kulcsa mindennek. Nem győzöm hangsúlyozni.
Anno én is amikor hetekig karanténban voltam, a legsúlyosabb 2-3 napon én is a határon voltam, hogy lélegeztető gépre tegyenek, de nekem nem volt tüdőgyulladásom, hanem a duzzanatok miatt fuldoklottam. Gyakorlatilag 2 napig meg sem tudtam mozdulni, mert nem volt hozzá megfelelő mennyiségű levegőm, hogy mozogjak. Amíg mozdulatlanul feküdtem nem fuldokoltam, viszonylag elvoltam, úgy hogy ezért. Viszont azt tudni kell ilyenkor, hogy iszonyatos erővel tud feltörni a pánik és az ösztönös viselkedés, amit mind képesnek kell tudnod legyőzni, akkor jól voltam, ha mozdulatlan is. Ehhez erős psziché kell, ami nem omlik össze semmitől. Ez nálunk családi vonás, persze ezt csak 20 évvel később tudtam meg. :) Egyedül vagy, és ha meghalsz, akkor is egyedül halsz meg. Szóval én átmentem már a földi poklon (még ezután is párszor :)), nem szabad semmitől kétségbe esni. Én nem csak mondom, meg is mutattam már többször. De a legjobb ha senkinek nem kell megmutatni, hogy ő is van olyan erős mint én, mert nem lesz soha olyan beteg.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
A liberális elmebaj is közrejátszhatott az olaszországi koronavírus-katasztrófa kialakulásához
"Lehetséges, hogy a liberális elmebaj nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Olaszországban elszabadult a pokol a koronavírus megjelenése után. Az antirasszista, mindenkivel (is) mindig toleráns haladók ugyanis a kínai koronavírus megjelenése után elkezdtek egy “mozgalmat”, aminek a következő volt a szlogenje: “Nem vagyok vírus. Ember vagyok. Töröld el az előítéleteket”. Az akkor közzé tett videók üzenete az volt, hogy minden olasz öleljen meg egy kínait a szeret jegyében és ne féljen a fertőzéstől, mert aki fél, hogy beteg lesz az tulajdonképpen rasszista."
https://pestisracok.hu/a-liberalis-...szagi-koronavirus-katasztrofa-kialakulasahoz/

Agyalágyultak...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
És mai zárásként:

Miért nem adott érdemi előrejelzést a járványról az Európai Unió? És most miért nem csinál semmit?
"A lényegtelen dolgokkal folyton-folyvást foglalkozott Brüsszel, de most, hogy nagy a baj, hogy valóban meg kellene mozdulnia, képtelen bármit is tenni."
(...)
"Miért nem kezdett el Európa közösen a koronavírus elleni eszközök gyártásába? Miért nem született semmilyen, a legelemibb védőeszközök, mint a maszkok, gumikesztyűk gyártására vonatkozó terv, amikor tudtuk, hogy ezek döntő fontosságúak voltak Kínában? Most minden ország reménytelenül kutat lélegeztetőgépek, védőfelszerelések után, miközben az Európai Unió ipara egy hónap alatt képes lett volna minden szükséges gépet legyártani és raktározni Olaszország és az összes többi tagállam részére. De nem tette ezt."
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200317-olaszorszag-lefigaro-eu-koronavirus-gianlucadefeo.html
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
És mai zárásként:

Miért nem adott érdemi előrejelzést a járványról az Európai Unió? És most miért nem csinál semmit?
"A lényegtelen dolgokkal folyton-folyvást foglalkozott Brüsszel, de most, hogy nagy a baj, hogy valóban meg kellene mozdulnia, képtelen bármit is tenni."
(...)
"Miért nem kezdett el Európa közösen a koronavírus elleni eszközök gyártásába? Miért nem született semmilyen, a legelemibb védőeszközök, mint a maszkok, gumikesztyűk gyártására vonatkozó terv, amikor tudtuk, hogy ezek döntő fontosságúak voltak Kínában? Most minden ország reménytelenül kutat lélegeztetőgépek, védőfelszerelések után, miközben az Európai Unió ipara egy hónap alatt képes lett volna minden szükséges gépet legyártani és raktározni Olaszország és az összes többi tagállam részére. De nem tette ezt."
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200317-olaszorszag-lefigaro-eu-koronavirus-gianlucadefeo.html

Az Európai Unió megsemmisült. Kész.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
És mai zárásként:

Miért nem adott érdemi előrejelzést a járványról az Európai Unió? És most miért nem csinál semmit?
"A lényegtelen dolgokkal folyton-folyvást foglalkozott Brüsszel, de most, hogy nagy a baj, hogy valóban meg kellene mozdulnia, képtelen bármit is tenni."
(...)
"Miért nem kezdett el Európa közösen a koronavírus elleni eszközök gyártásába? Miért nem született semmilyen, a legelemibb védőeszközök, mint a maszkok, gumikesztyűk gyártására vonatkozó terv, amikor tudtuk, hogy ezek döntő fontosságúak voltak Kínában? Most minden ország reménytelenül kutat lélegeztetőgépek, védőfelszerelések után, miközben az Európai Unió ipara egy hónap alatt képes lett volna minden szükséges gépet legyártani és raktározni Olaszország és az összes többi tagállam részére. De nem tette ezt."
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200317-olaszorszag-lefigaro-eu-koronavirus-gianlucadefeo.html

Èn vagyok az utolsò, aki megvédenè a brüsszeli bagàzst, de azèrt nem lehet figyelmen kivûl hagyni, hogy hatâskör megosztàs van az EU és a tagàllamok között. Ahhoz, hogy az EU cselekedjen, 27 àllamnak kell beleegyeznie.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Anno én is amikor hetekig karanténban voltam, a legsúlyosabb 2-3 napon én is a határon voltam, hogy lélegeztető gépre tegyenek, de nekem nem volt tüdőgyulladásom, hanem a duzzanatok miatt fuldoklottam. Gyakorlatilag 2 napig meg sem tudtam mozdulni, mert nem volt hozzá megfelelő mennyiségű levegőm, hogy mozogjak. Amíg mozdulatlanul feküdtem nem fuldokoltam, viszonylag elvoltam, úgy hogy ezért. Viszont azt tudni kell ilyenkor, hogy iszonyatos erővel tud feltörni a pánik és az ösztönös viselkedés, amit mind képesnek kell tudnod legyőzni, akkor jól voltam, ha mozdulatlan is. Ehhez erős psziché kell, ami nem omlik össze semmitől. Ez nálunk családi vonás, persze ezt csak 20 évvel később tudtam meg. :) Egyedül vagy, és ha meghalsz, akkor is egyedül halsz meg. Szóval én átmentem már a földi poklon (még ezután is párszor :)), nem szabad semmitől kétségbe esni. Én nem csak mondom, meg is mutattam már többször. De a legjobb ha senkinek nem kell megmutatni, hogy ő is van olyan erős mint én, mert nem lesz soha olyan beteg.
Amúgy egészségesen is szembenéztem már sok-mindennel, mint mentettem már haldoklót balesetnél az autóból, fuldoklót vízből,, és bármikor bármilyen borzalmat láttam, én nem blokkoltam le soha. Nem akarom részletezni hogy miket, de széttrancsírozott emberek... Legyetek erősek, az a lényeg, át fogunk mászni ezen a víruson, és kerüljük az érintkezést, a karanténokat tartsuk be, meg a maszkokat is használjuk akinek van. Nekem még az sincs, semmilyen, és lehet hogy olyan helyre kell mennem majd, ahol fertőzöttek lehetnek. Ez van sajnos. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Èn vagyok az utolsò, aki megvédenè a brüsszeli bagàzst, de azèrt nem lehet figyelmen kivûl hagyni, hogy hatâskör megosztàs van az EU és a tagàllamok között. Ahhoz, hogy az EU cselekedjen, 27 àllamnak kell beleegyeznie.

Erkölcsileg.
Mert egyébként minden libbant aberáltságra van pénz, eszköz egyebek...
Olaszok legalább az €-zónát el fogják hagyni.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus